dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 108 z 129
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.160 z 2565
  1. #2141
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Garaż w bryle to komfort użytkowania auta. Szczególnie zimą, nie trzeba skrobać szyb, wsiada się do ciepłego auta. Fakt można założyć w aucie webasto ale to inna bajka. Mam garaż w bryle nie ogrzewany temperatura minimalna jaka była przez ostatnie dwa lata to 12 stopni. Zimą to naprawdę fajne rozwiązanie, często gdyby nie termometr w aucie nie wiedział bym czy na dworze jest zimno czy nie Mam obok warsztat z drugim autem i pomimo że dużo bardziej wolę zimą jeździć tamtym autem nie chciało mi się otwierać tamtych bram, drzwi, zamykać a szczególnie przechodzić po breji do drugiego warsztatu.

    Mój garaż w bryle dodatkowo wykorzystałem na górze jako garderoba i pralnia, także koszty się rozłożyły.

  2. #2142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Przecież ja nie napisałem czy ma wyjść drożej, tylko jakie będą różnice w cenie.
    A czym się różni garaż w bryle od reszty bryły domu? Policz sobie ile kosztuje stan deweloperski domu, niech to będzie np 2 tyś zł, razy m2 garażu i wychodzi. Np przy garażu 21m2 równa się 42 tyś. Wiatę widziałam za 5 tyś.

  3. #2143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiata to cztery słupki z dachem. Można położyć jako dach poliwęglan i luz. A na ziemi ułożyć po prostu najtańszą kostkę brukową

    Jak można to cenowo porównywać z murowanymi ścianami, pełną konstrukcją dachu, ociepleniem, fundamentem, posadzką?

  4. #2144

    Domyślnie

    najprostsza wiata to na allegro 700-800 zł, postawić samą solidną konstrukcję na drewnie z lokalnego tartaku dajmy na to 1500 pln i dwie osoby w jeden weekend można sobie to ogarnąć także ciężko cenowo to pórownywać i imo nie ma to najmniejszego sensu. Jak to sobie sam policzyłem to jednak wole sobie zrobic wiate/postawić "ładnego" blaszaka, zobacze jak wyjdzie w praniu.

  5. #2145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Dobra to i ja trochę z off topem wyskocze!

    Garaż w bryle budynku jednostanowiskowy czy wiata ?

    Plusy i minusy.

    Jak cenowo wychodzi garaż jednostanowiskowy , a jak wiata ? Chodzi oczywiście o użycie w miarę dobrych materiałów (ale bez szaleństw).
    Cenowo wiata będzie tańsza o rząd wielkości, nawet nie ma co porównywać. Jeśli potrzebujesz tylko dachu dla samochodu to nie ma sensu myśleć o garażu. Ale jeśli oczekujesz:
    - miejsca na składowanie narzędzi, rowerów, bagażników i innych gratów, to wiata nie jest rozwiązaniem
    - komfortu z pakowaniem auta i rozpakowywaniem, np. z dużych zakupów, z bezpośrednim wejściem do domu, bez względu na pogodę, no to potrzebujesz garażu w bryle
    - przestrzeni na mały warsztat, aby od czasu do czasu coś pogrzebać, niezależnie od pory roku i pogody, to znowu garaż wygrywa

    Jeśli chcesz aby garaż pełnił te dodatkowe funkcje, to w projekcie musisz uwzględnić potrzebną na nie powierzchnię, co jeszcze zwiększy koszt inwestycji, bo jeśli ma być to garaż wielkości 5,5x3,5, tak, że zmieści się samochód i będzie można otworzyć drzwi, to zastanowiłbym się nad jego sensem i wybrałbym wiatę.

  6. #2146

    Domyślnie

    jak ktoś potrzebuje miejsca na rowery kosiarki narzędzia to tez wystarczy zwykła drewniana komórka wszystko zależy od potrzeb. Osobiscie wole postawić wiate i kupić pod nią Camaro niż wywalać 70 tysi na garaż
    I popieram przedmówce minimum dla garażu to te 5,5x3,5 powiedzmy, a standardowo garaże w projektach są zawsze mniejsze
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 13-05-2020 o 13:29

  7. #2147
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Jak ktoś lubi liczyć - Znalazłem niektóre ilości potrzebnego materiały na garaż (doklejkę) ok 23m2, który kiedyś stawiałem.
    Ława (ok 15,5mb) zbrojenie, 460 bloczków fundamentowych (5 warstw) 220 ytong (11 warstw) wieniec (ok 14,5mb ) Na wieniec szła murłata, na nią krokwie (dach jednospadowy) które były mocowane w ścianie nośnej budynku po drugiej stronie. Z tego co pamiętam miały po 4,5m długości co 80cm ale nie wiem jakie grube. Na to membrana ,łaty i blachodachówka. Budynek ma swoje ocieplenie, garaż był nieocieplony, jedynie otynkowany (ok 40m2 ) Do tego najtańsza brama a "posadzkę" ma z płyt chodnikowych z odzysku..już tak od 9ciu lat. Jeszcze rynna (6mb),uchwyty itp
    Nie stoi w nim Camaro, tylko 125p MR84 więc wersja garażu jest tania i daleko jej do 40tu czy 70ciu tysięcy, ale dla właściciela to było spełnienie marzeń, by w miarę komfortowych warunkach pieścić swoje cudeńko Zapewne bodźcem do budowy był fakt, że kolega posiadający Zastavę z 1977r też dla niej garaż postawił, ale to już inna bajka.
    Jak ktoś jest w miarę kumaty i aktualne ceny zna, to może sobie mniej więcej wyliczyć koszta na podstawie tego co napisałem.

  8. #2148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    jak ktoś potrzebuje miejsca na rowery kosiarki narzędzia to tez wystarczy zwykła drewniana komórka wszystko zależy od potrzeb. Osobiscie wole postawić wiate i kupić pod nią Camaro niż wywalać 70 tysi na garaż
    I popieram przedmówce minimum dla garażu to te 5,5x3,5 powiedzmy, a standardowo garaże w projektach są zawsze mniejsze
    Dokładnie, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Dla mnie prędzej samochód może stać "pod chmurką" niż rower w zwykłej drewnianej komórce. Dlatego nie generalizuję, ale dla mnie garaż murowany tylko do garażowania samochodu, nie ma uzasadnienia. Za to duży garaż w bryle, który służy kilku funkcjom ma jak najbardziej sens. Podkreślam, dla mnie, to nie znaczy, że dla każdego.

  9. #2149

    Domyślnie

    Podzieli się ktoś opinią jak się żyje w domu ze ścianami 3 warstwowymi?
    Czytałem opinie że latem za ciepło może w takim być. Już pomijając inne czynniki jak okna itp to na chłopski rozum 3 warstwowa powinna lepiej izolować od warunków zewnętrznych i wolniej się powinno wnętrze nagrzewać.

  10. #2150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    jak ktoś potrzebuje miejsca na rowery kosiarki narzędzia to tez wystarczy zwykła drewniana komórka wszystko zależy od potrzeb. Osobiscie wole postawić wiate i kupić pod nią Camaro niż wywalać 70 tysi na garaż
    I popieram przedmówce minimum dla garażu to te 5,5x3,5 powiedzmy, a standardowo garaże w projektach są zawsze mniejsze
    Nie widziałam w projektach garażu mniejszego niż 19m2. Ale może gdzieś ktoś takie projektuje.

  11. #2151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał libra100 Zobacz post
    Nie widziałam w projektach garażu mniejszego niż 19m2. Ale może gdzieś ktoś takie projektuje.
    To mało widziałeś
    https://projekty.muratordom.pl/proje...y,3168,0,0.htm
    https://projekty.muratordom.pl/proje...I,3273,0,0.htm
    https://projekty.muratordom.pl/proje...I,3381,0,0.htm
    https://projekty.muratordom.pl/proje...r,3172,0,0.htm
    https://projekty.muratordom.pl/proje...X,3406,0,0.htm
    To kilka przykładów z pierwszej strony wyszukiwarki

  12. #2152
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Mało widziałAŚ.

    No faktycznie, nie przypuszczałam, że komuś przez kursor myszy przejdzie zaprojektowanie takiego cuda. Ech.

  13. #2153
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dabrowska.ewelina

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    2

    Domyślnie Dom szkieletowy zamiast murowanego!

    Trzymając się tematu - gdybym jeszcze raz miała budować dom zdecydowałabym się na wyłącznie szkieletowy. Teraz już za późno bo połowa domu stoi - a w tym czasie mój brat zaczął swoją budowę właśnie domu szkieletowego, prefabrykowanego - i już w nim zamieszkał. Ale nie chodzi tylko o szybkość budowy, ale też całokształt - nie wiem czy zawsze te domy są ekologiczne, ale mój brat budując właśnie z firmą ma gwarancję, że jego dom jest 100% ekologiczny - panele fotowoltaiczne, pompa ciepła, ekologiczne izolatory. No po prostu full opcja. Bardzo żałuję, że nie wybrałam takiego rozwiązania, i że ono w Polsce nie jest popularniejsze. Nawet nie przeszło mi przez głowę. A te domy na prawdę, robią wrażenie, są bardzo stabilne, zdrowe. No jestem w nich bardzo zakochana, jednak już za późno. Ale faktycznie, gdybym mogła coś zmienić to przede wszystkim to
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 01-06-2020 o 09:31

  14. #2154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dabrowska.ewelina Zobacz post
    Trzymając się tematu - gdybym jeszcze raz miała budować dom zdecydowałabym się na wyłącznie szkieletowy. Teraz już za późno bo połowa domu stoi - a w tym czasie mój brat zaczął swoją budowę właśnie domu szkieletowego, prefabrykowanego - i już w nim zamieszkał. Ale nie chodzi tylko o szybkość budowy, ale też całokształt - nie wiem czy zawsze te domy są ekologiczne, ale mój brat budując właśnie z firmą ma gwarancję, że jego dom jest 100% ekologiczny - panele fotowoltaiczne, pompa ciepła, ekologiczne izolatory. No po prostu full opcja. Bardzo żałuję, że nie wybrałam takiego rozwiązania, i że ono w Polsce nie jest popularniejsze. Nawet nie przeszło mi przez głowę. A te domy na prawdę, robią wrażenie, są bardzo stabilne, zdrowe. No jestem w nich bardzo zakochana, jednak już za późno. Ale faktycznie, gdybym mogła coś zmienić to przede wszystkim to
    mój brat budował z tą samą firmą - bardzo złe wspomnienia
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 01-06-2020 o 09:32 Powód: Link w cytacie

  15. #2155

    Domyślnie

    Mam garaż na dwa stanowiska 6x8 m i w cale nie ma tam dużo miejsca, poważnie. Uważam, że szkoda miejsca w domu na garaż no chyba że ktoś jest majsterkowiczem to jak znalazł . Iść można coś podłubać ,napić się piwka w spokoju .

  16. #2156

    Domyślnie

    Cytat Napisał WLADYMYR Zobacz post
    Mam garaż na dwa stanowiska 6x8 m i w cale nie ma tam dużo miejsca, poważnie. Uważam, że szkoda miejsca w domu na garaż no chyba że ktoś jest majsterkowiczem to jak znalazł . Iść można coś podłubać ,napić się piwka w spokoju .
    Doszedłem do tego w trakcie budowy i z garażu, zrobił mi się drugi pokój biura
    Polecam jednak wiatę na auto. Ja u siebie mam ja akurat połączona z budynkiem i jest to dobre rozwiązanie.

  17. #2157
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jak ktoś lubi skrobać szyby z rana to wiata jak znalazł

  18. #2158
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jak ktoś lubi skrobać szyby z rana to wiata jak znalazł
    Mam auta pod wiatą już wiele lat i szyb jeszcze nie skrobałem.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  19. #2159

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jak ktoś lubi skrobać szyby z rana to wiata jak znalazł
    Mylisz się. Pod zadaszeniem szyby zachowują się zupełnie inaczej niż bez dachu.

  20. #2160
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Zawsze się zastanawiałem nad fizyką tego, ale faktycznie - pod wiatą, nawet wysoką, w zasadzie szron na szybach nie osiada.

Strona 108 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony