dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 115 z 129
Pokaż wyniki od 2.281 do 2.300 z 2565
  1. #2281
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    My przez chwilę mieliśmy działkę nieogrodzoną , ale po tym jak goniliśmy lisa po działce i widzieliśmy jak sobie po naszej działce chodzi łoś to jakoś zdecydowaliśmy się szybciej dokończyć ogrodzenie ...
    A obecnie mimo że mieszkamy głęboko w lesie od 2 miesięcy mamy atak grzybiarzy którzy gdyby nie ogrodzenie to łazili by po naszej działce ...

    A poprzednim domu , na osiedlu jak działka była nieogrodzona to ciagle ktoś na niej parkował a cały trawnik zasrany przez psy ..

    Przykre jest to że to co nieogrodzone jest traktowane jako "niczyje" , taka polska mentalność...
    Zgadzam się w 100%, również mamy front działki nieogrodzony jeszcze, więc życzliwi lubią coś "podrzucić" , dla mnie to jest chore, ale cóż jaki kraj taki kram

  2. #2282
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dopisuję się do listy tych, którzy mają nieogordzony front i za różowo nie jest.
    Co prawda nikt mi nie wchodzi, nie zawraca, itd. ale sprzątanie psich gówien nie bawi mnie i płot powstanie.

    Garaż mam 1-stanowiskowy a przydałby się 3-stanowiskowy - na 2 samochody i na to co teraz zajmuje cały garaż
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #2283
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że w mojej okolicy (póki co) jest wyjątkowo kulturalnie. Psy bezpańskie nie chodzą, a właściciele wyprowadzają swoje poza moim trawnikiem. Zresztą w przypadku monitoringu ktoś musiałby mieć wyjątkowy tupet żeby wyprowadzić psa na czyjś trawnik...

    Co do gratów w garażu - właśnie skonczylem narzędziownie, mam rząd szaf, pawlacze gdzie tylko się da i strych. To wystarcza by w obu autach otwierać drzwi do ogranicznika
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #2284

    Domyślnie

    Mój garaż ma 3m wysokości, co jest dodatkową zaletą. Półki na ścianie zaczynają się od min. 190cm i na podłodze nie zostaje praktycznie nic. Jeden regał na najpotrzebniejsze rzeczy. W ten sposób powinny wejść samochody, rowery, kosiarka, motor, itp.

  5. #2285
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie jest 3,1 - specjalnie pod podnośnik nożycowy, ale mam trochę szerszy i minimalnie krótszy. Rowerki poszły do narzędziowni na lato, a zimą wiszą pod sufitem w garażu
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #2286

    Domyślnie

    No właśnie coś na zimę muszę wymyśleć. Masz coś gotowego?

  7. #2287
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Robiłem z pozostałości po budowie łaty 7cm, dachówka, łaty 3x4 - kupiłem tylko deski elewacyjne.

    Jak zajdziesz coś gotowego co Ci podpasuje to oszczędzisz kupe czasu i pracy Sąsiad kupił gotowca, postawił w 3 dni. A ja się namęczyłem
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #2288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Mój garaż ma ok 2,95m. Też mam sporo regałów, ale takich zwykłych metalowych 180cm a nie do sufitu i jeszcze będę kontynuował kolejnymi regałami (7 mb regałów na razie wystarczy), porządkowanie garażu jest u mnie w początkowej fazie. Jak powstanie szopa ogrodowa to kosiarka, łopaty, grabie, itp. tam przeniosę to trochę miejsca zrobię.
    W tej szopie będa też rowery i to raczej całorocznie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #2289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Robiłem z pozostałości po budowie łaty 7cm, dachówka, łaty 3x4 - kupiłem tylko deski elewacyjne.

    Jak zajdziesz coś gotowego co Ci podpasuje to oszczędzisz kupe czasu i pracy Sąsiad kupił gotowca, postawił w 3 dni. A ja się namęczyłem
    Chodziło mi o wieszanie rowerów pod sufitem Drewna C24 i KVH to ja jeszcze mam po tarasie, regałach i domek planuję robić

  10. #2290

    Domyślnie

    W kotłowni zrobiłem dokładnie coś takiego. Tylko wymiary dostosowane do kotłowni. Do wykonania samemu.
    https://www.youtube.com/watch?v=6ad07z8P17s

  11. #2291
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pierwszy lepszy wieszak z allegro:
    https://allegro.pl/oferta/wieszak-na...-fv-7955125682

    Idealny nie jest, ale ścian wolnych nie miałem. To raczej z typu powieś raz na pół roku

    U mnie w garażu mam 7xmb (2m wysok) szafy metod z IKEA z najtańszymi białymi frontami. Dzięki temu nie widać tego wszystkiego, Wyszło ok 3k za całości.

    Patent z takimi półkami spoko - można wykorzystać przestrzeń nad osprzętem. Choć u mnie w kotłowni to mam akurat pod sufit wszystkiego.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #2292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Skończyłem praktycznie już budowę i mogę doradzić takie coś a mianowicie nie odkładać mniej ważnych rzeczy na później.
    Na przykład. Miałem ekipę od kostki. Zrobili główną robotę tj podjazd a chodnik około 15m2 dookoła domu nie zdążyli. Mieli jeszcze ewrócić ale nie wrócili. Efekt? Bujałem się z tym sam podchodząc etapami kilka razy.
    Podobnie z ułożeniem gresu w piwnicy. A że niby nie takie ważne że na później. Efekt? Bujałem się z tym kupę czasu robiąc to z pomocnikiem tygodniami się w tym babralismy. A trzeba było zatrzymać na tydzień dłużej kafelkarzy zapłacić od razu i by to było rok temu zrobione.
    Podobnie elektryka czy hydraulika. Moje ambicje i chęć działania więc conieco samemu robiłem z pomocnikiem. Efekt? Babranina która trwała miesiącami. A trzeba było wziąć 2 ogarniętych elektryków /hydraulików i by zrobili wszystko za jednym zamachem w dwa tygodnie.
    Więc podsumowując. Brać konkretne ekipy które mają moce przerobowe i zrobią szybko i profesjonalnie. I nie odkładać nic na później. Masz stolarza na budowie to go cisnąć do zrobienie wszystkiego zanim wyjdzie. Itp itd.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam

  13. #2293
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Więc podsumowując. Brać konkretne ekipy które mają moce przerobowe i zrobią szybko i profesjonalnie. I nie odkładać nic na później. Masz stolarza na budowie to go cisnąć do zrobienie wszystkiego zanim wyjdzie. Itp itd.
    Dokładnie. Ja stolarza jak do kuchni zawołałem to od razu robił garderoby, zabudowy w łazienkach itp... Ktoś na dużą robotę przychodzi chętniej niż potem do jednej szafki .

  14. #2294

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    U mnie w garażu mam 7xmb (2m wysok) szafy metod z IKEA z najtańszymi białymi frontami. Dzięki temu nie widać tego wszystkiego, Wyszło ok 3k za całości.
    Mam to samo, tylko że 6m i wyszło jakieś 5500zł.
    7m wyszłoby ok. 6500zł, więc nie wiem jakim cudem piszesz o 3k.

    P.S. Frotów hageby już nie ma.
    Ostatnio edytowane przez key1 ; 17-12-2020 o 13:16

  15. #2295
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Źle tam napisałem, miało być 7*0,8mb - zapomniałem, że paxy są metrowe a metod 80cm.

    Ja kupowałem jeszcze z Haggeby w promocji kuchni - lipiec 2019.
    7x190 - obudowy
    14*65 - fronty
    7*10 uchwyty
    21*30 zawiasy
    10*30 półki

    Od wszystkiego 10% zwrotu i wychodzi 3k.

    PS. Dzięi za cynk o Haggeby. Kupiłem dodatkową szafę na drugą stronę bez frontów. Na szczęście z dostawą można je było jeszcze zamówić.
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 17-12-2020 o 14:34
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #2296

    Domyślnie

    przy 7 szafkach z haggeby i z promocją taka cena była możliwa.

    fronty haggeby za 65zł musiały to być 200cm ale one mają po 4 zawiasy

    nie liczyłeś nóżek

  17. #2297
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak, 40x200cm - fakt mają po 4 otwory, ale mocowałem na 3 zawiasy. Choć na 2 już było stabilnie. Ikea chyba tylko z rozpędu robi 4 otwory bo ja najmniejszego sensu nie widzę. Robiłem sobie sam szafę na wymiar - ukryte biurko w gabinecie. Fronty 60x240cm - MDF i mam 4 zawiasy bluuma. Drzwi są prawie cały czas otwarte. Szczelina między nimi na żyletki i nie wymagały nawet najmnieszej regulacji od pół roku.

    Tak, nózek nie liczyłem, bo szafy stoją na podeście z wylewki, obłożonym płytkami. Takie zabezpieczenie żeby woda nie podpływyała pod szafy, bo wtedy nie miałbym jej jak wycierać nawet.

    haggeby są dostępone wysyłkowo jakby coś szkoda, że IKEA z nich wyszła, bo naprawdę za tę kasę to ciężko o jakąkolwiek sensowną alternatywę.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #2298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    haggeby są dostępone wysyłkowo jakby coś szkoda, że IKEA z nich wyszła, bo naprawdę za tę kasę to ciężko o jakąkolwiek sensowną alternatywę.
    40x200 są jeszcze dostępne, ale ja mam o rozmiar większe i tych już nie ma. tak, szkoda.
    musiałem kupiłć veddinge o 100zl drożej na sztuce

  19. #2299

    Domyślnie

    Radzę wszystkim naprawdę dobrze przemyśleć projekt domu. Zwłaszcza jego powierzchnię i liczbę pomieszczeń. Ja pierwotnie zrobiłem założenia, skutkujące ogromnym domem (ok. 300m20 i ogromnymi kosztami budowy. Po zrobieniu kosztorysu przestraszyłem się i poszedłem w drugą stronę. Mówiąc wprost, przegiąłem w drugą stronę i wybudowałem mały dom o powierzchni mieszkalnej ok.140m2. Wydawało się na początku, że wszystko jest tak jak chcieliśmy. Duży salon, duże (?) inne pokoje (po 15m2) i hall tak , że jest poczucie przestrzeni a nie :klitek". Ale.... Teraz widzimy, że przydałby się jeszcze jeden pokój. Teoretycznie możemy wygodnie zagospodarować poddasze, ale nam się nie chce żyć na budowie i chcemy parter. Ponadto jak jestem w domach powyżej 200m2 i widzę te ogromne salony z wysokim sufitami, antresolami, dużymi hallami, pokojami dla dzieci po dwadzieścia kilka metrów, to jednak wydaje mi się , że wygoda jest na wyższym poziomie. No ale czy można takie rzeczy przewidzieć na etapie projektu?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  20. #2300
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chyba w tym wszystkim chodzi o to by wybudować dom na jaki nas po prostu stać. Jak się ma worek kasy to ogranicza tylko wyobraźnia...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 115 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony