dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 129
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2565
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Stahu - a możesz napisać coś więcej? Dlaczego się nie sprawdzają?

  2. #22

    Domyślnie

    1. Jak najbardziej zwarta bryła budynku. Moja dała się mi we znaki na etapie budowy (projekt D0
    2. Dach jak najprostszy (rozczłonkowany to samobójstwo ekonomiczne. Żadnych narożników itp.
    3. Przy murze wielowarstwowym nie pchałbym się w ceramikę poryzowaną.
    4. Opaskę odwadniającą zrobiłbym już przy robieniu fundamentów
    5. Żonę trzymałbym jak najdalej od budowy

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Czy udział żony w budowie ma tak destrukcyjny wpływ?
    Ogólnie jakiejkolwiek żony czy Twojej żony???
    Pozdrawiam
    gaga2, "żona prawie budująca".

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Zmieniłbym przede wszystkim kierownika budowy. Płacę mu obecnie tylko i jedynie za wpisy w książce budowy. Pomocy żadnej - wolę nie ryzykować.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Hm, nie zauważyłam poprzednio tego wątku. Nasze błędy opisałam w dzienniku budowy, ale mogę je w skrócie zebrać.
    1. nie robiłabym podpiwniczenia
    2. lepiej pilnowałabym męża i robotników /namawiali go na zmiany w projekcie - inny układ pustaków max i zmniejszenie izolacji /styropian/ w ścianie trójwarstwowej, nieszczęsne podpiwniczenie, za niski parter /kropnęli się o pustaka/, położenie mozaiki drewnianej w pokojach / za wcześnie i szlag ją trafił/.

  6. #26

    Domyślnie

    Na razie tylko jedno:
    Klinkier na komin kupowałam w 2 rzutach. Najpierw jedną paletę, później dokupywałam. Niby ten sam Roben cieniowany, a na kominie widzę gdzie się kończy jedna paleta a zaczyna druga.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Lepiej pilnowałbym wykonawcę
    Nie wierzyłbym wykonawcy w jego "złote pomysły"
    PAMIĘTAJCIE I BĄDŹCIE CZUJNI JAK MUSZKI
    Jeżli wykonawca proponuje jakieś rozwiązanie zamienne to napenwno nie dla dobra inwestora. Przyczyny takiego działania są dwie prozaiczne. Bardzo mu się śpieszy bo ma nagraną inną robotę
    a druga to po prostu chce mieć mniej roboty.
    Czy ktoś widział wykonawcę, który wybrał bardziej pracochłonny lub trudny wariant roboty po to aby inwestor był zadowolony i miał poczucie, że robota jest solidnie zrobiona ???
    Pozdrowionka

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Ja tak jak Januszek.
    Najchętniej zacząłbym od nowa.
    Na pewno nie zdecydowałbym się na konstrukcję wiązarową i strop drewniany.
    Za duże koszty, za mało dobrych wykonawców i żadnych korzyści.
    I do murowania komina wziąłbym baaaaarrrrrdzo porządnego murarza.

  9. #29

    Domyślnie

    Inwestor - ja mam takiego Robili np. dodatkowy wieniec nad
    ścianką kolankową - nie było go w projekcie, a inspektor też
    stwierdził, że być go nie musi, ale jak chcą to niech robią

  10. #30

    Domyślnie

    Powiem tak niby na razie jest OK, ale gdybym mógł to rozpocząłbym miesiąc wcześniej, tj. w połowie sierpnia - dom 200 mkw. z uzytkowym poddaszem plus garaż 40 mkw. (porotherm, dachówka cementowa). I tak dopisała pogoda, ale przy mniej korzystnej aurze byłyby kłopoty. I radziłbym jak najszybciej zamówić więźbę. Poza tym warto pilnować kosztów "niby nie związanych z budową" - przede wszystkim transport i inne drobiazgi, które, o ile sie wcześniej przewidzi można zorganizować inaczej, np. nagle okazało się, że trzeba coś zespawać, ekipa nie ma sprzętu, więc na gwałt szukamy fachowca - i wiadomo cena, dojazd to tamto, a gdyby zaplanować wcześniej, majter przywozi sprzęt i robi to za darmo. No ale zaplanować wszytkiego się chyba nie da.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja tak jak Majka opisywałam błędy na bieżąco, ale teraz, przy użytkowaniu domu dochodzą następne przemyślenia.
    1. Spróbowała bym znaleźć projekt o mniejszym metrażu korytarzy i holi. Niby mi nie przeszkadzają (dom jest bardzo przestronny), a jednak kosztowały, a jest tego sporo (co najmniej 24m2). Wiedząc jednak ile projektów przekopałam w czasie wybierania, myślę, że aby mieć wszystko czego chciałam, musiała bym w tym celu robić projekt indywidualny. (już mi szkoda ewentualnego architekta - mój hydraulik twierdzi, że mam czarne podniebenie...)
    2. Nie zmieniałabym technologii stawiania ścian wewn. W projekcie były stelażowe (10cm), my zrobiliśmy 8cm suporeks + płyta GK - wyszło razem -14cm!!! I to spowodowało konieczność kombinowania, żeby się wszystko zmieściło.
    3. Skuteczniej wierciłabym dziurę w brzuchu męża na temat podłogówki, tak, żeby uwzględniono jej grubość już w czasie budowy. Nie miałabym teraz o 10cm niższych pomieszczeń niż w projekcie i "przykrótkich" drzwi wejściowych.
    4. Zrezygnowała bym z murku na tarasie i zostawiła bym tylko słupki, żeby przez drzwi tarasowe mieć widok bez przeszkód na przyszły ogród.
    5. Chyba jednak zrezygnowała bym z płyt GK jako tynku na rzecz natryskiwanego gipsu. Ilość nerwów jaką mi karton-gipsy napsuły w czasie wykańczania jest nie do opisania!
    6. Myślę, że zrezygnowała bym z super mądrego pieca, od którego nie można wyegzekwować swojej woli, na rzecz czegoś tańszego i bardziej przyjaznego aczkolwiek o przyzwoitej jakości. W tym miejscu mogę byc stronnicza, bo przy używaniu pieca liczy się również jakośc wykonania w sensie niezawotności i długiego żywota, w czym mój piec mam nadzieję mile mnie jeszcze zaskoczy...
    Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo poczucia humoru w czasie budowy domu. My Polacy budujemy nasz dom jakby miał to być ostatni czyn w naszym życiu - każdy błąd przeżywamy bardzo poważnie. Chyba pora dać sobie trochę na luz...

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    jpawl
    Dodatkowy wieniec na ścianie kolankowej powinien być - przecież do niego przykreca się murłatę. Napisz tylko czy Twój wykonawca wykonał ten wieniec w ramach kwoty ryczałtowej czy chciał za to dodatkowe wynagrodzenie ?
    Jesli nie chciał dodatkowej kasy to naprawdę mogę Ci pogratulować, że wybrałeś solidnego wykonawcę.
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    1. Nie startowałbym z remontem domu na początku jesieni (czas lesi strasznie szybko).
    2. Przed zalaniem posadzki położyłbym kilka rurek pomiędzy strategicznymi punktami pomieszczeń (wejścia instalacji) a pozostałymi ścianami. Możliwość przeciągnięcia niezaplanowanego przewodu (np. linia do drugiego telefonu w domu) bez kucia bruzd lub prowadzenia tego przewodu przez różne zakamarki.
    3. Zamontowałbym kocioł turbo (z zamkniętą komorą spalania) w piwnicy, a nie w pomieszczeniu gospodarczym na parterze - nikt mnie nie ostrzegał, że to urządzenie jest dość hałaśliwe.
    4. Podłączyłbym się do instalacji burzowej w czasie gdy robiono mi podlączenie instalacji wodnej - teraz nowe projekty, kopanie itp.,lub inne kombinacje, aby odprowadzić wodę deszczową.

  14. #34

    Domyślnie

    inwestor
    Nie wziął grosza więcej, dodatkowo "w cenie" ustalonej na
    początku marca znalazł się np. drenaż, bo inspektor tak
    sobie zażyczył.
    Takie zachowanie wykonawcy znalazło m.in. odzwierciedlenie w tym, że dostał od nas zlecenia na następne roboty (już osobno płatne : ocieplenie, wylewki, tynki.

  15. #35

    Domyślnie

    1. omówienie projektu (indywidualnego) z wykonawcą jeszcze PRZED rozpoczęciem prac i zamawianiem materiału, a nie w trakcie.
    Ściana nośna jest z pełnej cegły na 38cm (dom parter+użytkowe poddasze), spokojnie możnaby ją 'odchudzić';
    ogólnie dom 'przezbrojony', co szczęśliwie dało się częściowo poprawić, a także więźba pierwotnie 'przedobrzona' (zbyt grube krokwie, które trzeba by było wciągać dźwigiem) - na szczęście cieśla był czujny, i jemu zawdzięczam oszczędność 2m3 drewna
    2. i chyba trochę mniejszy metraż...

  16. #36

    Domyślnie

    Nie skąpiłbym kilkuset złotych na opóźniacz wiązania do betonu, z którego wylwałem w upały płytę fundamentową. Słońce grzało beton szybko wiązał i zabrakło czasu na dokładne wyrównanie górnej powierzchni płyty. Dobrze wygładzona płyta byłaby wystarczająca pod posadzki ceramiczne i wykładziny a tak muszę wyłożyć sporo więciej kasy na wylewki samo opóźniające.

    Pozdr, Filo

  17. #37

    Domyślnie

    Z błędów jakie popełniliśmy budując to:
    - zapomnieliśmy o instalacji do anteny telewizyjnej. Mogliśmy ją umieścić np. w cokolikach ale tego niezrobiliśmy. Teraz grożą nam rozciągnięte druty po pomieszczeniu.
    -najpierw wykończyliśmy parter, później poddasze użytkowe.Podczas prac na poddaszu cały bałagan (szczególnie kurz) przenosił się na cały dom. Powinniśmy zacząć od poddasza.
    -skusiła nas promocja płytek ceramicznych - niska cena - na górny hol (na poddaszu)- niższa częstotliwość chodzenia. Jakość okazała się fatalna i innym nie polecam takich oszczędności.
    - na poddaszu eksperymentalnie płyty kartonowo - gipsowe w jednym pomieszczeniu połączyliśmy beztaśmowo, tylko specjalną zaprawą z dodatkiem włókna szklanego (producent zapewniał, iż przy zastosowaniu tej zaprawy można nie korzytać z taśmy) niestety po kilku miesiącach powstały rysy.

  18. #38

    Domyślnie

    1.Mniejszy dom,obecnie mam około 200m2 z garażem dla czterech osób obecnie zmniejszyłbym o około 40 m2. 2.Ocieplenie fundamentów z styroduru ryflowanego z włókniną. 3.Kominy z gotowych kształtek kominowych a nie murowane. 4. Doprowadzenie powietrza do rekuperatora pod fundamentem przez wymiennik gruntowy. Pozdrawiam i życzę jak najmniej błędów.

  19. #39

    Domyślnie

    On 2002-12-11 11:26, RomanP wrote:
    5. Żonę trzymałbym jak najdalej od budowy
    Romek, o tym zapomniałem i wodzie w piwnicy, ( zgadnij kto mnie namówił na piwnice? )
    przez kukarny nic nie widze, a kominek kopci ściany

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Zdecydowanie ekipe budowlaną..( przy koncu)

Strona 2 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony