dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 129
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 2565
  1. #1681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Tak to się zgadzam.
    Mąż mówi, że u nas to może być też kwestia ocieplenia. Mamy 35cm wełny a u córki pierun wie co tam dali w bloku.
    Ja też, mając w domu zaciągnięte rolety, kilkakrotnie przeżyłem spore zdziwienie, kiedy po otwarciu drzwi zewnętrznych przywitał mnie rzęsisty deszcz.
    Oczywiście, będąc na nieizolowanym strychu, pod dachówka ceramiczna deszcz jest słyszalny

  2. #1682
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    BTW większość osób która ma garaż na 2 samochody z trudem upycha tam jeden. Ci co mają 1 miejsce w garażu samochod trzymają pod chmurką a w garażu wszelkiej maści graty dla których zawsze miejsca brakuje
    W garażu dwustanowiskowym jest miejsce na dwa auta plus rowery i kosiarka. Pozostałe graty laduja w piwnicy. Jest miejsce na meble otrzymane w spadku a przeznaczone do renowacji i na wiele innych bambetli. Warunkiem jest oczywiście sucha piwnica w której nie śmierdzi piwnicą i atmosfera nie odbiega od tej w mieszkaniu czyli musi być wentylacja

  3. #1683

    Domyślnie

    Przed budową domu muszę usiąść i dokładnie przeczytać ten wątek cały, pewnie i tak się nie ustrzegę od błędów.

  4. #1684
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Astronom Zobacz post
    Przed budową domu muszę usiąść i dokładnie przeczytać ten wątek cały, pewnie i tak się nie ustrzegę od błędów.
    Haha, ja też tak zrobiłam. Dużo skorzystałam, część rad opatrzyłam pobłażliwym "chyba ich pogięło, nie znają się, JA się ZNAM!" A teraz widzę, że dokładnie w większości mieli rację. Ale żeby mieć takie przemyślenia to trzeba mieć już doświadczenie (swoje albo własne) albo dobrego doradce, któremu ufamy nawet jak nam się wydaje że to bezsens.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  5. #1685

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    część rad opatrzyłam pobłażliwym "chyba ich pogięło, nie znają się, JA się ZNAM!" A teraz widzę, że dokładnie w większości mieli rację
    A przy czym szczególnie tak myślałaś ?

  6. #1686
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    A przy czym szczególnie tak myślałaś ?
    Że jak dom to tylko parterówka. I jak ogrzewanie to albo pompa ciepła, albo kable na prąd. I sporo innych. Jak mnie kiedyś najdzie, to zrobię wpis.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #1687

    Domyślnie

    Jeszcze nie mieszkam ale już mam kilka przemyśleń.
    Co bym zmieniła:
    -zastanowiłabym się nad budową piwnicy bo w związku z pochyłą działką fundamenty były głębokie i bardzo kosztowne więc nie byłaby to aż taka różnica w kwocie
    -wcześniej pomyślałabym o umówieniu firmy brukarskiej bo zimę przyjdzie nam spędzić bez wjazdu do domu.

    Co bym zostawiła:
    -projekt bo pomimo że został wybrany gotowy jest taki jaki chcieliśmy
    -dom parterowy bo mieszkałam i w parterowym i piętrowym i zdecydowanie wole parter ale to kwestia gustu
    -duże okna fix a szczególnie narożne w którym jeden bok ma 2,2mx2,3m i panoramiczne kuchenne 2,7mx1,4m. Świetnie doświetlają wnętrze i wyglądają fantastycznie
    -wyjścia na taras z każdej sypialni
    -generalny wykonawca bo on umawia dodatkowe ekipy a uwagi jemu zgłaszamy i on się tym zajmuje.
    -ogrzewanie podłogowe w całym domu bo przy urządzaniu nie muszę myśleć o grzejnikach


    Nie wiem jeszcze jak się sprawdzi technologia szkieletowa w użytkowaniu ale na razie jesteśmy zadowoleni z czasu budowy i jakości wykonania
    A tak w ogóle to zaczęłabym budowę 5 lat wcześniej
    Ostatnio edytowane przez MaryJane88 ; 16-10-2019 o 07:47

  8. #1688

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    2) Projekt - 121 m2 to na prawdę dom ze sporym zapasem dla rodziny 2+1 czy 2+2. 5 pokoi (licząc salon), 2 łazienki, garderoba, spiżarka, pomieszczenie gospodarcze. Po co komu sypialnia 25 m2 ? Nie wiem po co ludzie budują takie molochy.
    to już jest niezły żart. 121m to malutki dom i w sumie wiecej miejsca jest w bloku w 100m2 niż w domu 120. 120m2 to moze byc dobre dla pary bez dzieci

  9. #1689

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    to już jest niezły żart. 121m to malutki dom i w sumie więcej miejsca jest w bloku w 100m2 niż w domu 120. 120m2 to moze byc dobre dla pary bez dzieci
    W bloku większość mieszkań jest sporo mniejsza niż te 100m2 a spokojnie użytkują je rodziny 2+2. Dom 120m2 jest zdecydowanie wystarczający dla rodziny 3-4 osobowej. Przecież większość czasu spędza się wspólnie w salonie/ogrodzie. Wszystko jednak zależy od potrzeb. Jeżeli dom ma pozwolić na izolacje domowników od siebie to faktycznie każdy powinien mieć większą sypialnie żeby móc urządzić tam swoją samotnie. Jeśli jednak domownicy lubią spędzać czas razem to duży salon i małe sypialnie wystarczą. No i dochodzą względy ekonomiczne. Dopóki dzieci mieszkają z rodzicami jest ok ale w pewnym momencie wyjeżdżają i zostaje do ogrzania pusta przestrzeń.

  10. #1690

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    to już jest niezły żart. 121m to malutki dom i w sumie wiecej miejsca jest w bloku w 100m2 niż w domu 120. 120m2 to moze byc dobre dla pary bez dzieci
    żartem jest ta wypowiedź
    zapewne sam masz molocha 300m2 i wszystko poniżej jest śmiesznie małe...dom 120m2 jest w zupełności wystarczający dla rodziny 2+2, mało tego, 90% społeczeństwa mieszkającego w blokach dałoby bardzo wiele, by wynieść się chociażby do 90m2 domku niż mieszkać w bloku.

  11. #1691

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Po 8 miesiącach mieszkania w domu (przeprowadziliśmy się z bloku) nie zmieniłbym wiele.
    1) Nie położyłbym biało czarnych kafli w wiatrołapie - wszystko na nich widać. Wybrałbym szarości.
    2) Nie miziałbym każdej ścianki gładzią finiszową, bo jak się już mieszka to pojedyncze dziurki nie mają żadnego znaczenia. Wyświechtane "dom to nie muzuem" jest absolutną prawdą.
    3) Wcześniej zająłbym się podjazdem, wejściem, tarasem i ogrodem. Ponad pół roku mieszkaliśmy bez wymienionych elementów, dramatycznie dużo brudu niesie się do domu.
    4) Nie popadałbym w przydługawe dyskusje na forum - jest paru ancymonów idących na siłę pod prąd - miesza to w głowie inwestorom, tym bardziej początkującym. Pewne rozwiązania są po prostu dobre, nie ma co na siłę kombinować i doktoryzować się w pewnych tematach. Styropian grafit 20 cm Knaufa jest tak samo dobry jak Termoorganiki. Nie dajmy się zwariować.

    Jako, że nie mogę znaleźć wątku o tym z czego jesteśmy zadowoleni, napiszę tu:
    1) Działka - uważam, że wszystko ponad 10 arów dla domu 100-140 m2 jest przesadą. Przesada ta będzie kosztować czas i pieniądze. Nie po to budujemy by robić i wydawać w nieskończoność. Pomijam sadowników i tych co nie liczą kasy oraz... tych z innymi charakterami. Ja tam lubię pójść na spacer, pojechać z dzieckiem na rower, usiąść z żoną i córką i po prostu porozmawiać o tym jak minął dzień etc. A nie tylko robić. Sami na początku byliśmy napaleni na minimum 12-15 arów. Dziś mógłbym pomniejszyć naszą działkę o 2 ary, a mamy coś koło 9 arów. Wybór działki jest w moim odczuciu kluczowy - będę się upierał, że bliskość miasta i ludzi jest nie do przecenienia. Fajnie patrzeć jak wszystkie dzieci sąsiadów bawią się razem, rodzice rozmawiają, choćby 10-minutowa wymiana zdań. Ludzie zbliżają się do siebie znacznie bardziej niż w mieście, choć paradoksalnie w osiedlowym bloku było przecież znacznie więcej ludzi. Ale wszyscy zamknięci w 4 ścianach. Bliskości miasta raczej nie trzeba tłumaczyć - zajęcia dodatkowe dla dziecka, wyjazd na basen etc. nie zabierają całego popołudnia czy wieczoru.

    2) Projekt - 121 m2 to na prawdę dom ze sporym zapasem dla rodziny 2+1 czy 2+2. 5 pokoi (licząc salon), 2 łazienki, garderoba, spiżarka, pomieszczenie gospodarcze. Po co komu sypialnia 25 m2 ? Nie wiem po co ludzie budują takie molochy.
    3) Pompa ciepła i rekuperacja to dziś dzięki temu forum oczywista oczywistość. Ale jak się szykowałem do budowy nie miałem o tym pojęcia. Gdybym tu nie trafił, szuflowałbym pelet i kisnął w nieświeżych pomieszczeniach.
    4) W pomieszczeniu gospodarczym zrobiliśmy pralnię. Początkowo rozwiesiłem sznurki i tak suszyliśmy pranie. Po miesiącu kupiłem suszarkę - kapitalne urządzenie.
    5) Mieszkanie w domu bez garażu utwierdziło mnie w przekonaniu, że... nie wybudowałbym go. Kosztuje znacznie więcej niż domek narzędziowy, oferuje niewiele więcej. Osiedlowe obserwacje pokazują, że tylko na prawdę duży garaż ma sens. Pozostali trzymają w swoich garażach jednostanowiskowych kosiarki, grabie, rowery etc. Na samochód nie ma miejsca, stoi na podjeździe. PS jak będzie mnie kiedyś stać na Astona Martina, to zbuduję garaż
    6) Cieszę się, że nie daliśmy się zwariować podczas wykończeniówki i kupowaliśmy przystępne cenowo wyposażenie. Zmywarka z 12 programami, meble do kuchni za 25 tysięcy, złote klamki - nie, to nie dla nas. Lepiej pieniądze wpakować w konstrukcje domu.
    7) Powtórzyłbym układ parteru gdzie pokój gościnny jest zlokalizowany obok małej łazienki - zapewnia to gościom sporo prywatności. Więcej, pokój gościnny, nawet malutki, to must have.
    Duże przeszklenia - projekt sam w sobie proponował spore okna - ich powiększenie było b.dobrą decyzją. Żadne sztuczne światło nie zastąpi naturalnego.
    9) Otwarta kuchnia - nie wyobrażam sobie jej zamknięcia. Oznaczać by to miało izolację od pozostałych domowników, czy gości.
    10) Spiżarka - choćby mała, to polecam. Kilka półek i kończy się problem codziennych zakupów i przeładowanej kuchni.
    11) Garderoba - załatwia problem szaf w domu. U nas garderoba wykończona półkami z IKEA. Koszuli i jeansom obojętnie na czym wiszą Ponoć równie wygodnie jak w meblach pod zabudowę garderoby za kilka tysięcy. O tych wariactwach pisałem wyżej przy szaleństwie na etapie wykończeniówki - to chyba bardziej dla odwiedzających niż domowników.
    12) Strych - buty zimowe, ozdoby choinkowe, walizki i wszystko to co używane sporadycznie/sezonowo ma swoje miejsce i nie graci domu.
    Uwielbiamy nasz dom I nasze życie w nim, jakże inne od tego z bloku.
    powinni to przykelić gdzieś na pierwszej stronie! o jak ja się z Tobą zgadzam!
    kiedyś to forum wydawało mi się poważnym, branżowym i przede wszystkim merytorycznym źródłem wiedzy...im dłużej tu jestem tym bardziej dociera do mnie, że została garstka frustratów, próbująca klikając w klawiaturę wyładować swój żal, że ktoś pali w kominku, że ma piec na groszek czy pellet, że robi gaz a nie PC, że nie ma FV, że każdy kto robi coś innego niż oni to się nie zna i takie tam, że dom musi mieć 200 albo 300m2

    wszyscy normalni już stąd dawno uciekli i żyją sobie spokojnie "smrodząc" sobie swoimi kominkami w jesienne wieczory czy grzejąc groszkiem zimą i nie przejmują się tymi pierdołami wypisywanymi tutaj.

  12. #1692

    Domyślnie

    Zgadza sie, mam 300m2 z garażem i uważam ze jest za mało. gdy budowałem myslalem ze bedzie za dużo. Tymczasem przydało by się więcej - zarówno garaż 45 jest ciasny jak i pokoi w domu by się przydało wiecej.

    Przyzwyczaić się mozna do wszystkiego, wiadomo ze wiekszosc osob z bloków mieszkajacych na 45m2 moze tylko sobie pomarzyć o 100m2 domu jednak 100m2 bardzo szybko staje się malutkie, bo np co to za pokój dziecka który ma 12m2 lub sypialnia 12m2 w której nie ma czym oddychać

    Zawsze duży dom bedzie lepszy niż mały. Jedyne co moze ograniczać to koszt wybudowania/utrzymania. Mały samochod moze byc bardziej praktyczny niż duzy np w mieście - aprkingi etc, ale duzy dom zawsze bedzie wygodniejszy niz mały. A koszty ogrzewania to na dziś grosze nawet przy 300m2

  13. #1693
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    co to za pokój dziecka który ma 12m2 lub sypialnia 12m2 w której nie ma czym oddychać
    Oddychanie załatwie wentylacja.

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Zawsze duży dom bedzie lepszy niż mały.
    Jak ktoś nie ma co zrobić z pieniędami, i nie musi kupować tańszego wina, wakacjii, ciuchów dla dzieci itd. żeby zatrudnić sprzątaczkę, ogrzewanie i podatek od nieruchomości to owszem. Większość nie ma takiwgo luksusu.

  14. #1694

    Domyślnie

    podatek od nieruchomości to jest 77 groszy za 1m2, wiec każdy da radę. Ogrzewanie to są grosze.
    A sprzątnąć zawsze mozna samodzielnie. Jedyne co to większa inwestycja
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 17-10-2019 o 23:00

  15. #1695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Zgadza sie, mam 300m2 z garażem i uważam ze jest za mało. gdy budowałem myslalem ze bedzie za dużo. Tymczasem przydało by się więcej - zarówno garaż 45 jest ciasny jak i pokoi w domu by się przydało wiecej.

    Przyzwyczaić się mozna do wszystkiego, wiadomo ze wiekszosc osob z bloków mieszkajacych na 45m2 moze tylko sobie pomarzyć o 100m2 domu jednak 100m2 bardzo szybko staje się malutkie, bo np co to za pokój dziecka który ma 12m2 lub sypialnia 12m2 w której nie ma czym oddychać

    Zawsze duży dom bedzie lepszy niż mały. Jedyne co moze ograniczać to koszt wybudowania/utrzymania. Mały samochod moze byc bardziej praktyczny niż duzy np w mieście - aprkingi etc, ale duzy dom zawsze bedzie wygodniejszy niz mały. A koszty ogrzewania to na dziś grosze nawet przy 300m2
    Można mieć dobrze zaprojektowany 100m2 dom, gdzie człowiek czuje się dobrze i wygodnie, ale można mieć dom 300m2 źle zaprojektowany, w którym można się czuć przytłoczonym i zniewolonym.

    Wiem, bo mam obecnie taką sytuację, że przenoszę się z większego domu do mniejszego i to ten mniejszy daje nam więcej luzu i przestrzeni.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  16. #1696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    podatek od nieruchomości to jest 77 groszy za 1m2, wiec każdy da radę.
    Aktualnie limit to 79gr/m2. Ale co chwila pojawia się pomysł podatku katastralnego. A przy rozdmuchiwaniu wydatków państwa to tylko kwestia czasu, kiedy go wprowadzą.

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Ogrzewanie to są grosze.
    Tia. Chyba setki tysięcy tych groszy rocznie.

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    A sprzątnąć zawsze mozna samodzielnie. Jedyne co to większa inwestycja
    Jak ktoś ma czas, to można. Tylko kiedy wtedy odpoczywać?

  17. #1697

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Zgadza sie, mam 300m2 z garażem i uważam ze jest za mało. gdy budowałem myslalem ze bedzie za dużo. Tymczasem przydało by się więcej - zarówno garaż 45 jest ciasny jak i pokoi w domu by się przydało wiecej.

    Przyzwyczaić się mozna do wszystkiego, wiadomo ze wiekszosc osob z bloków mieszkajacych na 45m2 moze tylko sobie pomarzyć o 100m2 domu jednak 100m2 bardzo szybko staje się malutkie, bo np co to za pokój dziecka który ma 12m2 lub sypialnia 12m2 w której nie ma czym oddychać

    Zawsze duży dom bedzie lepszy niż mały. Jedyne co moze ograniczać to koszt wybudowania/utrzymania. Mały samochod moze byc bardziej praktyczny niż duzy np w mieście - aprkingi etc, ale duzy dom zawsze bedzie wygodniejszy niz mały. A koszty ogrzewania to na dziś grosze nawet przy 300m2
    Każdy buduje na miarę swoich potrzeb i możliwości.Jednak z tego co zauważyłam wśród znajomych to większość domów o tak dużych powierzchniach jest po prostu niepraktyczna. Ludzie w takich domach (w większości 2+1) mijają się całymi dniami bo każdy siedzi w swoim dużym pokoju. Sypialnie też nie są przytulne bo w jednym kącie stoi łóżko w drugim szafa w trzecim toaletka/biurko i zostaje dużo zmarnowanej wolnej przestrzeni. Ale jak będę miała z ósemkę dzieci to też o takim pomyśle no i wtedy nie musiałabym pracować więc mogłabym sprzątać całymi dniami te moje salony

  18. #1698
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Mam typową rodzine dwa plus dwa i domek 100m2 plus garaż i nie uważam że jest za mały. Kazdy ma swoją sypialnie, każdy ma swoje miejsce. Jedyną rzeczą za mała w tym domu jest garaż, chętnie wybudowałbym dwa razy większy (ten ma 17m2), niestety nie było już miejsca żeby go poszerzyć w projekcie. Mam w ulicy dwa duże domy (ok 300m2) w ktorych mieszkają takie same rodziny jak moja. Jeden z nich jest zamieszkaly w 50% bo reszta domu jest nieużywana (nawet nieumeblowana). Ogrzewać i sprzątać trzeba jednak całość. Drugi dom jest calkowicie uzytkowany ale wlasciciele mają firmę i cześć pomieszczeń to tzn graciarnie.

  19. #1699
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Aktualnie limit to 79gr/m2. Ale co chwila pojawia się pomysł podatku katastralnego. A przy rozdmuchiwaniu wydatków państwa to tylko kwestia czasu, kiedy go wprowadzą.
    Podatek od nieruchomości nie idzie czasem do gminy? Czyli podobnie by było z katastralnym więc Państwo niewiele by z tego miało.

  20. #1700

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    A sprzątnąć zawsze mozna samodzielnie. Jedyne co to większa inwestycja
    Dlaczego mam jakieś dziwne przeczucie, że ty w swojej chacie raczej nie sprzątasz ...hmmm.

    Nasi znajomi, którzy właśnie się budują (2+2), stwierdzili ostatnio, że wybudowali za duzy dom a są dopiero na etapie stanu surowego. Dom przeciętny według dzisiejszych standardów, coś w tym stylu https://www.extradom.pl/projekt-domu-jaskolka-6-WRL1058

    Fajnie by było gdyby mozna było sobie przed podjęciem decyzji o wyborze projektu pomieszkać na różnych metrażach i układach funkcjonalnych. Wtedy każdy by miał co mu pasuje a teraz często jest tak, że pół bańki ni ma a dom okazuje się niewygodny.
    Ostatnio edytowane przez nowa7 ; 18-10-2019 o 07:12

Strona 85 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony