dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 129
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 2565
  1. #1901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mieszkała z rodzicami w bloku z PRLu, potem założyła rodzinę i szukała mieszkania dla siebie.

  2. #1902

    Domyślnie

    Co bym zmieniła budując się jeszcze raz? 11 lat mieszkamy z mężem i 2 dzieci w domu parterowym z poddaszem i garażem w bryle - tego bym nie zmieniła. Sypialnie na gorze, strefa dzienna na dole- to sie u nas sprawdza. Na dole jest salon z otwarta kuchnia i to się u nas nie sprawdziło. W kuchni jest wiecznie bałagan- nastolatki potrafią to robić perfekcyjnie i taki widok od wejścia jest okropnie irytujący. Na parterze jest jeszcze mały pokój który kiedyś pełnił rolę sypialni kiedy jeszcze góra nie była wykończona i teraz stoi pusty. Tam przenosimy kuchnię (jest taka możliwość ze względu na umiejscowienie) i powiększamy salon o starą kuchnię. Drugą rzecz którą zmieniliśmy to wyrzucenie z wiatrołapu szafy, dzięki temu trochę się powiększył. Ubrania zostały przeniesione do garderoby którą zrobiliśmy w dawnej spizarce (pomieszczenie między garażem a holem). Spizarka nie jest nam potrzebna, rzeczy z niej przenieśliśmy do garażu. Nie robimy nie wiadomo jakich zapasów a wszystkie sprzęty mieszczą się w kuchni. Tak naprawdę służyła za graciarnię Pozdrawiam wszystkich budujących i tych już mieszkających.

  3. #1903

    Domyślnie

    Wracając do schodów.
    Te w domu, mogą być uciążliwe.
    U mnie w pracy, co jakiś czas remontują szatnię. Wtedy przenoszą nas na inną, gdzie tych schodów jest jak na 4-5 piętro.
    Tam dopiero nabiera się wprawy.
    Tak jak ze sportem. By poprawić kondycję, trzeba znacząco zwiększyć dystans.
    W domu i 20x na dzień można wejść na poddasze.
    Ale to nie to samo, co dłuższy dystans.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #1904
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Wracając do schodów.
    Te w domu, mogą być uciążliwe.
    U mnie w pracy, co jakiś czas remontują szatnię. Wtedy przenoszą nas na inną, gdzie tych schodów jest jak na 4-5 piętro.
    Tam dopiero nabiera się wprawy.
    Tak jak ze sportem. By poprawić kondycję, trzeba znacząco zwiększyć dystans.
    W domu i 20x na dzień można wejść na poddasze.
    Ale to nie to samo, co dłuższy dystans.
    Dom ma być ostoją spokoju, odpoczynku, relaksu.
    Jak ktoś utożsamia dom z pracą to niech se popierdzela z góry na dół i dołu do góry...

  5. #1905

    Domyślnie

    Czego bym nie zmienił?
    - Parterówka - nie wyobrażam sobie schodów we własnym domu. Jeśli tylko działka na to pozwala budujcie domy parterowe.
    - Pralnia. Do prania musi być oddzielne pomieszczenie. Dodatkowo jest tam suszarka, deska do prasowania, mop do mycia podłogi, odkurzacz itp.
    - Rozkład i układ pomieszczeń, gniazdek, włączników, punktów świetlnych - nic bym nie zmienił. W całym domu nie ma ani jednego przedłużacza.

    Co bym zmieniał po 8 latach?

    - 100 razy przemyślałbym wybór działki (z perspektywą rozwoju i zabudowy najbliższej okolicy przez następne 20 lat). Chcieliśmy mieszkać na wsi. Tym samym tropem poszła spora część inwestorów z pobliskiego miasta, przez co z wioski zrobiła się po kilku latach "podmiejska sypialnia". Nadal jest tu spokojnie i sielsko ale jak dla nas - za mało "wsi" we wsi.
    - Jedna toaleta na rodzinę 2+2 - to zdecydowanie za mało. Parę razy tworzył się komitet kolejkowy
    - Otwarta kuchnia na salon. Ja wiem, że teraz tak się projektuje wnętrza, 90% kuchni ma plan otwarty na salon, a niektóre z nich całkowicie są połączone z salonem i oddzielone tylko wyspą. Mimo dobrego i mocnego okapu, przy gotowaniu i smażeniu potraw czuć zapachy w salonie. Smażenie ryb, bigosu, kapusty, mięs z grilla elektrycznego - jest jednak odczuwalne w salonie (kłania się brak wentylacji mechanicznej). Drugi raz przymknąłbym trochę kuchnię (być może systemem drzwi przesuwnych lub coś w tym stylu).
    - Podłogówka - zdecydowanie w całym domu! Teraz mamy ją w połowie pomieszczeń. Zdecydowanie poprawia komfort termiczny (nawet przy niższych temperaturach w pomieszczeniach). Ciepła podłoga po prostu jest fajna (tym bardziej w domu z dwójką maluchów).
    - Zadaszony taras - brakuje trochę tego. Myśleliśmy o tym na etapie projektu ale obawialiśmy się, że zacieni mocno salon. Wydaje mi się, że można znaleźć tu kompromis stosują m.in. duże przeszklenia w salonie na co najmniej dwóch ścianach (czyli źródło światła z różnych kierunków). Można też nakryć taras wysokim dwuspadowym dachem, który nie ograniczy aż tak mocno dopływu słońca do wnętrz.
    - Ogrzewanie bezobsługowe to luksus wart każdych pieniędzy. Dekadę temu jak się budowaliśmy, takie urządzenia jak pompa ciepła, rekuperator czy panele fotowoltaiczne były dostępne i powszechne niczym technologia kosmiczna.
    - Pierwszą rzeczą po zakupie działki jaką bym zrobił - wykopał lub wywiercił studnię na działce. Pominąłem to ze względów oszczędnościowych na etapie budowy, a potem jak już były pieniądze to ogród był na tyle urządzony, że nie było możliwości wjazdu ciężkiego sprzętu i wykopania lub wywiercenia studni.
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 09-11-2020 o 20:45

  6. #1906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam 2 toalety na dwójkę
    jak jedna osoba ma "grypę" żołądkową to druga nie musi cierpieć

  7. #1907
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Dla zdegustowanych schodami:
    Uncle Gogle -> winda schodowa/krzesełko schodowe -> enter

    Dwa porcelanowe telefony na mieszkanie to absolutne minimum , bo goście, awaria lub inne nieszczęscie.

  8. #1908
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bertha - winda jest dodatkowym kosztem. Tak jak schody.

  9. #1909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bertha - winda jest dodatkowym kosztem. Tak jak schody.
    Wiem dobrze. Nikt nie obiecał że będzie tanio i bezboleśnie.

  10. #1910
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To co już wiem, że bym zmienił. Jeszcze nei mieszkamy, ale dom jest w dyżym stopniu wykończony.

    1. Zrobiłbym tę cholerną recyrkulacje
    2. Zmieniłbym rozkład okien. Z użytkowego punktu widzenia jest ok, ale dołożyłbym jeszcze jedno okno od południa w salonie. Prawdopodobnie zrobimy to prędzej czy później.
    3. Dałbym dwa okna dachowe w łazience na poddaszu
    4. Kupiłbym inną dachówkę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  11. #1911
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Okna połaciowe w łazience to nie jest do końca trafiona decyzja. Mam jedno jedyne właśnie w łazience (pakiet trzyszybowy). Zimą gdy wieczorem człowiek zamierza się wykąpać i liczy na odpowiedni komfort termiczny, przeważnie go brakuje. Niestety przez te właśnie okna, zimą tracimy sporo ciepła.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #1912
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Okna połaciowe w łazience to nie jest do końca trafiona decyzja. Mam jedno jedyne właśnie w łazience (pakiet trzyszybowy). Zimą gdy wieczorem człowiek zamierza się wykąpać i liczy na odpowiedni komfort termiczny, przeważnie go brakuje. Niestety przez te właśnie okna, zimą tracimy sporo ciepła.
    Niestety ale muszę się zgodzić. Również w jednej łazience posiadam okno dachowe (też niby bardzo dobre) a jednak czuć różnicę w stosunku do reszty łazienek.

  13. #1913
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    To co już wiem, że bym zmienił. Jeszcze nei mieszkamy, ale dom jest w dyżym stopniu wykończony.
    4. Kupiłbym inną dachówkę
    Zaniepokoiłeś mnie bo mam ten sam model. Można spytać dlaczego?
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  14. #1914

    Domyślnie

    Tomaszs131, marcin225, czy wannę macie blisko okna?

  15. #1915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Z wanny praktycznie nie korzystam, wolę prysznic.
    Okno umiejscowione jest pomiędzy wanną a prysznicem.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #1916
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Tomaszs131, marcin225, czy wannę macie blisko okna?
    W tej łazience mam tylko prysznic i nie znajduje się przy oknie. Jest oddalony tak z 1,5 metra.

  17. #1917
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Tak z rozmów z audytorem i z wyliczeń OZC - łazienki są liczone na wyższą temperaturę i te małe albo z dużymi oknami, mają problem z dogrzaniem, nawet przy maksymalnym zagęszczeniu rurek podłogówki. W mojej np 5,5m2 mam zalecaną drabinkę elektryczną jako dodatkowe źródło, bo przy -18stC braknie 300W w podłogówce.

  18. #1918

    Domyślnie

    Gorzej, że jeden z audytorów wmawia ludziom, że 21C przy podłogówce, to jak 23C przy grzejnikach, co jest bzdurą. I dla 21C liczy OZC.

  19. #1919
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Zaniepokoiłeś mnie bo mam ten sam model. Można spytać dlaczego?
    Nic się z nią dzieje, poza tym, że się dość mocno brudzi i brud ten doskonale widać.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  20. #1920

    Domyślnie

    Ja bym dołożył jeszcze dwa pomieszczenia.

    Zaraz za drzwiami wejściowymi komorę dezynfekcyjną. Oraz pokój zabiegowy żeby można było w spokoju robić wlewy z wody utlenionej i witaminy C.


Strona 96 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony