dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41

    Domyślnie

    Już miałem wybraną zmywarkę BOSCH SMV58L60EU za 1530zł ale w MEDIA EXPERT polecają mi WHIRLPOOL WIC3T123PFE.
    W porównaniu do Boscha plusy ma następujące.
    - metalowy środek
    - dodatkowe dysze na tylnej ścianie do bardzo brudnych garnków
    - o 1 komplet naczyń więcej się zmieści

    Minusy
    - droższa o 270zł
    - zużywa więcej wody

    Co wybrać ?

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Ja mam bliźniaczy model tego whirpool'a (WIC3C22), właśnie ze względu na te dodatki (dno ze stali i dysze myjące). Jestem zadowolony, tylko są dwie sprawy.
    Te dysze PowerClean mogą Ci umyć co najwyżej dwie patelnie lub dwa średnie garnki lub jeden duży gar. Spowodowane jest to tym, że naczynie trzeba położyć dnem w stronę tych dysz, a są one z tyłu zmywarki. Stąd zmieszczą się tam co najwyżej dwa garnki. Wiedz, że na pewno nie jest tak, że cały załadunek się myje tymi dyszami. Jednak mimo tego niuansu ta funkcja rzeczywiście działa na te garnki, które włożysz w strefę działania tych dysz. Zużycie wody jest większe właśnie przez tę funkcję - jest ona opcjonalna i nie musi być włączona - wtedy w programie eko masz 6l ( w tym modelu, o którym piszesz).

  3. #43

    Domyślnie

    Jestem rozczarowany lodówką Elektroluxa, którą w zasadzie miałem wybraną, a którą przed zakupem sobie zobaczyłem w sklepie.

    Model ENN3154AOW więc nie taki tani.

    1. Komora zimniejsza okazała się zwykłą komorą po prostu zasłoniętą. Nie ma to nic wspólnego z komorą 0`C
    2. No Frost to autorski system Elektroluxa - jakiś Frost Free.
    3. I największa wtopa, że nie ma alarmu otwartych drzwi. Zmylił mnie alarm wzrostu temperatury, który pojawia się np. przy awarii.

    Mam następujące wymagania.
    1. Budżet do 3000zł
    2. Wysokość 185cm
    3. No frost
    4. Alarm otwartych drzwi chociaż zamrażarnika
    5. Pojemnik Fresh ale taki prawdziwy z osobnym nawiewem 0`C.

    Pomożecie ?

    PS. Po przejrzeniu ofert innych firm oceniam tego Electroluxa jednak wysoko.
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 18-01-2017 o 13:29

  4. #44

    Domyślnie

    Umówmy się, że nie wybieram teraz sprzętu małe AGD.

  5. #45

    Domyślnie

    Podepnę jeszcze pod wybór sprzętu AGD pralko-suszarkę.
    Oglądam dane techniczne i tylko otwieram oczy ze zdziwienia jak mogą istnieć takie rozbieżności w zużyciu energii oraz wody w obrębie tej samej klasy energetycznej.
    1. Bosch - https://m.oleole.pl/pralko-suszarki/...u.bhtml#opinie.
    Zużywa 57l wody z suszeniem i 0,7kWh
    2. AEG - https://m.oleole.pl/pralko-suszarki/aeg-l87695wdp.bhtml
    Zużywa 118l wody
    3. LG - https://m.oleole.pl/pralko-suszarki/lg-fh4u2tdh1n.bhtml
    89l wody i 1,02kWh

    A są takie, które biorą 125l wody oraz 1,5kWh podkreślam....w tej samej klasie energetycznej. Co prawda mogą mieć np. 8kg wkładu zamiast 7kg no ale bez przesady.

    Jak to jest z tą Boscha. Te dane są wiarygodne ?

  6. #46

    Domyślnie

    Można się spodziewać od Was odpowiedzi w przypadku tej pralko-suszarki ?

  7. #47

    Domyślnie

    Mogę wstępnie omówić każdy z wybranych sprzętów jeżeli komuś się może w przyszłości przydać.

    1. Lodówka Elektrolux ENN3154AOW ( http://www.ceneo.pl/41960830 )
    Największa jaka by weszła do mojej zabudowy. W zasadzie wybór miałem tak marny, że tylko ten Elektrolux wchodził w grę lub o jednego plusika mniej model bliźniaczy. Dopłaciłem do rzekomej lepszej oszczędności i dbałości o afrykańskie dzieci.
    Każdy sprzęt pod zabudowę to strata miejsca. Większa lub mniejsza. W tym przypadku jeszcze ze względu na wysokość 185cm nie odczuwam zmiany z dotychczas posiadanej Gorenje 176cm ale wolnostojąca.
    Ten Elektrolux posiada system odszraniania (nie jest to NoFrost), szufladę świeżości oraz głęboką na różne warzywa i owoce na szynach z łożyskami więc obie się kulturalnie otwierają bez tarcia i oporów. Ładne podświetlenie LED, które bajerancko się robi coraz jaśniejsze, a nie od razu na maksa.
    Nieco słychać wiatraczek w środku. Delikatny szumik więc jeżeli ktoś ponad wszystko żąda bezwzględnej ciszy to nie ten model. Sprężarki/agregatu nie słychać.
    Osobne ustawianie temperatur zamrażarka i chłodziarka.
    Podsumowując za te 3000zł każda wolnostojąca jest lepsza. W zabudowie nie mamy wyjścia i godzimy się na niedogodności.
    Nie ma alarmu otwartych drzwiczek .Jedynie alarm nagłego wzrostu temperatury więc albo jak będzie awaria albo jak już chyba będzie rozmrożony zamrażarnik. Obym się nigdy nie dowiedział.

    2. Piekarnik Amica ( http://www.ceneo.pl/43573116 ). Wybrałem go z 4 względów. Zimne drzwiczki, teleskopowe prowadnice, parowe czyszczenie i przede wszsytkim termosonda, która u innych producentów nie występuje w tym przedziale cenowym . Dodatkowym bajerkiem jest wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który tylko przybił pieczątkę do zakupu.
    Już te piekarniki z wyświetlaczami to inna klasa produktu. Chodzi mi o korzystanie z piekarnika. Teraz nie musimy wiedzieć jakie mięso ile czasu, pizze na jaką temperaturę. Nawet nie używam podpowiedzi przyrządzenia z opakowań. Wybieram kurczaka i start.
    Fajną cechą tego piekarnika (nie wiem czy to jest norma u wszystkich producentów) jest sposób jego wychładzania po skończonej pracy. Dodatkowy wiatraczek wydmuchuje ciepło ze środka ale jak najmniej inwazyjnie dla otoczenia. Robi to po prostu delikatnie i długo nie buchając gorącem po całej kuchni. Odczuwalny ciepły wiaterek jak się podejdzie do piekarnika ale nie gdy obok niego przechodzimy w odległości 1m.
    Do tej pory moje doświadczenie z chłodzenia piekarnika było jedno. Dzieci przywiązane do łóżek aby się przypadkowo nie ruszyły do kuchni wpadając na ziejący ogniem wulkan gorąca.

    3. Zmywarka WHIRLPOOL WIC3T123PFE ( http://www.ceneo.pl/45846483#tab=click_scroll ). Z tego cuda jestem bardzo zadowolony. Dopłaciłem te niecałe 300zł bo już niemal wybór padł Boscha.
    Zaletami są metalowe całe wnętrze, osobna szuflada na sztućce. Praktyczniejsza od kosza, łatwiejsza w układaniu, łatwiejsza w zbieraniu czystych sztućców. Same plusy tego rozwiązania. 6th Sense to patent Whirlpoola na czujnik zabrudzenia. Wystarczy wybrać program i on sam dobiera mycie w zalezności od stopnia zabrudzenia garów. System dodatkowych dysz myjących na plecach urządzenia (na tylnej ścianie) do super brudnych garnków. Cicha w standardowych programach, nieco głośniejsza w programie turbo.
    Garnki, talerze, sztućce, szklanki i kubki wychodzą umyte na pisk palca bez ani jednej smużki.

    4. Płyta Elektrolux EHI 6540 FHK ( http://www.ceneo.pl/37252894#tab=click_scroll ). Każda płyta z grubsza jest podobna. Turbo rozgrzewanie, funkcje stop+Go, łączenie pól jeżeli nie są wszystkie okrągłe, Ta ma tą zaletę, że każdy z palników posiada osobne sterowanie. Nie, że trzeba przełączać się na każdy osobno aby ustawić temperaturę czy funkcję. To się okazało super ergonomiczne bo jest o wiele mniej kliknięć.
    Indukcja jak to indukcja. Rządzi.

    5. Okap wybrałem jakiegoś VDL bo znalazłem na necie spoko kontakt do producenta bezpośredniego i w dobrej cenie go nabyłem. Okazało się, że to marka Ciarko nieco bardziej popularna w PL. - https://www.beslist.nl/huishoudelijk...991_L_KOR.html
    Z tym, że kolor biały.
    Na 1 biegu szum jak zefirek za oknem. Na dwójce słyszalne ale bez ingerencji w życie towarzyskie siedzących przy stole oddalonym o 2m. 3 a w szczególności 4 ostatni bieg to już jest do zadań specjalnych i trzeba uważać na małe dzieci bo wciągnie.

    6. Mikrofalówka Amica AMG20BF. Mała (24cm), spełnia swoją funkcję, tania (jak na zabudowę). Funkcji nawet nie sprawdzam bo w życiu nigdy nie użyłem mikrofali w innym celu niż podgrzanie żarcia, napoju czy mleka i nigdy nie będę.

    7. Pralko-suszarka Bosch ( https://m.oleole.pl/pralko-suszarki/...h30542eu.bhtml ) - osobny wątek - http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7453786


    Jakieś pytania ?
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 13-04-2017 o 12:31

  8. #48

    Domyślnie

    Stoję również przed wyborem AGD, moje pytanie kupujecie w 1 sklepie aby było taniej, czy oddzielnie. Dziekuję za cenne uwagi, zanotowane, czas na poszukiwania

  9. #49

    Domyślnie

    Nie ma złotego środka. Możesz znaleźć cały interesujący Cię sprzęt w jednym miejscu (mnie się udało w Media Expert znaleźć najtaniej niemal cały sprzęt AGD.
    Jest to o tyle wygodniejsze, że masz jeden transport, jedna faktura.
    No ale jeżeli gdzieś znajdziesz znacznie taniej to nie widzę sensu aby kupować wszystko w jednym sklepie.

    PS. pralko-suszarkę znalazłem najtaniej na oleole, a okapu nie ma nigdzie dostępnego w PL.
    Znalazłem bezpośrednio u przedstawiciela producenta ciarko, który rozprowadza tylko po niemczech towar pod inną nazwą.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Studia kuchenne oferują sprzęt do zabudowy w dobrej cenie, często są to modele niedostępne w marketach. Np. Electrolux na swój sprzęt kupiony w studiach daje 5 letnią gwarancję producenta. Z kolei w marketach producenci sprzętu mają promocje polegającą na zwrocie gotówki z zakup 2-3 artykułów, nawet do 600 pln. Warto to wsiąść pod uwagę.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  11. #51

    Domyślnie

    Dziękuje za inf.Robię listę polecanych modeli i zaczynam poszukiwania- tylko płyta indukcyjna, kuchenka, lodówka, okap, zmywarka,żelazko....Już mnie głowa rozbolała

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    szukając sprzetu AGD szukałam w sklepach internetowych i stacjonarnie. okazuje się, że czasy kiedy można było utargowac, bo brało się za gotówkę minęły. teraz sieciówki mają jedną cenę, a nawet jak w neonecie znajomy dawał mi jakieś rabaty, to i tak było drożej, niż w necie. najtaniej moje sprzety znalazłam w oleole i morele.net. na razie kupiłam piekarnik, płytę i mikrofalę w tym drugim. po dwóch dniach od zamówienie, była już dostawa. także polecam tam sprawdzać. w oleole mieli w kwietniu promocje na duże agd, ale tak się zbierałam, że nie zdążyłam. a zaoszczędziłabym na całości ok 500.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  13. #53

    Domyślnie

    Wtrącę jedynie w sprawie zmywarki WHIRLPOOL WIC3T123PFE.
    Szajs.
    Jak myje to bardzo dobrze ale od tego półtora roku zepsuła się 3x.
    Serwis Whirlpoola to żarty z klienta. Sami serwisanci kumaci i robią co należy ale....35 dni po zgłoszeniu awarii

  14. #54

    Domyślnie

    Ale ta zmywarka to dziadostwo.
    Co prawda po tych 3 awariach jak była nowa pracowała bezbłędne ale teraz po 6 latach kolejny problem.
    Nie kończy pracy. W sensie zamiast zakończyć pracę pompa cały czas ssie i gdybym nie otworzył drzwiczek to tak może jechać i tydzień aż z pewnością się zatrze.
    Na wyświetlaczu pokazuje wówczas program 2 (zawsze 2) nie ważne na jakim programie zaczęła.

    Ktoś zna przyczynę bo jak wezwę supermana to mi wymieni pół dziadostwa i skasuje.
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 24-03-2023 o 13:47

  15. #55

    Domyślnie

    Też mam zmywarkę z whirlpoola, z tym że ja ją mam od 4 lat. Póki co jakoś poważniej się nie zepsuła, a właściwie to wgl się nie psuje. Nie wiem od czego to zależy. Ale jedno co zauważyłem na pewno, to to że mimo dodania płynu do zmywarki, naczynia nie są wysuszone jak trzeba.

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gazelot

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-640
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Ale ta zmywarka to dziadostwo.
    Co prawda po tych 3 awariach jak była nowa pracowała bezbłędne ale teraz po 6 latach kolejny problem.
    Nie kończy pracy. W sensie zamiast zakończyć pracę pompa cały czas ssie i gdybym nie otworzył drzwiczek to tak może jechać i tydzień aż z pewnością się zatrze.
    Na wyświetlaczu pokazuje wówczas program 2 (zawsze 2) nie ważne na jakim programie zaczęła.

    Ktoś zna przyczynę bo jak wezwę supermana to mi wymieni pół dziadostwa i skasuje.
    Nie znam niestety odpowiedzi na Twoje pytanie, ale za to mam swoje Dość często spotykam się w opiniach na temat płyt indukcyjnych Elektroluxa, że się łatwo rysują. Czy zgodzisz się z tą opinią? Mam od 10 lat płytę Mastercook ze szkłem Schott Ceran i generalnie uważam, że dobrze próbę czasu przechodzi. Ponieważ jednak muszę kupić nową płytę, więc się zaczytuję w internetach i nie wiem czy dawać wiarę temu rysowaniu, temu że Whirlpool grzeje wszystko wokół i tak dalej, i tak dalej...

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał gazelot Zobacz post
    Nie znam niestety odpowiedzi na Twoje pytanie, ale za to mam swoje Dość często spotykam się w opiniach na temat płyt indukcyjnych Elektroluxa, że się łatwo rysują. Czy zgodzisz się z tą opinią? Mam od 10 lat płytę Mastercook ze szkłem Schott Ceran i generalnie uważam, że dobrze próbę czasu przechodzi. Ponieważ jednak muszę kupić nową płytę, więc się zaczytuję w internetach i nie wiem czy dawać wiarę temu rysowaniu, temu że Whirlpool grzeje wszystko wokół i tak dalej, i tak dalej...
    Zmywarka naprawiona.
    Oczywiście pompka. Koszt 450zł z wymianą.
    Następnym razem już wiem jak to się robi i kosztuje nieco mniej w necie więc sam ogarnę ale z pewnością zaskoczy mnie czymś innym.

    Co do płyty Elektrolux. W życiu bym nie zwrócił uwagi gdybyś mi teraz twoim postem nie pokazał, że płyta może być porysowana.
    Owszem jest....i po prostu tego nie widać na co dzień przy zwykłym użytkowaniu.
    Oczywiście są to mikro rysy jak na każdym szkle po którym kręcą się twardsze przedmioty.
    Nie ma to wpływu na użytkowanie.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Elektrolux strasznie mi się rysuje. Nigdy więcej nie kupię. Zresztą nic z tej firmy (odkurzacz też był do kitu).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony