dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Kupno mieszkania nad przejściem

    Witam forumowiczów

    Zastanawiamy się z dziewczyną nad kupnem mieszkania (85m2), które jest całkowicie położone nad przejściem (przejście ewakuacyjne z dziedzińca bloku, tylko dla ludzi, nie dla aut). Najlepiej ilustruje to zdjęcie załączone do tematu. Od budowlańców dostaliśmy informację, że pod mieszkaniem jest wełna o grubości 20cm, a w samym mieszkaniu na podłodze jest styropian grubości 5cm oraz wylewka betonowa. Dodatkowo mieszkanie posiada tylko 4 grzejniki umieszczone przy oknach (plus drabinki w łazienkach). Zastanawiamy się czy w mieszkaniu gdy na dworze będzie -15 stopni będzie ciepło. Wiadomo, że od dołu nikt nas nie ogrzewa, tylko i wyłącznie 20cm wełny (wg developera, mam nadzieje że rzeczywiście tyle jest). Nie znam jeszcze parametrów tych grzejników, dzisiaj idziemy do biura zapytać o parametry szczegółowe grzejników, ale naprawdę ich wielkość nie jest duża, myślę ze z 1m szerokości max. Szczegóły dopisze po wizycie w biurze. Najbardziej zastanawiające dla nas są:
    1. brak drugiego grzejnika w salonie + kuchni + przedpokoju - jednak jest to około 35m 2 i tylko jeden mały grzejnik
    2. izolacja pod mieszkaniem - czy jest wystarczająca, czy zimą nie będzie zimno od podłogi ?

    Materiał budowlany bloku: zdrowa cegła wapienno-piaskowa, ocieplenie-styropian gr. 15 cm, tynki mineralne

    Bardzo proszę o pomoc. Moja wiedza z zakresu budownictwa jest niestety znikoma....

    Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na Wasze opinie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie2.jpg
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	376879  
    Ostatnio edytowane przez pawelforums ; 28-12-2016 o 11:58

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jesli jest 20 cm wełny to raczej nie ma się czym przejmować. Plusem moze być trochę lepsza akustyka - brak sąsiada z dołu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie

    To jest nowe budownictwo?
    Jeżeli tak, to ja byłbym skłonny uwierzyć, że zaprojektowane jest to z głową i ze sztuką budowlaną.

    Heh! Nawet fajnie pomyślane to mieszkanie! Tak jak mój przedmówca zauważył, nie będziecie mieć sąsiadów pod sobą i nad wami - to DUŻY PLUS.
    Co do ogrzewania, to chyba ktoś tam to musiał wyliczyć, że nie potrzebne jest więcej, niż w projekcie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Sąsiedzi na górze chyba są. Generalnie hałasy raczej z góry (tuptanie) niż z dołu.
    Układ mieszkanie ~- 85m2 a nie ma wydzielonej kuchni i duży pokój jako całość długi.
    Gorsze proporcje ma pokój 10,81m2 (przy dużym pokoju)
    Ogrzewanie - grzejniki pewnie ma dobrze policzone i dobrane ale zapotrzebowanie na ciepło będzie większe niż w mieszkaniu w środku budynku (z sąsiadem pod spodem). Może to dawać większe rachunki z c.o..

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    U mnie na osiedlu w przejściach były zawieszone tabliczki- zakaz odbijania piłką o ściany. Niektóre przejścia były mocno użytkowane. Ciągi komunikacyjne do sklepu, szkoły czy przystanku.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Sąsiedzi na górze chyba są. Generalnie hałasy raczej z góry (tuptanie) niż z dołu.
    Ja jakoś sobie wyobraziłem, że to mieszkanie jest na takim pomoście łączącym dwa budynki, na samej górze. No ale jeżeli nie, to masz rację z tymi hałasami.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Ja jakoś sobie wyobraziłem, że to mieszkanie jest na takim pomoście łączącym dwa budynki, na samej górze. No ale jeżeli nie, to masz rację z tymi hałasami.
    Mieszkanie pewnie jest na I lub na II piętrze a deweloperzy raczej nie budują dwupiętrowych domów.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Co do mieszkania to jest ono usytuowane na 1 piętrze. Nad ty mieszkaniem są kolejne 4 piętra. Po prostu pod mieszkaniem jest wycięte mieszkanie które powinno być na poziomie 0 w celu stworzenie przejścia na dziedziniec bloku. Na załączonym zdjęciu oprócz schematu mieszkania jest także schemat samego bloku i widać gdzie mieszkanie ma być usytuowane.

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ogrzewanie - grzejniki pewnie ma dobrze policzone i dobrane ale zapotrzebowanie na ciepło będzie większe niż w mieszkaniu w środku budynku (z sąsiadem pod spodem). Może to dawać większe rachunki z c.o..
    Dlaczego uważasz że rachunki będą większe? Pod mieszkaniem jest wata 20 cm. Rozmawiałem już z wieloma ludźmi z branży i wszyscy mi powiedzieli że to jest zupełnie wystarczające i nie powinniśmy odczuwać zimna zimą.

  9. #9

    Domyślnie

    Mieszkałem przez rok w takim mieszkaniu. Tragedia!!! Kamienica po remoncie, wełny nie pamiętam ile dali, ale chyba nawet więcej niż 20 cm. Zimą jak się chodzi to czuć straszny ziąb od podłogi. Nogi cały czas w powietrzu, na kanapie i to w grubych skarpetach. W mieszkaniu temp 22 stopnie na poziomie ok. 1m od podłogi. Kawałem tego mieszkania było nad zamkniętym pomieszczeniem, a nie tunelem i różnica była ogromna w odczuciu temp. podłogi. Rachunki za gaz nie były tragiczne, ale komfort mieszkania straszny, nie polecam.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał besciak Zobacz post
    Mieszkałem przez rok w takim mieszkaniu. Tragedia!!! Kamienica po remoncie, wełny nie pamiętam ile dali, ale chyba nawet więcej niż 20 cm. Zimą jak się chodzi to czuć straszny ziąb od podłogi. Nogi cały czas w powietrzu, na kanapie i to w grubych skarpetach. W mieszkaniu temp 22 stopnie na poziomie ok. 1m od podłogi. Kawałem tego mieszkania było nad zamkniętym pomieszczeniem, a nie tunelem i różnica była ogromna w odczuciu temp. podłogi. Rachunki za gaz nie były tragiczne, ale komfort mieszkania straszny, nie polecam.
    Witam

    To rzeczywiście nie wygląda najlepiej, Dlatego razem z dziewczyną zrobiliśmy mały rekonesans po mieście i bylkiśmy w dwóch takowych mieszkaniach tego developera. Jedno było jeszcze remontowana i pytaliśmy się pracowników czy jest ciepło. Powiedzieli że tak a czemu niby nie skoro są grzejniki. I powiedzieliśmy im że mieszkanie jest "w powietrzu", to powiedzieli że nie czują nic zimna. Później byliśmy w innym mieszkaniu , już w bloku zamieszkałym. I otwiera nam kobieta a z chyba 2 dzieci biegających na bosaka. Mówi że jest bardzo ciepło, ze nie odczuwa niczego złego. Pytałem się budowlańców także rożnej maści i mówili ze jak jest 20 cm ubitej wełny to na pewno będzie ciepło - nie ma bata żeby było inaczej. Więc nie znam osoby która by powiedział że będzie tam zimno.... Twoja sytuacja mogła być inna, może stara kamienica była, nie nie było tak dobrej izolacji jak w nowym budownictwie.... Mimo to dzięki za Twoją opinie!

  11. #11

    Domyślnie

    Do nie dawna mieszkałem w mieszkaniu na wysokim parterze z garażami indywidualnymi pod spodem. W mieszkaniu temperatura była ok, natomiast faktycznie od podłogi było czuć nieprzyjemny chłód. U sąsiadów piętro wyżej było przyjemnie cieplutko. Dodam, że jesteśmy raczej z tych zimnolubnych. Doświadczony tym faktem ja bym nie ryzykował chłodnej podłogi. Co do opinie ekipy remontowej to można se ją wsadzić nie powiem gdzie. Czy oni tam siedzą w krótkich spodenkach z bosymi stopami na podłodze nic nie robiąc? Chyba nie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Masz rację z tym chłodem od podłogi (chyba że jest ogrzewanie podłogowe).
    Nie chodzą na bosaka i nie płaca rachunków za ogrzewanie.

  13. #13
    Banned
    kasiakowa06

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mieszkanie ma swoje plusy, bo nie musisz się martwić czy sąsiadom nie będzie przeszkadzało chodzenie w szpilkach czy jazda samochodzikami przez dzieci Ale warto pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym, bo bez tego będzie zimno od podłogi. Pozdrawiam

    ----
    [Reklamy są niezgodne z regulaminem forum]
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 10-06-2019 o 16:19 Powód: link reklamowy

  14. #14

    Domyślnie

    Podbijam temat. Mam podobne pytanie. Takie mieszkanie bedzie w nowym budownictwie.
    @pawelforums zdecydowales sie na to mieszkanie?

  15. #15

    Domyślnie

    Witam. Podpijam temat. Czy są osoby które mieszkają w tego typu mieszkaniu (nad przejściem na pierwszym piętrze czyli pod nimi jest pusta przestrzen) ?
    Czy odczuwacie że podłoga jest "zimna" . Zastanawiam sie jak z wilgotnoscią i temperaturą w przypadku klejenia podłogi drewnianej, czy parametry potrzebne do utrzymania takiej podłogi moga nie zostać utrzymane i podłoga zacznie pękać. No i dodatkowo wiadomo wieksze zuzycie bo grzejniki czescie i dluzej beda wlaczane. Prośba o podziele sie opinia osob które maja doswiadczenie z tego typu mieszkaniami

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony