dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Którą DACHÓWKĘ PŁASKĄ wybrać

    Witam forumowiczów. Planuję zakupić na dach dachókę płaską ceramiczną ok. 250 m2. Proszę o informację, która dachówka płąska warta jest uwagi i będzie relatywnie niedroga.

  2. #2

    Domyślnie

    Godna uwagi jest Piano MH. Tylko do tanich nie należy...
    DACHArz

  3. #3

    Domyślnie dachówka płaska

    Płaską? Żadną ...

    Którą byś nie kupił będzie krzywa .... wynika to z technologii produkcji tej dachówki przy wypalaniu jej na stojąco.
    Dachówki płaskie, aby były równe powinno się wypalać w kasetach na leżąco - no ale ta technologia jest bardzo droga ...
    i z europejskich firm stosuje ją chyba tylko fracuski Imerys.
    Więc oferuje się dachówki .... prawie - płaskie ... taką tańszą, udawaną, wersję dla szerokiego kręgu zwykłych, szarych zjadaczy kiełbasy ....

    Ale oprócz wątpliwych walorów estetycznych jest jeszcze gorszy problem...
    Obecnie takie dachówki wybiera połowa Kowalskich i Nowaków wiedziona owczym pędem mody i konformizmu kulturowego.
    W efekcie za parę lat dachówki takie będą tak powszednie jak "fokswagen w TDIku przy każdej stodole" nie uwłaczając niemieckiej marce samochodów
    znanej z wypisywania danych technicznych jakich sobie tylko klient życzy, bez zawracania sobie głowy realnymi osiągami.
    Taki będzie twój dach za parę lat ... pospolity .. nudny ... prawie płaski.

    Jeżeli nie masz budżetu to bierz coś od Robena, na głowę się nie będzie lało, materiał niezły, a kieszeni nie wydrenuje.
    Jeżeli to ma być dach wyjątkowy, ładny i niebanalny to szukaj perełek - dachówek z fabryk niemieckich ... francuskich, włoskich
    Mi osobiście podoba się styl mnich-mniszka (tak budują tzw: " piękni i bogaci" i nie jest to kosmos cenowy ale na pewno nie poziom Robena .. który jest naprawdę niezły.
    A płaską sobie daruj ... oszczędzisz kasę, nerwy i sobie rozczarowania po kilku latach ...
    Johan

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    JAk pisał Martinez ceramiczna będzie krzywa, ja reklamowałem 1/4 dachówek!!!

    Teraz chyba wybrałbym betonową płaską.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Beton moze i jest prostrzy ale za to mega kruchy. Jak twierdzisz ze bogaci kupuja mnich mniszke to jestes w błędzie, bo wedlug mnie bogaci kupuja KARPIÓWKĘ i to jest dopiero klasa jak do tego dojda wole oka itp. Co do plaskiej to bralbym z ceramiki Braas Turmalin bądź twardą jak dobra cegla klinkierowa Dachówka Nelskamp. Co do robena to tnie sie go podobnie jak winerberga czy creatona czyli jak w masło, więc niczego dobrego nie wróży.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinez44 Zobacz post
    Płaską? Żadną ...

    Którą byś nie kupił będzie krzywa .... wynika to z technologii produkcji tej dachówki przy wypalaniu jej na stojąco.
    Dachówki płaskie, aby były równe powinno się wypalać w kasetach na leżąco - no ale ta technologia jest bardzo droga ...
    i z europejskich firm stosuje ją chyba tylko fracuski Imerys.
    Więc oferuje się dachówki .... prawie - płaskie ... taką tańszą, udawaną, wersję dla szerokiego kręgu zwykłych, szarych zjadaczy kiełbasy ....

    Ale oprócz wątpliwych walorów estetycznych jest jeszcze gorszy problem...
    Obecnie takie dachówki wybiera połowa Kowalskich i Nowaków wiedziona owczym pędem mody i konformizmu kulturowego.
    W efekcie za parę lat dachówki takie będą tak powszednie jak "fokswagen w TDIku przy każdej stodole" nie uwłaczając niemieckiej marce samochodów
    znanej z wypisywania danych technicznych jakich sobie tylko klient życzy, bez zawracania sobie głowy realnymi osiągami.
    Taki będzie twój dach za parę lat ... pospolity .. nudny ... prawie płaski.

    Jeżeli nie masz budżetu to bierz coś od Robena, na głowę się nie będzie lało, materiał niezły, a kieszeni nie wydrenuje.
    Jeżeli to ma być dach wyjątkowy, ładny i niebanalny to szukaj perełek - dachówek z fabryk niemieckich ... francuskich, włoskich
    Mi osobiście podoba się styl mnich-mniszka (tak budują tzw: " piękni i bogaci" i nie jest to kosmos cenowy ale na pewno nie poziom Robena .. który jest naprawdę niezły.
    A płaską sobie daruj ... oszczędzisz kasę, nerwy i sobie rozczarowania po kilku latach ...
    juz bez przesady....MH Piano jest mega ok...nie kazdy jest perfeckcjonistą. Poza tym widzialem Imerys w Nadarzynie i sie nie umywa do MH...nawet na wystawie widac spore krzywosci - taka uroda ceramiki..jedyny spory plus to barwienie w masie
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 31-12-2016 o 23:22

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    MH przy 300 m ani jednej krzywej ... Bentley wśród dachówek

  8. #8

    Domyślnie

    a jak wygląda z ceną montażu takich dachówek bo ponoć wychodzi drożej ? tak z ciekawości pytam
    ogólnie to mi się te płaskie nie podobają pewnie temu że co 2 dom takie ma

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak czasami w popadamy w manię krytykowania wszystkiego co trochę inne. Są trendy mody i im się poddajemy. Osobiście nic złego w tym nie widzę. Profesjonalnie zaprojektowany dom z odpowiednim dachem będzie dobrze wyglądał przez bardzo wiele lat. Co drugi dach jest kryty dachówką zakładkową falistą, czy blachodachówką, czy "klikiem" i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Wybór rodzaju pokrycia czy koloru to rzecz gustu, ważne aby dach harmonizował z bryłą budynku czyli był dobrze zaprojektowany. Nie ma prostych dachówek bo to tylko wypalona glina. Nie ma gładkich blaszanych dachów bo pofalowania to natura blachy. Wybierając pokrycie należy rozważyć jego plusy i minusy a przed pojęciem ostatecznej decyzji zawsze warto obejrzeć w naturze parę dachów. Krycie dachu dachówką płaską wymaga dużej staranności i doświadczenia aby uzyskać spodziewany efekt. Dachówka zakładkowa falista potrafi wybaczyć drobne błędy natomiast płaska już nie. Płaska dachówka daje jednak spore możliwości różnorodności krycia: bez przesunięcia, z przesunięciem symetrycznym i niesymetrycznym a nawet na dziko. Można wykonać kosze i pozostałe obróbki na nokach a na szczytach zastąpić dachówki skrajne (szczytowe) obróbką blacharską. Każdy producent ma problemy z płaską dachówką. Oczywiście Piano Meyer-Holsena czy Turmalin Braasa to taka trochę wyższa półka ale każda inna w tym również Bergamo Robena będzie dobra. Życzę trafnych wyborów i satysfakcji z dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    Czy rozpoznajecie co to za model dachówki :



    Marzy mi się płaska, ale jak tak czytam i czytam to pozostaje tylko piano i turmalin. Muszę się opamiętać, zaczynałem planowanie od blachodachówki

    Które modele dachówek mają niskie fale , coś na wzór jak na zdjęciu ?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A może będzie Ci odpowiadać Topas Braas'a. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A może będzie Ci odpowiadać Topas Braas'a. Pozdrawiam.
    Wygląda interesująco. Ciekaw jak na żywo się prezentuje i czy będzie pasować do nowoczesnego domku hmm .....

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gwilkolek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-854
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ja wybrałem betonową Tevive cisar.
    Nie narzekam, wygląda dobrze i jest równa.
    https://www.dropbox.com/sh/nj6aox9hb...Nl5pAsnFa?dl=0

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał dancos Zobacz post
    ... jak na żywo się prezentuje.....
    np. tak. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070187.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	380179  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    @Andrzej,

    Mógłbym prosić o więcej fotek z tą dachówką w Twoim wykonaniu? Wydaje mi się ona zbliżona do Nelskampa Nibra R9, która mi się bardzo podoba, ale niestety można ją montować od 30 stopni, a ja mam kąt dachu 25

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    Andrzej Wilhelmi Dachówka świetna, bardzo mi się podoba.

    - Który kolor twoim zdaniem wygląda lepiej (antracyt czy czarny błyszczący) np. z oknami złoty dąb.

    -Podobają mi się deski czołowe pomalowanie-tylko pewnie trzeba będzie za 15 lat odbić, wymienić, pomalować ....... jaki kolor blachy obróbkowej da podobny efekt ?

    - Producent podaje 11,5 - 13,5 sztuk na m2, od czego to zależy ?

    Cena hmm .....pomijając dodatki za metr w granicach 60 zł . Jest to już przedział turmalin. Tanio nie jest

  17. #17

    Domyślnie

    Ja mogę polecić Turmalina, żadnych krzywych dachówek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_6318.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	380254Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_6319.jpg
Wyświetleń:	512
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	380255Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_6320.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	380256

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radetzky
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-750
    Posty
    55

    Domyślnie

    Topas nie jest płaską dachówką, ale zgadzam się, że na całej połaci wygląda fajnie. Podobnie jest z dachówką Actua 10 - ma poziome przetłoczenie, które przełamuje "płaskość" dachówki i prezentuje się naprawdę dobrze:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	actua_10_dom.jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	380293

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    @Andrzej,

    Mógłbym prosić o więcej fotek z tą dachówką w Twoim wykonaniu? Wydaje mi się ona zbliżona do Nelskampa Nibra R9, która mi się bardzo podoba, ale niestety można ją montować od 30 stopni, a ja mam kąt dachu 25
    Nie wiem czemu wyzywasz mnie od małpy? A tak poważnie mogę przesłać więcej zdjęć na priv bo mają dużą objętość i nie potrafię tu ich zamieścić. Można kryć dachówkami połacie o nachyleniu nawet 10% pod warunkiem wykonania szczelnie krycia wstępnego. W tym przypadku papa termozgrzewalna i zgrzane wszystkie połączenia. Dla Twojego dachu o nachyleniu 25* nie ma żadnego problemu. Sugestie producenta to tylko dobre rady a za resztę odpowiada dekarz.

    Cytat Napisał dancos Zobacz post
    ...jaki kolor blachy obróbkowej da podobny efekt ?
    Dobrze będzie wyglądać blacha i rynny w kolorze "miedzianym" firmy Lindab lub rynny pvc w kolorze "miedzianym"
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 31-01-2017 o 23:04
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    Czy rozpoznajecie model dachówki ? Widziałem na żywo i jako jedyna z płaskich jest idealnie prosta. Nie znalazłem nawet jednej, która była pofalowana.


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony