dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu, jakim sposobem

    Witam,

    Ciągle myślę nad sposobem budowania domu. Zależy mi by był tani w budowie a zarazem energooszczędny, nie chce domu pasywnego.

    Wszyscy podpowiadają mi sprawdzone rozwiązanie czyli porotherm do tego ocieplenie szarym styropianem.

    Ciekawym rozwiązaniem jest YTONG, ale czy naprawde nie trzeba ocieplać budynku ?

    Domy szkieletowe, drewniane też wydają sie ok, ale powstaje chyba duze prawdopodobieństwo grzyba oraz mała trwałość budynku

    Znalazłem jeszcze domy budowane bezpośrednio ze styropianu, gdzie rdzeniem jest lany beton

    Mogę prosić Was o opinie, wady oraz zalety określonego sposobu budowy

    Z góry dziękuje

  2. #2

    Domyślnie

    Też to rozważałem wiele razy, ale wybrałem tradycje murowaną, silikat, prosta bryła i metraż bez przesady. Dom energooszczędny ale bez wymyślania. Więcej info znajdziesz w wielu podobnych tematach.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    W Polsce (przy naszych cenach tradycyjnych materiałów oraz robocizny) to raczej najtaniej wychodzi tradycyjna technologia. Wybór materiału to kwestia inwdywidualna (silikaty, gazobeton, ceramika). Domy szkieletowe się nie opłacają jeśli komuś nie zależy na zamieszkaniu w ciągu kilku tygodni

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ściana jednowarstwowa - będzie ciężko utrzymać budowę bez mostków termicznych, a tym samym zapewnić rzeczywistą energooszczędność (np. przy wieńcach).
    Nie bez powodu ściana dwuwarstwowa jest najpopularniejsza.
    Element nośny możliwe tani (przy zachowaniu odpowiednich parametrów technicznych), element ocieplając - jak najgrubszy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony