dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Znikam
    Remiks - chętnie ten temat będę kontynuował z Tobą w tym, jak nazwałeś, głupawym wątku.

    PS. Cofając się dwie strony wstecz, zdziwisz się zapewne, kto w temacie o biokominkach rozpoczął dyskurs o tradycyjnych kociołkach salonowych.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-01-2017 o 14:58 Powód: PS

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Znikam
    Remiks - chętnie ten temat będę kontynuował z Tobą w tym, jak nazwałeś, głupawym wątku.

    PS. Cofając się dwie strony wstecz, zdziwisz się zapewne, kto w temacie o biokominkach rozpoczął dyskurs o tradycyjnych kociołkach salonowych.
    Jerzy...cofać się do przodu, byłoby trudno...

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jerzy...cofać się do przodu, byłoby trudno...
    Wpadłem na chwilkę, by przyznać Ci rację.
    Mój błąd, konstrukcja niewspółrzędna, czyli masło maślane.
    Przyrzekam poprawę .

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wpadłem na chwilkę, by przyznać Ci rację.
    Mój błąd, konstrukcja niewspółrzędna, czyli masło maślane.
    Przyrzekam poprawę .
    Wiesz...żona polonistka zobowiązuje...

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Usprawiedliwiam się.
    Liceum i dalej niestety/stety techniczne. Chociaż liceum z wynikiem dobry powinno starczyć. Szydłowska /polonistka/ może w grobie się nie przewróciła.
    Jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie przejmuj się...Śmiałem się również z siebie. Ja też czasem cofam do tyłu...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artix123 Zobacz post
    Rejon zakazu Kraków to trochę za ogólne określenie. Zakaz używania urządzeń na paliwa stałe w Krakowie ma dotyczyć dzielnic w samym mieście, odpowiednie mapki są w sieci. Inne tereny w Małopolsce zgodnie z proponowanym projektem uchwały wprowadzają wymagania odnośnie urządzeń na paliwa stałe, np. węgiel lub drewno. Kominki będą mogły być użytkowane lecz spełniające od 2019 roku wymogi Ecoprojektu (myślę że chodzi o dyrektywę Ecodesign, która ma obowiązywać w Europie i w Polsce od stycznia 2022) oraz kominki mają mieć sprawność przynajmniej 80% - od 01.01.2023. Sprawdź więc dobrze swoją lokalizację, a jeżeli okaże się , że kominek możesz mieć wybierz dobre urządzenie spełniające omawiane wymogi, np. z oferty Hajduk i po sprawie.
    zakaz wszedł w życie więc odświeżam temat. Z informacji wynika, że drewno w ogóle nie wchodzi w grę: http://krakow.pl/aktualnosci/231983,...i_drewnem.html
    Czy jest już jakieś inne rozwiązanie poza dewastacją obudowy i wymianą wkładu na biokominek?
    Ostatnio edytowane przez una ; 27-09-2019 o 20:10

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Podzwoń do producentów biokominków.
    Może mają jakieś wkłady który by pasowały.
    Może kratki.pl?
    Może https://wkladygrzewcze.pl/pl/c/Biokominki/124
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał una Zobacz post
    zakaz wszedł w życie więc odświeżam temat. Z informacji wynika, że drewno w ogóle nie wchodzi w grę: http://krakow.pl/aktualnosci/231983,29,komunikat,w_krakowie_obowiazuje_zakaz_pa lenia_weglem_i_drewnem.html
    Czy jest już jakieś inne rozwiązanie poza dewastacją obudowy i wymianą wkładu na biokominek?
    Wyczyść wnętrze wkładu i znajdź bio-kominek który można wstawić do środka. Pod żadnym pozorem nic nie dewastuj. Zakaz używania biomasy (w tym drewna) jest niezgodny z prawem. Polskim, unijnym...ale jak to w naszym kraju. Sądy mają swój świat. Ostatnio wychodzi na jaw sporo szwindli związanych z wprowadzeniem zakazu w Krakowie. PAS wykonał dziwne badania,którymi się podpiera, coraz bardziej widoczny staje się biznesowy charakter tego co tam wyprawiają. Moim zdaniem to kwestia 2-3 lat i drewno wróci tam do łask....

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Darku, mój wkład ma według danych producenta 87% sprawności. Napisz proszę ile może mieć w praktyce, bo ja czasem mam wrażenie, że 60-ciu nie przekracza (ale tylko czasem).
    Stopień sprawności jest ilorazem energii cieplnej uzyskanej w trakcie spalania do energii cieplnej efektywnie odebranej /zagospodarowanej/
    Jest to pierwsza zasada poszanowania energii !
    Problem w tym, że sprawność deklarowana potwierdzona badaniami de facto zależy od wielu innych czynników: sposobu i techniki palenia, rodzaju opału, sposobu odbioru/ magazynowania energii cieplnej. Wysoka sprawność cieplna nie świadczy wprost, że dany kominek, piec jest super eco.

  11. #51

    Domyślnie

    Kurcze, bardzo Wam współczuję.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony