dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1

    Domyślnie proszę o pomysły na kominek "bez drewna"

    zakaz palenia w kominku mojej okolicy stał się faktem. Nie chcę demolować zabudowy. Czy są już jakieś pomysły czym wypełnić wkład i stworzyć przynajmniej namiastkę nastroju? Na dodatek mam wkład panoramiczny i dość duży,
    Najbardziej pasowałby mi biokominek w postaci atrapy drewna z ukrytym w tym "drewnie" pojemnikiem na olej - bo dawałoby to żywy płomień. Czy ktoś już coś takiego produkuje?

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał una Zobacz post
    zakaz palenia w kominku mojej okolicy stał się faktem. Nie chcę demolować zabudowy. Czy są już jakieś pomysły czym wypełnić wkład i stworzyć przynajmniej namiastkę nastroju? Na dodatek mam wkład panoramiczny i dość duży,
    Najbardziej pasowałby mi biokominek w postaci atrapy drewna z ukrytym w tym "drewnie" pojemnikiem na olej - bo dawałoby to żywy płomień. Czy ktoś już coś takiego produkuje?
    Witam. Możesz powiedzieć co to za okolica i jak interpretują ten nakaz.???

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Haloooo una.Długo trzeba czekać na odpowiedź??? Wiem co bym zrobił ale najpierw plisss odp.

  4. #4
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jest i odpowiedź.Proszę zauważyć zależność panująca w domu .

    Cytat Napisał una Zobacz post
    A ja sobie chwalę kaloryfery. Zwłaszcza o takich porach roku jak teraz. Wczoraj było piękne słońce i ciepło, więc nie grzaliśmy, ale dzisiaj okropnie zimno więc rano włączyłam piec. Grzejniki błyskawicznie podniosły temperaturę w pomieszczeniach. Przed chwilą piec wyłączyłam, bo na dworze zrobiło się cieplej.
    Ogrzewaniem w grzejnikach łatwiej sterować, ma zdecydowanie mniejszą bezwładność.

    Natomiast z podłogówki rzadko korzystam, jedynie w największe mrozy. Działa mi na nerwy "buczenie" z centralki. Kominek rozpalam sporadycznie, zazwyczaj jesienią dla "klimatu".
    O czym mowa choćby nawet zakazali ci jak piszesz palenia kominkiem za to piecem dajesz do wiwatu . Może właśnie dlatego zakazali palenia w ogóle w waszym regionie.To skąd pochodzisz dowiem się wreszcie.To bardzo ważne dla jednej poważnej persony FM.

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kupił ekran LCD .... rozwiązał problem.
    Darek B

  6. #6

    Domyślnie

    Może kominek w TDI-ku? Żart oczywiście. Ale, że hajcować w kominku zakazali to aż dziw. W Polsce???
    Ostatnio edytowane przez wg39070 ; 03-01-2017 o 10:52
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Może kominek w TDI-ku? Żart oczywiście. Ale, że hajcować w kominku zakazali to aż dziw. W Polsce???
    Przytoczył go miłościwie panujący adwersarz w wątku obok.Wiem dlaczego to zrobił i jaki był jego zamiar.Zastanawia mnie zawsze jak ma swoje wejście dlaczego tego nawet nie próbuje sprawdzić.Palnie tak na oślep i cieszy facjatę..Kuźwa myślałem ,że się dowiem jaki to region ,kto za tym stoi , a tu cisza.Może przed burza.?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Może kominek w TDI-ku? Żart oczywiście. Ale, że hajcować w kominku zakazali to aż dziw. W Polsce???
    Skąd wiadomo, że w Polsce ?
    PS. Ja bym palił tymi papierami, które piszą o zakazie.
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 03-01-2017 o 12:40

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przytoczył go miłościwie panujący adwersarz w wątku obok.Wiem dlaczego to zrobił i jaki był jego zamiar.Zastanawia mnie zawsze jak ma swoje wejście dlaczego tego nawet nie próbuje sprawdzić.Palnie tak na oślep i cieszy facjatę..Kuźwa myślałem ,że się dowiem jaki to region ,kto za tym stoi , a tu cisza.Może przed burza.?
    No właśnie. Gdzie to kuźwa jest, bo napisać to każdy może.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przytoczył go miłościwie panujący adwersarz w wątku obok.Wiem dlaczego to zrobił i jaki był jego zamiar.Zastanawia mnie zawsze jak ma swoje wejście dlaczego tego nawet nie próbuje sprawdzić.Palnie tak na oślep i cieszy facjatę..Kuźwa myślałem ,że się dowiem jaki to region ,kto za tym stoi , a tu cisza.Może przed burza.?
    ooo najmocniej przepraszam, nie spodziewałam się, że tak szybko dostanę odpowiedź, więc nie zajrzałam od razu.
    Rejon to Kraków oczywiście (myślałam, że już każdy w Polsce wie, że w Krakowie jest największy smog ), zakaz ma wejść w życie od września 2019r, więc nie jest to taka całkowicie nagła sprawa. Ale już się zastanawiam jak z tego wybrnąć . Zakaz dotyczy węgla i drewna.

    http://www.polskieradio.pl/42/273/Ar...le-antysmogowa

    Aktualnie trwa akcja wymiany pieców na gazowe, całkowicie finansowana przez miasto.
    Co do pieca to mamy gazowy - dlaczego dałam dla wiwatu? Jesienią włączamy ogrzewanie tylko wtedy gdy jest naprawdę chłodno, nie ma potrzeby by ogrzewanie było włączone cały czas (pomimo tej całej elektroniki sterującej).
    Ostatnio edytowane przez una ; 04-01-2017 o 15:27

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    mnie zastanawia jedna kwestia:

    inwestor wybudował kominek, ma FAV na kwotę 25000zł, po czym jego gmina wydaje decyzję o zakazie palenia w tymże kominku........czy ktoś mu odda te pieniądze? hehhehe
    a może powinien podać gminę do sądu żeby oddali mu te pieniądze?

    a jeszcze ciekawiej by było, gdyby podał gminę do sądu, gmina by mu zarzuciła, że jego kominek to truciciel, a inwestor bierze biegłego, robi pomiary, ma wkład nowej generacji, z normami, i się nagle okazuje, że jego komin mniej smrodzi, niż komin jego sąsiada, który grzeje się gazem....


    tak sobie głośno myślę....

  12. #12

    Domyślnie

    No z remontem kuciem to wkład gazowy można wrzucić do kominka ale ekonomicznie to raczej już zamontowany piec wypadłby lepiej . A najtaniej to bio-kominek z odpowiednio uformowana maskownicą tak jak już w pytaniu zaznaczono

  13. #13

    Domyślnie

    A naj naj taniej to pudełko zapałek i odpalamy kolejno w dłoni. Podziwiając płomyk

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .Dziwnie brzmiący twój temat zapewne dał do myślenia greengazowi i pomyślał ,ze znowu dokopie kominkowcom w domach jednorodzinnych.A tu porażka gdyż jak sama zaznaczasz zakaz dotyczy węgla i drewna ,a nie w rzeczy samej ,kominkach.Napisałaś :
    Ty sam jesteś porażka.
    Jeśli nie można palić drewnem, to co zrobić z kominkiem ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    No z remontem kuciem to wkład gazowy można wrzucić do kominka ale ekonomicznie to raczej już zamontowany piec wypadłby lepiej . A najtaniej to bio-kominek z odpowiednio uformowana maskownicą tak jak już w pytaniu zaznaczono
    Biokominek z imitacją szczap drewna, czytałem o takich imitacjach, co pod wpływem temperatury wydają trzaski
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-01-2017 o 17:24
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ty sam jesteś porażka.
    Jeśli nie można palić drewnem, to co zrobić z kominkiem ?
    Czasem zastanawiam się czy komentować wypociny NS w myśl zasady "Nie dyskutuj z ...., ..... ....., a potem pokona doświadczeniem".
    Cóż, taki forumowy cudak z zerową wiedzą i rozdętym przekonaniem o własnym rozumku. Bez takich byłoby nudno.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Biokominek z imitacją szczap drewna, czytałem o takich imitacjach, co pod wpływem temperatury wydają trzaski
    Np 3D.



    Niestety kosztuje trochę, ale jak poszukać z pewnością coś się znajdzie.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Np 3D.



    Niestety kosztuje trochę, ale jak poszukać z pewnością coś się znajdzie.
    No własnie, chodzi o coś takiego. Liczę, że forum czytają producenci i producenci kominków i wymyślą coś na naszą kieszeń. Póki co jest to niezagospodarowana nisza, a zapotrzebowanie będzie ogromne, więc to będzie prawdziwa żyła złota dla kogoś, kto się pospieszy z produkcją i będzie pierwszy
    Przypuszczam, że w niedługim czasie będzie to dotyczyć także innych rejonów Polski, bo Duda podpisał ustawę antysmogową i samorządy mogą podejmować takie uchwały w innych gminach
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ustaw...okument/de3rfr

    Jeśli ktoś coś znajdzie jeszcze z necie to bardzo proszę o linki

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    mnie zastanawia jedna kwestia:

    inwestor wybudował kominek, ma FAV na kwotę 25000zł, po czym jego gmina wydaje decyzję o zakazie palenia w tymże kominku........czy ktoś mu odda te pieniądze? hehhehe
    a może powinien podać gminę do sądu żeby oddali mu te pieniądze?

    a jeszcze ciekawiej by było, gdyby podał gminę do sądu, gmina by mu zarzuciła, że jego kominek to truciciel, a inwestor bierze biegłego, robi pomiary, ma wkład nowej generacji, z normami, i się nagle okazuje, że jego komin mniej smrodzi, niż komin jego sąsiada, który grzeje się gazem....


    tak sobie głośno myślę....
    To bardzo dobry przykład...Prawdę powiedziawszy, podniecanie się całkowitym zakazem palenia drewnem to sport dla naiwnych. Czekam(y) na usankcjonowanie wyroku w tej sprawie i ruszamy do Strasburga. Po co dyskutować z ignorantami?!. Niech sobie wprowadzą ten zakaz. Jak najszybciej. W Strasburgu niejeden idiotyzm lądował w koszu. Chyba, że Jarek wypisze nas wcześniej z tej organizacji... Wtedy będę budował kominy Jerzemu, do jego gazówek...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał una Zobacz post
    No własnie, chodzi o coś takiego. Liczę, że forum czytają producenci i producenci kominków i wymyślą coś na naszą kieszeń. Póki co jest to niezagospodarowana nisza, a zapotrzebowanie będzie ogromne, więc to będzie prawdziwa żyła złota dla kogoś, kto się pospieszy z produkcją i będzie pierwszy
    Przypuszczam, że w niedługim czasie będzie to dotyczyć także innych rejonów Polski, bo Duda podpisał ustawę antysmogową i samorządy mogą podejmować takie uchwały w innych gminach
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ustawa-antysmogowa-andrzej-duda-podpisal-dokument/de3rfr

    Jeśli ktoś coś znajdzie jeszcze z necie to bardzo proszę o linki
    Takie rozwiązania istnieją już od 20 lat w Polsce, od 35 w Europie...Na gaz, na biopaliwo...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony