dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Czekam(y) na usankcjonowanie wyroku w tej sprawie i ruszamy do Strasburga.
    Po pierwsze na wyrok w ETPCZ czeka się co najmniej kilka lat. Po drugie skarga może zostać odrzucona bez podania jakiejkolwiek przyczyny i w ogóle nie skierowana do merytorycznego rozpoznania. Po trzecie zakładanie, że się wygra jest dość optymistyczne, zważywszy, na jakie źródła energii i ciepła stawia Europa.
    Reasumując nie liczyłabym na Strasburg.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Takie rozwiązania istnieją już od 20 lat w Polsce, od 35 w Europie...Na gaz, na biopaliwo...
    nie rozumiemy się - ja nie chcę typowego biokominka, bo musiałabym niszczyć dotychczasową zabudowę.
    Ja chcę tylko samą atrapę drewna z pojemnikiem na biopaliwo, którą mogłabym włożyć do normalnego wkładu kominkowego, w którym do tej pory paliliśmy prawdziwym drewnem - takie włożenie biokominka do normalnego kominka.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał una Zobacz post
    Po pierwsze na wyrok w ETPCZ czeka się co najmniej kilka lat. Po drugie skarga może zostać odrzucona bez podania jakiejkolwiek przyczyny i w ogóle nie skierowana do merytorycznego rozpoznania. Po trzecie zakładanie, że się wygra jest dość optymistyczne, zważywszy, na jakie źródła energii i ciepła stawia Europa.
    Reasumując nie liczyłabym na Strasburg.
    Czyli ciemnogród jest nam pisany, bo nie widzisz szans?! Europa (Unia) nie chowa głowy w piasek. Opracowania jak korzystać z biomasy przygotowują zduni z Austrii, a patronat nad tym ma nasza organizacja (europejska). Nikt nic nie może odrzucić, bo to system naczyń połączonych... To tylko w naszym zaścianku tak się niektórym wydaje.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał una Zobacz post
    nie rozumiemy się - ja nie chcę typowego biokominka, bo musiałabym niszczyć dotychczasową zabudowę.
    Ja chcę tylko samą atrapę drewna z pojemnikiem na biopaliwo, którą mogłabym włożyć do normalnego wkładu kominkowego, w którym do tej pory paliliśmy prawdziwym drewnem - takie włożenie biokominka do normalnego kominka.
    Rozumiemy się doskonale. Wiem czego chcesz. Przeczytałem...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To bardzo dobry przykład...Prawdę powiedziawszy, podniecanie się całkowitym zakazem palenia drewnem to sport dla naiwnych. Czekam(y) na usankcjonowanie wyroku w tej sprawie i ruszamy do Strasburga. Po co dyskutować z ignorantami?!. Niech sobie wprowadzą ten zakaz. Jak najszybciej. W Strasburgu niejeden idiotyzm lądował w koszu. Chyba, że Jarek wypisze nas wcześniej z tej organizacji... Wtedy będę budował kominy Jerzemu, do jego gazówek...
    Dokładnie taki sam 'idiotyzm' jak zakaz wjazdu dieslami bez dpf do centrum miasta lub zakaz wylewania szamba na pole.

    Jak normy zatrucia powietrza czy wody są przekroczone to podejmowanie działań przeciwdziałających zatruciu jest jak najbardziej słuszne.

    I dla uzmysłowienia problemu przykładowo poniższy wykres. Norma rakotwórczego BaP w Lutym w Nowej Rudzie przekroczona prawie 40 razy!!! Ale dla ciebie to nie problem .


    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 06-01-2017 o 18:10

  6. #26
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Dokładnie taki sam 'idiotyzm' jak zakaz wjazdu dieslami bez dpf do centrum miasta lub zakaz wylewania szamba na pole.

    Jak normy zatrucia powietrza czy wody są przekroczone to podejmowanie działań przeciwdziałających zatruciu jest jak najbardziej słuszne.

    I dla uzmysłowienia problemu przykładowo poniższy wykres. Norma rakotwórczego BaP w Lutym w Nowej Rudzie przekroczona prawie 40 razy!!! Ale dla ciebie to nie problem .


    "Facet czy ty nie widzisz skali zagrożenia ??? Taki ślepy jesteś o jakiej ty zatrutej wodzie mówisz , w skali krajowej , regionalnej czy znowu swojej czyli typu u mnie sąsiad pali płytami meblowymi i analogicznie " u mnie sąsiad sika do rzeki i cała rodzina jego także ".

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Dokładnie taki sam 'idiotyzm' jak zakaz wjazdu dieslami bez dpf do centrum miasta lub zakaz wylewania szamba na pole.

    Jak normy zatrucia powietrza czy wody są przekroczone to podejmowanie działań przeciwdziałających zatruciu jest jak najbardziej słuszne.

    I dla uzmysłowienia problemu przykładowo poniższy wykres. Norma rakotwórczego BaP w Lutym w Nowej Rudzie przekroczona prawie 40 razy!!! Ale dla ciebie to nie problem .


    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7379802

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    "Facet czy ty nie widzisz skali zagrożenia ??? Taki ślepy jesteś o jakiej ty zatrutej wodzie mówisz , w skali krajowej , regionalnej czy znowu swojej czyli typu u mnie sąsiad pali płytami meblowymi i analogicznie " u mnie sąsiad sika do rzeki i cała rodzina jego także ".
    Problem występuje w miastach i bardziej zabudowanych gminach w całym kraju.

    U mnie powietrze jest czyste więc nie narzekam. Ale gdziekolwiek się ruszę to czuję smród.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    U mnie powietrze jest czyste więc nie narzekam. Ale gdziekolwiek się ruszę to czuję smród.
    Przestań się ruszać, może to będzie jakieś rozwiązanie problemu
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    Rejon zakazu Kraków to trochę za ogólne określenie. Zakaz używania urządzeń na paliwa stałe w Krakowie ma dotyczyć dzielnic w samym mieście, odpowiednie mapki są w sieci. Inne tereny w Małopolsce zgodnie z proponowanym projektem uchwały wprowadzają wymagania odnośnie urządzeń na paliwa stałe, np. węgiel lub drewno. Kominki będą mogły być użytkowane lecz spełniające od 2019 roku wymogi Ecoprojektu (myślę że chodzi o dyrektywę Ecodesign, która ma obowiązywać w Europie i w Polsce od stycznia 2022) oraz kominki mają mieć sprawność przynajmniej 80% - od 01.01.2023. Sprawdź więc dobrze swoją lokalizację, a jeżeli okaże się , że kominek możesz mieć wybierz dobre urządzenie spełniające omawiane wymogi, np. z oferty Hajduk i po sprawie.

  11. #31
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Przynajmniej 80% od 01.01.2023 ?

    Proszę bardzo już teraz 89% ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd24.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	378178  
    Darek B

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Przynajmniej 80% od 01.01.2023 ?

    Proszę bardzo już teraz 89% ...
    Darku, mój wkład ma według danych producenta 87% sprawności. Napisz proszę ile może mieć w praktyce, bo ja czasem mam wrażenie, że 60-ciu nie przekracza (ale tylko czasem).
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    cyt. za branżowym portalem o piecach i kotłach salonowych.

    "Jeśli chodzi o liczby, trudno oczekiwać, by w toku normalnej eksploatacji sprawność kominka miała przekroczyć 65%. Proszę się w żadnym wypadku nie sugerować sprawnościami podawanymi przez producenta, bo to są sprawności maksymalne, osiągane w laboratoriach w odpowiednich warunkach pracy. Można dążyć do tego poziomu eksploatując kominek odpowiednio (np. paląc w nim z wydajnością bliską maksymalnej), ale na pewno średnia sezonowa sprawność nie ma szans tego poziomu osiągnąć.
    Nie dzieje się tak bez przyczyny. Kominek to piec albo kocioł (jeśli z płaszczem wodnym), który łączy w sobie zarówno funkcję grzewczą, jak i dekorację. Znacznie lepiej działać będzie piec albo kocioł pozbawiony szyby w drzwiczkach, w którym proces spalania można prowadzić inaczej. A do najlepszych kotłów na drewno, czyli tych zgazowujących, kominki nigdy się sprawnością nawet nie zbliżą…"

    Podkreślenie moje

  14. #34
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cóż to za " mądry " portal ?

    "Zgazowanie " drewna , tu warto zauważyć że spalanie drewna to zawsze jest palenie gazów , można osiągną w piecu kaflowym z odpowiednim paleniskiem .. W całym "zgazowaniu" istotne jest w jak wysokiej temperaturze odbywa się to spalanie ... można palić na 650 ale też i ponad 1000....
    Darek B

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    cyt. za branżowym portalem o piecach i kotłach salonowych.

    "Jeśli chodzi o liczby, trudno oczekiwać, by w toku normalnej eksploatacji sprawność kominka miała przekroczyć 65%. Proszę się w żadnym wypadku nie sugerować sprawnościami podawanymi przez producenta, bo to są sprawności maksymalne, osiągane w laboratoriach w odpowiednich warunkach pracy. Można dążyć do tego poziomu eksploatując kominek odpowiednio (np. paląc w nim z wydajnością bliską maksymalnej), ale na pewno średnia sezonowa sprawność nie ma szans tego poziomu osiągnąć.
    Nie dzieje się tak bez przyczyny. Kominek to piec albo kocioł (jeśli z płaszczem wodnym), który łączy w sobie zarówno funkcję grzewczą, jak i dekorację. Znacznie lepiej działać będzie piec albo kocioł pozbawiony szyby w drzwiczkach, w którym proces spalania można prowadzić inaczej. A do najlepszych kotłów na drewno, czyli tych zgazowujących, kominki nigdy się sprawnością nawet nie zbliżą…"

    Podkreślenie moje
    Piszesz niezgodnie z regulaminem forum (nie na temat), ale jakiś tam pewnie masz cel, albo możnego gazowego sponsora, więc się dołączę, żebyś nie poczuł się osamotniony na rubieży.... Kominki faktycznie mają kiepską sprawność. Nie po to się je buduje...Racja z tymi sprawnościami laboratoryjnymi. Racja, że płaszcz wodny ma lepszą sprawność realną od skrzynki powietrznej ....Zapomniałeś jednak o najważniejszym: o piecokominku. W moim budynku mieszkalnym mam zdublowany system. Mogę grzać płaszczem, albo piecokominkiem. Zużycie opału przy tym pierwszym jest ok 30-40 % większe...Polecam zainteresowanym "trylogię" z mojego bloga:
    http://blog.kominki-batura.pl/piecokominek/
    http://blog.kominki-batura.pl/piecokominek-czesc-ii/
    http://blog.kominki-batura.pl/piecokominek-czesc-iii-2/

  16. #36
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Darku, mój wkład ma według danych producenta 87% sprawności. Napisz proszę ile może mieć w praktyce, bo ja czasem mam wrażenie, że 60-ciu nie przekracza (ale tylko czasem).
    Nie montuje wkładów UNICO także trudno mi się wypowiadać jak z nimi jest naprawdę .
    W domu rodziców mam Romotop KV 075W , w ostanie mrozy schodziła ogrodnicza taczka drewna a przy - 20 prawie dwie [ w domu 21-22 stopnie bo mamy chorych] . Drewno różne od akacji do sumaka [ sumak to wata nie opał ]
    Darek B

  17. #37
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Każde urządzenie grzewcze posiada ATEST , ważne jest też według jakiej normy [ czystość spalin świadcząca o dokładności zamiany paliwa na ciepło ] były dokonywane pomiary , pisanie w stylu "kominki maja kiepska sprawność ale moje piecokominki to dopiero cudo" to jedynie autoreklama .
    Darek B

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Cóż to za " mądry " portal ?
    Proszę bardzo.

    http://www.ogrzewanie-kominkowe.pl/e...cja/sprawnosc/

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Piszesz niezgodnie z regulaminem forum (nie na temat), ale jakiś tam pewnie masz cel, albo możnego gazowego sponsora, więc się dołączę, żebyś nie poczuł się osamotniony na rubieży.... Kominki faktycznie mają kiepską sprawność. Nie po to się je buduje...Racja z tymi sprawnościami laboratoryjnymi. Racja, że płaszcz wodny ma lepszą sprawność realną od skrzynki powietrznej ....Zapomniałeś jednak o najważniejszym: o piecokominku.
    Pytanie wg zadane Darkowi od 4 dni leżało odłogiem, więc odpowiedziałem.
    Jeżeli to co zacytowałem jest prawdą, co sam przyznajesz, to w czym jest problem.
    Podany przez Ciebie sprawność na przykładzie KV HEAT WA 2g to nic innego jak wkład kominkowy z płaszczem wodnym i tak go nazywa producent.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 14-01-2017 o 13:23

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Greengaz co to już nikt na słynnym wątku z Tobą nie chce prowadzić głupawej dyskusji i zaczynasz pisać nie na temat w innych wątkach?
    A cytując trzeba było dodać jeden akapit więcej "Ale można w dużym zakresie przyjąć, że sprawność kominka zależy niemal odwrotnie proporcjonalnie od temperatury spalin w kominie." Można tak to zrobić by do komina szło powiedzmy 120 stopni gdy w palenisku jest z 800, może uda ci się policzyć sprawność
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony