dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomasz24

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    2

    Domyślnie Ogrzewania klimatyzatorem

    Dzień dobry.

    Czy ktoś przerabiał temat ogrzewania domku letniskowego klimatyzatorem. Jestem na etapie kończenia domku letniskowego. Z letniskowego w trakcie prac zrobił się całoroczny, do którego muszę zainstalować ogrzewanie. Widziałem u znajomego ogrzewanie pomieszczenia gospodarczego klimatyzatorem i pod pewnym względami zrobiło to na mnie wrażenie, duża ilość gorącego powietrza wydmuchiwana przez klimatyzator, przy naprawdę niewielkich obrotach licznika.

    Jednocześnie dostrzegłem minus tego rozwiązania, a mianowicie, w pomieszczeniu tym było gorąco pod sufitem, podczas gdy przy podłodze dalej było bardzo zimno.

    Proszę o informację, czy:

    Jeżeli głównym przeznaczeniem mojego klimatyzatora będzie ogrzewanie, to czy mogę jednostkę wewnętrzna umieścić w pobliżu podłogi, a co najważniejsze, czy mogę jednocześnie jednostkę zewnętrzną klimatyzatora umieść powyżej jednostki wewnętrznej i czy nie będzie to rodziło problemów z ucieczką oleju ze sprężarki.

    Czy są na to jakieś sposoby?

    pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.447
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Tu jest wątek o ogrzewaniu klimatyzatorem, nie ma potrzeby dodawać kolejnego.

    Poszukaj nawiewników o dużej indukcji, szczelinowych, np: VLZ od Ventino.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomasz24

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuje za przekierowanie do tego tematu.
    Przeczytałem cały, niestety w żaden sposób nie porusza tematu wysokości montażu jednostki wewnętrznej i zewnętrznej.

    Jeżeli to możliwe to wolał bym uniknąć rozprowadzania kanałowego wentylacji.

    pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    JW możesz powiesić gdzie ci się spodoba i nic złego stać się nie może i nie stanie , masz do zrobienia podłogi ? jeśli tak to bym się pokusił o to i tą klimę przerobić na pompę ciepła dołożysz do tej klimy max 2 tys w porywach i masz ogrzewanie podłogowe plus grzana ciepła woda w bojlerze za nieduże pieniądze .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony