dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 97
  1. #61
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z czego wnioskujesz, że niewłaściwego?
    Pomiajając cała reszte, która nie jest na temat.

    Dlatego, że kliknąłeś odnośnik nie tego urządzenia. To chyba dość oczywiste. Masz telefon do dystrybutora, zadzwoń zapytaj jakie są faktycznie warunki gwarancji. Możesz też kupić i iść do sądu domagając się gorszych warunków gwarancji

    Jedno jest absolutnie pewne jesteś mistrzem odwaracania kota ogonem
    Ostatnio edytowane przez eMdzeJ ; 25-11-2021 o 15:47

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Znajomy na wyjaśniac z instalatorem te kwestię. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie

  3. #63
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Znajomy na wyjaśniac z instalatorem te kwestię. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie
    jaki ma dokładnie model tego reku?

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Domekt r400h

  5. #65
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Domekt r400h
    jak go rejestrowal na 3 letnia gwarancję to ja bym równolegle uderzył do dystrybutora.

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jeszcze go nie zainstalowali. Jest na etapie negocjacji oferty i tam znalazł te informacje. Na pytanie z czego to wynika instalator odesłał go do warunków gwarancji.

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Instalator też chyba czyta forum Podobno rozmawiał z Ventią i potwierdzili, że to się zmieniło i przegląd przez instalatora nie jest już wymagany.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    Dlatego, że kliknąłeś odnośnik nie tego urządzenia. To chyba dość oczywiste.
    Nie klikałem żadnego linka. Wpisałem w google Komfovent Domekt R 400 V karta gwarancyjna i to pierwszy wynik. W treści stoi jak byk "Niniejsza gwarancja dotyczy kompletnych urządzeń marki KOMFOVENT"

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    Masz telefon do dystrybutora, zadzwoń zapytaj jakie są faktycznie warunki gwarancji.
    Przedkładam wiarę w oficjalny dokument nad słowo mówione czy materiały marketingowe.

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie klikałem żadnego linka. Wpisałem w google Komfovent Domekt R 400 V karta gwarancyjna i to pierwszy wynik. W treści stoi jak byk "Niniejsza gwarancja dotyczy kompletnych urządzeń marki KOMFOVENT"



    Przedkładam wiarę w oficjalny dokument nad słowo mówione czy materiały marketingowe.
    nie wiem czy wiesz ale:

    sprawa wyjaśniona, jest tak jak pisałem i co potwierdzaja materiały zamieszczone na stronie dystrybutora.
    gdybyś sobie zadał trud i zamiast wpisywać coś w google to wszedł na strone dystrybutora, wybrał odpowiednie urządzenie i kliknął w zakładkę. "karta gwarancyjna" to byś nie zrobił z siebie... no właśnie kogo? Jest takie powiedzenie o sprowadzaniu do swojego poziomu i pokonywaniu doświadczeniem wiec brnąć w to dalej nie mam zamaru.

    Producent jedno, my to samo, materiały to samo. Ty ze swoim googlem swoje. I nikt nam nie udowodni że czarne jest czarne.

    Podpowiem, jak się pomylisz to mówisz "Wziąłem dokument z googla, pewnie nieaktualny, przepraszam za zamieszanie" temat zamkniety. Zamiast tego brniesz dalej. Czemu? Nie mam pojęcia.

    Z mojej strony EOT.

  10. #70

    Domyślnie

    Czy w swoich instalacjach z wymiennikiem obrotowym macie może przepustnice z siłownikiem na czerpni i wyrzutni ? Po rozmowie z dystrybutorem, padło takie zalecenie a wręcz wymóg montazu tych urządzeń aby w przypadku zaniku napięcia nie dochodziło do skraplania się wody w urządzeniu. Jak siłowniki się zamkną to nie będzie ciągu powietrza i nie nastąpi skraplanie się powietrza. Mam bardzo krótki odcinek pomiędzy czerpnią a centralą - ok 2m

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    Podpowiem, jak się pomylisz to mówisz "Wziąłem dokument z googla, pewnie nieaktualny, przepraszam za zamieszanie" temat zamkniety. Zamiast tego brniesz dalej. Czemu? Nie mam pojęcia.

    Z mojej strony EOT.
    Bo jest aktualny - sam podawałeś, jak go wyklikać na stronie. A to co Ty podajesz nie jest gwarancją zgodnie z definicją z Kodeksu Cywilnego i łamie prawa nabywcy.

    Ważna jest treść dokumentu - nie link, który do niego prowadzi (bądź nie prowadzi - ważne, że jest dostępny).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-12-2021 o 12:47

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Czy w swoich instalacjach z wymiennikiem obrotowym macie może przepustnice z siłownikiem na czerpni i wyrzutni ? Po rozmowie z dystrybutorem, padło takie zalecenie a wręcz wymóg montazu tych urządzeń aby w przypadku zaniku napięcia nie dochodziło do skraplania się wody w urządzeniu. Jak siłowniki się zamkną to nie będzie ciągu powietrza i nie nastąpi skraplanie się powietrza. Mam bardzo krótki odcinek pomiędzy czerpnią a centralą - ok 2m
    To prawda.
    Pytanie tylko, czy chwilowa przerwa w dostawie prądu i jakaś minimalna kondensacja w urządzeniu warta jest wydawania 1000 PLN na zestaw siłowników i przepustnic?
    W instalacjach domowych ten aspekt jest zupełnie bagatelizowany (właśnie ze względu na koszty) i jeszcze nie słyszałem by z tego powodu uszkodziła się jakaś centrala.

    Jak planujesz używać wentylacji zgodnie z przeznaczeniem (praca ciągła) to przepustnice bym sobie darował.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    To prawda.
    Pytanie tylko, czy chwilowa przerwa w dostawie prądu i jakaś minimalna kondensacja w urządzeniu warta jest wydawania 1000 PLN na zestaw siłowników i przepustnic?
    W instalacjach domowych ten aspekt jest zupełnie bagatelizowany (właśnie ze względu na koszty) i jeszcze nie słyszałem by z tego powodu uszkodziła się jakaś centrala.

    Jak planujesz używać wentylacji zgodnie z przeznaczeniem (praca ciągła) to przepustnice bym sobie darował.
    Jak najbardziej centrala będzie pracowała cały czas. Ale niestety zdążają się przerwy w dostawie prądu, czasem nawet 3-4 godzinne. Pytanie, czy taki przestój w mroźna pogodę nie spowoduje jak to powiedział technik dystrybutora “jeziora w centrali”
    Na razie pewnie odpuszczę bo planowana dostawa centrali 400H planowana jest dopiero na koniec stycznia

  14. #74

    Domyślnie

    Bez przesady.
    Jezioro to się zrobi jak będzie stała kilka dni.
    Pod warunkiem, że w trakcie postoju wytworzy się ciąg kominowy i będzie przez nią przepływać w sposób niekontrolowany powietrze.

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Hej, trochę odkopię/odświeżę wątek.
    W planach u mnie też jest ten model. O pracę w warunkach zimowych się nie martwię. Ciekawi mnie jednak jak ta centrala tj obrotówka zachowuje się w trakcie gorącego polskiego lata. Ona ma funkcje "by-pass" by nie odzyskiwać ciepła latem? Warto iść w podpinanie chłodnicy celem obniżenia temp nawiewu?
    Zdaję sobie sprawę że rekuperacja to nie klimatyzacja ale może jakoś połączyć dolne źródło pompy ciepła z wymiennika poziomego zakopanego na -2m by choć trochę obniżyć temp nawiewu.

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z wymiennika poziomego chłodnica mija się z celem.
    Przy pionowym i wydajnej chłodnicy można osuszyć powietrze, efekt chłodzenia znikomy - nawet jak mam za chłodnica 15 stopni 24h.

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Tego się obawiam że poziome DZ do tego się nie nadaje. Zatem zostawię instalację tak jak miała być pierwotnie i poobserwuję przez pierwszy sezon jak się będzie zachowywać.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Hej, trochę odkopię/odświeżę wątek.
    W planach u mnie też jest ten model. O pracę w warunkach zimowych się nie martwię. Ciekawi mnie jednak jak ta centrala tj obrotówka zachowuje się w trakcie gorącego polskiego lata. Ona ma funkcje "by-pass" by nie odzyskiwać ciepła latem? Warto iść w podpinanie chłodnicy celem obniżenia temp nawiewu?
    Zdaję sobie sprawę że rekuperacja to nie klimatyzacja ale może jakoś połączyć dolne źródło pompy ciepła z wymiennika poziomego zakopanego na -2m by choć trochę obniżyć temp nawiewu.
    W obrotówce "by-pass" polega po prostu na zaprzestaniu obracania bębna rekuperacyjnego. Nie trzeba tu żadnych siłowników, przepustnic i dodatkowych kanałów.

  19. #79

    Domyślnie

    Witam,
    Podbijam temat żeby dowiedzieć się dwóch rzeczy od użytkowników bądź innych osób.
    1. Czy to jest normalne w rekuperatorze Domekt 400V , że pomimo ustawienia temperatury na 5 stopni nawiewanej i temperatury powiedzmy 13 stopni na zewnątrz, pokazuje temperaturę nawiewaną ok. 3 stopnie wyższą? Czy nie powinien dmuchać temperaturą zbliżoną do tej wyciąganej z zewnątrz?
    2. Czy przy poziomie 50 procent u Was słychać szum z wentylacji w pokojach? U mnie dopiero przy 40 procentach nic nie słyszę, tak to delikatnie słychać zauważalnie od 46 w górę.

  20. #80

    Domyślnie

    Na przykładzie swojego Domekt R600H mogę powiedzieć, że:
    ad. 1: temperatura nawiewu może być różna (niższa/wyższa) od temperatury wywiewu. Sprawdź może, czy u Ciebie nie włącza się nagrzewnica elektryczna (Kontrola => Tryby Pracy). Ja mam pewne zastrzeżenia do samej kalibracji czujników. Na przykład w porównaniu do czujników dwóch innych urządzeń (zamontowanych niedaleko czerpni), Domekt zawyża temp zewn. o około 2 - 3 *C. Temperatura panelu sterowania też był zawyżona o 3 *C, ale to można łatwo skorygować. Do rzeczywistej temperatury powietrza nawiewanego nie mam uwag - dane z aplikacji są bardzo zbliżone do danych rzeczywistych
    ad. 2: moim zdaniem odgłos pracy w największym stopniu zależy od tego, jak jest zrobiona instalacja. U siebie w zasadzie nie mam problemu z "głośnością", jedynie przy obciążeniu wyraźnie ponad 50% (przepływy ponad 350 m3/h) coś tam słychać w całkowitej ciszy. W jednym z pomieszczeń (duże i wysokie) lekki szum słychać nieco wcześniej ale tam można było zaprojektować tylko jeden nawiew. Jest to jednak poziom minimalny.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony