dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 97
  1. #21

    Domyślnie

    Witam

    Jakie parametry przemówiły o wyborze centrali DOMEKT R ?
    Czy centrala jest solidnie wykonana?
    Możesz napisać jakiej firmy posiada wentylatory, silnik rotora, wymiennik obrotowy?

    Ja pytając się dystrybutora firmę VENTIA nie uzyskałem odpowiedzi:
    - jakiego producenta zastosowano wentylatory ?
    - czemu centrala Domekt R 500 posiada lepszą wydajność od Domekt R 600 ?
    - Pan Krzysztof Serafin kierownik regionu przez prawie tydzień nie znalazł czasu żeby ze mną porozmawiać, cały czas odrzucał połączenia
    Na forum piszą że jest duża rotacja pracowników i dlatego tak jest.
    - Nie udało mi się porozmawiać z kompetentną osobą technicznie w firmie Ventia.
    Czytając opnie mogę potwierdzić że firma nie traktuje klientów poważnie. Ciekawe jak będzie wyglądał serwis gwarancyjny i pogwarancyjny?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_81 Zobacz post
    [...] według mnie obrotowy ma przewagę z tak popularnymi krzyżowymi min nie ma problemów z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności w domu szczególnie w sezonie zimowym
    Ja mam Domekt R 400V.
    Z tą wilgotnością to rożnie ostatnio mam ok. 35% wg mnie mało.
    Wiem, wiem może za dużo wentyluję albo za mało produkuję wilgoci, ale spodziewałem się ze obrotowy zapewni mi dobrą wilgotność bez schodzenia z m3/h do skrajnie niskich wartości.

    Cytat Napisał Greg_81 Zobacz post
    nie potrzeba odprowadzenia skroplin, płynna regulacja obrotów ...
    To fakt, świetne jest.

    PS
    Ale z centrali jestem zadowolony, użytkuję 2 miesiące ciągle obserwuję, ustawiam, uczę się.
    Więc nie jest to ostateczna ocena i wrażenia.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #23

    Domyślnie

    Czy producent przewidział wyjście na skropliny? Czy brakuje takiego?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    W tym modelu nie ma.
    Jak rozumiem w żadnym z obrotowym nie ma bo nie ma takiej potrzeby.
    Skąd by to wyjście miało być?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś z użytkowników Domect używa funkcji free cooling ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  6. #26

    Domyślnie

    Dwa miesiące użytkowania, Komfovent domekt r500.
    Subiektywne odczucia podam poniewaz nigdy wczesniej w zadnym domu nie mialem reku ani WM.
    Wybrane reku w sumie to byl impuls po rozmowie z intalatotem. Znalem wady i zalety inego polskiego producenta a jednak wybralem domekt poniewaz przekonal odzysk wilgoci i realny temperatury 85% oraz grzalka wtorna.
    Tak mysle ... chyba mi juz bedzie ciezko bez tej wentylacji by bylo.
    Mlodzi domownicy pierwszy raz o tej porze roku bez katarow, w domu wszystko co mokre schnie w mig a srednio 45% wilgotnosci.
    Filtry po 2 mies zuzycie 10% a wizualnie czyste. Dodatkowo dolozylem f8 i wiem teraz czym oddychamy. Dobra analiza pylow PM wyszla nawet w czasie niży atmosferycznych (sasiedzkich)
    Sterowanie bardzo intuicyjne ze sterownika lub telefonu online.
    Ogolnie w tym momencie duzo plusow poniewaz w naszym klimacie obrotowy wymiennik wydaje sie dobrym rozwiazaniem, staly odzysk 85% nie naciagany.
    Cena nie jest wygórowana w porownaniu z markowcami.
    Wszystko teraz bedzie zalezalo od dystrybutora jak w razie awarii sie zachowa.
    Ostatnio edytowane przez margabr ; 25-01-2021 o 16:08

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie po dwóch sezonach mogę pochwalić domect, najniższa wilgotność jaką miałem to 38%jak utrzymywały sie długotrwałe mrozy, dodatkowo mam skrzynkę antysmogowa z dwoma filtrami m5 i f9 ten ostatni zakładam w sezonie zimowym. W mojej ocenie reku z wymiennikiem krzyżowym nie nadaje sie do domów mieszkalnych ze względów głownie mocnego wysuszania w sezonie zimowym, na papierze wszystko fajnie wygląda sprawność itd, ale w codziennym użytkowaniu sami wiecie ...
    Grzałkę włączam aby mieć lepsze parametry, bo rotor nie zamarznie...
    Ostatnio edytowane przez Greg_81 ; 30-08-2021 o 11:32
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  8. #28

    Domyślnie

    Panowie, jak to w końcu jest z tym mieszaniem powietrza? Czujecie jakie zapachy z kuchni, wc? Tak szczerze, plis.
    Niby znam deklarację producenta o tym że to max 2.5%, wiem że przeponowe również mieszają ale sam Komfovent w instrukcji montażu zaleca podłączenie do piątego kroćca wyciągu z WC lub kuchni aby ograniczyć przekazywanie zapachów i bakterii do strumienia nawiewanego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domekt_manual.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	458209

    W innym miejscu zaś tłumaczy że takie zjawisko praktycznie nie występuje.

    https://www.ventia.pl/pl/aktualnosci/komfovent-mieszanie-strumieni-powietrza-w-roznego-typu-wymiennikach-ciepla-w-centralach-wentylacyjnych


    Sam sobie przeczy. Naprawdę jestem żywo zainteresowany kupnem Domekt R400H ale mam duży ból głowy w tym temacie
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    I tak mnie dziwi, że przyznają się do tego, że takie zjawisko występuje.

    Czy poczujesz zapachy - pewnie przy bardzo intensywnym zapachu może coś się pojawić. Mi by bardziej przeszkadzało zawracanie bakterii czy wirusów. Na bębnie skrapla się woda, a w niej mogą zostawać inne cząsteczki typu zapachy, bakterie itp. potem to odparowuje.

    Oczywiście to nikogo nie zabije, pewnie nawet nie poczujesz. Blokada może być głównie w głowie. Przynajmniej ja tak mam ale z drugiej strony są plusy - brak grzałki i wyższa sprawność poniżej 0. Do tego odzysk wilgoci tylko wtedy gdy potrzeba.

    W sumie też jestem ciekaw opinii użytkowników. Zapach może się rozejść po domu przez dyfuzję. Żeby temu zapobiec włączam wyciąg w ścianie 40cm na płyta i wyłączam równoważenie przepływu w reku. Sama wentylacja na max jest wolniejsza od dyfuzji - nawet tak przewymiarowanej jak u mnie.

  10. #30

    Domyślnie

    Prawie po roku dzialania komfoventu jestem ciagle zadowolony. Testowalem czasem ustawienia i teraz przy temperaturach zewnetrznych +/- 5°C jego odzysk to 95% (nawet wiecej niz w zeszlym roku)
    Temperatry ponizej 0 nigdy nie spadalo mniej niz 80%
    Zapachy o ktorych sa epopeje forumowe są...
    jak w kazdym domu, to gotowanie, smazenie etc.
    Wiekszosc central wentylacyjnych ma funkcie okap, turbo i wystarczy tylko z nich korzystac.
    Generalnie podejrzewam ze nie ma wybitnie zlych/dobrych central w rozsadnych cenach ale najwazniejsze sa opinie osob u ktorych to czy owo dziala. Najwazniejsze to dobrze zaprojektowac system i szczelnie zaizolowac instalacje.
    W budowie domu idziemy na kompromisy, czasem przeplacamy ale ten zakup rekuperatora dla mnie byl dobrym.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy to prawda, że producent wymaga przeglądów co pół roku? Znajomy dostał ofertę i każdy taki przegląd to 200zl plus filtry.

  12. #32

    Domyślnie

    Raczej to wymysl jakiegos instalatora. W zeszlym roku bylo 3lata gwarancji.
    Ja kupilem stary model, widzialem ze cos tam w nowych unowoczesniaja.
    Generalnie stoi od roku klocek i robi.
    Nie martwie sie ze mrozy idą, nic nie cieknie, jednakowa temperatura w domu i nikomu nie jest duszno.
    Co wiecej potrzeba...

  13. #33

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa z poziomem wilgoci ? Np w jesienne deszczowe dni nie masz wrażenia ze jest trochę za wysoki ?

  14. #34

    Domyślnie

    Od poczatku bylem nastawiony na inna centrale, najpopularniejsza na naszym rynku i najchetniej omawiana na forum.
    Wlasnie temat za malej wilgotnosci najbardziej mnie zainteresowal.
    Wybor domekt byl bardzo spontaniczny gdy znajomy instalator tez go zainstalowal w starym domu.
    Wlasnie ta zrownowazona wilgotnosc mnie przekonala. Odnosze wrazenie ze bardziej my zyjac w domu decydujemy o progu wilgotnosci a nie pogoda na zewnatrz. Grubsze prania, w zimie czestsze kapiele w wannie niz pod prysznicem to wiecej wymiennej wilgoci.
    Nigdy nie biegalem z higrometrem po domu, na wyswietlaczu wskazywalo do tej pory
    40-55%

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał margabr Zobacz post
    Raczej to wymysl jakiegos instalatora.
    https://www.ventia.pl/pliki/ventia/w...-komfovent.pdf

    3. Gwarancyjne przeglądy techniczne
    3.1 Warunkiem wykonywania uprawnień wynikających z gwarancji dla okresu 2 lat, jest cykliczne dokonywanie, co najmniej dwa razy w roku, płatnych przeglądów technicznych urządzeń, potwierdzonych odpowiednimi wpisami w Karcie Gwarancyjnej oraz kopiami faktur za wykonaną usługę.
    a. Lista czynności obejmuje przegląd mechaniczny oraz sprawdzenie funkcjonalności układu polegające na sprawdzeniu :

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Właśnie do warunków gwarancji odesłał instalator i tam jak wół opisane.
    Siła rzeczy to minimum 4 dodatkowe przeglądy.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Właśnie do warunków gwarancji odesłał instalator i tam jak wół opisane.
    Siła rzeczy to minimum 4 dodatkowe przeglądy.
    Mi wychodzą 3. Czy zrobisz czwarty przegląd, czy nie zrobisz - to gwarancja się kończy więc niczego nie zmienia (no, chyba, że liczysz, że dzięki jego zrobieniu w ostatnich dniach gwarancji ujawni się jakaś usterka i ją usuną).

  18. #38

    Domyślnie

    To identycznie jak pieca CO, gwarancja lakiernicza auta itd
    A tak i tak najczesciej sie cos sypnie po gwarancji

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał margabr Zobacz post
    To identycznie jak pieca CO, gwarancja lakiernicza auta itd
    A tak i tak najczesciej sie cos sypnie po gwarancji
    Mało który rekuperator wymaga przeglądów. Bo tu nie ma co przeglądać - wymieniasz filtr i tyle.

  20. #40

    Domyślnie

    Faktycznie, słabo to wygląda. Ciekawe na czym polega ten serwis …..

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony