dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 97
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Faktycznie, tutaj mowa o 2 latach, a wcześniej coś było o 3 i dlatego napisałem minimum 4 przeglądy.
    Jeszcze ta wzmianka o kopii faktury za każdy... Tutaj już nawet ukłon ze strony instalatora, który wbije pieczęć w gwarancji nie wchodzi w grę.

    Praktyka co najmniej dziwna. A sam poleciłem domekta znajomemu. Oby obronił się walorami użytkowymi.

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    zajrzeliście do karty gwarancyjnej? Jest dostępna do pobrania na stronie

    mały przegląd co 6 miesięcy - wykonywany przez użytkownika rekuperatora lub instalatora
    duży przegląd co 18 miesięcy - zalecany ale nie obowiązkowy

    wiec tylko rozruchowy jest obowiązkowy i wykonywany przez instalatora. Resztę typu wymianę filtrów i czyszczenie kratek czerpni/wyrzutni można zrobić samemu.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No przecież to ze strony dystrybutora i karty gwarancyjnej.

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    No przecież to ze strony dystrybutora i karty gwarancyjnej.
    https://www.ventia.pl/materialy_mark...jna-VENTIA.PDF

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W tym dokumencie ale w linku od Kaizena już nie. Instalator w ofercie powołał się właśnie na gwarancję...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    W tym dokumencie ale w linku od Kaizena już nie. Instalator w ofercie powołał się właśnie na gwarancję...
    nie wiem skąd ma link, Ten dokument jest pobrany ze strony ventii. Wchodzisz na stronę, klikasz rekuperatory, zjeżdżasz dół i masz dokumenty do pobrania. Jest ks gwarancyjna. W tym co podałem masz przecież warunki gwarancji Ta jest obowiązująca bo są teraz 3 lata.

    I przegląd może wykonać zarówno użytkownik jak i instalator. Wiec nic dziwnego, że instalator proponuje przegląd. Jakbym mógł tym zarobić to też bym proponował.

    Być może reku kupowany przed zmianami gwarancji i obowiązują go inne zapisy. Wygląda że teraz są takie jw.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    nie wiem skąd ma link, Ten dokument jest pobrany ze strony ventii.
    Ten Twój link to nie jest formalny dokument.

    https://www.ventia.pl/materialy_marketingowe_pdf_jpg/katalogi%20i%20foldery/KOMFOVENT-DOMEKT-ksiazka-gwarancyjna-VENTIA.PDF

    Skąd link wrzucałem?

    Oficjalna karta gwarancyjna ze strony ventia.pl- czytaj punkt 3. 2020 - więc stary nie jest.ale może faktycznie zmienili. Innej karty gwarancyjnej nie znalazłem.

    Edyta.
    Ciekawy jest też pierwszy punkt Twojego dokumentu.
    Art. 558. § 1. Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jeżeli kupującym jest konsument, ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w przypadkach określonych w przepisach szczególnych.


    Ciekawe, że wyłączają rękojmię... Pytanie do dobrego prawnika, czy to zgodne z prawem. Czy to może warunki gwarancji gdy nabywcą jest przedsiębiorca?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-11-2021 o 13:19

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ten Twój link to nie jest formalny dokument.

    https://www.ventia.pl/materialy_marketingowe_pdf_jpg/katalogi%20i%20foldery/KOMFOVENT-DOMEKT-ksiazka-gwarancyjna-VENTIA.PDF

    Skąd link wrzucałem? Serio pytasz?



    Oficjalna karta gwarancyjna ze strony ventia.pl- czytaj punkt 3.
    tak serio pytam. Jak go znalazłeś na stronie dystrybutora. Ścieżka do wyklinania manualnego dokumentu.


    Bo to że katalog się nazywa materiały marketingowe to dość oczywiste skoro to leci na stronę www

    I jeszcze proszę co to wg Ciebie oznacza formalny a co nieformalny dokument

    bo dokument z linku ze strony https://www.ventia.pl/pl/materialy-i...yjne/Komfovent

    też prowadzi do mojego pliku.

    EDIT
    już wiem co zrobiłeś bez sensu. Ściągnąłeś gwarancję nie do tego urządzenia...

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W sumie w dokumencie Kaizena nie ma info jakich central dotyczy i może być wykorzystywany przez instalatorów do naciągania na przegląd.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Być może. Tak czy inaczej jak się kupi ich obrotówkę to poza instalacja można przeglądy robić samemu przez te 3 lata.

    Nie podoba mi się, że gwarancja jest dostarczana na życzenie a nie domyślnie. Co też jest w tym dokumencie napisane. Wiec w sumie można wcisnąć komuś ciemnotę w dowolny sposób. Ale to już się nauczyłem, że jak sie sam nie dowiem to później cuda się dzieją.

    Ja pewnie w przyszłym sezonie będę wymieniął moją G90kę właśnie na ten reku. Nie wiem jeszcze jak wydajnościowo bo obecnie mam 300kę i spokojnie daje radę ale chce dodatkowo zrobić skrzynkę antysmogową. Teoretycznie wyciągając filtr z reku i robiąc swój przed to wiele nie zmieni ale... zobaczymy. Mam ponad poł roku na obmyślenie co i jak. I tak będę wymieniał pewine w w okolicach wakacji. Może do tej pory się dostępność poprawi i nie będzie takiej walki o sprzęt.

  11. #51

    Domyślnie

    Gdzie macie umieszczone wasze rotory? Zastanawiam czy poradzi sobie na nieogrzewanym strychu, w domku ze styropianu? (Monitoruje tam temperaturę, i nigdy nie zanotowałem niższej niż 5 stopni )Jeżeli tak to wezmę wersje pozioma. Jeżeli jednak nie, to muszę wziasc pionowa i zrobić duuuza rewolucje sprowadzając reku do kotłowni.
    Zastanawiabmnie również o ile mniejsza będzie sprawność umieszczając reku na strychu.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Instalatorzy wręcz polecają rotory właśnie na strych. Choć wiadomo - zawsze lepiej w ciepłym.

    Co do puszki antysmogowej przed reku. Instalator u znajomego nie chciał mu tak zamontować - twierdzi, że lepiej za.
    Coś w tym w sumie może być. Między filtrem a reku wytworzy się podciśnienie na nawiewie. Ale czy będzie to miało jakiś niekorzystny wpływ - pewnie wiele zależy od konstrukcji rekuperatora.

  13. #53

    Domyślnie

    Ja mam zamontowany antysmog za reku. Przez okres jesienny filtr anty byl wymontowany i odzysk okolo 80%
    Teraz temperatury spadly zamontowalem nowy filtr i caly czas powyzej 90% odzysk.
    Zagadka albo ten typ tak ma

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał margabr Zobacz post
    Ja mam zamontowany antysmog za reku. Przez okres jesienny filtr anty byl wymontowany i odzysk okolo 80%
    Teraz temperatury spadly zamontowalem nowy filtr i caly czas powyzej 90% odzysk.
    Zagadka albo ten typ tak ma
    zapewne wymagający filtr przytyka nawiew, stąd pozornie wyższa sprawność.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dokładnie, jeśli nie ma automatycznego bilansowania to po prostu zmienił się bilans - więcej wywiewa niż nawiewa.
    U mnie filtry śmigają cały rok. Jesienią też bywa syf w powietrzu - szczególnie gdy ludzie dopalają w kominkach...

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Instalatorzy wręcz polecają rotory właśnie na strych. Choć wiadomo - zawsze lepiej w ciepłym.

    Co do puszki antysmogowej przed reku. Instalator u znajomego nie chciał mu tak zamontować - twierdzi, że lepiej za.
    Coś w tym w sumie może być. Między filtrem a reku wytworzy się podciśnienie na nawiewie. Ale czy będzie to miało jakiś niekorzystny wpływ - pewnie wiele zależy od konstrukcji rekuperatora.
    Niestety mam tylko miejsce przed wiec inaczej nie założe. Jak wyjmiesz filtr od strony czerpni z reku a wsadzisz na rure przed to coś się zmieni? wg mnie nie. Wiec można założyć przed jakieś mocniejsze i niezbyt to zwiększy opory. Za to jak zostawisz w reku to już chyba mocniejsza jednostka potrzebna.

    teoretyzuje żeby nie było, rozbieram to na logikę.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał margabr Zobacz post
    Ja mam zamontowany antysmog za reku. Przez okres jesienny filtr anty byl wymontowany i odzysk okolo 80%
    Teraz temperatury spadly zamontowalem nowy filtr i caly czas powyzej 90% odzysk.
    Zagadka albo ten typ tak ma
    Normalna rzecz, bo znacząco to wpływa na opory i tym sposobem masz znacznie większy wywiew, niż nawiew. Ładnie wygląda niby sprawność reku (często instalatorzy tak ustawiają reku od nowości, żeby klient był przeszczęśliwy). A dom zaciąga zimne powietrze wszelkimi nieszczelnościami bo w domu jest podciśnienie.
    Trzeba zmienić bilans (zwiększyć nawiew).

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Normalna rzecz, bo znacząco to wpływa na opory i tym sposobem masz znacznie większy wywiew, niż nawiew. Ładnie wygląda niby sprawność reku (często instalatorzy tak ustawiają reku od nowości, żeby klient był przeszczęśliwy). A dom zaciąga zimne powietrze wszelkimi nieszczelnościami bo w domu jest podciśnienie.
    Trzeba zmienić bilans (zwiększyć nawiew).
    Sadze ze racja. Poprzedniej zimy ciaglo po gniazdkach.
    Ale od niedawna ustawilem kontrole przeplywu CAD i zauwazalnie reku pobiera wiecej pradu o ok.10W
    Wykonalem eksperymetr, filtr antysmog wymontowany, reku idzie na 1/3 gwizdka, na zewnnatrz -3°C a odzysk 95% z obrotowki.
    Wiec badź madry i pisz.....
    Jest tyle zmiennych i uwarunkowan ze porownuje juz raczej z rachunkiem prawdopodobienstwa.
    Reasumujac centrala dziala i jest ok, a dystrybutor chyba balagani z warunkami gwarancji.

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    raczej nie bałagani. Po prostu różne urządzenia mają różne warunki. Całe zamieszanie w tym wątku wzięło się tylko i wyłącznie ze ściągnięcia gwarancji od innego urządzenia.

    Wątek jest o domekt r i z tego co pamiętam - bo zastanawiam się już długo nad wyborem zamiennika obecnej centrali, takie były właśnie warunki tej gwarancji. Dlatego mi coś nie pasowało.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    raczej nie bałagani. Po prostu różne urządzenia mają różne warunki. Całe zamieszanie w tym wątku wzięło się tylko i wyłącznie ze ściągnięcia gwarancji od innego urządzenia..
    Z czego wnioskujesz, że niewłaściwego? Treść tego, co wrzucałem pasuje - i jest to karta gwarancyjna.
    To, co wrzuciłeś nie spełnia wymogów z KC:
    § 2. Oświadczenie gwarancyjne zawiera podstawowe informacje potrzebne do wykonywania uprawnień z gwarancji, w szczególności nazwę i adres gwaranta lub jego przedstawiciela w Rzeczypospolitej Polskiej, czas trwania i terytorialny zasięg ochrony gwarancyjnej, uprawnienia przysługujące w razie stwierdzenia wady, a także stwierdzenie, że gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony