dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie Ocieplenie balkonu - poprawne rozwiązanie

    Witam,

    Chce jakoś ocieplić balkon, aby nie było mostków termicznych. Mam już zrobioną wylewkę w środku. Chce to zrobić tak jak na załączonym rysunku. Opisy na zielono mam już zrobione, czerwone dopiero planowane.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Balkon.JPG
Wyświetleń:	1197
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	378211
    Czy takie rozwiązanie jest poprawne? Na co zwrócić uwagę podczas robienia wylewki na balkonie? Czy trzeba coś dawać jeszcze pod ocieplenie balkonu? Jak powinno wyglądać łączenie wylewki z drzwiami balkonowymi? Najpierw robić ocieplenie balkonu pożniej elewacji, czy na odwrót?

    Z góry dzięki z pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie twórz nowego tematu, jest to już dokładnie omówione na forum w bardzo obszernych tematch. Brakuje ci przede wszystkim hydroizolacji.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Szukałem, ale nie znalazłem, jak coś masz chętnie poczytam.
    Ta hydroizolację to ma się rozumieć zwykła czarna folia pod wylewki? Czy coś bardziej specjalistycznego?

  4. #4

    Domyślnie

    E tam szukałeś... nie wiem jakim cudem nie znalazłeś bo po wpisaniu "balkonu" w wyszukiwarce wyskakuje przynajmniej 5 tematow na temat izolacji i ocieplenia np http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=balkonu
    Na balkony daję sie papę na gorąco a nie folie.

  5. #5

    Domyślnie

    Doczytaj o lepszej izolacji np. z papy i do tego jeszcze na czolo balkonu daj styro

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wylewka niepotrzebnie wchodzi pod izolację 15cm.. a 5cm imo mało.. od 10cm bym startował.. aby zbić ten radiator do jakiś przyzwoitych granic.

  7. #7

    Domyślnie

    NIe dopatrzylem nt wylewki poprostu rób wszystko zeby zachować ciągłość ocieplenia
    sprawdź optycznie albo pooglądaj zdjecia grubszych balkonów i zadecduj czy taka gruba plyta bedzie u Ciebie ladnie wyglądała.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    10 cm styropianu na balkonie to moim zdaniem za dużo, w środku mam 5cm styropianu plus 5 cm wylewki, więc dając 10cm styropianu plus coś jeszcze będe miał pod górę wychodząc na balkon. Co mogę dać innego zamiast wylewki na styropian?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale której wylewki ? na balkonie ? mnie chodziło tylko o fragment wylewki który wnika w izolację..
    izolacja balkonu i ścian powinna być ciągła.
    Warstwę spadkową trzeba jeszcze wykonać.. to pod drzwiami ile wejdzie ? 6-8cm.. izolacji ?
    na końcu 5cm

  10. #10

    Domyślnie

    Jak chcesz ocieplić porządnie, to boki płyty też trzeba ocieplić- nie tylko górę i dół.
    Jeszcze lepiej trzeba było zamontować odpowiednie przekładki z izolacją na przejściu płyty przez ścianę.- na to już za późno.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Izolacja na płycie pomiędzy balkonem a płyta w domu już nie wchodzi w gre, za późno, spostrzegłem się już po fakcie.
    Chce zrobić warstwy w takiej kolejności:
    - styropian 5cm minimum z dwóch stron, jak się da to i od czoła
    - wylewka z zachowanim spadku, więc od drzwi bedzie więcej na końcy mniej
    - warstwa hydroizolacyjna (tak proponuje mi fachowiec) - doradźcie czy tak jest ok? i ewentualnie jaką to hydroizolacje zastosować
    - klej i płytki

    Czy tak będzie w miarę OK? Po zalaniu wylewki zanim położe płytki i klej trochę potrwa, czym zabezpieczyć tą wylewkę przed deszczami,mrozami itp....

  12. #12

    Domyślnie

    Pod styro jeszcze papa, nie wiem jak duży masz balkon ale spadek może być naprawdę minimalny, możesz go zrobić juz nawet samą wylewką, 1cm na całości starczy. na krawędziach dobrze jest dać jakiś okapik, są takie gotowe systemy pod płytki już, niestety drogie ale potem nic nie pęka na krawędziach. Warto chyba dopłacić te 300-400zł.
    https://www.google.pl/search?q=okap+...rnY1O_oo2rM%3A

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że papa ma być tą hydroizolacją? Bo mi "fachowcy" proponują mi aby na płytę położyć zwykła folię taką jak pod wylewki, później styropian, na to wylewka ze spadkiem (balkon 7mx1,2m) na to hydroizolację w formie folii w płynie, bądź coś podobnego, klej i płytki. Okapnik wykonany z płytek, ale tych ułożonych pionowo na czole balkonu. Ma to jakiś sens?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwidon1983 Zobacz post
    Czyli rozumiem, że papa ma być tą hydroizolacją? Bo mi "fachowcy" proponują mi aby na płytę położyć zwykła folię taką jak pod wylewki, później styropian, na to wylewka ze spadkiem (balkon 7mx1,2m) na to hydroizolację w formie folii w płynie, bądź coś podobnego, klej i płytki. Okapnik wykonany z płytek, ale tych ułożonych pionowo na czole balkonu. Ma to jakiś sens?
    Przecież taka folia to żadna hydroizolacja, są w niej tysiące dziur których nie widzisz już na etapie rozkładania styro i chodzenia po nim a co dopiero kilka meisiecy póżniej. Oprócz papy po wylewce folia w płynie na beton. Tak przynajmniej poleca większość speców.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Ta folia pod wylewkę to nie ma być hydroizolacja. tylko folia od tak sobie... na wylewkę dopiero hydroizolacja w formie foli w płynie, bądź coś w tym stylu...

  16. #16

    Domyślnie

    Folia od tak sobie dobre... czyli jaki jest jej sens? bo nie łapie

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Też nie wiem właśnie Czyli proponujesz takie rozwiązanie:
    - papa termozgrzewalna na płytę, zawinąc ja na czoło balkonu jak i na mury ściany? Jakie zadania ma papa?
    - na to styropian 5 cm z każdej ze stron
    - wylewka ok 5cm z zachowaniem spadku
    - czy coś tutaj dawać?
    - klej i płytki

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Pod płytki tylko i wyłącznie porządne izolacje dwuskładnikowe np ceresit cr166 (są też inne lepsze - PCI,basf itp). Lub coś z oferty sika - sika bond czy jakoś tak to się nazywa - mazidło uszczelniające używane zamiast kleju do płytek.

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    .... Oprócz papy po wylewce folia w płynie na beton. .......
    Żadnych folii w płynie - debilny pomysł - tylko jak wyżej ew szlamy uszczelniające. Chyba, że robisz na sprzedaż.

    Dodatkowo na krawędź balkonu profile okapowe.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 12-01-2017 o 13:31

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Profil okapowy to już nie jest tani element... Czy okap wykonany z płytek wystarczy? Czy jego funkcja będzie podobna?

    Czyli ta powinno być ok:
    - papa termozgrzewalna
    - styropian
    - wylewka ze spadkiem
    - porządny klej dwuskładnikowy
    - płytki z okapem, ewentualnie profil okapowy

    Jakie są zadania papy na płycie balkonu? Wywinąć ją na czoło balkonu i na ściany?

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwidon1983 Zobacz post
    Profil okapowy to już nie jest tani element... Czy okap wykonany z płytek wystarczy? Czy jego funkcja będzie podobna?

    Czyli ta powinno być ok:
    - papa termozgrzewalna
    - styropian
    - wylewka ze spadkiem
    - porządny klej dwuskładnikowy
    - płytki z okapem, ewentualnie profil okapowy

    Jakie są zadania papy na płycie balkonu? Wywinąć ją na czoło balkonu i na ściany?
    Nic nie jest tanie jak się chce zrobić dobrze - wykończenie balkonu z 1m /1m2 jest kwotą astronomiczną (rzędu kilkaset złotych). Okap z płytek nie jest do końca dobrym rozwiązaniem choć często robionym. Zależy też co masz na myśli mówiąc okap z płytek. Jeśli chcesz zrobić tak, że kupić płytki z kapinosem i wysunąć poza obrys, to wcale nie będzie taniej niż profil i też nie do końca zgodnie ze sztuką. Jeśli chcesz wysunąć zwykłe płytki, a na czoło balkonu też dać płytki, to będzie taniej, ale nie do końca dobrze. W drugim przypadku płytki na czole muszą wystawać poniżej dolnej płaszczyzny balkonu (ocieplonego i otynkowanego). Nie wygląda to estetycznie. Dodatkowo woda przejdzie przez fugę i mam wątpliwość czy zda to egzamin chociaż przez 3 zimy.

    Jeżeli jest to płyta balkonowa, a pod spodem nie masz pomieszczeń (sufitu), to teoretycznie ta papa jest zbędna, bo robi za paroizolację. Jednak wydaje mi się, że warto ją dać nawet na balkon, bo jak zawiodą hydroizolacje wylewki, to zawsze jest papa i przynajmniej płyta nie zmoknie. Aby było tak jak należy to płyta balkonu powinna być ze spadkiem i papa powinna leżeć ze spadkiem na tej płycie. Jeżeli spadku nie ma to powinno się go zrobić. Tu uprzedzam chemia do tego też jest droga.

    Tak jak wyżej napisałem to jest opis jak powinno być. Oczywiście koszty generują odstępstwa od właściwego rozwiązania. Jednak wtedy nie miej pretensji, że za 3-5 lat czeka Cię rwanie tego balkonu do samej płyty, albo i wcześniej. Zadbaj na pewno o dobrą hydroizolację podpłytkową i zrób porządne odprowadzenie wody z płytek (deszczówki), to znacząco oddali remont.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony