dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Jeśli założe ten profil okapowy, to od czoła powinny być płytki czy raczej tynk elewacyjny?
    Co rozumiesz pod pojęciem "dobra hydroizolacja podpłytkowa", możesz podać kilka przykładów.
    Pod balkonem nie ma nic, ale i tak papę raczej dam.
    Rozwiń jeszcze termin "porządne odprowadzenie wody z płytek (deszczówki)" chodzi ci tylko o poprawne spadki, czy coś jeszcze?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Papa powinna być NAD styropianem. A pod, po co ? Głupota. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Jan rozwiń temat dlaczego nad styropianem, jakie są tego powody i ewentualne konsekwencje...

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    w miarę dobra izolacja podpłytkowa:
    http://www.ceresit.pl/produkty/produ...mentowe/cr-166 ) - smarujesz tym wylewkę, potem klej i płytki - czytaj posty już podawałem ten przykład!

    lub
    zamiast izolacji podpłytkowej możesz:
    http://sklep.2kpartner.pl/sikabond-t...FUJEGAodT3MPvQ (kleisz na to płytki i to robi za hydroizolację , czyli smarujesz tym wylewkę od razu kleisz płytki i masz (nie używasz kleju, ale jak masz nie równo to zużycie tego będzie kosmiczne no i koszty).

    Odprowadzenie wody z płytek trzeba zrobić tak, aby woda nie lała się po czole balkonu tylko urywała na krawędzi płytek. Wtedy jest szansa, że nic się nie odparzy, nie odleci itp. Jak dasz profil okapowy czy płytki z kapinosem (choć powtarzam, że to nie do końca dobrze), to wtedy czoło balkonu możesz otynkować jak elewacje - nie ma sensu dawać płytek.



    Ja nie rozumiem też po co papa na styropian?? Ma robić za hydroizolacje? A co z wylewką ma nasiąkać i niszczeć? I tak trzeba hydroizolację na wylewkę pod płytki. Ja rozumiem, że można być starej daty i nie mieć zaufania do mazideł, ale w tym wypadku i tak trzeba dać hydroziolację podpłyktkową. A i proszę czytać posty. Napisałem że papa na płytę w przypadku kiedy pod płytą jest pomieszczenie mieszkalne i wtedy ta papa robi za paroizolacje. Nie widzę sensu papy na styropianie, zbędny koszt - tak jak mówiłem hydroizolacja pod płytki i tak konieczna..


    I zbędne Twoje prośby bo forumowicz Jan nie rozwinie Ci tego tematu tak, abyś zrozumiał tylko tak, abyś miał jeszcze więcej wątpliwości i skorzystał może z jego usług. Jak chcesz zgłębić temat to szukaj postów użytkownika dozorc.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 13-01-2017 o 08:12

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    do usinięcia

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Tak jestem "starej daty'. Tyle , że w temacie na bieżąco. W balkonach , tarasach musi byc kapinos odprowadzający wodę poza czoło. Powinien być zrobiony z blachy (ze spadkiem) cynkowej , miedzianej.Na niego papa termozgrzwealna z wyższej półki.Robiąc kapinos z płytki nie mamy pewności , że za kilka lat fuga nie puści. Na 100% puści i zaciek.Wiem z doswiadczenia . Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    Ja dodam od siebie, że drugi raz bym balkonów już nie robił. Dużo problemów zarówno z izolacją jak z ociepleniem a nawet z balustradą. Na pewno nie, balkon półokrągły. Trafiłem na szczęście na dobrego dekarza który zrobił mi kapinos z blachy cynkowej w całości po łuku.
    Dla prostych krawędzi łatwiej dostać gotowy kapinos, a półokrągły wychodzi drożej.
    Jak nie miałem izolacji woda dostawała się jakoś pod styropian i uchodziła nadprożem pod balkonem.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Ogólnie użytkownik domino34 dobrze Ci radzi, ja dodałbym od siebie :

    Balkon jako element konstrukcyjny należałoby zabezpieczyć przed ewentualną penetracją wody - wydłuży się żywotność tego elementu konstrukcyjnego.
    Ja bym to zrobił albo tak jak radzi domino34 papa termozgrzewalna podkładowa modyfikowana ( innej nawet sie nie oplaca dać ), albo przesmarować tym ceresitem czyli szlamem elastycznym ( elastyczny jest droższy ale lepszy - tu bym sie nie bawil w spadki), na to dałbym xpsa - nie epsa. Oczywiscie tak jak radza koledzy trzeba go polaczyc z izolacja od czoła i od spodu, zeby jak najbrdziej zmiejszyc "radiator". Połączenia płyt XPS uszczelinić. Na to wylewka ze spadkiem.
    Na wyleweke jeszcze raz szlam elastyczny , z uprzednio zamontowanym profilem okapowym - tak zeby szlam wszedl na ten profil. I na to na koncu kafelki.

    Wylewke z balkonu z wylewka z domu odizolowac tym samym XPSem w miare mozliwosci, szlam z wylewki powien wchodzic na tego xpsa .

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam1982 Zobacz post
    Ja dodam od siebie, że drugi raz bym balkonów już nie robił. Dużo problemów zarówno z izolacją jak z ociepleniem a nawet z balustradą. Na pewno nie, balkon półokrągły. Trafiłem na szczęście na dobrego dekarza który zrobił mi kapinos z blachy cynkowej w całości po łuku.
    Dla prostych krawędzi łatwiej dostać gotowy kapinos, a półokrągły wychodzi drożej.
    .
    Mam balkon półokrągły i potwierdzę, trudno znaleźć specjalistów, którzy obrobią po łuku szczelnie i estetycznie. Jedyną zaletą balkonów jest wygląd, oczywiście musi pasować do bryły i pozostałych elementów. Co do wykończenia: na beton papa SBS przygrzewana do betonu i wywinięta na ścianę jeszcze przed ociepleniem ściany, styropian, folia, wylewka, na wylewkę szlam dwuskładnikowy uszczelniający wywinięty na tynk z taśmą butylową w narożnikach. Taki szlam mam nie przykryty już 2 rok i jest bardzo szczelny. Jako wykończenie będzie płyta granitowa. Spadek ukształtowany już na wylewce. Obróbki blacharskie wchodzą pod szlam, choć pewnie kamień wysunę poza obrys i zrobię kapinosy.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Papa na styropian na balkonie.... tego jeszcze nie widziałem a sporo widziałem.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Papa na styropian na balkonie.... tego jeszcze nie widziałem a sporo widziałem.
    Styropian "pije" wodę . Żeby spełniał zadanie musi być suchy. Dlatego papa NAD. Ucz się , ucz. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan P. Zobacz post
    Styropian "pije" wodę . Żeby spełniał zadanie musi być suchy. Dlatego papa NAD. Ucz się , ucz. Jan
    Proszę się samemu douczyć i odpowiedzieć na pytanie co z hydroizolacją wylewki?? Położy się papę na styropian - ok nie nasiąknie, ale co z wylewką ma niszczeć?? Proszę wejść na stronę któregokolwiek z producentów chemii i zobaczyć jak wygląda system balkonowy..

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan P. Zobacz post
    Styropian "pije" wodę . Żeby spełniał zadanie musi być suchy. Dlatego papa NAD. Ucz się , ucz. Jan
    Do zabezpieczania styropianu od góry i wylewki są specjalne środki w płynie. Jak żyje nie widzialem jeszcze zalecenia w żadnej instrukcji czy karcie produktu żeby dawać papę na styropian.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Tez mi się tak wydaje, po wielkich analizach i przekalkulowaniu wszytkiego, jakości i cen raczej zrobię w ten sposób i wydaje mi się on najbardziej racjonalny:
    - papa termo zgrzewalna
    - styropian
    - wylewka
    - folia w płynie lub inna maź na hydroiziloacje
    - klej dwuskładnikowy + profil okapowy (35pln za 2,5mb więc nie jest to duży koszt)
    - płytki

    Myślę ze tak będzie OK i cenowo też rozsądnie, dziekuję za pomoc i wyczerpujące analize

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Do zabezpieczania styropianu od góry i wylewki są specjalne środki w płynie. Jak żyje nie widzialem jeszcze zalecenia w żadnej instrukcji czy karcie produktu żeby dawać papę na styropian.
    Jan P. jak dobrze mi sie wydaje robi dachy , a tam jest czasem stosowana włąsnie papa na styropian, albo sa gotowe systemy styropian plus papa - chodzi oczywisicie o dachy płaskie .

  16. #36

    Domyślnie

    Wspominasz chyba o styropapie do ocieplania dachów płaskich. A kierunek położenia papy. Ja bym zrobił w poprzek budynku plus zakładka na budynek wzdłuż

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanko odnośnie mojego balkonu

    Czy zamiast papy termozgrzewalnej mogę użyć czegoś takiego:

    http://www.ceresit.pl/produkty/produ...90-crystaliser

    Było by to dla mnie bardzie ekonomiczne, gdzyż jeden taki worek 25kg wystaczy na zabezpieczenie płyty balkonu, jak i pożniej wylewki. W sumie na cztery malowania.

    Drugie pytanku, taśmy bitumicznej użyć w obu przyopadkach, czyli razem z malowaniem płyty jak i później z malowaniem tym szlamem wylewki?
    I kolejne pytanko Jaką żywotność ma taki niezabezpieczony szlam na balkonie? Gdyż malując nim wylewki raczej nie będe kładł odrazu płytk, tylko tak gdzieś po roku, może dwóch, nie spadnie jego efektywność?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwidon1983 Zobacz post
    Jaką żywotność ma taki niezabezpieczony szlam na balkonie? Gdyż malując nim wylewki raczej nie będe kładł odrazu płytk, tylko tak gdzieś po roku, może dwóch, nie spadnie jego efektywność?
    Druga zima i jest szczelny, żadnych spękań, nic... wiosną już go nakryję, więc dalej testu nie poprowadzę ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    To jest szlam już na wylewce? A co masz pod wylewką? Też ten szlam?

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwidon1983 Zobacz post
    To jest szlam już na wylewce? A co masz pod wylewką? Też ten szlam?
    Po kolei :
    - beton
    - papa przygrzana i wywinięta na ścianę
    - styropian
    - folia
    - wylewka ze spadkiem
    - szlam 2 warstwy
    - obróbki blacharskie wchodzące pod szlam ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony