dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jelona

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    4

    Domyślnie Pomoc w ustawieniu

    witam. jak wiekszość z nas piszemy jeśli mamy problem z piecem i własnie ja też sie do tej grupy niestety zaliczam. bardzo prosze o pomoc w ustawieniu pieca. na chwile obecna spala mi ok.40kg na dobe co uważam za bardzo dużo spieki wegla też nie sa zadawalające znaczy mam wrażenie ze eko grroszek nie wypala sie do końca.przechodząc do sedna sprawy mam piec defro duo 15kw dom ma powierzchnie 280 m kw. niestety slyszałam że mam piec za mały do wielkości domu ale niestety zostałam wprowadzona w błąd z którego teraz nie jestem wstanie nic zrobić, podam moje ustawienia CO ZAD. 55 CWU ZAD.45 CZAS PODAWANIA 8S. PRZERWA PODAW.45S SIŁA NADMUCHU 25BIEG TRYB PRACY POMPY RÓWNOLEGLE PRACA PODTRZYMANIA 13S PRZERWA PODTRZ.17MIN. WENTYLATOR W PODTRZYMANIU; CZAS PRACY40S CZAS PRZERWY 17MIN. Jeśli mogłabym prosic o zweryfikowanie i kilka porad ewentualnie uwag to bardzo prosze z góry DZIEKUJĘ

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jelona Zobacz post
    witam. jak wiekszość z nas piszemy jeśli mamy problem z piecem i własnie ja też sie do tej grupy niestety zaliczam. bardzo prosze o pomoc w ustawieniu pieca. na chwile obecna spala mi ok.40kg na dobe co uważam za bardzo dużo spieki wegla też nie sa zadawalające znaczy mam wrażenie ze eko grroszek nie wypala sie do końca.przechodząc do sedna sprawy mam piec defro duo 15kw dom ma powierzchnie 280 m kw. niestety slyszałam że mam piec za mały do wielkości domu ale niestety zostałam wprowadzona w błąd z którego teraz nie jestem wstanie nic zrobić, podam moje ustawienia CO ZAD. 55 CWU ZAD.45 CZAS PODAWANIA 8S. PRZERWA PODAW.45S SIŁA NADMUCHU 25BIEG TRYB PRACY POMPY RÓWNOLEGLE PRACA PODTRZYMANIA 13S PRZERWA PODTRZ.17MIN. WENTYLATOR W PODTRZYMANIU; CZAS PRACY40S CZAS PRZERWY 17MIN. Jeśli mogłabym prosic o zweryfikowanie i kilka porad ewentualnie uwag to bardzo prosze z góry DZIEKUJĘ
    Witam!
    Przy obecnych temperaturach mnie tez spala ok. 40 kg na dobę (180 m kw), specjalnie się tym nie przejmuje bo idzie ocieplenie a z nim zmniejszenie spalania. Co do pieca nie wydaje mi się że jest za mały (ale nie jestem fachowcem!). Spalając 40 kg na dobę pracuje z mocą ok 8-9 kW.
    Pozdrawiam W.K.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jelona

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję

  4. #4

    Domyślnie

    Jelona piec przechodzi w ogóle w podtrzymanie/dobija do zadanej? Jeżeli spala 40kg to musi pracować na max mocy 15KW nonstop.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jeżeli opał ma nawet 26 Mj to spalając te 40 kilo z realną sprawnością rzędu 75% idzie z mocą około 9 kW. I to jest max. Więc ma jeszcze jakieś 100% zapasu mocy, bo jego moc maksymalna jest minimum 20% wyższa od mocy nominalnej. Żeby jak piszesz kolego szedł na 15 kW, musiałby tego opału brać przeszło 65 kilo na dobę.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 11-01-2017 o 20:50
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  6. #6

    Domyślnie

    Jak ma zapas 100% jak piec ma 15kW i przy groszku 28MJ już teraz pracuje na 100% bez wchodzenia w podtrzymanie lub coś tu jest nie tak? Najlepiej jak pokaże wykresy i będzie jasna sprawa.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    przy podawaniu 8sek i przerwie 45 sek wychodzi gdyby kociol pracował bez przerwy całą dobę jakieś 65kg opału i moc 14,8KW przy sprawności 70% i opale o kaloryczności 28MJ
    z opisu kocioł bierze 40kg opału z czego spora część trafia do popielnika niedopalona. oznacza to złe parametry i marnowanie opału
    do tych ustawień zwiększyć nadmuch z 25 do 40% i obserwować czy nadal jest niedopał
    wraz ze zmniejszaniem ilości niedopalonego opału będzie rosnąć sprawność procesu i maleć zużycie. na razie to kocioł nie zużywa tylko przesypuje opał przez palnik do popielnika

    jelona jestem z Rawy- pisz na Priv podskoczę pomóc jeśli trzeba
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jelona

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tak dobija ale ma przerwy ok 5 minut i znów się zalancza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony