dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie czy to dobra cena za tynki i wylewki

    Witam. Dostałem wycenę za położenie tynków i wylewek w całym domu. Tynki powierzchnia całkowita parter i poddasze 630m2 cena 29zł m2 z materiałem tynk diamont mp75 lub 28m2 knauf mo75L. Wychodzi za to ok 18tys.
    Wylewki powierzchnia 185m2 cena 35zł m2 co daje 6500zł. materiał cemex Ożarów kl II portladzki. Czy to dobra cena? Firma ma b.dobrą renomę w Małopolsce.
    Aha i pytanie do znawców. Podobno pod podłogówkę daje się specjalne wylewki. Facet mi powiedział że można dać ale są droższe a różnią się tym że szybciej się nagrzewają i szybciej stygną. Co o tym sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 11-01-2017 o 11:34

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Dolnosląskie cena podobna .

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Normalna cena. Ani tanio ani drogo.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Zwykła wylewka na ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie uruchamia się jesienią i wyłącza wiosną. Korzyści z tego "szybciej" nie będzie widocznych, nie do wykorzystania w praktyce. Programatorem kotła ustawia się temperatury i czasy - kiedy ma się podnieść temperatura, kiedy obniżyć - z jakim wyprzedzeniem czasowym uwzględniając preferencje mieszkańców i tryb życia.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #5

    Domyślnie

    Pewnie oferował Ci wylewkę anhydrytową. Ja mam wyceny od 30-50% droższe niż cementowe. Czy jest sens? Myślę, że piotrek0m odpowiedział Ci na to pytanie.
    Ceny odpowiednie dla dobrych firm, nie jest problemem znaleźć oferty o 2-3 zł za m2 niższe ale ta oszczędność później może okazać się droższa.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Anhydryt - u Mnie drożysz o 10 zł m2.

    Anhydryt jest cieńszy niż wylewka betonowa (może być 5 cm), nie wymaga tylu dyletacji, pół dnia roboty
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  7. #7

    Domyślnie

    Qba30 właśnie nic nie mówił o anhydrycie ja go zapytałem tylko co lepsze.
    A pytanie jeszcze do was. Czy kłaść tylko gipsowy czy zwykły cementowo wapienny?

  8. #8

    Domyślnie

    Tynki gipsowe MP75L 22-24 zł z materiałem. Zeta ( to samo co Diamant) 26-28 zł. Posadzki 13 robocizna. Ceny WLKP

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Qba30 właśnie nic nie mówił o anhydrycie ja go zapytałem tylko co lepsze.
    A pytanie jeszcze do was. Czy kłaść tylko gipsowy czy zwykły cementowo wapienny?
    Tynk gipsowy jest idealny do samodzielnej naprawy drobnych uszkodzeń bez pozostawienia śladów. Do końca budowy może być wiele powodów ingerencji w tynk np. zmiana położenia gniazdek, dodawanie kabli; tynki mogą zostać uszkodzone podczas zabudowy poddasza czy innych prac. No i podczas późniejszej eksploatacji domu. Niestety, tynk jest miękki i łatwiejszy do uszkadzania niż cementowy, ale tez łatwy do naprawy bez pozostawienia śladów.

    Tynk cementowy jest raczej niemożliwy do samodzielnej naprawy bez pozostawiania śladów. Oczywiście jest dużo bardziej wytrzymały na ewentualne uderzenia. Jeżeli nie odpowiada nam struktura tynku konieczne jest późniejsze wykonanie gładzi. To już zależy od naszej estetyki i stylu wykończenia wnętrz.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  10. #10

    Domyślnie

    Tynki gipsowe typu diamand mają twardość tynków C-W więc ta wada odpada.

  11. #11

    Domyślnie

    Zastanawiam się jednak nad tym czy robić tynki gipsowe np w łazienkach gdzie będą płytki lub kotłowni i garażu gdzie może on zostać łatwo uszkodzony no i w tych miejscach estetyki raczej nie potrzebuje ? Co o tym sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 12-01-2017 o 08:45

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Zastanawiam się jednak nad tym czy robić tynki gipsowe np w łazienkach gdzie będą płytki lub kotłowni i garażu gdzie może on zostać łatwo uszkodzony no i w tych miejscach estetyki raczej nie potrzebuje ? Co o tym sądzicie?
    Tam też mam tynki gipsowe, jedynie pod miejsca klejenia płytek został pozostawiony "na ostro" czyli nie był zacierany, żeby mieć lepszą przyczepność, ale to nie jest wymagane. Niby dlaczego pomieszczenia typu garaż czy kotłownia mają być mniej estetyczne ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  13. #13

    Domyślnie

    Tzn nie wymagam by w kotłowni czy garażu ściany były gładkie. To samo tyczy się miejsc gdzie będą płytki czyli łazienek. Nie wiem czy jest sens robić w tych miejscach gipsu jak i tak nie będzie go widać.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    No ale coś trzeba na ścianach zrobić, że by je wyrównać. Klej do płytek na wyrównanie ścian - oj drogie to będzie...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  15. #15

    Domyślnie

    Chodziło mi o zrobienie w tych pomieszczeniach tynków cem-wap. Mam teścia murarza więc za te pomieszczenia zapłacę tylko za materiał.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Tynki gipsowe MP75L 22-24 zł z materiałem. Zeta ( to samo co Diamant) 26-28 zł. Posadzki 13 robocizna. Ceny WLKP
    Dokładnie potwierdzam. Takie same ceny miałem.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ceny w tym roku trochę podskoczyły na wioskę za cement i zwykly gips chcieli 23 zl teraz 25-26 zł Diamant to plus 1-2 zł.Roboty mają mnóstwo więc można zarobić wiecej.

  18. #18

    Domyślnie

    Tak w tej chwili ceny są od 26 zl

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Potwierdzam cena 25zł/m2 roboty mają mnóstwo, szukają nawet pracowników ale to ciężki kawałek chleba.

  20. #20

    Domyślnie

    Problem że nikt z młodych nie chce tego robić bo to ciężka robota. Czasy się zmieniają

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony