dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61

    Domyślnie

    Im pełniejszy bloczek tym większe straty ciepła w przegrodzie. Otwory są specjalnie robione żeby poprawić współczynnik przewodzenia ciepła. Na ściany zewnętrzne więc nie poleca się pełnego bloczka jeśli nie ma takiej konieczności. Jeśli mieszkasz w głośnej okolicy (np przy ruchliwej drodze) to wtedy tak, olewasz straty ciepła kosztem mniejszej ilości dB w domu. Ale jak nie musisz kup bloczek drążony, przy wierceniu nie ma to znaczenia bo ścianka jest i tak gruba więc śmiało można przyczepić co się chce.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Im pełniejszy bloczek tym większe straty ciepła w przegrodzie. Otwory są specjalnie robione żeby poprawić współczynnik przewodzenia ciepła. Na ściany zewnętrzne więc nie poleca się pełnego bloczka jeśli nie ma takiej konieczności. Jeśli mieszkasz w głośnej okolicy (np przy ruchliwej drodze) to wtedy tak, olewasz straty ciepła kosztem mniejszej ilości dB w domu. Ale jak nie musisz kup bloczek drążony, przy wierceniu nie ma to znaczenia bo ścianka jest i tak gruba więc śmiało można przyczepić co się chce.
    Dzięki Kemo
    Utwierdziło mnie to w przekonaniu żeby brać Grupe Silikaty - 4k piechotą nie chodzi.

  3. #63

    Domyślnie co znaczy, że dobrze na tym wyszedłeś?

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Ja tam zapach mam normalny, u mnie miałem pecha na 3600 szt połowa była mniej lub bardziej uszkodzona, wina producenta, oficjalnie wadliwy cement, nieoficjalnie, brak sezonowania prosto z taśmy poszły na auto i brakło sezonowania alby się utwardziły, i na aucie się od tarcia rozsypały, w sumie dobrze na tym wyszedłem, ale pustaki były jakie były, drugi raz też bym wybrał silikat.Co do równości to nie było źle ale na piankę nie dało się murować, ale klejem z worka niewielkie nierówności dało się wyrównać. Przy BK idzie przeszlifować każdą warstwę przy silikacie nie ma mowy. Ściana też idealnie równa nie jest zdarzają się z jednej strony zęby 1-2 mm( od drugiej idealnie zlicowane)
    Mimo uszkodzeń dzięki innowacyjności murarz odpadu było może 1 taczka, oraz pół palety takich co nic nie dało się zrobić.
    czy reklamowałeś otrzymane bloczki ze względu na kruchość? Mam podobną sytuację, bloczki przewiezione zaraz po wyprodukowaniu na skład, mnóstwo ukruszonych, popękanych i dodatkowo nie są równe... na ścianach mam fale Dunaju! z mężem jesteśmy załamani

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja reklamowalem, dużo nerwów gróźb ale reklamacja pozytywnie rozpatrzona....wybudowalem dom za czapkę gruszek
    Z jakiej fabryki są bloczki???
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  5. #65

    Domyślnie

    To ja może odświerzę lekko temat. Jak tylko pogoda za oknem się poprawi to planuję ruszyć z murowaniem ścian wmoim domu jednorodzinnym (płyta fundamentowa już stoi). Do tej pory najlepsze oferty zebrałem od dostawców Grupy Silikaty z Klucze. Z tym, że transport jest tirem i wyładunek po mojej stronie...
    Zastanawiam się czy jest możliwość zamówienia materiału bezpośrednio od producenta (Klucze, Leżajsk, Jednalnka itd.?) Ktoś próbował może? Intuicja podpowiada mi, że powinno być trochę taniej (brak pośredników). Niemniej jak spróbowałem przez przedstawiciela handlowego H+H Gr Silikaty na Warszawę, to podał mi nr do zaprzyjaźnionego składu budowlanego, więc wróciłem niestety do punktu wyjścia.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony