dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 20
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 392
  1. #321
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Rozpoczęliśmy prace związane z tarasem. Dzięki pomocy rodziny część prac poszła całkiem sprawnie.

    Z uwagi na niewielką ilość miejsca na strop poszła płyta PIR 8 cm:



    Na to poszła wylewka ze spadkiem (na zdjęciu nie ma dystansów pod zbrojeniem, ale oczywiście zostały dodane). Niestety następnego dnia, po sporych ulewach kiedy chciałem zatrzeć jastrych okazało się, że mam basen zamiast tarasu (wstępny otwór w miejscu przyszłego rzygacza był za mały i się zatkał).



    Próbowałem coś zacierać tam gdzie nie stała woda, ale było za mokro i tylko niszczyłem powierzchnię zamiast ją poprawić.

    Zerwałem się wcześniej z pracy tego dnia i wspólnie z tatą postanowiliśmy wyrównać powierzchnię i zatrzeć ją jeszcze raz. Niestety zaraz po skończeniu prac przyszła ulewa i zniszczyła wszystko:




    Macie jakiś pomysł jaka tanim sumptem to naprawić, żeby powierzchnia nadawała się pod membranę EPDM?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 24-05-2019 o 21:54

  2. #322
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Doczekałem się etapu wejścia tynkarzy na plac budowy. Pierwsze wrażenia były bardzo dobre, niestety pojawiły się pierwsze zgrzyty.
    Na mój komentarz, żeby zabezpieczyć okna folią przed gruntowaniem usłyszałem, że nigdy nie zabezpieczają okien folią przed gruntowaniem (gruntują wałkiem) i mam spać spokojnie. Podjechałem dziś na budowę i zauważyłem plamki po gruncie (używają beton-kontakt i gruntolit) prawie na każdym oknie.
    Da się toto zmyć z miarę prosty sposób? Tynkarze zapewniają, że bez problemu zejdzie wodą, ale wolałbym jednak tą informację skonfrontować.
    Aktualnie są na etapie osadzania listew. Zauważyłem jedną niepokojącą rzecz jeśli chodzi o listwę przy ciepłym parapecie - jest osadzona znacznie wyżej niż powierzchnia ciepłego parapetu (poniżej zdjęcia). Wydaje mi się, że takie osadzanie listwy jest nieprawidłowe i że tynk powinien się kończyć na równo z ciepłym parapetem. Jak to wyglądało u Was?



  3. #323

    Domyślnie

    Jak się zmyje wodą, to niech myją od razu. Z czasem lżej to nie będzie schodzić.

    U mnie do parapetów listwy kleili podobnie, a nawet wyżej. Tyle, że oni ją kleili żeby mieć do czego równać, a potem je wywalili.

  4. #324
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    tak jak pisze agb, najlepiej by było tą listwe dać wyżej i później wyrwać/wyciać. Wtedy sobie łądnie będziesz mógł dociąć tynk pod gotowy parapet - co spowoduje brak dodatkowego obrabiania....
    A grunt powinien zejść, bo on tworzy taki film na rzeczach z którymi nie może się związać, ale najlepiej zrobić to odrazu.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #325
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, macie rację z tymi narożnikami, początkowo tynkarze chcieli zostawić te narożniki po tynkowaniu (żebym sobie sam wyciął lub wyrwał później), ale udało mi się z nimi ugadać, żeby było usunięcie narożników przy ciepłym parapecie było w ich zakresie.

  6. #326
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Wielkie dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście M.A.G. ma takie rozwiązanie. Odpisał mi na priv z dokładniejszym opisem jak to wygląda u niego (podpytałem go jeszcze o dodatkowe szczegóły). Generalnie układ warstw wygląda tak: strop->termoizolacja->wylewka ze spadkiem->EPDM klejona do attyk->geowłóknina->hydrostyr (głównie jako zabezpieczenie EPDM)->podłoga drewna egzotycznego na legarach.

    Muszę jeszcze dokładnie przeliczyć grubość tarasu względem poziomu drzwi tarasowych i spocznika schodów, bo boję się, że nie mogę mógł sobie pozwolić na dodatkowy hydrostyr na EPDM (M.A.G. poradził mi, że 2 cm były by wystarczające). Może zamiast hydrostyru dam podkład pod panele z XPS'a.
    Hej, to w koncu na jaki uklad warstw zdecydowales sie? Taki jak tutaj?
    Rozmawialem na poczatku roku z gosciem ktory robi hydroizolacje tarasowe i on polecal mi beton tarasu>xps ze spadkiem>EPDM>Plytki na dystansach.
    Pokazywal taka membrane EPDM to grube i mocne bylo, nie wygladalo zeby wymagalo specjalnie ochrony.

  7. #327
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cześć,
    Aktualnie układ warstw wygląda tak: strop (B30+W -> płyta PIR -> zbrojona warstwa dociskowa ze spadkiem
    Teraz chciałem na to dać: membrana EPDM -> geowłóknina -> deska kompozytowa na legarach (kompozyt jak np. deska przecięta na pół, lub profil aluminiowy).
    Zastanawiam się, czy pod EPDM nie dać jakiejś papy podkładowej (bez zakładów i czymś uszczelnić szczeliny pomiędzy papą o ile chemicznie się to nie pogryzie z EPDM) albo folii w płynie.

  8. #328

    Domyślnie

    A po co pod EPDM jeszcze ta papa?

  9. #329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Myślałem, żeby użyć papy podkładowej zamiast zaprawy wyrównującej. Zaraz po zrobieniu wylewki zaczęła się ulewa, która zrobiła nieco spustoszenia. W efekcie powierzchnia warstwy dociskowej nie jest gładka (zacieranie szlak trafił) i boję się, że te nierówności mogą zaszkodzić membranie.

  10. #330
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Myślałem, żeby użyć papy podkładowej zamiast zaprawy wyrównującej. Zaraz po zrobieniu wylewki zaczęła się ulewa, która zrobiła nieco spustoszenia. W efekcie powierzchnia warstwy dociskowej nie jest gładka (zacieranie szlak trafił) i boję się, że te nierówności mogą zaszkodzić membranie.
    Dlaczego nie mozesz polozyc warstewki wyrownujacej? Sa masy spoinujace do betonu albo klejem. Jak papa to bez kartonu.

    Jak grubo masz tej warstwy dociskowo-spadkowej? Zbieram opinie, uwazasz ze to niezbedne czy lepsze rozwiazanie niz sam spadek na styrodurze?

  11. #331
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Myślałem nad zaprawą wyrównująca Cekol ZW04 (dostępny w zielonym markecie budowlanym) lub papą taką samą jak mam na pełnym deskowaniu (grubość 4mm, na włókninie poliestrowej, modyfikowana SBS). Na próbę kupię sobie tego Cekola i zobaczę jak się tym robi (po zagruntowaniu istniejącej wylewki).

    Grubość warstwy dociskowej z moim przypadku to około 4,5 do 6,5 cm. Zastosowanie dociskowo-spadkowej wynika bardziej z mojego konserwatywnego podejścia do tematu, niż jakichś konkretnych argumentów technicznych.
    Z tego co się orientowałem, spokojnie można wykonać warstwę spadkową na styrodurze bez dodatkowej wylewki (na końcu i tak albo warstwa balastowa ze żwiru, albo finalna posadzka na podkładkach/dystansach), ale jakoś boję się wgniatania czy klawiszowania styroduru przy większych obciążeniach (mimo zastosowania dedykowanych podkładek o dużej powierzchni).

  12. #332
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    No wlasnie ja sie zastanawiam nad wylewka glownie ze wzgledu na wykonczenie brzegu. Mozna dac gotowe listwy do tarasow wentylowanych itp.
    Nie bardzo wyobrazam sobie co robic z brzegiem na samym styropianie, jak to obrobic, Trzeba by chyba na brzegu dawac jakis twardszy material. Spotkales sie z tym jak szukales rozwiazania dla siebie?

    Nie bardzo wiem jak podejsc do wykonczenia brzegow przy samym styrodurze. O obciazalnosc sie nie boje. Jak robilismy plyte to 5 ton zbrojenia lezalo na plastikowych podkladkach i ...nic. To sie nawet nie wgniatalo jak zbrojaze skakali po tym. Predzej same podkladki sie zgniataly.
    Zastanawialem sie nad zamowieniem od razu pocietych na spadki styrodurow, musze sprawdzic ile to by kosztowalo, a ewentualnie wylewke zrobic po calosci 4cm.

    Sa takie masy ktore mozesz polozyc na milimetry. Papa SBS jako wyrownanie tez nie jest zly pomysl.

    Z innej beczki, co to jest to czarne na parouszczelnienie okien? soc w stylu Illbruck SP925? Pytam, bo mam to robic u siebie.

  13. #333
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Na samym początku chciałem zlecić izolację tarasu i pytałem o wyceny. Kojarzę, że wraz z wyceną otrzymałem również szkice pokazujące detale i standardy wykonania. Zobaczę, że mam gdzieś jeszcze te dane (jak znajdę to pozwolę sobie wkleić tutaj).

    Odnośnie tego uszczelnienia przy oknach, tak to SP925. Na zdjęciach kotwy nie są jeszcze zamalowane (teoretycznie też należało by je uszczelnić).

  14. #334
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Zabieram się do ocieplenia ścian, ale mam problem z grubością izolacji. Wg. projektu mam 25 cm silki i 15 cm styropianu. Aktualnie z tego co zauważyłem to takie "minimum socjalne" dla styropianu to 20 cm, ale nie chciałbym zmieniać grubości ścian określonych w projekcie. Z uwagi na to, że zastosowano silkę o grubości 24 cm, myślałem, żeby zwiększyć grubość styropianu do 16 cm - całkowita grubość ściany nie ulegnie zmianie. Zastanawiam się, czy warto się bić o ten 1 cm który zmniejszyłby współczynnik przenikania ciepła o 0,01 W/m2*K. Dodatkowo 16 cm nie jest standardową grubością styropianu - jeśli braknie mi styropianu, to ciężko będzie kupić taką grubość, jeśli zaś zostanie, to ciężko będzie sprzedać.

  15. #335
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    ja na Twoim miejscu zostawiłbym 15 cm tylko zastosował styropian z jak najlepszą lambdą.

  16. #336
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Planuję Lambda White Swisspor'a z lambdą około 0,031 W/m2*K. Widziałem, że Styropmin ma chyba styropian o lambdzie 0,030 W/m2*K, ale produkt Swisspor'a bardziej mi odpowiada, bo nie mam siatek zaciemniających, a planuję samemu ocieplić dom (tynki zostawię fachowcom, bo trzeba kilka osób, żeby ładnie wyszło).

  17. #337

    Domyślnie

    Pomysł nad styropianem knauf etixx, żadne siatki zaciemniające czy jak je tam zwał nie będą Ci potrzebne bo ten grafit jest jasny. Mam u siebie i mogę go polecić. Na forum masz sprzedawcę - fighter. Z czystym sumieniem polecam.

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #338

    Domyślnie

    A trzeba było dać 18cm silke i styro 30 cm....

  19. #339
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Czemu nie chcesz zwiększać grubości ocieplenia do 20?
    Tego i tak nikt nie sprawdza?
    Ja musiałem powiekszyć z 20 na 23-24 - puszki rolet się nie chowały a nie chciałem ramek wokół okien (kleiłem drugą warstwe)
    Z tyłu zamiast 4m od granicy wyszło 3,94. Nikt nie robił problemu.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 22-08-2019 o 09:43
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #340

    Domyślnie

    O ile zachowujesz min. odległość od granicy to masz dopuszczalne 2% różnicy od projektu. To 2cm na metrze.

Strona 17 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony