dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 20
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 392
  1. #341

    Domyślnie

    Cześć, jak oceniasz silikaty sil-pro? Można wiedzieć ile płaciłeś za bloczek 24cm?

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    O ile zachowujesz min. odległość od granicy to masz dopuszczalne 2% różnicy od projektu. To 2cm na metrze.
    Czyli mając wymiar domu na projekcie 17m, może w rzeczywistości wyjść 17,34m? Jaki przepis o tym mówi?

  3. #343
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Adam, Agb,

    Dzięki za podpowiedź!
    Nie chcę zwiększać grubości styropianu, zeby mi się gabaryty budynku nie zmieniły. Mam sąsiadkę, która już raz mi nasłała inspekcję z PINBu, więc nie chciałbym ryzykować i mieć odchyleń względem projektu i dlatego zastanawiałem się pomiędzy 15 a 16 cm.
    Ze względu na to, że nie zmieszczę rolet żaluzji fasadowych pod styropianem będę musiał zrezygnować z tej opcji (muszę przyznać, że przy 20 cm styro spokojnie kasety by mi się zmieściły wraz z rozsądną izolacją pomiędzy kasteami a nadprożem).

  4. #344
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Cześć, jak oceniasz silikaty sil-pro? Można wiedzieć ile płaciłeś za bloczek 24cm?
    Muszę przyznać, że nie były takie złe jakościowo. Zdarzyło się parę sztuk uszkodzonych i jedna partia nie trzymała wysokości (były ok. 3mm wyższe), a poza tym to całkiem OK. Bloczki kupowałem już dawno i płaciłem około 3,5 PLN za bloczek z transportem. W tym tygodniu ostatecznie rozliczam się z hurtownią (zostało mi 11 nieodebranych palet za które dostanę zwrot).

  5. #345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Nie chcę zwiększać grubości styropianu, zeby mi się gabaryty budynku nie zmieniły.
    Na to masz 2% zapasu - jak dom ma z 10m to 10cm to ledwo 1%. Problemem może być nieprzekraczalna odległość od granicy.

  6. #346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Muszę przyznać, że nie były takie złe jakościowo. Zdarzyło się parę sztuk uszkodzonych i jedna partia nie trzymała wysokości (były ok. 3mm wyższe), a poza tym to całkiem OK. Bloczki kupowałem już dawno i płaciłem około 3,5 PLN za bloczek z transportem. W tym tygodniu ostatecznie rozliczam się z hurtownią (zostało mi 11 nieodebranych palet za które dostanę zwrot).
    daleko z hurtowni do Ciebie było? 3,5 to strasznie tanio jak na 24cm 3mm to zdaje się maksymalny próg błędu.

  7. #347
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na to masz 2% zapasu - jak dom ma z 10m to 10cm to ledwo 1%. Problemem może być nieprzekraczalna odległość od granicy.
    a nie ma tak, ze mur nie może tej odległości przekroczyć - tzn, że ocieplenie nie wlicza się do tej odległości?
    Tak mi coś wspominał geodeta.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  8. #348

    Domyślnie

    MI też mówił KB czy geodeta że 5cm jak dam więcej styro i zwiększy to obrys budynku to nikt się nie przyczepi i tak zrobiłem. Daj 20cm styro 032 i będzie dobrze i tanio
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 25-08-2019 o 00:21
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    a nie ma tak, ze mur nie może tej odległości przekroczyć - tzn, że ocieplenie nie wlicza się do tej odległości?
    Tak mi coś wspominał geodeta.
    Przeczytaj to, co zacytowałeś.

  10. #350
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Czyli patrząc na projekt zagospodarowania terenu (patrz załącznik) mogę spokojnie zwiększyć grubość izolacji do 20 cm (zostanie jeszcze 5 cm zapasu do granicy sąsiadki na wszelki wypadek) i będzie to wszystko zgodne z prawem?
    Ściany i płytę fundamentową wykonałem zgodnie z ławicami wytyczonymi przez geodetów a z planu zagospodarowania wynika, że mam z jednej strony 10 cm zapasu, natomiast od strony drogi 6 m.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	433855  

  11. #351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Bezpieczniej będzie zmierzyć faktyczne odległości.

  12. #352
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przeczytaj to, co zacytowałeś.
    Źle się wyraziłem
    Geodecie chodziło o mur czyli materiał z którego jest zbudowany: pustak, cegła itp.
    Ocieplenie zawsze mozna zmienić tzn jego grubość..
    NIektórzy ludzie żyją w domu bez ocieplenia i mają 4m wiec co, nie mogą go ocieplić???
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  13. #353

    Domyślnie

    Art 36a Prawa budowlanego:

    5a. Nie jest istotnym odstąpieniem od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę zmiana wysokości, szerokości lub długości obiektu budowlanego niebędącego obiektem liniowym, jeżeli odstąpienie łącznie spełnia następujące warunki:
    1) nie przekracza 2% wysokości, szerokości lub długości obiektu budowlanego określonych w projekcie budowlanym;

    2) nie zwiększa obszaru oddziaływania obiektu;
    3) nie mieści się w zakresie odstępstw, o których mowa w ust. 5 pkt 3–6, z wyjątkiem odstępstwa od projektowanych warunków ochrony przeciwpożarowej, jeżeli odstępstwo zostało uzgodnione z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych;
    4) nie narusza przepisów techniczno-budowlanych.

  14. #354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Ocieplenie zawsze mozna zmienić tzn jego grubość..
    Ale w czasie budowy nie możesz zbliżyć się do granicy działki. Jest furtka - ale tylko na docieplenie domów oddanych do użytkowania.

    § 9. 1. Wymagane w rozporządzeniu wymiary należy rozumieć jako uzyskane z uwzględnieniem wykończenia powierzchni elementów budynku, a w odniesieniu do szerokości drzwi – jako wymiary w świetle ościeżnicy.
    2. Grubość skrzydła drzwi po otwarciu nie może pomniejszać wymiaru szerokości otworu w świetle ościeżnicy.
    3. Określone w rozporządzeniu odległości budynków od innych budynków, urządzeń budowlanych lub granicy działki budowlanej mierzy się w poziomie w miejscu ich najmniejszego oddalenia.
    4. Dla budynków istniejących dopuszcza się przyjmowanie odległości, o których mowa w ust. 3, bez uwzględnienia grubości warstw izolacji termicznej, tynków lub okładzin zewnętrznych, przy czym nie dotyczy to ściany budynku usytuowanej bezpośrednio przy granicy działki.

  15. #355
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bezpieczniej będzie zmierzyć faktyczne odległości.
    Myślisz, że jest taka możliwość, że geodeci mogli się pomylić przy wyznaczaniu budynku?

  16. #356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Myślisz, że jest taka możliwość, że geodeci mogli się pomylić przy wyznaczaniu budynku?
    Jak mawiał klasyk - zaufanie dobra rzecz. Kontrola jeszcze lepsza.
    Nie ma ludzi nieomylnych. Mógł się pomylić geodeta, mógł majster odczytać oś całego muru jako oś materiału konstrukcyjnego. Mogło być pewnie z tuzin innych sytuacji, które finalnie przesunęły mur co nieco. Po co ryzykować, jak łatwo sprawdzić?

  17. #357
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, przedyskutowałem sprawę z kierownikiem budowy. Potwierdził, że nie ma przeciwwskazań, żeby zastosować grubszy styropian, a nawet zalecił, żeby dać 20 cm zamiast 15 cm. Zwiększenie grubości styropianu nie spowoduje przekroczenia minimalnej wymaganej odległości od granicy działki.
    Mam jednak obawę o wygląd okien. Czy przy 20 cm styropianu okna nie będą wyglądały jak "okienka strzelnicze"?
    Czy ktoś z Was może się podzielić zdjęciami jak wyglądają okna /glify okien przy 20 cm izolacji?

  18. #358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Czy ktoś z Was może się podzielić zdjęciami jak wyglądają okna /glify okien przy 20 cm izolacji?
    Masz w niejednym dzienniku budowy - w moim tutaj.

  19. #359
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Na pewno będzie OK.
    U mnie okna montowane z wysunięciem w ocieplenie na 1-2cm.
    Glify ze styropianem 23 widać na przykład:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7830583
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7712029
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #360
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Będę miał 10 cm styropianu EPS 100 na płycie fundamentowej (pod płytą jest 10 cm XPS). Czy warto się męczyć i układać 2x5 cm miejscach gdzie będzie żadnej instalacji wod-kan pod posadzką, czy od razu docelowo układać 10 cm (w miejscach, gdzie będą przebiegać przewody PEX z ciepłą i zimną wodą ułożę najpierw 5 cm, wytnę rowki, ułożę PEXy a na to kolejne 5 cm na mijankę)?
    Czy do przewodów zimnej wody używać systemowej otuliny do PEX'a (żeby uniknąć ewentualnej kondensacji przy rurkach, o ile jakieś znaczące ilości pary wodnej mogą się tam w ogóle znaleźć), czy układać bez dodatkowej izolacji w styropianie?

Strona 18 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony