dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 20
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 392
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Na raty jest ble. Traci na wytrzymałości.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Dzięki za rady, pokombinuję z kątownikami i śrubami, albo tak jak radzi Anonim zaleję na raty (wtedy nie będę potrzebował pancernych szalunków).


    Znalazłem przyczynę ... transfer miesięczny na portalu fotosik.pl się wyczerpał. Muszę przenieść zdjęcia z inne miejsce.

    EDIT: Na razie zapłaciłem haracz. Szukam innego hostingu zdjęć bez limitu transferu lub darmowego serwera ftp.
    Ja też zaliczyłem wtopę z fotosikiem. Fajnie się z niego korzysta, ale kończy się zawsze tak samo. Później zrobiłem rozeznanie i często polecany jest "photobucket". Mi przypadł do gustu. Umożliwia umieszczanie zdjęć w większych rozdzielczościach. 150 zdjęć (800x533) to jakieś 20% zapełnienia (opcja darmowa). Później założysz następny darmowy "bukiet".

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #23

    Domyślnie

    Ej no a google nie ma serwera za free? Picasa czy jakos tak, wrzucasz fotki na swoj dysk google (za free) i udostepniasz a jezeli nie zadziala to za free bez ograniczen (poczytajcie krotki regulamin) http://obrazki.elektroda.pl/index.php

    Pozdrawiam
    Karol

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    Tak sobie przeglądam twój projekt i proponowałbym Ci zrobić bardziej otwartą przestrzeń.
    Z mojego punktu widzenia drzwi z salonu na przedpokój zupełnie niepotrzebne. Nie murowałbym nawet tej ściany na skos tylko zostawił tak jak wyjdą ściany wc i kuchni.
    Tak samo drzwi między kuchnią a salonem, niepotrzebne furtki które i tak zawsze byłyby otwarte. Również zwiększy Ci to optycznie pomieszczenia.
    Ostatnio edytowane przez Peta ; 24-02-2017 o 18:27

  5. #25

    Domyślnie

    Regius - w końcu dziennik

    Daj więcej fotek z etapu robienia płyty. Masz przecież wszystko zrobione tak estetycznie, że miło popatrzeć.
    Kiedy startujesz z murarką?

    Ja z powodów podobnych jak BiU raczej skłaniałbym się do opcji szalowania słupów nr 1. Kupiłeś palate połówek pustaków? Wtedy szłoby szybko.
    Hosting zdjęcięć - polecam imgur.com.
    I słusznie zauważone post wyżej, że usunięcie cian, szczególnie tej z przedpokoju, optycznie bardzo powiększy przestrzeń.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Bartek, Karol, dzięki za namiary na hostingi zdjęć.

    @Peta, dzięki za rady związane z organizacją przestrzeni na parterze.
    Zostanę jednak przy projekcie, ponieważ chcieliśmy z Żoną mieć możliwość odizolowania kuchni od pokoju dziennego.
    W przypadku drzwi pomiędzy przedpokojem a pokojem dziennym, to na razie nie będą wstawiane (na pewno będzie belka nad otworem drzwiowym - ta ukośna ściana jest ścianą nośną)
    Będę wdzięczny za każdą poradę w kwestii ulepszenia projektu.

    @Daniellos, z tą estetyką, to bym nie przesadzał, ale zdjęcia jak najbardziej zamieszczę, niestety nie jest ich zbyt wiele (dzięki za namiar na imgur.com, jak nie zda egzaminu przesiądę się na photobucket jak radzi Bartek).
    Murarkę myślę zacząć w połowie marca. Na początek poproszę o podszkolenie znajomego murarza (chciałbym wymurować kilka pierwszych bloczków razem z nim) o ile się zgodzi. Za namową handlowca nie kupowałem bloczków połówkowych, mam nadzieję, że cięcie silki nie będzie dużo gorsze niż cięcie bloczków betonowych (w bloczki betonowe tarcza wchodziła jak w masło, tylko dużo pyłu było).

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jak jest dziennik, to są i zdjęcia, więc wypada wstawić kilka historycznych fotek.

    Prace zaczęły się od fundamentu garażu.
    Z racji tego, że mogą pojawiać się sączenia wody ława i wieniec fundamentowy zostały wykonane z betonu B25 W8. Dla "złapania" szalunków narożników/rdzeni w spoinach bloczków betonowych został wmurowany drut ocynkowany 3mm.




    Ostatnio edytowane przez Regius ; 25-02-2017 o 20:10

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Po fundamentach garażu nadszedł czas na płytę.
    Najpierw wykonanie podbudowy. Niestety mam tylko zdjęcie "po".
    Z uwagi na wielkość działki trzeba było wywieźć/zutylizować ponad 10 wywrotek ziemi, reszta (głównie humus) została zeskładowana w rogu działki. Potem nawiezienie piachu (z tego co pamiętam to około 300 - 350 ton). Okazało się, że około 1/3 piachu poszła do zasypania fundamentów garażu.
    Działka ze spadkiem, więc pomocne okazało się wypożyczenie niwelatora laserowego, dzięki temu sam wykop został wykonany z dokładnością +0 / - 4 cm. Zagęszczanie warstwami co około 20-30 cm zagęszczarką 500 kg (najpierw była 350 kg - własność koparkowego, ale wyzionęła ducha i poszła na serwis). Nie zdawałem sobie nawet sprawy jakim problemem jest wypożyczenie takiej zagęszczarki bez prowadzenia działalności gospodarczej (udało się dzięki koparkowemu).
    Korzystając z dobrodziejstwa niwelatora w narożnikach płyty (zgodnie z ławicami drutowymi) i kilku dodatkowych miejscach wewnątrz płyty zostały "zasadzone" bloczki betonowe, tak, żeby górna powierzchnia bloczków pokrywała się z powierzchnią przyszłego chudego betonu.
    Niestety przez następne 2 tygodnie było oberwanie chmury i z górnej części działki spłynęło mi trochę wody z humusem (widoczne czarne kałuże), który potem trzeba było usunąć.
    Opady niosły ze sobą również pozytywne konsekwencje - po opadach na piasku pojawiła się w jednym miejscu niewielka dziura. Sprawdzone zostały rury kanalizacji metodą lusterka i żarówki i okazało się, że jedna nie wytrzymała przejazdu koparki i trzeba było wymienić.
    Został również zbadany stopień zagęszczenia gruntu, Is wyniósł średnio 0,97, w garażu było nawet 0,98 (ale tam warstwa piasku miała prawie metr).

    c.d.n.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać, że przy podbudowie płyty została rozprowadzona bednarka pod przyszłą odgromówkę.
    Wykorzystując wypoziomowane bloczki betonowe został wylany chudy beton o grubości około 7-10 cm. Trochę zabawy było z wylaniem chudziaka w obniżeniu płyty fundamentowej pod klatką schodową (przejście z domu do garażu).
    Chudziak podczas wylewania był na bieżąco zacierany (naniesione na butach piasek i grudki betonu zostały usunięte przed położeniem folii - warstwy poślizgowej).


  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Na chudziaku ułożona została folia 0,5 mm jako warstwa poślizgowa. Podczas układania folii okazało się , że jedna z rolek posiada defekt - folia była rozcięta. Reklamacja zajęła mi pół dnia - sprzedawca początkowo stwierdził, że sami sobie tą folię rozcięliśmy. Po długich dyskusjach i tłumaczeniu, pokazywaniu zdjęć etc. w końcu zgodził się na reklamację i musieliśmy pojechać do producenta po nową rolkę (w tym czasie góra z XPSa stała sobie na działce).
    Na folii został ułożony XPS 10 cm. Burty zostały wykonane z tego samego materiału. Niestety prace prowadzone były w upałach i z XPSa robiły się często "banany". Żeby burty nie krzywiły się podczas klejenia, były obciążane bloczkami betonowymi.
    Do cięcia polistyrenu extrudowanego używana była maszynka zrobiona z drutu oporowego (sprawdził się drut oporowy ze starej suszarki do włosów) i transformatora.
    Przed rozpoczęciem prac zbrojarskich burty z XPS zostały oszalowane. Mimo, że klejone były na piance i nie można ich było oderwać, to dla świętego spokoju został wykonany szalunek.






    c.d.n.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Poniżej kilka fotek ze zbrojenia (ostatnie zdjęcia z oczekiwania na beton). Generalnie mam siatkę dolną i górną o oczku 15 cm z drutu fi 12. Kobyłki zrobiłem z drutu fi 10 (łatwiej się gięło).
    Pod zbrojenie dałem folię, żeby beton nie wpływał pomiędzy płyty XPSa. Mimo, że były klejone do siebie (klej w piance między frez) i dolegały do siebie dosyć dobrze, wolałem dać folię i spać spokojnie.
    Kupiłem specjalne dystanse plastikowe pod zbrojenie, które można kłaść na styropian, ale niestety się nie sprawdziły (pod moim ciężarem zaczęły się łamać). Aby nie tracić czasu na zakup i przesyłkę nowych dystansów postanowiłem pociąć bloczki betonowe. Sprawdziło się to bardzo dobrze, a sama robota zajęła około godziny. Podkładki betonowe wystarczyło dać co około 1 m.







    c.d.n.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 26-02-2017 o 18:32

  12. #32

    Domyślnie

    No ładnie

    Czekam(y) na ciąg dalszy.
    Jaka to metoda lustra i żarówki?

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Zdjęć z samego betonowania nie mam.
    Ogólnie gdyby nie fakt, że firma betoniarska zapomniała o wibratorze i to, że brakło betonu (miała być zrobiona jeszcze podłoga na gruncie w garażu, ale nie starczyło betonu), to nie było by tak najgorzej.
    Brak wibratora próbowaliśmy kompensować poprzez "huśtanie" zbrojenia, trochę jak na trampolinie (ciężko było się rozhuśtać, bo pręty fi 12 dosyć sztywne), dogęszczania prętem i ostukiwaniem szalunków. Dodatkowo dogęszczała jeszcze łata wibracyjna, którą operował pracownik betoniarni (beton był z usługą betonowania, VAT 8%). Dopiero z ostatnią betoniarką przyjechał wibrator, który po krótkim czasie słabiej wibrował (nie tak jak na początku). Mam nadzieję, że sama łata wibracyjna wystarczająco zawibrowała beton (betoniarni tłumaczyła, że jak leją stropy to sama łata jest wystarczająca).
    Płyta zabetonowana, czas na opaskę przeciwwysadzinową. Opaska z tego samego materiału co izolacja płyty (10 cm XPS).





    Podczas wykonywania opaski został popełniony błąd - zapomniałem o rynnach (pod opaską powinienem puścić odpływy z rynien). Opaski nie będę przerabiał, dam rury na opaskę.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 26-02-2017 o 17:51

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Jaka to metoda lustra i żarówki?
    Metoda lusterka i żarówki polegała na tym, że w pion łazienek został włożony kabel z żarówką (żarówka opuszczona prawie na samo dno), a z dwóch pozostałych końców (podejście w kuchni i wyjście do oczyszczalni ścieków) za pomocą lusterka obserwowane było światło. Po wymianie uszkodzonego odcinka cały przekrój rury był drożny, było to wyraźnie widoczne.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Podobnie jak Daniellos_ uważam, że płytę masz bardzo estetycznie wykonaną. Nawet opaska przeciwwysadzinowa robi wrażenie.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Podobnie jak Daniellos_ uważam, że płytę masz bardzo estetycznie wykonaną. Nawet opaska przeciwwysadzinowa robi wrażenie.
    Dzięki Bartek za miłe słowa. Muszę przyznać, ze bez pomocy rodziny (głównie taty) było by ciężko.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zdjęcia to poniżej ostatni update. Na działce jesienią pojawiło się coś takiego:

    Zestaw wodomierzowy zostanie raczej zainstalowany dopiero jak pojawią się ściany.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dylemat:
    dawać izolację przeciwwolgociową pomiędzy ściany a płytę, czy nie dawać?
    1) Dawać i mieć spokojną głowę ...
    2) Tylko co mi da ta folia / papa
    - ściana może przez to siadać a dodatkowo nie jest połączona z płytą zaprawą,
    - jak ściana nie podciągnie wilgoci od płyty to podciągnie ją od rdzeni / słupów,
    - tylko skąd wilgoć miała by się znaleźć w płycie, skoro XPS jest nienasiąkliwy a górna powierzchnia płyty będzie ponad gruntem,
    - B30 nie powinien za specjalnie wilgoci podciągać.

    Na razie skłaniam się, żeby izolacji nie dawać, ale czy słusznie?

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja nie będę dawał. Sensu nie widzę. Uważam, że izolacja może mieć też negatywne (minimalnie) skutki, o których wspomniałeś tzn. brak połączenia.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #40

    Domyślnie

    Ja nie dawałem. Nie widziałem powodów dla których w płycie miałaby się pojawiac wilgoć. Jedyny argument jaki znam na plus izolacji to właśnie poślizg pomiędzy ścianą a płytą, bo to inna struktura/gęstość materiałów i mogą pracować w inny sposób.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 2 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony