dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 20
Pokaż wyniki od 381 do 392 z 392
  1. #381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki za fotorelację w Twoim dzienniku.
    Tak, stryszek też na jętkach, ale znacznie mniejszy niż u Ciebie (tylko nad połową domu). Stracił na użytkowości, bo cieśle zamontowali jętki/kleszcze zbyt wysoko (twierdzili już po fakcie, że jętki/kleszcze przyszły za krótkie z tartaku).


    Nad drugą połową domu jętki/kleszcze umieszczone są wyżej i będą widoczne - zostały już przeszlifowane (powstały "stryszek" będzie nieużytkowy a ocieplenie będzie prowadzone do samej kalenicy). Mam zamiar zamontować od góry jakieś ładne deski (być może bielone), które usztywnią całą konstrukcję i będą tworzyły ostateczne wykończenie sufitu.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 06-01-2020 o 20:57

  2. #382
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Sposób na zabezpieczenie szczeliny wentylacyjnej przed gryzoniami i większymi owadami - na razie wstępnie wygięte w rękach (następne egzemplarze mam nadzieję już maszynowo - lub jakaś giętarka DIY):

    Siatka nierdzewna z oczkiem 1.2 o grubości druta około 0.6 mm. Siatkę planuję docisnąć kontrłatami dystansowymi 4x5 cm tworzących szczelinę wentylacyjną (3 sztuki w każdym polu pomiędzy krokwiami). Siatka dodatkowo będzie przytackerowana do deskowania i przyklejona do styropianu.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 18-01-2020 o 23:02

  3. #383
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Wygląda elegancko.

  4. #384
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    keldorn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć Regius,

    Masz może jakieś wskazówki odnośnie metody w której burty kleimy dopiero na ułożony XPS, zrobiłbyś coś za drugim razem co przyśpieszyło by to wykonanie?, jak wyglądał u ciebie chudziak czy w znacznym stopniu ułatwiło ci to układanie styropianu czy i tak musiałeś go jeszcze poziomować?. Pytam ponieważ bardzo zainteresowała mnie ta metoda i również planuję tak wykonać swoją płytę fundamentową

    Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

  5. #385
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Sposób na zabezpieczenie szczeliny wentylacyjnej przed gryzoniami i większymi owadami - na razie wstępnie wygięte w rękach (następne egzemplarze mam nadzieję już maszynowo - lub jakaś giętarka DIY):

    Siatka nierdzewna z oczkiem 1.2 o grubości druta około 0.6 mm. Siatkę planuję docisnąć kontrłatami dystansowymi 4x5 cm tworzących szczelinę wentylacyjną (3 sztuki w każdym polu pomiędzy krokwiami). Siatka dodatkowo będzie przytackerowana do deskowania i przyklejona do styropianu.
    Siatki daja rade, owady i male ptaki nie wlatuja
    Rowniez gratuluje postepow, dzieje sie cos teraz?
    Pozdrawiam!

  6. #386
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Wygląda elegancko.
    Dzięki za motywację!

  7. #387
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał keldorn Zobacz post
    Cześć Regius,

    Masz może jakieś wskazówki odnośnie metody w której burty kleimy dopiero na ułożony XPS, zrobiłbyś coś za drugim razem co przyśpieszyło by to wykonanie?, jak wyglądał u ciebie chudziak czy w znacznym stopniu ułatwiło ci to układanie styropianu czy i tak musiałeś go jeszcze poziomować?. Pytam ponieważ bardzo zainteresowała mnie ta metoda i również planuję tak wykonać swoją płytę fundamentową

    Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
    Wydaje mi się, że powtórzyłbym tą metodę, jeśli robiłbym płytę jeszcze raz. Moim zdaniem wypoziomowanie chudziaka bardzo przyspiesza sprawę (mimo, że jest pracochłonne na początku). U siebie zrobiłem to w ten sposób, że poziomowałem bloczki betonowe przy pomocy niwelatora (miałem wypożyczony niwelator laserowy z łatą i czujnikiem wiązki laserowej do ustalenia głębokości wykopu pod płytę, więc wykorzystałem go w tym samym dniu do niwelacji chudziaka), a potem wylewałem poziom chudziaka do bloczków.

    Mając złapany poziom na chudziaku burt nie trzeba było już poziomować dodatkowo (XPS na burty ciąłem gorącym drutem).
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 27-02-2020 o 20:20

  8. #388
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    Siatki daja rade, owady i male ptaki nie wlatuja
    Rowniez gratuluje postepow, dzieje sie cos teraz?
    Pozdrawiam!
    Dzięki @Di.
    Aktualnie niewiele się dzieje (miałem mały zastój), ale mam nadzieję wkrótce wznowić prace, bo front robót się pojawił.
    Na razie chyba odpuszczę izolację poddasza (chcę dać 15 cm wełny między krokwie i 14 cm PIR pod krokwie) i wezmę się za wykonanie instalacji wod-kan i i podłogówki. Na razie przygotowuję się merytorycznie i szukam informacji o CWU na PEXach i rozdzielaczach.
    BTW, jaki model tyczki i uchwytu do niwelatora używałeś przy wyznaczeniu skosów?

  9. #389
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Żeby nie było, że nie dzieje się kompletnie nic, poniżej parę zdjęć. Żeby nie spieprzyć tynków, oddałem ekipie.




    Zastanawiam, się, czy oprócz zasilikowanowania styku ramy okna z parapetem i zaimpregnowaniu cegły zabezpieczać jakoś dodatkowo parapet (żywica bezbarwna?).

  10. #390

    Domyślnie

    Po co ci był ten balkon? Nie boisz się, że poleci? Nie wiem gdzie budujesz, ale jak w okolicach Darwina to musisz czuć trzepanie od Budryka. Ma byc ponoć jeszcze gorzej. Chyba ze wreszcie pozamykają te kopalnie w cholere

  11. #391
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Trochę się boję nieszczelności, będę musiał porządnie zaizolować. Balkon wyszedł sam z siebie po decyzji, że wejściem do domu będzie przeszklony wiatrołap / ogród zimowy (stolarka między słupami jeszcze nie zainstalowana).
    Jeśli chodzi o szkody górnicze, to pode mną jeszcze nie fedrują. Na razie teren wolny jest od szkód górniczych, ale pamiętam, że jedna z kopalni stara się o koncesję i dlatego kazano nam zabezpieczyć na budynek na szkody (II kat.).

  12. #392
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Mój dziennik umarł już jaki czas temu, ale to nie znaczy, że odpuściłem sobie zupełnie.
    Ostatnio pojawiły się obróbki attyki:


    Blacha niestety już tak nie wygląda (wystarczyło trochę deszczu i tytan-cynk już zaczął patynować - pojawiły się białe plamy).

    Zainspirowany tym co robi Seler2 wziąłem się za witrynkę ogrodu zimowego (mam 2 takie do zrobienia + 3 drzwi):

    Na razie przygotowałem sobie tylko elementy do pospawania (po spawaniu i szlifowaniu spoin pójdzie do cynkowani i malowania proszkowego). Jestem umówiony ze szwagrem, że pospawamy to w jego zakładzie pracy 'po godzinach' (maj bardzo fajne urządzenia spawalnicze a za stół spawalniczy może posłużyć idealnie wypoziomowana posadzka przemysłowa), ale powoli zastanawiam się nad kupieniem jakiegoś taniego "migomata".
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 13-11-2020 o 21:18

Strona 20 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony