dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Zastanawiam się na wprowadzeniem końcówki pionu kanalizacyjnego do kanału wentylacyjnego. Planuję wylot tego kanału podnieść powyżej innych kanałów wentylacyjnych za pomocą krótkiej rury PCV zakończonej daszkiem.
    Mam wątpliwości czy "opary" wydobywające się z końca pionu kanaliz. do kanału wentylacyjnego są szkodliwe dla konstrukcji komina?
    Czy należy do tego kanału wentylacyjnego wprowadzić rurę PCW na całej długości od momentu włączenia pionu kanaliz. (poddasze) aż do samego szczytu komina?

  2. #2

    Domyślnie

    Pion kanalizacyjny w zasadzie powinien być prowadzony w linii prostej i wyprowadzony ponad dach. Takie rozwiązanie jak sugerujesz nie należy do najszczęśliwszych, po pierwsze ze względu na zakręty pionu kanalizacyjnego oraz brak rury PCV na całej długości.

  3. #3

    Domyślnie

    Pion na całej długości ma być prosty, na zakończeniu zamiast stosowania zaworu chciałem wprowadzić go do kanału wentylacyjnego.
    Takie pojedyncze zakrzywienie nie powinno mieć chyba większego znaczenia ponieważ powyżej nie będą płynęły ścieki.

    Istotne dla mnie jest tylko to czy ewentualne opary wychodzące z pionu mogą wchodzić w bezpośredni kontakt z materiałem z którego wykonane są kominy wentylacyjne.

    Jacek

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Jacus dnia 2002-10-07 11:55 ]</font>

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    A co będziesz miał kiedy z jakiś przyczyn odwróci się ciąg w wentylacji - a to się często zdarza w wentylacji grawitacyjnej

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ryzykuj. Będziesz potencjalnym autorem pytania "Jak zlikwidować niemiły zapach w domu"

  6. #6

    Domyślnie

    Ten pion wentylacujny będzie przeznaczony tylko do wentylacji kanalizacji. "Zapachy" nie będą miały możliwości przenikania do pomieszczeń.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli wylot na dachu z tego przewodu wentylacyjnego będą na tej samej wysokości to i tak może następować zawracanie zapachu do domu ( ja tak miałem ) dlatego najlepiej pion kanalizacyjny poprowadzić rurą wewnątrz przewodu wentylacyjnego ale koniec wyprowadzić ponad czapkę wieńczącą komin , i zakończyć kawałkiem rurki z daszkiem , całośc z zewnątrz będzie praktycznie niewidoczna a wylot wentylacji szamba będzie 30 -40 cm wyżej niż wylot innych wentylacji , wtedy zawiewanie zapachów do wnętrza domu zniknie
    Piotrek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony