dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 254 z 254
  1. #241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Podłogówkę grzejesz w temperaturze od 20- 35C czyli różnica w C to 15C, a nie 8 do 45C, takie było by poza zakresem.
    Odpływ podłącza sie do kanalizy jak pompa działa w chłodzeniu poniżej punktu rosy.
    Tutaj to pojechałeś po bandzie.....

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Czyli skoro moja PC może (teoretycznie) grzać do 65 stopni to zawsze wywali wodę... Dziwne a właściwie po raz kolejny po prostu mijasz się z prawdą.

    A to co napisałeś o tym punkcie rosy to chyba żart (raczej brak wiedzy)? Co ma punkt rosy do otwierania się zaworu bezpieczeństwa?

    Co ale skoro sam wszedłeś na ten temat to mam takie "dziwne" pytanie... Jeżeli wg ciebie w tym przypadku winowajcą była zbyt niska temperatura wody w obiegu podczas uruchamiania (przyjmijmy 8 stopni) to co będzie w przypadku aktywnej funkcji chłodzenia??? Po przejściu z trybu chłodzenia (pewnie około tych 8 stopni albo nawet mniej) na podgrzewanie CWU wg twojej teorii zawór bezpieczeństwa na bank "wywali wodę". No i co wtedy? Co kilka godzin użytkownik będzie uzupełniał wodę w układzie?

    Może po prostu zamiast brnąć trzeba przyznać się do błędu?
    .....
    PRZECIEŻ JA PISZĘ O UKŁADZIE C.O. PODŁOGOWEGO TAM NIE GRZEJESZ WODY DO 65C!!! Dlatego napisałem o zakresie 20-35C.
    Układ CWU to osobne naczynie NIEBIESKIE! i tam jest inny przelicznik doboru ogrzewania.
    Szukasz na siłę powodu by pokazać że ktoś się nie zna?
    kanalizę podprowadza sie pod jednostkę wewnętrzną, a nie pod zawór jak jest chłodzenie bo skrapla się woda z tacy ociekowej jak woda schodzi poniżej punktu rosy.
    Wiec może zanim znów coś napiszesz z przeświadczeniem że jesteś super znawcą to podłącz 150 pomp a potem porozmawiamy jak fachowiec z fachowcem, bo masz mało wiedzy i myślisz że zjadłeś chyba wszystkie rozumy po czytaniu tego forum.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Co ale skoro sam wszedłeś na ten temat to mam takie "dziwne" pytanie... Jeżeli wg ciebie w tym przypadku winowajcą była zbyt niska temperatura wody w obiegu podczas uruchamiania (przyjmijmy 8 stopni) to co będzie w przypadku aktywnej funkcji chłodzenia??? Po przejściu z trybu chłodzenia (pewnie około tych 8 stopni albo nawet mniej) na podgrzewanie CWU wg twojej teorii zawór bezpieczeństwa na bank "wywali wodę". No i co wtedy? Co kilka godzin użytkownik będzie uzupełniał wodę w układzie?

    Może po prostu zamiast brnąć trzeba przyznać się do błędu?
    No i tutaj znów piszesz głupoty bo w instalacji gdzie masz chłodzenie podłogowe wody nie schładzasz do 8C, nie dobierasz naczynia na różnicę 30C, i nie podłączasz kanalizy do hydroboxu!

    NAJPIERW SIĘ ZAPYTAJ A POTEM JAK NIE ZROZUMEISZ ODPOWIEDZI PYTAJ JESZCZE RAZ BO NIE ZAWSZE TŁUMACZĘ DOŚĆ JASNO JAK WIDAĆ
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    .....
    PRZECIEŻ JA PISZĘ O UKŁADZIE C.O. PODŁOGOWEGO TAM NIE GRZEJESZ WODY DO 65C!!! Dlatego napisałem o zakresie 20-35C.
    Układ CWU to osobne naczynie NIEBIESKIE! i tam jest inny przelicznik doboru ogrzewania.
    Szukasz na siłę powodu by pokazać że ktoś się nie zna?
    kanalizę podprowadza sie pod jednostkę wewnętrzną, a nie pod zawór jak jest chłodzenie bo skrapla się woda z tacy ociekowej jak woda schodzi poniżej punktu rosy.
    Wiec może zanim znów coś napiszesz z przeświadczeniem że jesteś super znawcą to podłącz 150 pomp a potem porozmawiamy jak fachowiec z fachowcem, bo masz mało wiedzy i myślisz że zjadłeś chyba wszystkie rozumy po czytaniu tego forum.
    Nic na siłę nie szukam. Nie podłączyłem 150 pomp. Ale nie ilość świadczy o wiedzy co może potwierdzić wielu.

    Nie tylko czytam forum ale też mam PC (właściwie to kilka).
    Czym ogrzewasz swój dom tak z ciekawości?

    PS.
    Czy twoje instalacje mają odizolowany obieg C.O. od C.W.U.??? Bo to dla mnie nowość!
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    No i tutaj znów piszesz głupoty bo w instalacji gdzie masz chłodzenie podłogowe wody nie schładzasz do 8C
    A do ilu?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Jeżeli będziemy rozmawiać tak jak poniżej to bardzo chętnie.

    Odpowiadając na Twoje pytania:
    Jak masz chłodzenie podłogowe to minimalna temperatura wody to 17 ale to na początku, potem to około 20.
    Dlatego nie wykrapla się nic na instalacji i nie potrzeba kanalizy.
    Kanalizy nie podłączam pod zawór bezpieczeństwa żeby nie śmierdziało, z zaworu bezpieczeństwa nie powinno cieknąć dlatego jak cieknie to klient ma zadzwonić a jak będzie lecieć do kanalizy to nawet tego nie zauważy.

    i pozostałe pytania:
    "
    Nic na siłę nie szukam. Nie podłączyłem 150 pomp. Ale nie ilość świadczy o wiedzy co może potwierdzić wielu.
    "
    Tak też się zgodzę, ale po takiej ilości można już wiele wniosków wypracować by wiedzieć jak montować mądrze.

    "
    Nie tylko czytam forum ale też mam PC (właściwie to kilka).
    Czym ogrzewasz swój dom tak z ciekawości?
    "
    Wszystkie swoje budynki ogrzewam pompami ciepła, PP lub PW
    "
    PS.
    Czy twoje instalacje mają odizolowany obieg C.O. od C.W.U.??? Bo to dla mnie nowość!
    "
    Zaworem 3 drogowy, zawsze się je odcina, bo żeby zagrzać wodę CWU do 65C przecież nie musisz zagrzać całej podłogi do 65C
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #247

    Domyślnie

    Jak masz chłodzenie podłogowe
    A jak masz klimakonwektory?

    Pomimo całego wywodu pozwolisz, że nadal będę się upierał, że "wywalenie wody" to błąd instalatora?

    Argumenty za moją tezą:
    Skoro PO może grzać wodę do 65 stopnie to kto mi tego zabroni? A skoro nie ma zakazu to czy po takiej "operacji" muszę pogodzić się z zalaniem kotłowni i koniecznością dolewania wody do instalacji. No bo skoro "wywaliło" to znaczy, że po tej "akcji" będzie za mało. Przecież instalator napełnił zgodnie ze swoją wiedzą i wymaganiami technicznymi... No chyba, że "nalał" za dużo. Jednak to ponownie oznacza błąd instalatora, do którego nie zamierza się przyznać.
    Czyli jak by nie patrzeć to d... zawsze z tyłu

    PS.
    Między nami jest jedna acz zasadnicza różnica. Ty żyjesz z łapania klientów na tym forum a ja nie i w twoim interesie jest by byli zadowoleni. W czasach internetu nie ma szans na zamiatanie pod dywan swoich wpadek. Trzeba umieć "wziąć na klatę" a nie tworzyć teorie "z mchu i paproci".
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #248
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Woda z zaworu bezpieczeństwa może cieknąć tez jeżeli
    - wadliwe jest naczynie wyrównawcze,
    -złe jest ciśnienie w naczyniu wyrównawczym (np za wysokie)
    -zbyt duża ilośc wody w układzie ,
    -nieszczelny zawór dopuszczania wody ( powinny być dwa połączone wężykiem)
    Witajcie
    Długo mnie na forum nie było - kompletny brak czasu.
    Kilka kwestii powinienem sprostować - co jest przyczyna otwarcia zaworu bezpieczeństwa - głównie:
    - źle dobrany zawór bezpieczeństwa
    - źle dobrane czaczynie przeponowe
    - źle obliczone ciśnienie azotu w naczyniu przeponowym
    - zbyt duże ciśnienie napełnienia instalacji CO
    - uszkodzone naczynie przeponowe
    - uszkodzony zawór bezpieczeństwa
    - niedomknięcie zawory napełniajacego instalację CO
    -pęknięcie wężownicy w zasobniku cwu.


    .
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Jeżeli będziemy rozmawiać tak jak poniżej to bardzo chętnie.

    Odpowiadając na Twoje pytania:
    Jak masz chłodzenie podłogowe to minimalna temperatura wody to 17 ale to na początku, potem to około 20.
    Dlatego nie wykrapla się nic na instalacji i nie potrzeba kanalizy.
    Kanalizy nie podłączam pod zawór bezpieczeństwa żeby nie śmierdziało, z zaworu bezpieczeństwa nie powinno cieknąć dlatego jak cieknie to klient ma zadzwonić a jak będzie lecieć do kanalizy to nawet tego nie zauważy.

    i pozostałe pytania:
    "
    Nic na siłę nie szukam. Nie podłączyłem 150 pomp. Ale nie ilość świadczy o wiedzy co może potwierdzić wielu.
    "
    Tak też się zgodzę, ale po takiej ilości można już wiele wniosków wypracować by wiedzieć jak montować mądrze.

    "
    Nie tylko czytam forum ale też mam PC (właściwie to kilka).
    Czym ogrzewasz swój dom tak z ciekawości?
    "
    Wszystkie swoje budynki ogrzewam pompami ciepła, PP lub PW
    "
    PS.
    Czy twoje instalacje mają odizolowany obieg C.O. od C.W.U.??? Bo to dla mnie nowość!
    "
    Zaworem 3 drogowy, zawsze się je odcina, bo żeby zagrzać wodę CWU do 65C przecież nie musisz zagrzać całej podłogi do 65C
    "Jak masz chłodzenie podłogowe to minimalna temperatura wody to 17 ale to na początku, potem to około 20." -
    miałem w tym roku dylemat, pompa PC z chłodzeniem. Jeżeli np. temperatura w lecie na zewnątrz = 30 stopni to jaką temperaturę ustawić w PC . Może być cały czas powiedzmy minimum 21 stopni ?, pytam bo gdzieś wyczytałem, że różnica pomiedzy temperaturą zewnetrzną a ustawioną w PC nie powinna być zbyt dużą wlaśnie przez punkt rosy. Ale przecież nie będę co chwile latał do PC i zmieniał temperaturę chłodzenia . Jak to własciwie zatem jest ?

  10. #250

    Domyślnie

    Do takich zastosowań trzeba mieć pompę z "krzywą chłodzenia" lub powierzyć to zadanie osobnemu sterownikowi np Semens rdg 160
    Ogólnie, jak ktoś chce grzać i chłodzić to lepszym pomysłem jest podzielić instalację sprzęgłem/buforem i po stronie domu sterować instalacją zewnętrznym termostatem
    Sama pompa ciepła działa wtedy wg krzywej grzewczej w trybie grzania i ze stałą temperaturą zasilania w trybie chłodzenia
    Utrzymując konkretną temperaturę na odcinku bufor-pompa
    Resztą zawiaduje zewnętrzny "termostat"

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Do takich zastosowań trzeba mieć pompę z "krzywą chłodzenia" lub powierzyć to zadanie osobnemu sterownikowi np Semens rdg 160
    Ogólnie, jak ktoś chce grzać i chłodzić to lepszym pomysłem jest podzielić instalację sprzęgłem/buforem i po stronie domu sterować instalacją zewnętrznym termostatem
    Sama pompa ciepła działa wtedy wg krzywej grzewczej w trybie grzania i ze stałą temperaturą zasilania w trybie chłodzenia
    Utrzymując konkretną temperaturę na odcinku bufor-pompa
    Resztą zawiaduje zewnętrzny "termostat"

    coś nie rozumiem - ta moja pompa ma funkcję chłodzenia - po prostu zmieniam grzanie na chłodzenie na panelu sterownika i ustawiam stałą temperaturę zasilania w trybie chłodzenia, np. 21 stopni - pytanie jest czy taką temperaturę ustawia się na stałe czy jednak w zależności od temperatury na zewnątrz ? -niezależnie czy to jest 25 czy 35 stopni gorąca

  12. #252

    Domyślnie

    Większość pomp ma funkcję chłodzenia.
    Ale bardzo mało z nich ma opcje ustawienia krzywej chłodzenia
    Tak samo jak w przypadku krzywej grzania, temperatura na wyjściu z pompy jest w trybie chłodzenia regulowana z krzywej w zależności od temperatury na zewnątrz.

    Jeśli na pompie możesz nastawić tylko temperaturę zasilania w trybie chłodzenia, to jest to stała wartość i nie zmienia się ona w zależności od temperatury zewnętrznej.
    Aby bezpiecznie i efektywnie chłodzić płaszczyznowo, można użyć osobnego sterownika, który w zależności od aktualnego punktu rosy, puści w podłogi możliwe niskie temperatury nie doprowadzając do kondensacji.
    Tak funkcjonalność wymaga jednak separacji układów.

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Większość pomp ma funkcję chłodzenia.
    Ale bardzo mało z nich ma opcje ustawienia krzywej chłodzenia
    Tak samo jak w przypadku krzywej grzania, temperatura na wyjściu z pompy jest w trybie chłodzenia regulowana z krzywej w zależności od temperatury na zewnątrz.

    Jeśli na pompie możesz nastawić tylko temperaturę zasilania w trybie chłodzenia, to jest to stała wartość i nie zmienia się ona w zależności od temperatury zewnętrznej.
    Aby bezpiecznie i efektywnie chłodzić płaszczyznowo, można użyć osobnego sterownika, który w zależności od aktualnego punktu rosy, puści w podłogi możliwe niskie temperatury nie doprowadzając do kondensacji.
    Tak funkcjonalność wymaga jednak separacji układów.
    dzięki za wyjaśnienie- jeszcze popatrzę do PC, może jednak ma tą krzywą dla chłodzenia

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    dzięki za wyjaśnienie- jeszcze popatrzę do PC, może jednak ma tą krzywą dla chłodzenia
    no niestety ta (inne z informacji, które pozyskałem od firmy montującej też nie mają ) PC Mitsubishi nie ma krzywej chłodzenia , ustawia się stałą temperaturę zasilania . Mają sprawdzić możliwość domontowania dodatkowego sterownika

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony