dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Płaski dach drewniany

    Chciałbym zapytać o zastąpienie płaskiego dachu żelbetowego konstrukcją drewnianą ?
    Chodzi mi o dach płaski jednospadowy (attyki z trzech stron), wymiary dachu ~12x7 m (spad dłuższą stroną)

    Konstrukcja dachu żelbetowego to:
    - papa termozgrzewalna
    - ocieplenie
    - skos uformowany ze styropianu
    - papa podkładowa na osnowie z folii aluminiowej (paroizolacja)
    - strop żelbetowy
    - sufit podwieszany
    - folia paroizolacyjna
    - płyty KG

    Konstrukcja dachu drewnianego to:
    - papa termozgrzewalna
    - ocieplenie
    - papa podkładowa na osnowie z folii aluminiowej (paroizolacja) ?
    - deskowanie ?
    - krokwie
    - sufit podwieszany
    - folia paroizolacyjna
    - płyty KG

    Czy dach na konstrukcji drewnianej ma szanse wyjść taniej, czy to dobre rozwiązanie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym stawiał na drewnianą konstrukcję, mam taki i spisuje się świetnie
    Reklama jest płatna na Forum.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał loremas Zobacz post
    Ja bym stawiał na drewnianą konstrukcję, mam taki i spisuje się świetnie
    Jak wygląda układ warstw, masz może jakieś zdjęcia ?

  4. #4

    Domyślnie

    Dach ma być całkiem płaski a spad uformowany z izolacji ? czy jednospadowy o małym stopniu nachylenia ?

  5. #5

    Domyślnie

    Jednospadowy o małym stopniu nachylenia, z trzech stron attyki.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Może być drewniany. W obu przypadkach folia paroizolacyjna zbyteczna. Można zrobić attykę z czterech stron. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Może być drewniany. W obu przypadkach folia paroizolacyjna zbyteczna. Można zrobić attykę z czterech stron. Pozdrawiam.
    Dziękuję za odpowiedź

    Czy poza tym reszta jest poprawna (dla dachu drewnianego) :
    - papa termozgrzewalna
    - ocieplenie
    - papa podkładowa na osnowie z folii aluminiowej (paroizolacja)
    - deskowanie z płyt OSB
    - krokwie (ze lekkim spadem ~10°)
    - sufit podwieszany
    - płyty KG

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Paroizolacja niepotrzebna.Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan P. Zobacz post
    Paroizolacja niepotrzebna.Jan
    Chodzi o papę na osnowie z folii aluminiowej czy o wcześniejsze rozwiązanie z folią za płytą KG ?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Chodzi o papę na osnowie z folii aluminiowej czy o wcześniejsze rozwiązanie z folią za płytą KG ?
    O papę na deskowaniu. Od razu na deski styropapę. Po co pchać się w koszty. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Chciałbym zapytać o zastąpienie płaskiego dachu żelbetowego konstrukcją drewnianą ?
    Chodzi mi o dach płaski jednospadowy (attyki z trzech stron), wymiary dachu ~12x7 m (spad dłuższą stroną)

    Konstrukcja dachu żelbetowego to:
    - papa termozgrzewalna
    - ocieplenie
    - skos uformowany ze styropianu
    - papa podkładowa na osnowie z folii aluminiowej (paroizolacja)
    - strop żelbetowy
    - sufit podwieszany
    - folia paroizolacyjna
    - płyty KG

    Konstrukcja dachu drewnianego to:
    - papa termozgrzewalna
    - ocieplenie
    - papa podkładowa na osnowie z folii aluminiowej (paroizolacja) ?
    - deskowanie ?
    - krokwie
    - sufit podwieszany
    - folia paroizolacyjna
    - płyty KG

    Czy dach na konstrukcji drewnianej ma szanse wyjść taniej, czy to dobre rozwiązanie ?
    WItaj
    Czy zmiana jest podyktowana tylko kosztami? Pamiętaj, że dach żelbetowy to i dobra akustyka i w lato przy dobrym ociepleniu będziesz miał komfort cieplny, którego dach drewniany przy takim samym ociepleniu Ci nie da.
    Dodatkowo dość duża szczelność powietrzna i przy dobrym wykonaniu żelbetu nawet dość dobra szczelność na przenikanie wody.
    Ja robiłem strop w październiku na cemencie hutniczym, skurcz był minimalny, strop przez cały rok stał na deszczu, śniegu i nie miałem żadnego przecieku z tej stojącej wody na stropie. Górna powierzchnia pomimo wielu przejść temperatury prze 0 stopni nienaruszona.
    Tak więc da się uzyskać na betonie dość dużą szczelność ale to nie mogą być betony na CEM I, dodtakowo jak potraktujesz tak dach odpowiednią izolacją to będziesz miał konstrukcję na lata.


    A i przy Twoim dachu jak robisz i tak sufit podwieszany to można się pokusić o ukształtowanie spadków już na konstrukcji dachu, a nie poźniej styropianami, dodatkowo można by się pokusić o tzw dach odwrócony ( trochę zapewne droższy, ale trwalszy ) -> warstwy : kruszywo , geowłoknina, styrodur, izolacja (papa lub coś innego ), konstrukcja w spadku, sufit podwieszany, karton gips, ta folia paroizolacyjna jest raczej zbyteczna, punkt rosy przy odpowiedniej grubości ocieplenia nie wystąpi w konstrukcji żelbetowej
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 18-01-2017 o 08:22

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Czy zmiana jest podyktowana tylko kosztami?
    Bardziej czasem wykonania. Dom będzie piętrowy więc to już by były dwa stropy do wylania.
    Zastanawiam się też nad stropem prefabrykowanym (płyty strunobetonowe) , póki co sprawdzam ceny.

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    A i przy Twoim dachu jak robisz i tak sufit podwieszany to można się pokusić o ukształtowanie spadków już na konstrukcji dachu, a nie poźniej styropianami, dodatkowo można by się pokusić o tzw dach odwrócony ( trochę zapewne droższy, ale trwalszy ) -> warstwy : kruszywo , geowłoknina, styrodur, izolacja (papa lub coś innego ), konstrukcja w spadku, sufit podwieszany, karton gips, ta folia paroizolacyjna jest raczej zbyteczna, punkt rosy przy odpowiedniej grubości ocieplenia nie wystąpi w konstrukcji żelbetowej
    Nie chcę kruszywa na dachu, w okolicy przyszłego domu rośnie trochę drzew (wysokie topole).
    Jakoś nie widzę tego dachu na jesień, gdy te liście znajdą się na nim i zaczną gnić.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Aż tak bym się obawiał tych liści, ale rozumiem każdy ma swoje priorytety, to trafnych decyzji życzę.
    pozdr

  15. #15

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na dach żelbetowy o układzie:
    - papa termozgrzewalna
    - ocieplenie
    - skos uformowany ze styropianu
    - papa podkładowa na osnowie z folii aluminiowej (paroizolacja)
    - strop żelbetowy
    - sufit podwieszany
    - płyty KG

    Mam pytanie, czy kładąc (podgrzewając) papę termozgrzewalną nie uszkodzi się styropian (ocieplenie) ?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    To jest niewykonalne , na styropian albo papa samoprzylepna albo klejenie preparatami bez rozpuszczalnikow ktore uszkadzaja styropian albo tzw gotowa styropapa

  17. #17

    Domyślnie

    Kolejne warstwy papy na styropapie także daję się na klej, czy już się zgrzewa ?
    Może lepiej rozważyć zamiast styropianu jakąś wełnę ?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Stosując dachowe płyty ze skalnej wełny mineralnej np. HARDROCK MAX można stosować wszelkiego typu lepiki, kleje bitumiczne i uszczelniacze rozpuszczalnikowe. A jak trzeba dłużej przygrzać palnikiem papę to ocieplenie "nie znika" ...
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Zdecydowałem się na dach żelbetowy o układzie:
    - papa termozgrzewalna
    - ocieplenie
    - skos uformowany ze styropianu
    - papa podkładowa na osnowie z folii aluminiowej (paroizolacja)
    - strop żelbetowy
    - sufit podwieszany
    - płyty KG

    Mam pytanie, czy kładąc (podgrzewając) papę termozgrzewalną nie uszkodzi się styropian (ocieplenie) ?
    Spadki najlepiej wyprowadzić albo schodkowo z cienkiego styropianu albo wykonać/zamówić kliny a na tak ukształtowane spadki zamiast styropianu zastosuj wielkoformatowe płyty PIR i po problemie. Oczywiście konieczne zastosowanie kołków teleskopowych.
    Wata?! Kolega niedawno rozbierał i wymieniał kawał dachu z waty na PIR. W rejonie koszy i odpływów przypominała glony
    Pozdrav
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 19-02-2017 o 18:51

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Spadki najlepiej wyprowadzić albo schodkowo z cienkiego styropianu albo wykonać/zamówić kliny a na tak ukształtowane spadki zamiast styropianu zastosuj płyty PIR w okładzinie bitum i po problemie. Oczywiście wskazane zastosowanie kołków teleskopowych.
    Wata?! Kolega niedawno rozbierał i wymieniał kawał dachu z waty na PIR. W rejonie koszy i odpływów przypominała glony
    Pozdrav
    SM
    Planuję wykonać dach płaski jedno lub dwuspadowy więc o kosze martwić się nie musze bo będą rynny
    Czy płytą PIR nic się nie stanie jak będę chciał na nie położyć warstwę papy termozgrzewalnej ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony