dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Bardzo dużo zależy od ekipy, którą weźmiesz. Każdy ma inny cenik. Kwestia również tego jak duża miałaby być to piwnica. Bez szczegółów nie da się odpowiedzieć
    ____________________________
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 30-08-2018 o 10:19
    Reklama na FM jest płatna

  2. #22

    Domyślnie

    W czym kotłownia w piwnicy jest lepsza, niż na parterze? Koszty większe, ryzyko wilgoci większe... Kiedyś to miało jakiś sens, jak ktoś robił CO grawitacyjne. Ale teraz?
    W tym że miejsca na kotłownie i opał potrzebuje około 20 m2. a na parterze zajmie to spokojnie 2 pokoje.
    Swoją drogą ciekawe ile kosztowało by wybudowanie domu większego o te 20 m2?
    Nie myślałem jeszcze o instalacji CO. W moim starym domu jest właśnie instalacja grawitacyjna.
    Rozumiem że teraz instalacje CO opiera się na pompkach obiegowych. Ale co jeśli zimą przez awarie sieci niema prądu?

    Piwnica jest fajna do piwnicznych celów. Ale do tego musi być chłodna i wilgotna, a to trudno pogodzić z domem dlatego lepiej osobna "ziemianka"
    Pisałem do jakich celów miała by być piwnica. jeśli zdecydował bym się na budowę osobnego budynku to na pewno musiał by on być ogrzewany i z bieżącą wodą.

    Ale masz pewność, że Twoja ekipa i projektant zabezpieczą tak, żeby mieć spokój?
    Nie mam absolutnie żadnej pewności, tym bardziej że możliwie jak najwięcej będę chciał zrobić sam.

    I ile to będzie kosztowało?
    Tego chciał bym się właśnie dowiedzieć.
    W mojej okolicy jest bardzo dużo domów z piwnicą w połowie pod gruntem, i większość ludzi sobie chwali takie rozwiązanie.

    IMO piwnica pod domem nie ma żadnych zalet prawdziwej piwnicy.
    Dodatkowa powierzchnia użytkowa, łatwe ogrzewanie wraz z domem, łatwe podciągnięcie wody bieżącej, przejść z domu do piwnicy bez wychodzenia na zewnątrz.

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - no widzisz. Ty piszesz o fundamentach ( pod ścianami kondygnacji PARTERU ), ja o ścianach fundamentowych oddzielające pomieszczenia piwniczne od gruntu.
    - ściany fundamentowe ( pod ścianami kondygnacji PARTERU ) masz na głębokość przemarzania, ściany zewnętrzne piwnicy na wysokość kondygnacji piwnicznej + podłoga na gruncie
    - jeśli stać Cię na piwnicę dobrze zaprojektowaną i realizowaną - realizuj swoje marzenia !
    - może jest ona bardzo potrzebna ( ? ) , a tutaj niepotrzebnie " mieszamy "
    Tak jak pisałem, piwnica była by powiedzmy 120cm pod gruntem. Czyli jakieś 40-50 cm głębiej niż fundamenty bez piwnicy.
    Naprawdę taka różnica + dodatkowy strop, podłoga w piwnicy i dodatkowa izolacja przeciwwilgociowa na suchy grunt wyniesie 50k zł?
    Wydaj mi się że izolacje na suchym, piaskowym gruncie będą tańsze niż na mokrym gdzie woda pokazuje się po wykopaniu 50 cm dołka.

    Piwnica jest mi bardzo potrzebna, ale nie za wszelką cenę.
    I teraz kwestia jaka to jest cena? Biorąc pod uwagę grunt i to że będzie ona w połowie na powierzchni.
    Ostatnio edytowane przez cen16 ; 01-02-2017 o 14:07

  3. #23

    Domyślnie

    Jak weźmiesz drogą ekipę to Ci weźmie dużo za ławy i ściany fundamentowe jak i za postawienie piwnicy. 5-7 tys zł?
    Tutaj się rozchodzi głownie o materiały i sprzęt.
    Ja mam piwnice z garażem. O ile musiałaby być większa bryła domu, aby zmieścić w niej garaż i pomieszczenia gospodarcze?
    Sądzę, że różnica by mi się pokryła na samym dachu.

  4. #24

    Domyślnie

    [QUOTE=krzysztofek35;7403739]Bardzo dużo zależy od ekipy, którą weźmiesz. Każdy ma inny cenik. Kwestia również tego jak duża miałaby być to piwnica. Bez szczegółów nie da się odpowiedzieć
    ____________________________


    Nic nie zależy od ekipy bo chce znać koszty materiałów. Masz link do projektu który mi się podoba w pierwszym poście. Piwnica około 90 m2.

    Cytat Napisał DarW Zobacz post
    Chciałbym aby, któryś z oponentów piwnicy policzył o ile jest droższe wybudowanie domu z piwnicą niż bez niej uwzględniając warunki z pierwszego postu.
    Każdy mówi, że dużo dużo więcej to w takim razie ile??
    Dokładnie o to mi chodzi od samego początku. BEZ KOSZTÓW ROBOCIZNY.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 30-08-2018 o 10:19

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Też mnie interesuje kwestia DODATKOWYCH kosztów piwnicy.

    Można szacunkkwo to policzyć biorąc jako przykład dom 10x10 z normalnymi warunkami gruntu.

    Więcej wykopów około 1500 PLN

    Wyższe ściany z bloczków o około1.5m dla domu 10x10m to będzie 60m2. Jeden metr już ze styropianem 10cm i pomazaniem abizolem i robocizna liczymy 200 PLN za metr kwadratowy. Razem 12000pln.

    Strop - ale bez piwnicy trzeba chudziak więc kosztem będzie różnica kosztów. Powiedzmy 5000pln.

    Schody i okna liczymy 4000pln.

    Posadzka w piwnicy 4000pln.
    Zatarcie ścian zeby jakoś wyglądało 2000pln

    Woda 500
    Prąd 500

    Razem 29500

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    To jest wyliczenie dla dużego domu10x10 podejrzewam że piwnicę zwykle robi się dla domów o mniejszym obrysie...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Też mnie interesuje kwestia DODATKOWYCH kosztów piwnicy.

    Można szacunkkwo to policzyć biorąc jako przykład dom 10x10 z normalnymi warunkami gruntu.

    Więcej wykopów około 1500 PLN

    Wyższe ściany z bloczków o około1.5m dla domu 10x10m to będzie 60m2. Jeden metr już ze styropianem 10cm i pomazaniem abizolem i robocizna liczymy 200 PLN za metr kwadratowy. Razem 12000pln.

    Strop - ale bez piwnicy trzeba chudziak więc kosztem będzie różnica kosztów. Powiedzmy 5000pln.

    Schody i okna liczymy 4000pln.

    Posadzka w piwnicy 4000pln.
    Zatarcie ścian zeby jakoś wyglądało 2000pln

    Woda 500
    Prąd 500

    Razem 29500
    Dawno mnie tu nie było i nie spodziewałem się że ktoś tu jeszcze coś odpowie.
    Tak że dzięki za zainteresowanie tematem i odpowiedzi.

    Z jednej strony wydaje mi się sporo te 29500 jak za piwnice 10 x 10
    A z drugie strony nie doliczyłeś jeszcze kilku kosztów takich jak dłuży komin, studzienka kanalizacyjna z pompą przelewową do ewentualnej łazienki/pralni/umywalki w kotłowni itp.

  8. #28

    Domyślnie

    strop 10x10 5 tysi? chyba 25 tysi za 5 tysi to nie wiem czy stali kupisz na ten strop ...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    strop 10x10 5 tysi? chyba 25 tysi za 5 tysi to nie wiem czy stali kupisz na ten strop ...
    Ale to jest temat o różnicy kosztów materiałów domu z piwnicą i domu bez piwnicy.
    To, że napiszesz, że strop kosztuje 25 tysi to niewiele pomaga w obliczeniu różnicy kosztów domu z piwnicą i bez piwnicy.
    Oczywiście ponownie zaznaczam, że chodzi mi TYLKO O KOSZT MATERIAŁÓW
    Prosiłbym, żeby koszty robocizny liczyć osobno.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał cen16 Zobacz post
    W tym że miejsca na kotłownie i opał potrzebuje około 20 m2. a na parterze zajmie to spokojnie 2 pokoje.
    Przy budowie piwnicy jeszcze trzeba pomyśleć o schodach do niej, jeśli chcesz tam trzymać opał, to raczej powinny być dość wygodne schody, czyli nie za wąskie i nie za strome, czyli liczmy powiedzmy 4,8m długości i 1,25m szerokości + schody muszą się na czymś opierać + musi być miejsce na drzwi aby tam można było zamknąć ... realnie nawet 10m2 może takie coś zabrać z przestrzeni na parterze

    Dziś ludzie wybierają ogrzewanie gazem lub pompom ciepła, ponieważ zajmuje około 1,5m2 przestrzeni, czyli w nowym domu nie trzeba specjalnie budować pomieszczenia na opał.

    Znam osoby które budują dom z piwnicą ponieważ muszą (przez plan zagospodarowania przestrzennego), ale nie znam nikogo kto buduje bo po prostu chce.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał aston84 Zobacz post

    Znam osoby które budują dom z piwnicą ponieważ muszą (przez plan zagospodarowania przestrzennego), ale nie znam nikogo kto buduje bo po prostu chce.
    Nie słyszalem żeby plan zmuszał do budowy piwnicy.

    Mam piwnicę pod częścią domu bo chciałem

  12. #32

    Domyślnie

    Ja też po prostu chcę. Jest nas dużo, w tym także na tym forum, ale aston84 może rzeczywiście nie znać nikogo takiego osobiście.

  13. #33

    Domyślnie

    Odkopuję wątek, nagrodę złotej łopaty przyjmę z godnością

    A co jeśli chciałbym częściowe podpiwniczenie jedynie na potrzeby jednego pomieszczenia o pow. ~ 35 metrów kwadratowych? Czy koszty stałe i niezwiązane z materiałami sprawią, że pi razy drzwi mam nadal przyjąć + 30 tysi?

    Z mediów - potrzebny tylko prąd i doprowadzenie do jednego grzejnika, nic więcej. Żadnej integracji z klatką schodową, żadnej kanalizacji, nie będę pędził tam bimbru ani robił przetworów ) absolutnie nie chcę też pralni, łazienek, czy kotłowni w piwnicy.

    Powierzchnia zabudowy całego domu będzie wynosiła ok. 160 metrów kw. Projekt indywidualny, wszystko mogę sobie zaplanować, pozostaje tylko kwestia kosztów.

  14. #34

    Domyślnie piwnica

    Ja też planuję piwnicę pod częścią ca' 40 m2 pod salonem i kuchnią

    https://z500.pl/projekt/27874/Z459,d...m-salonem.html

    ile Was kosztowało?

    pozdrawiam

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Piwnica dodatkowe koszty to:
    - większa ilość ścian fundamentowych i mocniejsze częśto wylewane z betonu zbrojone (lub murowane i rdzenie )
    -strop o pow piwnicy
    -schody wewnętrzne lub zewnętrzne
    -jakieś okno, lub okna
    -dodatkowy kanał wentylacyjny lub dwa
    -solidna izolacją przeciw wodna -praktycznie zawsze nawet w suchym gruncie.
    -izolacja termiczna ścian.
    -dodatkowa praca koparki (wywóz urobku)

    Ile to wszystko? Każdy sam może policzyć.
    W 2013 budowałem pod domem częściowe podpiwniczenie stan surowy piwnicy około 60m2 wyszedł wtedy 43,9tyś w tym było ocieplenie piwnicy i izolacja przeciw wodna ścian zewnętrznych.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony