dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 44
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 879
  1. #761
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam, opcja trzecia, a dokładnie cała siatka w kleju na gotowo a zakład (ostatnie 10cm) klej ściągnięty do minimum i będzie git.

    Pozdrawiam

  2. #762
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cześć,
    Dziennik po woli na dole strony więc coś trzeba skrobnąć, za bardzo nie mam weny żeby pisać ale jest trochę fotek i boję się że potem utonę w nich.
    Co zostało zrobione: mikrocement w całym domu lakiery itp. temat skończony, doszły uchwyty i nóżki zabudowy w łazience więc temat również zakończony (blat będzie ten sam co w kuchni więc trzeba poczekać z montażem umywalki i baterii) zamontowałem też szybę walk in i prysznic. Ostatnie parę dni męczyłem montaż drzwi wew. Przy drzwiach trochę zeszło ale o tym może kiedyś indziej jak wena wróci. Pasowało by trochę napisać spostrzeżeń z kładzenia mikrocementu dla przyszłych samorobów jak również koszty ale to też pewnie jakiś większy wpis pojawi. Dziś raczej fotki aby się nie pogubić.

    Mikrocement plus kominek który co chwila zmienia miejsce i tak od grudnia










  3. #763
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Łazienka

    Trochę trzeba tam jeszcze spędzić czasu aby domyć płytki i parę innych drobiazgów tak że sorki za syf




    Szafki wiszą na listwie ale nie ufam jej przy tym obciążeniu które tam będzie więc dodałem nóżki ale tak żeby ich nie było widać (no chyba że ktoś będzie klęczał )







  4. #764
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Wychodzimy z łazienki przez....

    Drzwi




    Te otwierane na zewnątrz mają zakres 180 stopni







    Pomieszczenie tech





    Pokoje







    Widok od wewnątrz pokoju






    Teraz powoli przydało by się brać za malowanie montaż pstryczków i zabudowę kuchenną i milion innych małych robótek

    Niech moc będzie z wami, pozdro

  5. #765
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cześć

    Malujemy, podziękowania dla Doli za wpis o wałkach i tip-ach z tego etapu.

    W skrócie telegraficznym wałki Anza do gruntu Anlon do farby Antex i bedzie git.









    Pozdro

  6. #766
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AWiatr

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-129
    Posty
    3

    Domyślnie

    Super to wygląda!

  7. #767
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    piękna ta czerń

    możesz powiedzieć, dlaczego masz drzwi z takimi podcięciami? czy to ma jakiś związek z rekuperacją?
    dzięki za polecenie strony z tymi frontami kuchennymi, jest dość długi czas oczekiwania, ale koszt przesyłki niski, więc możliwe, że stamtąd wezmę, żebyśmy się wyrobili do czerwca

  8. #768
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zwłaszcza w kontraście do drewna na suficie. A drzwi do garderoby to już tylko stodolniane..
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  9. #769

    Domyślnie

    Mozna prosic jakis link do tipów Doli odnosnie malowania?

  10. #770
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Dzięki dzięki,

    podcięcia pod drzwiami są potrzebne przy rekuperacji, powietrze wrzucane do pokoi "czystych" musi być wyciągane przez pomieszczenia "brudne". Co do mebli sprawdź jakie wzięłaś obrzeża jak 0,8 czy 2mm to ok a jak 0,4 to czas i kwota bardzo ci skoczy bo to nowość i nie mają tego na stanie, ja zrobiłem takiego babola okazało się że potrzebował około 5mb czarnego obrzeża ale przez to że do koszyka wrzuciłem 0,4 to zamiast 5mb z automatu dostałem 200mb czyli całą rolkę. Ps. ja miałem termin na początek maja a jest duża szansa że moje meble będą w piątek

    Jola są dwie opcje albo takie jak piszesz, albo cały pojedynczy plaster drzewa. Skłaniamy się ku temu drugiemu.

    pawnook proszę bardzo https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7742168


    #zostań w domu (lub na budowie)

  11. #771
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Dzięki dzięki,

    podcięcia pod drzwiami są potrzebne przy rekuperacji, powietrze wrzucane do pokoi "czystych" musi być wyciągane przez pomieszczenia "brudne". Co do mebli sprawdź jakie wzięłaś obrzeża jak 0,8 czy 2mm to ok a jak 0,4 to czas i kwota bardzo ci skoczy bo to nowość i nie mają tego na stanie, ja zrobiłem takiego babola okazało się że potrzebował około 5mb czarnego obrzeża ale przez to że do koszyka wrzuciłem 0,4 to zamiast 5mb z automatu dostałem 200mb czyli całą rolkę. Ps. ja miałem termin na początek maja a jest duża szansa że moje meble będą w piątek;

    kurza twarz, znowu doktorat potrzebny - może anonim podpoowiesz
    jak mam w każdej sypialni garderobę i w niej wyciągi, to gdzie mam mieć podcięcia? we wszystkich drzwiach? tych do garderoby też?

    obrzeża brałam 8mm, nic tam nie zmieniam, bo się boję, że coś spieprzę operuję tylko wymiarami i kolorami
    robiłam też kalkulację szafek całych, bo przez tego wirusa nie będziemy się nigdzie szwendać i zamawiać stacjonarnie, no chyba że jakoś się sytuacja unormuje - zamawiać muszę najpoźniej na koniec kwietnia, jeśli takie terminiy realizacji się utrzymają, więc mam czas jeszcze
    zauważylam, że tandemboxy są dużo tańsze na allegro, to zamówię z all, ale to i tak małż musi wszystko przejrzeć i klepnąć w wolnej chwili

  12. #772

    Domyślnie

    IMO te podcięcia nie są wymagane wszędzie. Tylko w łazienkach. Normalnie drzwi mają ok 1cm szparę u dołu. To więcej niż średnica 2 peflexów fi75 i to wystarczy.

  13. #773
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    IMO te podcięcia nie są wymagane wszędzie. Tylko w łazienkach. Normalnie drzwi mają ok 1cm szparę u dołu. To więcej niż średnica 2 peflexów fi75 i to wystarczy.
    Ciekawa informacja, chce zrobić rekuperacje w mieszkaniu w bloku i raczej drzwi do sypialni i garderoby wymieniać nie będę ( koszty ).
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  14. #774
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jabbym robil podciecia w drzwiach garderoby. Z doswiadczenia wiem ze bez tskowych moze byc w garderobie "zaduch". Taki 1cm drzwi nad podloga to bie to samo co podciecie a tym bardziej 2 rury. Powietrze wtedy musi sie "przeciskac" i ma wiecej powierzchni o ktore sie "ociera". Duzo tych cudzysłowów ale chyba wiadomo o co chodzi. Chilli jak masz wywiewy w kazdej garderobie w kazdym pokoju to glowne drzwi do pokoi mozesz sobie darowac, ale te do garderoby podetnij.

  15. #775
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi
    anonim wybacz, że u ciebie w wątku
    na garderoby na razie nie mam koncepcji, więc do czasu montażu drzwi powinnam się podszkolic
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 29-03-2020 o 08:29

  16. #776
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Jak zamawiałem drzwi chciałem wszystkie z podcięciem - facet z salonu DRE był zdziwiony i mówił, że jestem pierwszym klientem, który takie co chce
    Ale upierałem się przy swoim i takie drzwi zamontowałem. Po za tym, nawet mi się to podoba
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  17. #777

    Domyślnie

    Mam bez podcięć. Działa. Nie ma zaduchu. Poza garderobą gdzie miałem przepust, ale niepotrzebnie zlikwidowałem. Ale w niej nie mam drzwi, więc bez znaczenia.

  18. #778
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam

    agb trzeba pamiętać o tym że niektórzy robią jakieś kosmicznie szczelne drzwi z uszczelkami samoopadającymi i tu warto zwrócić uwagę na ten przepływ.

    W temacie podcięć drzwi ma takie zdanie jak seba, jeżeli w każdym pokoju masz garderobę to tylko zapewnił bym przepływ między tymi pomieszczeniami. Druga sprawa to kwestia estetyczna jeśli masz w bliskiej odległości (tak jest u mnie) lub na jednej ścianie drzwi do pokoju które zrobisz bez podcięć a o bok łazienkę, pralnie, pom. tech. i tam będą podcięcia zastanów się czy to będzie dobrze wyglądało.

    My działamy Kuchnia

    Wszystko upchałem do mojej osobówki (zwanej złośliwie przez koleżanki karawanem) parę formatek ma wymiar 70x242cm a łącznie jest tu 5,5 płyty (207x280cm wymiar jednej)



    Meble ogólnie raczej z tych większych







    Na razie idzie zaskakująco szybko i sprawnie ale to dopiero początek.

    Pozdrawiam

  19. #779
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ja tam wypożyczam przyczepkę i wiozę całą paletę do domu, z palety też można coś zrobić Hak to jest ekstra wynalazek dla budowy. Jeździło się z przyczepą sześciometrową z kawałkami domu
    Przy pakowaniu do vana może się coś poobijać. Blat mi się kiedyś uszkodził odrobinę (na szczęście listwa przykryła).
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  20. #780
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Walczymy dalej,

    Zawieszki. Nauczony doświadczeniem z gównem jakie kupiłem do łazienki, zrobiłem trochę rozeznanie w tym temacie i padło na zawieszki Libra H1 firmy Italiana Feramenta. Mając je w dłoni czuć że to kawałek metalu a nie jakiś badziewie, myślę że będzie dobrze. Co do montażu dosyłam do filmików z YT.

    Dwa sposoby montażu pierwsze zdjęcie z wieńcem i wręgiem drugie z trawersem bez wręgu





    Nóżki
    Wyspa jest na "klasycznych" nóżkach meblowych, u mnie akurat jest wurth 4,5cm wysokości aby było nisko, wyspa raczej ma przypominać monolit. A zabudowa pod ścianą jest wymyślona bez cokołu i tu zastosowałem też produkt Italiany model Rekord 52. Zmontowałem sobie wzornik do nawierceń i jazda.
    Regulacja jest poprzez imbusa w zaresie chyba do 12mm.









    Coś czuję że z tego etapu będę wrzucał trochę fotek, bo mi zawsze tego brakowało, technicznych zdjęć co i jak było zrobione. Może się komuś przyda.

    Pozdro

Strona 39 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony