dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 44
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 879
  1. #701
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Siemka

    uciu chyba u mnie też się tak skończy że wszystko samemu na podwórku, ale mam świadomość ile ton trzeba przerzucić kostki ipt i chętnie bym to komuś oddał za uczciwe pieniądze.

    cieżkiprzypadek nic nie żałuj tylko ciesz się że wam takim ekspresem idze, a ja dam znać jak będę w okolicy bo w końcu muszę się do was wybrać coś podpatrzeć


    Dziś tylko szybka zajawka, trochę was przytrzymam



    cdn.

  2. #702
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej, dawno mnie nie było.
    Płytki w łazience skończone znaczy się zostało trzy płytki dołem ale pierwsze muszę zainstalować odpływ, wysokość płytek to 220cm na zdjęciach jakoś tego nie widać.





    dobrać fugę i będzie git.

  3. #703
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    W zeszły czwartek kolo południa przyjechały płyty betonowe do salonu, wymiar 60x120cm grubość 1cm sztuk 32. W piątek koło 22.00 wszytko wylądowało na ścianie.

    Po kolei
    Dzień wcześniej zamontowałem listwę startową z kątownika 15x30mm na której opierałem płyty, trochę pracy na kolanach ale się opłaciło bo potem było już z górki. Pomysł dobry ale słabo przykleiłem i dwie listwy odpadły w trakcie montażu płyt. Następnie gruntowanie ściany. Potem czarny spray w rękę i pomalowanie miejsc gdzie wychodziły pionowe fugi. Poziome fugi wymyśliłem sobie że będą aluminiowe, chłopaki od płyt podzielili się swoim doświadczeniem i kazali kupić kątwonik 10x15mm wkładając go za płytę tworzy się fuga grubości 2mm i jest cofnięta w stosunku do płyty 2mm (patrz foto).






  4. #704
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Reszta to już banał, pianka tytan 60sekund 45sekund czekania i płyta na ścianę. Fuga pionowa ~2/3mm pozioma to grubość kątownika (2mm). Czy wyszło idealnie? Nie. A to oczywiście przez piankę którą trzeba wyczuć (za gruby warkocz i płyta odstaje) udało się nad tym zapanować ale pierwsze parę płyt to była walka. Ostatecznie 23m2 w półtora dnia to chyba dobry wynik w pojedynkę. No i raczej tylko dzięki tej zasranej pianie. Można je kłaść na klej ale trzeba gruntować płyty i czasowo pewnie z 5x tyle.

    Tyle zrobiłem w pierwszy dzień a reszta w drugi



    Jak widać na początku wkręcałem kawałki drewna aby płyty nie odpychało, potem jak już dobrałem odpowiednią ilość pianki na płycie niczym nie trzeba było się wspomagać.



    Używałem systemu do poziomowania płytek wielokrotnego użytku (super sprawa).


  5. #705
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Na środku zostawiony plac. Nie chciałem całej ściany w betonie bo było by tego za dużo i wyszło by to mdłe, więc przedzieliłem ścianę a w środku planuję "zieloną ścianę lub jak kto woli ogród wertykalny. Dzięki temu nie mam docinanych płyt, po prostu zacząłem z lewej (4 płyty) a potem z prawej (4 płyty) w środku zostało około 110cm.



    Potem była impregnacja jakimś środkiem który polecali chłopaki od płyt (nie pamiętam co to za mieszanka, taka droga woda). Zraszacz w rękę i 5min i gotowe.



    Ostatnim etapem przy ścianie w salonie była zabudowa murłaty która oczywiście trwała więcej niż położenie płyt.


  6. #706
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Ale ostatecznie efekt końcowy wart kasy i pracy włożonej. Jest lepiej niż przypuszczałem, płyty są super równe i od razu jak je zobaczyłem wiedziałem że będzie dobrze, ale wisienką na torcie okazały się fugi poziome z listwy aluminiowej. To taka "biżuteria tej ściany ale ogromnie zmienia wygląd i uważam że jest to pozycja obowiązkowa przy kładzeniu płyt betonowych. Fotki słabo to oddają ale jest mega fajnie. Jestem więcej niż zadowolony.



    Podziękowania dla chłopaków z firmy Beton Projekt. Płyty super jakości równiutkie z dobrego przepisu i dokładnie wyjaśnili jak je montować. Miałem okazję akurat poznać jednego z dwóch szefów firmy. Chwilę porozmawialiśmy widać że chłopaki znają się na betonie i trochę przepisów przerobili żeby mieć to co obecnie produkują. Pierwsze skojarzenie to trochę jak z przepisem na udane ciasto, wszystkie składniki dokładnie dobrane plus doświadczenie w czasie "pieczenia". A że i Anonimowa stodoła też się podobała Szymonowi to wytargowałem dla was zniżkę na płyty na hasło Anonim macie płyty po 90zł/szt. (zawsze coś) (tel. 792 793 030) Sympatyczny młody człowiek z fajnym produktem więc POLECAM.

  7. #707
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Teraz muszę wrócić do brudnej roboty, działam w łazience (zamontowałem odpływ pod prysznicem w sumie połowicznie) trochę podciągnąłem ściany w garderobie i zrobiłem montaż anemostatów. A z miłych rzeczy przyszły klamki do drzwi wewnętrznych (kolor tytan)





    Do następnego

  8. #708
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Dałeś klina do głowy z tą ścianą. Zaje... wyszła
    Już u siebie bym to widział, szczególnie, jak na ich stronce realizacje widziałem i w dodatku są 40km ode mnie...
    Ale jak zapodałem temat żonie to mnie sprowadziła do parteru... zę pół roku mieszkam i już bym zmieniał...
    Jaka jest waga takiej płyty?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  9. #709
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Około 12kg jak dobrze pamiętam.

  10. #710

    Domyślnie

    Anonimie brałeś może pod uwagę imitacje takich płyt, ale żeby wykonać z gotowej zaprawy z wora? Później się fugi wyżyna jakiś narzędziem i na necie fajnie to wygląda. Sam się zastanawiam nad jedna ściana z betonu, ale szczerze moje pierwsze plany to była imitacja z wora.

  11. #711
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Widzę, że w łazience kleiłeś płytki na bloczek, bez tynku. Odbyło się bezstresowo? Bez trudności z poziomowaniem samym klejem? Zresztą, co ja niemądry pytam... jak Anonim budował to mur z bloczków jest równy jak lustro

    A jak tam daszek szklany nad wejściem się sprawuje? Coś byś zmienił np. w montażu? Bo tak ostatnio zacząłem się zastanawiać jak by zorganizować wejście w swojej przyszłej chałupie i coś tego typu chyba najbardziej mi pasuje.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  12. #712
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Dałeś klina do głowy z tą ścianą. Zaje... wyszła
    Już u siebie bym to widział, szczególnie, jak na ich stronce realizacje widziałem i w dodatku są 40km ode mnie...
    Ale jak zapodałem temat żonie to mnie sprowadziła do parteru... zę pół roku mieszkam i już bym zmieniał...
    Jaka jest waga takiej płyty?
    Ja też kombinuję coś na ścianę klatki schodowej. Ale jeszcze bardziej spodobała mi się idea betonowego blatu na wyspie...
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  13. #713
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    pawnook nie nie brałem pod uwagę i szczerze nie wyobrażam sobie tego. Te płyty są gładkie jak szkło plus "raki" nie ma innej możliwości zrobić tego jak forma i dobry przepis betonowy. Nie patrz na fotki z daleka tylko z bliska, to tak jak z cegłą ciętą z lica a gotowymi gipsowymi formami niby odwzorowanie bardzo dobre ale czar pryska jak podejdziesz na trzy metry do ściany cegłą to cegła. Moja rada jest taka murować ściany równo, tam gdzie wiemy że będzie taka okładzina nie kłaść tynku i mamy oszczędności aby przełknąć łatwiej droższy materiał. U mnie m2 tynku to było ~30zł i tyle mogę sobie odjąć od metra okładziny i wtedy to zawsze lepiej wygląda, po drugie cena płyt już nie jest taka kosmiczna jak kiedyś no i sam fakt że tu 100% kasy trafia do chłopaków którzy są producentami, w rozmowie wynikło że zrezygnowali z wszystkich pośredników bo każdy chciał spory kawałek i cena robiła się spora a ich zarobek taki sam (stronę muszą sobie zaktualizować).


    maaszak akurat ściany w łazience (wszystkie wew.) są z silki tam tego problemu nie ma nie trzeba gruntować, ściana w miarę równa ale zmieniłem pacę na grzebień 12mm a jak by była 14mm to jeszcze lepiej. Niby więcej kleju idzie ale masz pole do manewru na mniejszym niż 10mm nie wyobrażam sobie robić. Ostatni rząd płytek wchodził już w wieniec tam była lipa, ale klej grzebień 12mm na płytkę i tyle samo na ścianę i jest git. Dobry klej i nie ma problemu, ja ostatnio przeskoczyłem na Ceresit CM16, jestem super zadowolony(cena jakość)

    Daszek. A widzisz wczoraj miałem o nim pisać (telepatia) bo chyba Doli kiedyś chciała wiedzieć jak to po czasie wygląda. Fotki mówią wszystko. U mnie należy poprawić spadek w drugą stronę bo ewidentnie jest na ścianę przez to ten okropny zaciek i po drugie daszek musi nie dotykać ściany tak aby woda i brud się tam nie zbierały tylko w miarę spływały. Po za tymi rzeczami pewnie ze dwa razy w roku wypadało by go umyć





    Pozdro

  14. #714
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie


    Anonim... naprawiaj to i koncz elewacje... szkoda Twojej pracy
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #715
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka fighter obiecuję na wiosnę zamykam temat elewacji. Najgorsze że grunt od ciebie mi się przeterminował i chyba powinien polecieć do kosza.

    Coś cicho ostatnio u większości samorobów, czyżby sezon zimowy? U mnie powolutku do przodu, murowanie garderoby prawie zakończone jeszcze jedna może dwie warstwy cegieł, nadproże wymyśliłem sobie z kątownika. Następne zdjęcia garderoby obiecuję już z drewnem u góry.




  16. #716

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Siemka



    cieżkiprzypadek nic nie żałuj tylko ciesz się że wam takim ekspresem idze, a ja dam znać jak będę w okolicy bo w końcu muszę się do was wybrać coś podpatrzeć




    cdn.
    No i co tam...nie dzwonisz ? zapraszamy
    U nas jest cieplutko i rózowo w całym domku a co chciałeś zobaczyć?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  17. #717
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Witam. Mam kilka pytań związanych z tymi płytami betonowymi.
    - czy mają jakąś siatkę zbrojeniową w środku, czy może jakieś włókna polipropylenowe itp.?
    - nic nie popękało podczas transportu?
    - znasz nazwę tego impregnatu?

    Boję się, że przy tym rozmiarze musi to być bardzo łamliwe ale wyglądają pięknie. Ja kiedyś dawałem zamiast fugi listwy aluminiowe o przekroju "T", chociaż efekt ten sam.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #718
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cześć

    ciężkiprzypadek miałem zajrzeć do was w zeszłym tygodniu pojechałem na godzinę do Kielc wróciłem po 10 zobaczyć chciałem wszystko a nuż coś podpatrzę

    Bartek płyty posiadają włókna cyrkonowe (podobno to najlepszy produkt do tego typu zastosowań) nie wiem czy to przez nie ale płyty są "elastyczne". Niby 1cm to powinno być delikatne ale żadnych obaw przy montażu, transport zapewnia producent. Nazwy impregnatu nie znam ale strasznie śmierdział przez parę dni (cena coś koło 60zł/L) musisz zapytać u producenta.

    Dzieje się trochę ale nic nie skończone więc nie za bardzo mam co wam pokazać. Mikrocement położony w 90% w łazience ale nie zaimpregnowany, futryny wszystkie osadzone i połowa ma już zaciągnięty tynk, podłogówka zalana i powili odpalamy PC, tworzy się projekt kuchni, kompletuje się łazienka, kominek koza wybrany cena ustalona muszę tylko zdobyć informacje kominiarskie (wysokość komina, jak obrobić przejście przez dach itp.)

    Pozdrawiam

  19. #719
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Jaką koze planujesz?
    Tez jestem na etapie wyboru
    Podobał się Jotul F373 ale cena go skreśla...
    Tanszy jest Dovre ASTRO 3 lub 4 ale to i tak dużo $$$ i zastanawiam się czy jest sens pakować tyle kasiury....dla klimatu....
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #720
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Jotul i Dovre poza moim zasięgiem cenowym choć model vintage bardzo mi się podoba.
    Ja chcę piecyk konwektorowy a to mocno zawęża kręg. Biorę Piccolo brązowy firmy Masterflamme 7kw (3,5k) czeska produkcja więc o jakość się nie boję. Liczę że z kominem zamknę się w 4.5k.

Strona 36 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony