dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 44
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 879
  1. #721
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Dzieki Masterflamme nie znałem, musze poszukać jakiejś fajnej oferty.
    Widze w nim jeden minus którego u mnie chyba nie przeskoczę... ma doprowadzenie powietrza od tyłu a ja zrobiłem rure z podłogi.... Musiałbym go wysunąć na salon by od ziemi kolano zrobić. Wtedy dojdzie mi kolejne kolano pod sufitem.
    Ale produkt wydaję się fajny, a i cena normalna...
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 08-12-2019 o 10:50
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  2. #722

    Domyślnie

    Witam!!!
    Zamówiłem płyty z Beton Projekt, lada dzień powinny dotrzeć. Bedę montował je samemu na obudowie kominka. Mam do ciebie jedno pytanie, jaka wyszła grubość klej + płyta. Jestem ograniczony miejscem ponieważ wkład kominkowy ma listwę wokół i dlatego jest to dla mnie istotne. Czytałem że na początku miałeś problemy z klejem, ja też się tego troszkę obawiam żeby bardzo nie poodpychał.

  3. #723
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej,
    Ile masz tego miejsca bo ten klej tytana odpycha i to sporo. Myślę że musisz przyjąć 1,5-2cm ja złapałem o co kaman dopiero po 10m2 tak że u ciebie będzie już pozamiatane. Jeśli nie masz wprawy z klejem z tuby to proponuję Ci klasyczny klej do płytek, więcej pracy bo płyty trzeba zaimpregnować wcześniej jakimś gruntem no i potem więcej roboty z klejem, ale masz czasu w cholerę i wszystko możesz skorygować, a przy tym kleju masz góra pół minuty na korektę i oczywiście musisz wiedzieć ile go położyć. Jak dasz go za dużo o nie ma opcji żebyś zapanować nad odpychaniem.

    Pozdo i powodzenia.

    Ps. Pompa śmiga w domu przyjemne 19.5 C*. Jak się wszystko ustabilizuje dam znać co i jak.

  4. #724
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Siemandero.
    Dawno nie było wpisu, więc coś skrobnę poza życzeniami świątecznymi. Działam dalej na paru polach ale głównie łazienka. Mikrocement położony na ścianach łazienki (~20m2) i pociągnięty impregnatem jeszcze żywica 2x i gotowe. Wjechała też tapeta aby ożywić wnętrze, problem w tym że nie da się zrobić dobrego zdjęcia tym materiałom i na fotkach wszystko wygląda nijak. Musicie uwierzyć na słowo że jest git i zaczekać na całość projektu.







    Ze spraw grzewczych, płyta fundamentowa rozgrzewała się około 3 dni a łącznie pompa chodziła samopas jeden tydzień. Na początku było trochę problemów aby wystartować ale wszystko zostało opanowane. Po tygodniu w domu pojawiła się temp. 24,5 *C i od tamtej pory pompa chodzi na kagańcu w taniej taryfie nocnej. Przy temp. na zewnątrz około -2 w nocy pompa sobie ciągnie co noc 10kwh, a przy obecnych temp. tak jak na fotkach.W domu ustabilizowała się temperatura 22,5(zdecydowanie za wysoka dla mnie) podbijana do 24 w południe przez słońce. Mam za to jeden problem a raczej pytanie, czy pompy panasonica używają grzałki podczas defrostów? Co noc obserwuję że pompa używa grzałki od 1 do 2 godzin a ma zadane żeby się wspomagać nią dopiero od -12 stopni. Czy ktoś może mi to wyjaśnić do czego ona używa grzałki? Zbiornik na CWU nie jest podłączony i pompa chodzi tylko w trybie grzania. Ktoś ma jakąś teorię? Info Pompa Panasonic split 5kw.





    Pozdrawiam zaglądających i Spokojnych wesołych świąt w gronie najbliższych

  5. #725
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cześć Anonimie

    Pompy Panasa 1 wentylatorowe wspomagają sie grzałką przy defroście jeśli temperatura powrotu spadnie chyba ponizej 27st.
    To wynika raczej z logiki pracy pompy i nie ma w tym nic złego. Chlopaki pisali o tym w tym wątku:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7881552

    Można wyłączyc grzałkę w menu serwisowym ale wtedy każdy defrost to 2start-stopy pompy co dla sprezarki chyba zdrowe nie bedzie.
    Producent raczej wiedział co robi zabezpieczajac w ten sposób urzadzenie. Są jednak zapaleńcy, którzy wylaczają grzałkę w opcjach i obserwują czy nie wybuchnie Zdrowych i spokojnych świąt
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  6. #726
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Tulisko i wszytko jasne.

  7. #727
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Nie do końca, Mam 1 wentylatorową SDC serii H i ona zawsze robi 2 start stopy. Grzałką nie wspomaga się nigdy nawet jak na próbę na powrocie miałem stopnie.
    Wg mnie, jak u Cebie wspomaga się grzałą to lepiej. Licznik nabija godzinę pracy grzałki a w rzeczywistości ona działa kilka minut.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  8. #728
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam w nowym roku, życzonka dla wszystkich budujących aby było mało stresu przy budowie i samych sukcesów bez przestojów.
    Styczeń już prawie za nami a ja nic nie piszę, nie zaskoczę was że już mieszkamy, walka nadal trwa i się dłuży ale klocek po klocku do przodu i może się uda wszystko zrobić co jest zaplanowane.

    Na początek wrzucę garderobę, parę desek jest jeszcze nie zaolejowanych bo brakło materiału, ale jeśli chodzi o górę to temat właściwie domknięty. Jutro wrzucę jak fotki jak to jest zrobione od strony technicznej jeśli kogoś to interesuje. Zostało jeszcze zaimpregnować cegłę i zmontować drzwi przesuwne (okucia w czarnym macie już kupione). Pytanie brzmi czy drzwi które będą z tego samego drewna co jest na górze zrobić w układzie pionowym czy na jodełkę. Druga opcja na pewno fajniejsza ale czy dam radę to dobrze posklejać oto jest pytanie

    Fotki:










    Ps. troszkę pracy to kosztowało bo jak ma się taki dach to trochę tych dziwnych kątów i cięć jest

  9. #729
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie



    Zbieram szczękę z połogi. Szacun!

  10. #730
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    uciu dzięki za info gdzieś mi uciekł twój post wcześniej.
    Ps. pompa sobie pracuje ładnie i już chyba mi miną okres latania i patrzenia na parametry co 10min
    Fotki jakieś przykładowe jak to wygląda miesięcznie, a że zimy nie widać na horyzoncie to jest git: obecnie tylko CO bez CWU.





    (16.12.2019-15.01.2020) 410kWh x 0.35gr = 143,5zł 100% tania taryfa, grzeję tylko w nocy nie korzystam z okienka dziennego będzie zarezerwowane dla CWU. Temp 20,5-23,5 zależy ile słońca wpadnie w ciągu dnia.

    Jak będzie chwila to zacznę robić raporty miesięczne w jednym poście.

    Ps. tak u nie wygląda krzywa i delta ta ostania trochę duża pewnie w stosunku do waszych ale przy moich pętlach podłogówki 120-145m i 20cm betonu wydaję się być ok. Chyba że ktoś ma jakieś cenne uwagi.




  11. #731
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    ufbufkruf dzięki za pozytywną opinię bo tak ją odbieram, dodam że zdjęcia jakoś dziwnie przekłamują na moją korzyść zawłaszcza jak chodzi o cegłę, wcale nie jest taka ładna jak na fotkach

    Jak pewni da się zauważyć moje fotki są raczej z tych nie pozowanych na których panuje burdel więc wrzucę wam trochę z innych etapów (również nie dokończonych) bo jak już pisałem robię parę tematów jednocześnie i brud plus bałagan jest stale obecny w moim życiu

    Łazienka ten temat śni mi się po nocach bo nie mogę go skończyć, dłubię i dłubię i końca nie widać, no może teraz zaczynam go widzieć

    Nie pokazywałem wam tapety która się pojawiła na zabudowie geberitu, wiem wiem odważny jestem ładują tam tapetę ale traktuję to trochę jak eksperyment. Tapeta oczywiście jest winylowa, i jak widać na fotkach dość dużo się na niej dzieje (delikatnie mówiąc) na zdjęciach wygląda raczej jak choinka ale w realu jest naprawdę spoko. mocny akcent w dość stonowanej kolorystyce łazienki.



    Gwoli wyjaśnienia na ścianach mamy 4 materiały mikrocement w ciemnym kolorze, płytki w części prysznica, tapetę na zabudowie geberita, i lustra (o tych za chwilę). Na podłodze mikrocement w kolorze o ton jaśniejszym (taki będzie w całym domu) a na suficie drewno.

    Etap podłogi
    Hydroizolacja po całości, w sumie nie wiem po co ale miałem to zużyłem wystarczyło by w brodziku.



    Mikrocement podkładowy 2x



    Potem ciemny jak na ścianach i jaśniejszy na wierzch (efekt bez lakieru, z lakierem wrzucę wam może jutro jest zupełnie inny widać każde pociągnięcie pacy i kolor ciemny się przebija)



    A tu widać wszystkie warstwy jak były nakładane


  12. #732
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Idę za ciosem i kolejna partia fotek z d..y czyli zaczęte nie skończone

    Po szybkim doktoracie z ciesielstwa, zacząłem się bawić w składnie mebli, na pierwszy rzut poszła szafka do łazienki.
    I wyszło coś takiego po lewej będzie wysuwany kosz na brudne ciuchy po prawej dwie półki po 30cm wysokości na chemię itp a w środku dwie szuflady po 30cm wysokości (fronty pojawią się w tym tygodniu)





    Jak widać mamy już umywalkę (veldman model dexter 100cm mniammm) bateria się szuka co by pasowała

    No i wisienką na torcie okazały się lustra, sztuk 2 o wymiarach w zaokrągleniu 200x120cm dające sumę prawie 5m2 i efekt sali luster w naszej mikro łazience o wymiarach niecałych 6m2. Teraz można tam dostać oczopląsu Góra luster zgrywa się z wysokością płytek pod prysznicem czyli 220 od podłogi, dość wysoko ale w łazience gdzie ściany mają 4,3m już perspektywa się zmienia



    Pozdrawiam zaglądających i do następnego



    Info dla mniej zorientowanych lustra tak naprawdę nie są takie drogie ja płaciłem 90zł/m2 dopiero cena fazowania robi robotę 20zł/mb czyli prawie drugie tyle u nie fazowania brak, małży się nie podoba i w sumie mi też takie "gołe" bardzie mi pasuje do moich klimatów.
    Ps. transport był po mojej stronie, jechałem z duszą na ramieniu dobrze że w Kielcach był korek bo inaczej inni kierowcy by mnie zjedli za tempo

  13. #733
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    W 100% pozytyw.

  14. #734
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Ekstra, świetnie wymurowałeś tę garderobę!

  15. #735
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Fazowanie zrób sam, przecież to szlifowanie "tylko"
    Ja jak kiedyś montowałem lustra z kafelkami to zamawiałem minimalne fazowanie żeby się nie pokaleczyć i ładnie licowałem lustro z kafelkami. Efekt był ekstra.

    A jak robiłem kiedyś szafę z drzwiami do przedpokoju to pękło mi lustro przy wkładaniu to aluminiowego profilu. Ale byłem zły
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  16. #736

    Domyślnie

    Nie mogę się doczekać końca wykończenia Twojej łazienki. Lustra uwielbiam we wnętrzach i u mnie w domu, będę miała ich 11, to jak najbardziej Ciebie rozumiem.
    Tapeta jest super! Mam podobną, którą planuję przykleić na meble w pokoju gościnnym. Czy z klejeniem nie miałeś problemu?
    Jedynie do czego się mogę przyczepić to jest to, czy nie jest ona za blisko prysznica...

    Szafka pod umywalkę, świetnie wykonana...ciekawość mnie zzera jakie będą fronty. Nie uwierzysz, ale zastanawiałam się nad tymi samymi umywalkami z allegro..... ale jednak zmieniłam zdanie. Producent to chyba jest ze świętokrzyskiego, z tego co pamiętam.

    No i garderoba......co to będzie dalej z nią robione?

    Poza tym widzę, ze fantazja nie jest Ci obca
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 21-01-2020 o 08:17
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  17. #737
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Super robota widzę że też nie preferujecie szablonowych rozwiązań

  18. #738

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Fazowanie zrób sam, przecież to szlifowanie "tylko"
    Ja jak kiedyś montowałem lustra z kafelkami to zamawiałem minimalne fazowanie żeby się nie pokaleczyć i ładnie licowałem lustro z kafelkami. Efekt był ekstra.

    A jak robiłem kiedyś szafę z drzwiami do przedpokoju to pękło mi lustro przy wkładaniu to aluminiowego profilu. Ale byłem zły
    To minimalne fazowanie, to się nazywa zatępienie czy jakoś tak, i to robią gratis. Ja też właśnie mam wtopione lustra pomiędzy kafelki.

    A garderoba świetna, deski do góry miodzio.

  19. #739
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za miłe słowa, fajnie że się podoba czyli nie jestem wcale takim kosmitą z moimi pomysłami.

    ciężkiprzypadek
    - klejenie jest łatwe, 3 filmiki na YT i wiesz wszystko, ważna jest rakla z nią idzie gładko, ja używałem skrobaczki do szyby w aucie, na meble trochę gęstszy klej zrób
    - tapeta jest dodatkowo pociągnięta lakierem tym samym co mikrocement zobaczymy w czasie co się będzie z nią działo
    - fronty to nie tajemnica sosna bramberg od eggera, żona wybierała inspiracją było to zdjęcie (blat też będzie u nas czarny na 99%)

    - czy coś jest nie tak z tą umywalką od veldmana czy po prostu zmiana koncepcji?
    - co do garderoby z zewnątrz to brakuje jeszcze drzwi a jak pytasz o środek to jest parę pomysłów ale muszę to przemyśleć i policzyć co ile będzie kosztowało



    Detale które obiecałem


    Garderoba, z przodu dechy łapane małym wkrętem co by się nie rzucało w oczy a od środka już konkretny ciesielski (bodajże 5x60)





    Potem zostało tylko ładnie wypoziomować i złapać jakoś do sufitu ale na tyle luźno aby była opcja ruchu bo jednak taki dach pracuje, minimalnie ale zawsze coś. I tak to sobie wymyśliłem





    A tak to wygląda od środka



    No i na koniec coś z cyklu "znajdź 5 różnic"


  20. #740
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Mikrocement detale

    Łazienka i jeden pokój na gotowo, mam nadzieję że coś widać. Jak już będzie całość w domu poproszę żonę z porządnym aparatem o dokładne fotki bo telefonem jest lipa.









    Pozdrawiam

Strona 37 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony