dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 44
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 879
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Podziwiam. Ja zrezygnowałem z płyty z kilku względów - głównie koszty, ale nie tylko. Miałem obawy przed upchnięciem ogrzewania w płycie a tu proszę - wszystko... Bałbym się. Zwłaszcza, czy coś nie zostanie uszkodzone w czasie chodzenia po tym. Bo po wylaniu to już pewnie trudno coś uszkodzić. Chociaż, tak szukając strachów, większość jest pod płytą, nie otulone betonem i mogą tam być (chyba?) spore naprężenia czy przesunięcia.

    Czy dobrze rozumiem, że rury od wentylacji nie są niczym odizolowane od płyty? To chyba dodatkowo ogrzeje powietrze nawiewane (i to jest fajne IMO) ale też niepotrzebnie ogrzeje powietrze wywiewane. Ciekawy jestem efektów

    Fajnie że ktoś przeciera szlaki i to opisuje. Łatwiej będzie mi podejmować decyzje przy budowie następnego domu.

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post

    Czy ktoś wie czemu zdjęcia są wyświetlane w takich miniaturkach w wątku i czy da się dodawać więcej niż 5 załączników z komputera w jednej wiadomości?
    Jak wrzucasz funkcją forumową, to wrzuca coś takiego:

    Kod html:
    [ATTACH=CONFIG]379220[/ATTACH]
    Jak chcesz, żeby zdjęcie pojawiło się "normalnie" to bierzesz ten numerek, i "ubierasz" go w takie znaczniki:

    Kod html:
    [IMG]http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=379220[/IMG]
    I wtedy wygląda to tak:



    Też duże zdjęcia trochę pomniejsza i trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać "pokaż obraz" (albo podobnie - zależnie od przeglądarki) a czasami jeszcze potem lupę.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-01-2017 o 20:01

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Kaizen Witam cie u mnie
    Bałbym się. Zwłaszcza, czy coś nie zostanie uszkodzone w czasie chodzenia po tym. Bo po wylaniu to już pewnie trudno coś uszkodzić. Chociaż, tak szukając strachów, większość jest pod płytą, nie otulone betonem i mogą tam być (chyba?) spore naprężenia czy przesunięcia.
    Co do uszkodzenia w trakcie budowy to wiesz jak robisz u siebie to uważasz bał bym się jak by to robiła ekipa bez doświadczenia po drugie robisz próbę ciśnieniową tuż przed wylanie betonu i masz pewność a rekuperacja tam nie ma czego uszkodzić te rury są naprawdę solidne tak jak kable elektryczne które trochę bardziej obrywają prowadzone po ścianach niż po "miękkim" XPSem. No i pamiętaj o jednym u mnie nic nie ma styku z betonem dlatego jestem spokojny

    Czy dobrze rozumiem, że rury od wentylacji nie są niczym odizolowane od płyty? To chyba dodatkowo ogrzeje powietrze nawiewane (i to jest fajne IMO) ale też niepotrzebnie ogrzeje powietrze wywiewane. Ciekawy jestem efektów
    Tylko folia budowlana 2x, też jestem ciekaw efektów ale na chłopski rozum chyba będzie tak jak mówisz.

    Odgrzebałem parę fotek z tel żony (są szczegóły w pomieszczeniu technicznym)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61.jpg
Wyświetleń:	485
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	379264
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	62.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	379265
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	63.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	379266
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	64.jpg
Wyświetleń:	3043
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	379267

    Ps ten sposób to chyba na dodawanie zdjęć z serwera(np fotosik.pl) a z dysku chyba się tak nie da.


    Koszty PF (pewnie trochę po łebkach ale z grubsza tak to wygląda):

    Koparka 2700 (120zł/h)
    Piasek 6500 (320 za wywrotkę 25t)
    Geowłóknina do wykopu, folia pod beton, szpilki itp 1000
    XPS 13680 (38m3 360/m3)
    Kanaliza 950
    Drut wiązałkowy pianki pistole itp 350
    Zbrojenie klasyczne 1400 (około 500kg)
    Zbrojenie rozproszone 4250 (około 550kg)
    Beton 5600 ( 32m3 185zł/m3)
    Rurki CO i CWU 6300 (~1500mb)
    Otulina rurek CWU 110
    Rekuperacja 6400
    Klipsy do podłogówki i szyny 550
    Płyta OSB na szalunek 500
    Elektryka 1800 (1000 materiał 800 robocizna)
    Robocizna 2000 (wylewanie betonu i zacieranie całonocne)

    Razem:
    54 090
    Co daje przy 155m2 płyty kwotę 348zł/m2
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 02-06-2017 o 22:07

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Ps ten sposób to chyba na dodawanie zdjęć z serwera(np fotosik.pl) a z dysku chyba się tak nie da.
    Fotki dodajesz najpierw "normalnie" załączasz, a potem przerabiasz i zamiast tego ATTACH używasz IMG - i podstawiasz ten numer, który ma załącznik


  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak dodajesz zdj to w oknie w którym piszesz kliknij dwa razy na zdjęcie. Wyskoczy nowe okno z edycją.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dodawanie zdj..jpg
Wyświetleń:	2708
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	379269
    Ostatnio edytowane przez aiki ; 21-01-2017 o 22:02

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    robisz próbę ciśnieniową tuż przed wylanie betonu
    Jak człowiek mało czyta, to śpi spokojniej. Ja chyba za dużo się naczytałem. A to historia, jak to przepływ przez jedną pętlę podłogówki był ciągle mały, a to że zostawione ciśnienie w podłogówce na czas wylewek poszybowało w kosmos.
    A właśnie - nie trzymałeś hydrauliki i podłogówki pod ciśnieniem w czasie zalewania? Wtedy jakieś załamania czy przewężenia nie tylko są trudniejsze do zrobienia a i wyciek od razu widać.
    A czy majster chodzący z wibratorem coś może uszkodzić? No, chyba nie powinien... Ale przy odrobinie pecha jak stanie na koniec pręta dolnego zbrojenia i tenże koniec trafi na coś delikatnego? Albo pechowo nadepnie na drucik zbrojenia rozproszonego i wbiję tę szpilę w rurę? A czy ciśnienie betonu wypadającego z pompy nie mogłoby załamać rury od rekuperacji?

    Tak, wiem. Mam talent do wynajdowania potencjalnych problemów. Przydaje mi się do ich unikania zanim się pojawią

    Jeszcze mi się skojarzyło - dom jakby pod M3system projektowany. Długo i ciepło o nich myślałem, ale w końcu odpuściłem. Głównie przez specjalne wymogi akustyczne na mojej działce. Ale też trochę innych drobiazgów się przyczyniło.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hehe trochę się uśmiałem. Faktycznie to już krok do paranoi proponuje Ci kupić metr rurki rehau i parę drucików zbrojeniowy jak zrobisz krzywdę rurce w 10min to masz u mnie piwo. Naprawdę trzeba się postarać żeby im coś zrobić nawet gwoździem.
    Ps. Ja miałem ciśnienie cały czas nabite w rurkach podczas zalewania betonem. A co do rekuperacji trochę się martwiłem bo rury miękły na słońcu ale niepotrzebnie. Wszystko jest ok jutro postaram się wrzucić fotki.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Co do M3system miałem okazję być w ich domu. W sumie poza sklepieniem wyglada normalnie ale faktycznie ma parę obostrzeń no i tak jak piszesz akustyka. Ale fajnie że jest coś takiego.

  8. #28

    Domyślnie

    Ciekawa budowa. Kilka rzeczy faktycznie widzę pierwszy raz. Będę podglądał i kibicował. Widać że wykoncypowałeś wszystko zanim wbiłeś pierwszą łopatę

    Ja u siebie kładłem rurki podłogówki kantherm pe bez alu w środku i też nie obawialem sie o nie pomimo faktu, że samemu wielokrotnie zdarzyło mi się stanąc na nich, leżących na zbrojeniu. Nie mają aluminium w środku i w związku z tym nie posiadają "efektu pamięci". Nawet ściśnięta wraca do swojego pierwotnego kształtu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam cię.
    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Widać że wykoncypowałeś wszystko zanim wbiłeś pierwszą łopatę
    No nie da się ukryć że trochę głową popracowałem wcześniej ale tego jest tyle że podczas budowy i tak co chwile coś cię zaskakuje


    Ja u siebie kładłem rurki podłogówki kantherm pe bez alu w środku i też nie obawialem sie o nie pomimo faktu, że samemu wielokrotnie zdarzyło mi się stanąc na nich, leżących na zbrojeniu. Nie mają aluminium w środku i w związku z tym nie posiadają "efektu pamięci". Nawet ściśnięta wraca do swojego pierwotnego kształtu.
    Właśnie mi przypomniałeś:
    TIP dla tych co płyta przed nimi. Tak jak mówisz rurki tylko jedno warstwowe (chyba tak się je określa) czyli np tak jak ty masz kanther pe-rt(też je chciałem ale pojawił się Vega1 i wziąłem Rehau) czy tak jak u mnie pex -a (b lub c już nie pamiętam). Żadne wielowarstwówki. Choć sam chciałem rurki John Guest bo mają świetny system zaciskowy to niestety mają tylko wielowarstwowe z aluminium w środku.

    Ps.
    Byłem w twoim dzienniku. Super budowa a jak wrzucę fotki z budowy ścian to stwierdzisz "ej ten gość ukradł mi moje fotki" bo mamy tak naprawdę bliźniacze pomysły i wykonanie.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Jak będę miał więcej weny na pewno pojawi się wątek o tym co bym zrobił inaczej co poprawił a z czego zrezygnował itp. plus kosztorys każdego z etapów. Na razie postaram się zrobić foto relację do stanu obecnego. Myślę że tak będzie ciekawiej bo 1 fotka to tysiąc słów.

    Miałem pokazać jak wygląda rekuperacja od środka.
    [IMG]379347[/IMG]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	379347  

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    ŚCIANY

    Zaczynamy od krótkiego opisu.Ściany nośne tylko po obwodzie domu. Bloczek komórkowy H+H 500 TLMB 24x24x59cm klejony na piankę tytana.
    "Ściąga" co jest potrzebne samorobowi


    Bloczek przyjechał rozładowany HDSem potem paleciakiem rozwieziony po płycie (to tylko połowa palet łącznie poszło chyba 11)

    Pierwsze dwa dni to robienie pierwszej warstwy pomagał szwagier murujemy klasyczne na zaprawę (to jedyne dwa dni z betoniarką u mnie na budowie) potem już tylko piana tytan. Budynek po obwodzie ma 65mb minus okna i drzwi wychodzi 50mb (okna wszystkie od podłogi po wieniec)



    Ps. dzieki panowie za pomoc w dodawaniu zdjęć ale jak na razie jestem nie reformowalny
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:55 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wciśnij edycja postu i potem 2 x klik na zdjęcie. Potem wybierasz pod "size" kolejny większy rozmiar.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Ps. dzieki panowie za pomoc w dodawaniu zdjęć ale jak na razie jestem nie reformowalny
    Kurde the_anonim przeca tutaj Ci wyszło:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7391121

    Zrób tak jak pisałem w tym wątku.
    Załóż sobie na fmix konto, a do niego album.
    Wgraj zdjęcie/zdjęcia ze swego kompa. Zapisz je w albumie np. pt. budowa.
    'Potem klikasz na to zdjęcie, otwiera się, a po prawej stronie masz kilka linków do skopiowania.
    Kopiujesz ten: zdjęcie na forum

    Kiedy piszesz posta, wklejasz ten link i gotowe.

    PS. A budowa extra...tylko zdjęcia małe....

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Dzięki, zrobię to starą szkołą z serwera. aiki nie mam takiej opcji po kliknięciu ja size (może to przez przeglądarkę albo dlatego że mam Mac-a?) Nieważne może kiedyś się nauczę

    Tak to wygląda w praktyce



    Ściany pną się do góry.







    A tu moje żółte Lambo które ujeżdżałem przez 2m-c (pożyczone z firmy szwagra)

    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:30 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Tu jeszcze detal rekuperacji, wloty do skrzynek rozprężnych (miałem pełną świadomość że wyjdą w połowie ściany ale tak musiało być ze względu na rury i zbrojenie obwodowe)



    Docelowo ułożone jest 9 warstw czyli mamy wysokość 216/217cm do wieńca.

    Znowu gdzieś mi trochę zdjęć zniknęło więc płynnie przechodzimy do ŚCIAN DZIAŁOWYCH

    Działówki to silikaty dokładnie Silka e12 Xella (12cm) nie najtańsza ale ma dobrą wymiarowość i co dla mnie najważniejsze ma dziurki na prowadzenie elektryki która u mnie idzie z dołu do góry. Muruję oczywiście na pianę.



    Wstępne przymiarki (pierwsza warstwa na zaprawę z wora)





    tutaj jeszcze widok jak wyglądają ściany nośne i widok na salon(6x10m). Ta plątanina rurek to łazienka i za ścianą(jeszcze wirtualną) kuchnia.

    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:36 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Dla przypomnienia elektryka nie styka się z betonem, kable są w plastikowej rurce która jest ucięta na równo z płytą



    na zdjęciu widać rurę od rekuperacji plus elektrykę.



    Lecę z pierwszą warstwą (kable na bieżąco idą w górę do docelowej wysokości) widok na łazienkę



    Widok z salonu na strefę nocną czyli 3 pokoje i łazienka





    PSTRYK MAGICZNĄ RÓŻDŻKĄ



    i mamy połowę wysokości



    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:41 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie



    tak to kleiłem



    Gdy doszedłem do momentu że nie było już żadnych kabli do góry olewałem układanie tak aby się zgadzały dziury w bloczkach.



    No i gotowe



    Od lewej duże okno 3x2.16m (master sypialnia), potem pokój córki okno 1.5x2.16m i trzeci pokój okno też 1.5x2.16m (na razie bez przeznaczenia)

    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:47 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    tu jeszcze rzut na łazienkę widać brodzik po lewej i po prawej kibel tam też jest jeden z wyciągów od rekuperacji będzie od razu zamaskowany jak przyjdzie stelaż.
    Babol się trafił bo jak wylewałem płytę to byłem tak nakręcony że zapomniałem o spadku przy brodziku więc czeka mnie ostre kucie i szlifowanie

    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:48 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Poza pierwszym dniem gdzie pomagał mi szwagier reszta roboty moja
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 23-01-2017 o 10:05

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam,
    czekam i czekam ale sie nie doczekałem myslałem ze zobacze ściany aż do dachu, bo ciekawi mnie jak to wygląda od środka. Jaki będzie sufit? Drewniana podbitka? Ściany działowe bedziesz jeszcze murował wyżej? To mniej najbardziej interesuje bo podoba mi się taki pomysł, sufitu do dachu
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Strona 2 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony