dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 44
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 879
  1. #41

    Domyślnie

    Rzeczywiście dużo podobieństw. No ale my budowniczowie stodół musimy trzymać się razem Tylko u Ciebie taki bardziej długi jamnik
    No i też na pianę murowałeś

    Salon 6x10 - przyznam, że też bym wolał taki prostokąt, a wyszedł mi niestety bardziej w kwadrat, co dla mnie jest mniej ustawną opcją.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    czekam i czekam ale sie nie doczekałem
    Ty chyba jesteś w gorącej wodzie kompany wszystko w swoim czasie. Musi być chronologia zachowana.

    Ściany działowe bedziesz jeszcze murował wyżej?
    Tak ale jeszcze tego nie zrobiłem tyle mogę zdradzić.

    bo podoba mi się taki pomysł, sufitu do dachu
    To jest nas przynajmniej dwóch na forum

    Cytat Napisał Daniellos_
    Tylko u Ciebie taki bardziej długi jamnik
    Takie było założenie od początku ma być prosty dach dwu spadowy 25stopni więc optymalnie jest rozpiętość 6m i dlatego taki długi. Połowa (10m) strefa dzienna open space kuchnia jadalnia salon i druga połowa (11m) strefa nocna trzy pokoje i łazienka. Wiatrołap i pomieszczenie techniczne to był przymus więc wylądowały poza głównym budynkiem na północnej ścianie (nawiasem tam jest osobny dach płaski). Według zasady jak najprościej (przynajmniej dla mnie )

    Ps. wieczorem postaram się dojść relacją do dachu (może)

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    ŚCIANY cd.

    szybki rzut na pokoje
    (3x4=12m2) pierwszy od kuchni



    (3x5=15m2) drugi



    (4x6=24m2) trzeci



    A teraz etap WIENIEC czyli flaki z olejem nudno i długo ja cholera (w moim przypadku dużo tego było bo dom długi i jeszcze 8szt słupów w części salonowej = 1,5m-c pracy conajmniej)

    Wymiary to 24x27cm wieniec od razu jest nadprożami nad oknami. Aha w części "nocnej" są jeszcze puszczone belki poprzecznie po ścianach pokoi tak żeby lepiej spiąć ściany nośne (tak na wszelki wypadek). Poszło około 0,5 tony stali fi12.
    Co do samego szalowania to wykorzystałem patent kolegi Sadysty (tam jest wszytko super opisane więc odsyłam)





    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:23 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    szpilki do murłaty fi18 1m cięte na pół



    Końcówka pręta wygięta na giętarce potem nakrętka i duża podkładka (raczej chyba nic tego nie wyrwie)



    tutaj szczegóły szalunku czyli widać białe rurki(elekryczne fi16mm) w środku szpilki fi6 ściągają płytę osb 18mm. Szpilki od murłaty w odstępie około 1,5m przykręcone do strzemiączek drutem ładnie się trzymały podczas lania betonu, dodatkowo zaklejone ducktap-em (warto to zrobić potem mamy ładną czystą szpilkę)



    tu widać zbrojenie tych "beleczek" w poprzek



    Budowanie szalunku słupów do salonowych okien (3 okna 3x2,17m)



    Wieniec robiłem z żoną (jak się nudziła to się budził się w niej artysta)



    A tak wygląda moje maleństwo z końca działki ( działka zaczyna przypominać dżunglę nic z nią nie robiłem przez ten rok)

    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 20:42 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Zalewanie betonem robiłem ze szwagrem poszło jak dobrze pamiętam 8m3 B30. Zalewaliśmy oczywiście pompą było trochę problemów bo dom długi grucha miała problem z ustawieniem się żeby wszędzie sięgnąć. Sam etap lania bez zdjęć bo wiadomo jak to w dwójkę (jeden na "żółtym lambo" trzyma rurę drugi pcha "lambo")

    Niestety przez pośpiech (bo zima już blisko) zdarzyły się ze trzy miejsca gdzie coś rozepchało ale to wina moja brak szpilek w tych miejscach i trochę z mocno wibratorem dawałem. Tak że będzie trzeba to ładnie pod szlifować (życie)

    A to już płyty po rozszalowaniu





    Jak to ułożyłem to stwierdziłem że będę robił takie duże donice betonowe żeby płyty zarobiły na siebie (wydałem więcej na płyty niż na beton do wieńca)

    A tu porównanie szpilek (fi6 w zupełności wystarcza do ściągania płyt żadna nie puściła)





    Oczywiście gdzieś się zapodziały zdjęcia efektu po rozszalowaniu (prawo marphy'ego)
    Ale spokojnie będzie widać wszystko przy relacji z dachu.
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 20:45 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Ty chyba jesteś w gorącej wodzie kompany wszystko w swoim czasie. Musi być chronologia zachowana.
    hehe no bo to mnie najbardziej interesuje, sam tak chciałem ale nie pykło.

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Budowanie szalunku słupów do salonowych okien (3 okna 3x2,17m)
    hmm a dlaczego nie wypuściłeś starterów z płyty do tych śłupów? Moim zdaniem to błąd, bo tak na prawde wtedy te słupy są bez sensu bo nie spinają wieńca z fundamentem, a takie jest chyba ich zadanie. Co na to kierbud? No i powiedz bo miałem się też pytać, tą płytę z opcją "all inclusive" to ktoś projektował, prawda? Zbrojenie rozproszone też nie wszyscy potrafią liczyć. Możesz zdradzić kto Ci to projektował, dla mnie tak na przyszłość, jak to tajemnica to napisz proszę na priv
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej
    Spoko. startery z płyty są znajdę zdjęcie na dowód. Zaraz postaram się zacząć dach.

    tu ładnie widać:
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 23-01-2017 o 21:44

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Hej
    Spoko. startery z płyty są znajdę zdjęcie na dowód. Zaraz postaram się zacząć dach.
    A to przepraszam widocznie doszukiwałem się starterów tam gdzie nie powinno ich być.

    BTW: wciąż czekam na ten dach
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    DACH

    Czyli moja wisienka na torcie.

    Widzę że nie mam zdjęć z części etapów bo z dachem goniłem przed zimną wiec trochę*opiszę pierwsze co i jak a potem fotki.

    Pierwsze były rozterki robić przed zimą czy nie niby cześć tematów miałem dogranych ale jeszcze więcej było niewiadomych ale bardzo mi było szkoda ścian i tego że będzie mi się lało do środka i wogóle.
    Decyzja zapadła ROBIĘ! Brat który mi pomagał przy płycie wrócił z zagranicy wiec szybki telefon no i mam pomocnika jakoś będzie.

    Wymyśliłem sobie a dokładnie wymarzyłem sobie że chcę mieć prawdziwą stodołę taką*jak z "kolorowych pisemek" czyli bez stropu za miast tego duża przestrzeń i widoczna więźba a co jak marzyć to na całego. No i wyszło mi coś takiego:

    Dach dwuspadowy krokwiowo kleszczowy,kąt 25stopni, padło na wymarzone drewno BSH, wiec na pewno musi być izolacja nakrokwiowa (nie wiem czemu ale mam straszną niechęć do wełny tak po prostu). Tutaj wkracza mój konstruktor i mówi masz 22metry długoś domu musimy to jakoś usztywnić żeby nie pływało wiec pojawia się deskowanie. Siadłem i zacząłem ostro myśleć jak to zrobić żeby się nie narobić a za razem żeby mój portfel to udźwignął. JEST- muszę zrobić dwa w jednym czyli deskowanie ale z takiego drzewa aby było to już na gotowo. No i już wszystko było jasne jak będzie przebiegać procedura.
    Dodam tylko że od razu jako pokrycie była brana blacha na rąbek.

    Problem był tylko jeden jak to zrobić żeby było jak najlepiej i jak najtaniej. Czyli po staremu wszystko samemu.

    Po kolei
    Więżba
    Drewno BSH (czyli tz. klejonka) delikatnie mówiąc nie jest popularna wśród inwestorów indywidualnych, a firmy pośredniczące koszą jak za zborze. Trochę telefonów i udało się.
    Teraz opcja wycinania więźby samemu czy dać komuś. Jak z nieba spada mi firma niedaleko mnie która ma maszynę CNC tak to się chyba nazywa (z tego ci mi wiadomo dwie są w moim województwie).
    Lecimy! Drewno zamówione tir z kantówkami 12m wali prosto do tartaku, 3 godziny i więźba gotowa (XXI wiek)

    Na drugi dzień przyjechały klocki lego dla dużych chłopców









    Na samej górze kontrłaty impregnowane suche, pod nimi krokwie, po prawej kleszcze, na dole po lewej krokwie dachu płaskiego a po prawej deska świerkowa sucha 4x12cm (pomyłka dostawcy miała być deska 2x12cm jako łaty pod rąbek)





    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 20:49 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Przekroje:

    Krokiew 10x20
    Kleszcze 8x16

    A tu murłata 14x14 drewno też świerk suszone ale już nie klejone (zwykłe). Długość 6m







    Ps.
    Na zdjęciach widać jak wyszedł wieniec w salonie i słupy, a ten kabel na środku to pod przyszłą wyspę kuchenną. No i rzuca się jeszcze brak ściany szczytowej (dach był robiony na wariackich papierach)
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 20:53 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Teraz rach ciach murłata zaimpregnowana.

    Najważniejszy moment chirurgiczna robota wrzucamy ją na winiec (przyjechał kolejny brat) robimy w trójkę. Musi być idealnie bo krokwie są zacięte na rozstaw 6,06m (dalmierz w ruch). Czyli albo murłata będzie idealnie równolegle do siebie albo będzie dupa i męczarnia. Na koniec dnia dalmierz pokazuje w każdym miejscu na długości 22m max odchyłkę rzędu 2mm. Jest dobrze.

    Zdjęć brak

    Aha Wieniec mam na wysokości 2.44m( albo 2.45) wyszedł bardzo równo nić nie trzeba było robić sprawdzone niwelatorem.
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 20:54 Powód: literówka

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Robimy więźbę

    Skręcamy wszystko na dole. Szpilki fi16 odpowiednio przycięte, duże podkładki i takie nakrętki kołpakowe, ma być elegancko. Czyli szpilka w szczycie potem kleszcze.



    Wszystko do siebie pasuje idealnie i za każdym razem jest powtarzalne. Ta maszyna do zacinania jest MEGA. Oczywiście mamy wszystko również nawiercone łącznie z miejscem gdzie idzie wkręt przez krokiew do murłaty.

    A wkrętów używamy Spax-ów 8x280 (zakupiona wkrętarka udarowa 220Nm idzie jak w masło)



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	379506
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 20:56 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    A tak wygląda projekt




    Odstępy między krokwiami 85cm
    Mamy 26 Par krokwi i jak widać nie ma krokwi poza ścianą szczytową a co do długości to krokiew wystaje 2cm poza mur. Czyli mamy dach bezokapowy

    Dach płaski jest osobnym tworem ale o tym później.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Ostatni post bo późno jutro reszta.

    Więźba się robi (niestety już tylko w dwójkę)



    A od tego zaczniemy jutro czyli deskowanie





    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 20:59 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Z góry przepraszam z chaos w moich postach. Dużo tego się zebrało na raz i ciężko pozbierać myśli z ostatnich 6 miesięcy.

    Pozdrawiam i mam nadzieję że się podoba.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Ok dziś zaczniemy trochę od informacji z cyklu "jak to robiłem"

    Krokwie były skręcane na dole w salonie potem wrzucone na murłatę ale szczytem w dół (bez problemów w dwie osoby) i tak sobie "dyndały" wisząc na murłacie. Następnie jeden podnosił szczyt jak wahadło nad głowę drugi podjeżdżał w tym czasie "żółtym lambo" i takim sposobem mamy połowę drogi. Teraz wskakujemy na rusztowanie w dwójkę i ciach do góry KROKIEW STOI . Potem jeszcze tak samo 25razy Trochę było logistyki przy stawianiu krokwi w pokojach bo tam było mnie miejsca na takie wahadło krokwią ale daliśmy radę.

    Jak wspominałem wszystko jest tak perfekcyjnie zacięte że między krokwią a murłatą ciężko włożyć żyletkę. Teraz tylko ustawić w odpowiedniej odległości i bach wkręt 28cm koniec pracy.
    Wiatrownice instalowanie od góry (wszystko na odwrót )

    To chyba wszystko o stawianiu więźby (czas to 4/5dni na wszystko)

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Kolejny etap DESKOWANIE

    Miało być na gotowo więc jest
    Zakupiłem Modrzew syberyjski (spokojnie nie wygrałem w totolotka, mam go w cenie podbitki z kastoramy)
    Dokładnie to deska elewacyjna pióro wpust grubość 20mm szerokość 20cm i długość 5,1m (udało się idealnie krokwie co 85cm czyli 5,1:0,85=6 krokwi odpad=0 )

    Wkrętarka w dłoń wkręty spax 4x40 sztuk 2tys. i lecimy o dołu do góry.

    Jak widać na zdjęci przyjechała izolacja nakrokwiowa Płyty PIR 16cm (lambda 0.021)





    Jak widać pogoda nam dopisywała a to końcówka listopada albo już grudzień.







    sebcioc55
    chyba na to zdjęcie czekałeś





    Oczywiście ściany działowe będą jeszcze pociągnięte do samej góry ale to jeszcze przede mną.
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:10 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    No wlasnie o to chodzilo zajebiscie jest!!! Salon mega bedzie wygladal jak juz sie sciany ogarnie i reszte taka opcja jest zajebista bo szybka czysta i jak piszesz nie super droga, no i mega wyglada!
    Na to jeszcze tylko czarne kable do oswietlenia na wierzchu i w ogole bedzie kozacko
    Btw jakie U bedzie mial ten dach z ta płytą?

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Kolejny etap IZOLACJA NAKROKWIOWA

    Płyty to produkt Gór-stal (czyli termoorganica) 30%ceny w dół od Thermano a jakość powłoki alu w mojej subiektywnej(podkreślam) opinii lepsza wiec sorry Thermano ale to dużo złotówek w mojej kieszeni zostaje.
    Grubość 16cm wymiary 2,4x1,2m (ale można zamówić do 12m) wymiar 1.2m się nie zmienia.

    Zanim poszła izolacja dałem dodatkowo folię parizolacyjną w wartwą alu Storex 90 oczywiście napisami do dołu bo wszystko jest u mnie na odwrót (więc się gorzej rozwijało).
    Potem płyta MFP 22mm Pfleiderer (kto wymyśla takie nazwy) jest różnica w porównaniu do OSB i to duża. Przycięta od razu w firmie na 42cm czyli trzy równe płyty z jednej dużej (2,5x1,25m). Płyta montowana do czoła krokwi tak aby PIR się o nią zapierał (wysokość tak aby wszystko grało z wysokością PIRa) łapane na wkręty 8x90 Bez wkrętarki udarowej ani rusz. Można się na tym wieszać i się nie zerwie.
    Teraz płyta PIR i pas podrynnowy a dokładnie jego połowa bo reszta pasa podrynnowego będzie robiona jak będą rynny (system bez okapowy). Pas podrynnowy robiony samemu u kolegi na giętarce kupiłem arkusze blachy. Pas przykręcony do płyty MFP farmerami.



    Szczegół ściany szczytowej ehh trochę pisania będzie. PIR wystaje 20cm bo tyle będzie styropianu na elewacji tak że wszystko się zlicuje w efekcie dach będzie wyglądał jak "normalny dach" czyli nie będzie wielkiej wiatrownicy na ponad 25cm. Nie wiem czy to jest zrozumiałe ale dalsze zdjęcia na pewno wszystko wyjaśnią. Podobnie zresztą sprawa ma się z rynna bezokapową jak przyjdzie ocieplenie ścian to nie będzie widać że dach to taki grubas.



    Łacimy na bieżąco warstwa po warswie jak widać pod kontrłatę idzie taśma uszczelniająca, a łaty to deska calówka (12 albo 15cm) świerk skandynawski suchutki jak wiuro wcześniej zaimpregnowany.(wszystko na bogato)
    Do przykręcania kontrłat używamy wkrętów DMX 6x280 (dwa rodzaje łepków) tależykowy pod kątem prostym wkręcany a pod kątem 30stopni klasyczny łepek. Ilość około 500szt.
    A do łat DMX 4,5x60 ilość ponad 1200szt. (muszę sprawdzić dokładnie)









    Płyta PIR tak ja paroizolacja na każdym łączeniu uszczelniona taśmą aluminiową (jest duża różnica między metalizowaną)
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-11-2017 o 21:15 Powód: podmiana zdjęć ehh ten fotosik

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Membran to Dorken Delta Vitaxx plus (165g) z paskiem klejącym. Nie tania ale po prostu zajeb.....a.

    A tak to wygląda w szczegółach.



    Szczyt gotowy (zaklejony jak talala )




    wszystko gotowe pod pokrycie (a tak naprawdę to jeszcze pól drugiej strony zostało do zrobienia)




    I znowu wydaje mi się że zdjęć było dużo więcej

Strona 3 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony