dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 44
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 879
  1. #661

    Domyślnie

    Dostaniesz w hurtowni z wentylacją i pewnie w większej z hydrauliką.

  2. #662
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej.
    Tak jak pisze agb choć ja 90% takich gratów kupuję na alledrogo ze Smart-em (bo jest dużo taniej) i codziennie jestem pod paczkomatem.
    Szukaj coś w stylu"obejma montażowa z gumą"
    Pozdro

  3. #663
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    A ja myślałem, że tylko ja jakiś dziwny jestem i dziennie paczkomat odwiedzam Ostatnio miałem 4 paczki do odebrania i spowodowałem małą kolejkę
    Dziś zamiast jechać 5km do hurtowni...kupiłem u nich z dostawą do paczkomatu koło domu.... lenistwo
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #664

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Tak jak mówisz rurki tylko jedno warstwowe (chyba tak się je określa) czyli np tak jak ty masz kanther pe-rt(też je chciałem ale pojawił się Vega1 i wziąłem Rehau) czy tak jak u mnie pex -a (b lub c już nie pamiętam). Żadne wielowarstwówki.
    Cześć, właśnie w przyszłym tygodniu zalewam płytę z rurkami na górnej warstwie zbrojenia. Rury mam wielowarstwowe wavina bo wydawały mi się najmocniejsze żeby przetrwać betonowanie. Miały najlepsze parametry na papierze. Myślisz, że rury z warstwą aluminium są słabsze?

    Rury na czas betonowania nabijałeś wodą czy powietrzem? My mieliśmy wodą ale sąsiad hydraulik nas straszy zamarznieciem niewydmuchanych resztek wody i rozsadzeniem rur. Wydaje mi się to mało prawdopodobne.
    Jeszcze mam pytanie odnośnie zacierania. U ciebie chyba wystawało na to za dużo rzeczy ale czy można to zrobić zacierarką taką do posadzek jakieś 12h po wylaniu? Beton teraz bedzie dłużej wiązał, nie wiem kiedy by był ten moment na wjechanie z nią na płytę.

  5. #665
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej nowa7 jak już masz je założone to szkoda dywagować, myślę że sebcioc55 będzie miał większą wiedzę możesz go spytać on tam cały czas w temacie siedzi. Tu raczej nie chodzi o bycie "najmocniejszymi" przy betonowaniu a o wielowarstwowość i tą warstwę aluminium, nie będę zmyślał o co tam chodziło bo nie pamiętam, jedyne co mi utkwiło w głowie to że jeden z wiodących wykonawców płyt w Polsce wspomniał że w Belgi już jest zabronione robienie płyt na wielowarstwówkach. Ale tak jak pisałem wcześniej nie przejmuj się jak już jest gotowe to zalewać i spać spokojnie.

    Nabij powietrzem bo szybciej, łatwiej i będziesz wiedzieć jak by coś było nie tak na manometrze(czy jak tam się to zwie). Potem spuścisz powietrze i problem z głowy.
    Tak da się zatrzeć beton żeby był na gotowo u mnie tak miało być ale zbrojenie rozproszone popsuło szyki i deszcz parę godzin po zalewaniu. Samemu raczej mało prawdopodobne żeby ci się udało jak nie masz doświadczenia z zacieraczką i tak jak piszesz ważny jest moment wejścia na beton (nie za wcześnie bo się utopisz i nie za późno bo gówno zrobisz) polecam ekipę która to robi zawodowo.

    Życzę powodzenia i daj znać jak wyszło.

    Ps. Kazien wrzuć fotki jak możesz jak masz podłączone te rurki przelewowe(do kanalizacji) od zmiękczacza bo instrukcja ten tego raczej z takich ubogich jakby szkoda im było na papier.

    Jutro raport z tygodnia walki

  6. #666

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Tu raczej nie chodzi o bycie "najmocniejszymi" przy betonowaniu a o wielowarstwowość i tą warstwę aluminium, nie będę zmyślał o co tam chodziło bo nie pamiętam, jedyne co mi utkwiło w głowie to że jeden z wiodących wykonawców płyt w Polsce wspomniał że w Belgi już jest zabronione robienie płyt na wielowarstwówkach.
    To chyba rozmawialiśmy z tym samym. Tylko ja dostałem wersję, że w Holandii zabronione jest używanie rurek z Alu do CW(U)

  7. #667
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    agb a może to była Holandia jeden czort Pan z niemieckim akcentem?

  8. #668

    Domyślnie

    Ta

  9. #669

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz. Trudno najwyżej dam samopoziom potem i tak podłogówka bezpośrednio w plycie jest lepszym rozwiazaniem ze względu na nie wjeżdzanie w drogą taryfę z grzaniem.

  10. #670
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    dzięki za odpowiedz. Trudno najwyżej dam samopoziom potem i tak podłogówka bezpośrednio w plycie jest lepszym rozwiazaniem ze względu na nie wjeżdzanie w drogą taryfę z grzaniem.
    Mam podłogówkę w wylewce i nie " wjeżdżam w drogą taryfę z grzaniem ". Ale masz rację, dziś wybrał bym opcję rurki w płycie od pana z niemieckim akcentem.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 19-10-2019 o 21:21
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #671
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Ps. Kazien wrzuć fotki jak możesz jak masz podłączone te rurki przelewowe(do kanalizacji) od zmiękczacza bo instrukcja ten tego raczej z takich ubogich jakby szkoda im było na papier.
    Chodzi o to:


    ?

    Były tu też podpięte skropliny z reku i są ciągle skropliny z klimy.
    "Syfon" jest zrobiony niżej z kolanek kanalizacyjnych, których mi zbywało.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Temp.jpg
Wyświetleń:	946
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	436046  

  12. #672
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Dzięki za fotkę. A przelewowy (ten na obudowie w połowie wysokości) masz też wpięty do kanalizacji czy nie podłączony wcale?

  13. #673
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Dzięki za fotkę. A przelewowy (ten na obudowie w połowie wysokości) masz też wpięty do kanalizacji czy nie podłączony wcale?
    Luzem. Instalator nic nie straszył - a musiałbym jakąś pompkę zamontować, bo odpływ mam wyżej, niż to przyłącze.

  14. #674
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hello
    Raport z tygodnia prac. Jak tak patrzę po fotkach ty wydaje mi się że mało zrobione ale cały tydzień ostro pracowałem.
    Zrobiłem skrzynki rozprężne i zabrałem się za zabudowę G-k.










    Zrobiłem też gładź ale jeszcze muszę przynajmniej jedną warstwę położyć, wyszło ok zabudowa tylko 8,5cm dołem tam gdzie ma być zabudowa kuchenna.










    Zarzuciłem braki w tynku wstępnie "siwuchą" i rury od wody.











    Dotarł też zmiękczacz Erie Sentencia 20 jak wiadomo sprzęt do kotłowni wybiera się przede wszystkim kolorem aby wszystko było elegancko spasowane, reszta parametrów ma małe znaczenie W sobotę na wieczór zacząłem przerabiać instalację ale zabrakło mi paru złączek tak że fotki jak skończę.




    Wiem wiem wszystko jak w burdelu ale powoli wychodzę na prostą z tematami które były niewiadomą i typowo na żywiole robione. Trzymać kciuki żeby w przyszłym tygodniu udało się zakończyć część tematów rozbabranych.

    Pozdrawiam

  15. #675

    Domyślnie

    Ma to jakiś bypass, albo robisz z rurek/złączek czy wpinasz na stałe?

  16. #676
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    agb wszystko na sztywno łączone na rurki PP. Bypass-u brak w zestawie ( tak jak i rurek przelewowych) można dokupić u mnie nie jest mi potrzebny.

  17. #677
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Zmiękczacz zamontowany.

    Było tak:


    Jest tak:



    Fotka dla przyszłych samorobów (wlot po prawej wylot po lewej plus wąż do odprowadzania wody podczas regeneracji):





    Skoczyłem do wodociągów i moje ujęcie wody legitymuje się wynikiem 330 Mg CaCo3(czy jak się tam to pisze) w skali niemieckiej 18,5 a francuskiej bo taką posługuje się Erie wynik 33. Nie jest źle z tą wodą.


    A teraz Ważne pytanie do mądrych głów w tym pomieszczeniu mam suchy syfon i planuję zrobić w nim dziurkę na węża od płuczyn ładnie to uszczelnić i zapomnieć o temacie(patrz fotka). Pytanie czy przez tą rurkę nie będzie jakiegoś ciągu wstecznego z zapaszkiem z kanalizacji do pomieszczenia????? Tak by było
    dla mnie najwygodniej. Słyszałem również że instalatorzy robią czasem "syfon" poprzez wygięcie samej rurki w kształt syfonu i wpięcie do kanalizy.


  18. #678
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej,
    Raport z tygodnia, w skrócie kontynuuję tematy nie skończon: budowa i zabudowa rur reku (udało mi się okazyjnie kupić 8m rury), nawiew w salonie zrobiłem dołem wyciąg górą. Jeden dzień przeznaczony na budowę garderoby (jest połowa docelowej wysokości) i w końcu ruszył projekt łazienka który powoli się klaruje jak i parę innych tematów.
















    Pozdrawiam

    Ps. Nikt nic w sprawie z poprzedniego postu w sprawie odprowadzania płuczyn z uzdatniacza??? Chyba muszę przenieść pytanie do odpowiedniego działu.
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 27-10-2019 o 19:43 Powód: Literówki

  19. #679

    Domyślnie

    Jest jakiś cel murowania tej garderoby z takiej cegły?

  20. #680

    Domyślnie

    Pewnie estetyczny
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

Strona 34 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony