dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 44
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 879
  1. #681

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Pewnie estetyczny
    No właśnie estetyka taka dość średnia, póki co, dlatego pytam

  2. #682
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Hej,
    Raport z tygodnia, w skrócie kontynuuję tematy nie skończon: budowa i zabudowa rur reku (udało mi się okazyjnie kupić 8m rury), nawiew w salonie zrobiłem dołem wyciąg górą.
    A dlaczego tak? Dlaczego w ogóle wyciąg w salonie? Może gdzieś już pisałeś ale nie kojarzę..Mój instalator chyba by zawału dostał - dla niego nawiewy tylko na suficie i tylko przy oknie - inne rozwiązania to herezja w czystej postaci
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  3. #683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    No właśnie estetyka taka dość średnia, póki co, dlatego pytam
    Mnie się to też nie podoba, ale to nie mój dom, więc tak tylko się domyślam powodów. To Anonim ma być z tego zadowolony, a nie my
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #684

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Udało się kupić cegłę na garderobę w master sypialni. Nie jest to "rozbiórkowa" tylko cegła która przeleżała 20 lat pod chmurką przykryta jakimś kawałkiem blachy więc jest super bo nie wygląda jak nowa a ząb czasu zrobił swoje. Pasuje idealnie.







    Ps. Jeśli ktoś liczy że to będzie super łądna ściana z super wymuskaną fugą to się zdziwi. Dla mnie taka ściana osobiście musi wyglądać tak jak by była murowana na szybko w starym stylu bez zbędnych pieszczot fugownicą, jedyne narzędzie to kielnią tak że jest tu dużo dziur i miejsc gdzie tak jak zaprawa była rzucana tak została. Po prostu to nie jest klinkier takie jest moje zdanie
    No i macie odpowiedź on wie co robi
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #685

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    No i macie odpowiedź on wie co robi
    Umknęło, nie sposób wszystkiego spamiętać.

  6. #686

    Domyślnie

    Daje znać jak wyszła płyta. Mam ambiwalentne uczucia Pogoda była świetna, udało się prawie idealnie zatrzec kuchnie , salon i dwa pokoje no a dalej kupa... bo na reszcie tj. jakies 40% zatarło się zle , wystarczyła chwila przerwy i nieuwagi. Poza tym nie jest idealnie równo z poziomem, różnice 1-1,5 cm , w dwóch miejscach wylażla nam czerwona otulina dobiegów , trzeba było dobiegi dac pod zbrojeniem , było za płytko być moze jakaś trytytka się zerwała, nie wiem, jak betonowałiśmy tego nie było, dopiero jak beton związał wieczorem wyszło, wylewka nas nie ominie. Ogólnie ja jestem zadowolona (o ile tylko wszystko póżniej bedzie działać) mój mąż wręcz odwrotnie ale jak to powiedział Pan Operator Pompy "przy drugim domu bedzie już wszystko idealnie" Za to beton wyliczyłam co do kilkudziesięciu litrów. Miało wejśc na wszystko 34m3 i zostały 2 taczki.

  7. #687

    Domyślnie

    A ja właśnie chciałem powiedzieć że ścianą zapowiada się fajnie efekt takiej starej ceglanej ściany dobrze się komponuje z nowoczesnym wnętrzem. Tylko pokombinował bym żeby wyczyścić same cegły z zaprawy by były bardziej ceglane. Może da się zmyć ten nalot.

    Odpływ zmiękczacze bym robił w drugiej opcji czyli wygiął wąż na wzór syfonu u wpiął do kanalizy. Nie będziesz miał rurki na podłodze.
    Ja na początku miałem bez syfonu i śmierdziało. Zapach wlatywały rurka przelewową, a nie ta od popłuczyn.

    Brawo za skrzynki rozprężne. Me gusta
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #688
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej.

    Jola Bobek 5min z kredkami córki, rysunek dla ciebie i instalatora żeby nie dostał zawału przepływ jest prawidłowy w mojej opinii.



    Co do garderoby myślę że koledzy i koleżanki wyjaśnili temat, uspokoję was, połowa zabudowy to będzie drewno które ma ocieplić chłód cegły. Zaczekajmy na efekt końcowy bo sam jestem ciekawy jak to wyjdzie.

    nowa7 Dzięki za info i gratki za podjęcie się ciężkiego tematu, może warto zostawić to co wyszło a reszta w czymś co nie podnosi wysokości podłogi (np. żywica, mikrocement, panel winylowy). Temat do przemyślenia.

    Daniellos Dzięki za info węża przelewowego na razie nie wpinam, a jeśli mówisz że z tego od płuczyn nie śmierdzi to na razie zostaje tak jak planowałem, czas pokaże czy będzie dobrze.

  9. #689
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Szybki wpis,
    Zrobiona zabudowa geberitu od frontu dwie lagi bo zostało mi płyt (nie bić po twarzy za zwykłe płyty u góry, takie były pod ręką)
    Wnęka przeznaczona na szafkę "ukrytą" wszystko ma tworzyć jeden zlany słup.
    Gdzie zamawiacie formatki na takie nietypowe meble? Ktoś poleci jakieś sklep w necie?





    Idzie zima więc trzeba wstawiać grzejniki wiec wstawiam i ja, 300 watów (50x150cm) odpalane z przycisku dzwonkowego ustawione będzie na czasówce, pomysł zapożyczony od kolegi Pana Kejk który cały dom ma w owych matach. Grzejnik zatopiony w kleju kategorii S1 czyli dedykowanym. Reszta ściany będzie zlicowana jakimiś zwykłym klejem czy co tam wpadnie mi w dłonie.







    Pozdrawiam

  10. #690

    Domyślnie

    Hej anonim!
    Jak ja Cię podziwiam, że Ci się jeszcze chce! Parę rzeczy mocno sobie skomplikowałeś, żeby tylko osiągnąć zamierzony cel (chociażby WM ). I konsekwentnie trzymasz się planu. Szacun! Ja już bym pewnie połowę rzeczy odpuściła A jest o co walczyć, bo sufity robią mega wrażenie (choć ja osobiście wolę niższe pomieszczenia ). No i czekam na tę murowaną garderobę z niecierpliwością
    Tyle tematów ogarniasz jednocześnie, że ja już mam mętlik w głowie. I Ty tak wszystko sam, czy ktoś Ci pomaga?
    Ja nieustannie Ci kibicuję i podziwiam samodzielną pracę.
    Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #691

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Dawałeś pape/folie pod ściany tak dla spokoju? Nie ma chyba szans żeby płyta grzewcza była mokra? Właśnie się zastanawiam czy dawać cokolwiek pod ściany.

  12. #692
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka tulipana fajnie że jeszcze zaglądasz tu do mnie i dzięki za miłe słowo, mam tyle rozbabranych tematów bo jak staję na jakimś etapie z różnych powodów to łapię się za inny aż wcześniejszego nie przemyślę a teraz mam ich już naprawdę dużo i sam się powoli gubię . Co do pytania czy ktoś mi pomaga to niestety ale wszystko sam choć ostatnio wpadł kumpel na pół dnia porobić trochę elektryki. Na co dzień pracuję samotnie i odbijam sobie to jak "typowa kobieta" zakupami
    Moje ostanie zabawki:


    Ostatnio wskoczył temat drzwi do łazienki tak na próbę:
    Z zewnątrz na razie wyglądają jak drzwi od chłodni

    Od środka trochę lepiej


    Z nowych tematów to napiszę ...albo wstawię fotki i się domyślajcie




    A ze starych tematów łazienka się kompletuje teraz trzeba zakasać rękawy i działać bo to priorytet:








    Muszę podziękować wam dziewczyny za to że jesteście takie zmienne, obecnie kupuję kupę nowych rzeczy do wykończenia za połowę ceny na olx. Bo większość ofert posiada tekst w stylu "sprzedaję bo koncepcja się zmieniał" i nie wiedzieć czemu to same kobitki

    nowa7 Ja dałem koszt minimalny a zrobione po "bożemu". Na forum tylu zwolenników co przeciwników.

    Pozdrawiam

  13. #693

    Domyślnie

    Ja widziałam oferte nowych mebli na sprzedaż wystawioną przez faceta z tekstem "sprzedaje bo żony nie przegadam " :d

  14. #694
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dobre !
    Muszę zapamiętać

  15. #695
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Ostatnio wskoczył temat drzwi do łazienki tak na próbę:
    The_anonim jak zwykle nieszablonowo... nawet jeśli to tylko drzwi do łazienki
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  16. #696
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka

    maaszak

    Szybki wpis. Łazienka ciąg dalszy. Pierwsze hydroizolacja 2x plus gruntowanie i dziś pół dniówki z płytkami jutro może uda się skończyć.






  17. #697

    Domyślnie

    Ojej jak równiutko Fajna i ciekawa łazienka się zapowiada Do tego inna niz wszystkie. Super!
    Kolor płytek jest srebrny czy delikatnie wchodzi w zieleń?

    Moje obie spitolone, ale się juz z tym pogodziłam i teraz muszę je jakoś retuszować. Jedynie podoba mi się zrobiony kominek, ale też bym troszku zmieniła.

    Nie masz czasem w zanadrzu fachowców od bruku?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  18. #698
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka ciężkiprzypadek to zasługa płytek są mega mega równe o czy świadczy fakt że robię je na fudze 1mm ale nie ma róży bez kolców, są bardzo delikatne pod prysznic ok bo tam człowiek raczej chodzi nago ale gdzieś na korytarz raczej odradzał bym. Kolor jest raczej nie do określenia taki kameleon, przy świetle dziennym zielony morski przy sztucznym ma kilka barw zależy od kąta padania światła, miejsca płytki (nisko prawie czarna a na wysokości wzroku srebrna jak lustro) , to płyta z cyklu ani ładna ani brzydka po prostu ciekawa.

    Czyżby ekipa z mojego polecenia się nie popisała???
    Brukarze ciężki temat sam się zastanawiam co zrobię jak dojdę do tego etapu.

  19. #699
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Brukarze ciężki temat sam się zastanawiam co zrobię jak dojdę do tego etapu.
    Kamień, cement, zagęszczarka i super robota samemu
    Tylko trzeba wpierw pomyśleć, rozrysować.
    U sąsiada teraz robili i trzeba przyznać, że szybko poszło i jak przejeżdżam ładnie wygląda ale liczyli sobie 100zł/m2.
    Cena tylko za zagęszczoną podbudowę (dolomit) i za ułożenie. Materiał po stronie kupującego.
    Jak przeliczyłem, wyszłoby mnie to koło 25-30tyś..... wiec bede działał sam na wiosnę

    Co do łazienki, robiłem podobnie grunt, mapegum, narożniki, mankiety itp i klej.
    Teraz dałbym tylko SIKABOND T8. Masz 2 rzeczy w 1 i na prawdę jest to fajny materiał.
    Mega elastyczny - jak przykleisz 2 płytki np na folię i fugę jeszcze zrobisz z SIKAFLEX 11FC to może to zginać na fudze pod kątem 180* - tak jakby to była kartka papieru - w pobliskim składzie mają kilku letnie próbki przy regale z tym materiałem. Płytki już brudne, klej też i ani śladu zmęczenia materiału. Ja tym robiłem tylko płytki na dylatacjach (nie chciałem żadnych listw) ale teraz też bym to wykorzystał na łazienkę.
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 09-11-2019 o 04:20
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #700

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Hejka ciężkiprzypadek to zasługa płytek są mega mega równe o czy świadczy fakt że robię je na fudze 1mm ale nie ma róży bez kolców, są bardzo delikatne pod prysznic ok bo tam człowiek raczej chodzi nago ale gdzieś na korytarz raczej odradzał bym. Kolor jest raczej nie do określenia taki kameleon, przy świetle dziennym zielony morski przy sztucznym ma kilka barw zależy od kąta padania światła, miejsca płytki (nisko prawie czarna a na wysokości wzroku srebrna jak lustro) , to płyta z cyklu ani ładna ani brzydka po prostu ciekawa.

    Czyżby ekipa z mojego polecenia się nie popisała???
    Brukarze ciężki temat sam się zastanawiam co zrobię jak dojdę do tego etapu.
    Nie, Twoja ekipa nie kładła w końcu płytek w łazienkach, tylko na wiatrołapie i technicznym, poniewaz nie mieli dobrego sprzętu. Oni swoją robotę zrobili w porządku.
    To inna, 100% drozsza ekipa tez z polecenia pokazała swój kunszt

    Już sobie wyobrazam te Twoje płytki na zywo, muszą być piękne!, lubię takie nieoczywiste klimaty. Żałuję, ze nie poszłam tez w tym kierunku.


    Sorki, mam problem z klawiaturą i z mi szwankuje.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

Strona 35 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony