dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 44
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 879
  1. #741

    Domyślnie

    zmieniłam koncepcję, bo troszku obawiałam się płytkości tej umywalki . Ale widziałam ją tylko na zdjęciach, to moze nie słusznie się bałam. Niestety juz po ptokach...kupione są inne, zwykłe ceramiczne.
    zona dobrze wybrała fronty będzie ładnie.
    Co do garderoby, czy będziesz te piękne dechy impregnował lub malował? Ta garderoba jest na tyle wysoka, ze mozesz ją zrobić piętrową.
    Coś podobnego jak przy łózkach lub antresoli/

    https://www.styl-meble24.pl/8095,loz...we-raj-4s.html
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 21-01-2020 o 22:33
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  2. #742

    Domyślnie

    Jednym slowem WOW. Piekna robota, naprawde podziwiam, ze chce Ci sie jeszcze takie projekty robic ja robie gk ma suficie juz drugi miesiac. 100m2 prostych zrobilem w dwa tygosnie. Zostal salon gdzie powymyslalem wneki-juz nie moge patrzec na ta robote tak wolno idzie, wiec jeszczw wieksze uklony, ze Ci sie chce

    Pytanie o szafke w lazience. Sam robiles projekt i zamawiales gotowo dociete fronty? Jesli tak to w czym projekt? Sketch czy cos typpwo do mebli?

  3. #743
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    ciężkiprzypadek dechy są pociągnięte olejem tekowym to już gotowy produkt poza paroma bo zabrakło oleju.

    pawnook Dzięki. Coś w tym jest co mówisz, jeszcze mi się chce bo projekty są dość szybkie góra 5 dni, współczuje walki z gk znam temat. Co do szafki to zamawiam formatki w firmie centrum.meble.pl z odbiorem w Kielcach na razie jestem mega zadowolony. Projekt to kartka papieru i 10min jak już wiesz co i jak to idzie to migiem, szkoda czasu na sketchup chyba że chcesz sobie robić wizualizację dla oczu. Jak będziesz miał z tym problem pisz to pomogę jak będę umiał.

    Ps. zapomniałem się pochwalić że pani architekt od kuchni się spisała na medal i mamy już projekt kuchni dopięty na 90% i na 99% będzie robiony tymi rękoma bo cena poza naszym budżetem

    Pozdro

  4. #744
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Piękne to wszystko

    Ja też polecam centrum.meble.pl brałem i z dostawą na palecie i z odbiorem w Warszawie - paleta ładnie wchodzi na przyczepkę, tylko potem trzeba ręcznie rozładować.
    Jakość cięcia stamtąd jest dużo lepsza niż z lokalnych stolarni, gdzie mają "lewą" i "prawą" stronę Każda formatka ma nalepkę*z wymiarami.
    Jeszcze jak się zarejestrujecie na firmę to wpadnie jakaś zniżka
    Chociaż fronty czy jakiś połysk to trzeba szukać na Allegro.

    Podobno jest taki program pro100, który pokazuje i eksportuje formatki, jakaś wersja demo chyba była, ale ja nie używałem. Proste rzeczy robi się na kartce (zwłaszcza kuchnia to pestka), trudniejsze robiłem w Sketchupie.

    @Anonim zapytaj pani architekt czy może Ci wyeksportować*formatki ze swojego programu, może ma taką*funkcję.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  5. #745
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Dzięki ACCel za info, pani projektant właśnie pracowała w pro100, ale projekt kupiłem z opcją podstawową że nie opuszcza on biura projektowego.

  6. #746
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Czyli dostajesz wizualizacje, czy tylko patrzysz na wizualizacje?

    Ja ostatnio ustawianie mebli i wizualizacje robię w www.kozikaza.com (to jakaś pochodna Kazaplan) można sobie poustawiać meble ładnie w pomieszczeniach, a nawet za parę euro zrobić rendery. Mają tam nawet realne produkty ale tylko francuskie.
    Dużo szybciej niż w sketchupie jak chce się przestawiać pomieszczenia i wsadzać różne meble.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  7. #747
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Z ciekawości sprawdziłem też ceny luster w okolicy, bo firma (spółdzielnia) od której kiedyś kupowałem w Warszawie już nie istnieje, a mieli naprawdę dobre ceny 10 lat temu.
    Szklarz Okuniew (dosyć duży producent, bez pośredników):
    - lustro srebrne 4mm 67zł/m2 w detalu,
    - fazowanie do 30 mm 12zł/m, powyżej 24zł/m.
    Brutto.

    Jakby ktoś szukał, w okolicy Warszawy.

    Czekam na ceny hurtowe

    Edit:
    @the_anonim: mam nadzieję że się nie obrazisz że Ci śmiecę w dzienniku, ale może komuś się przyda przy okazji tego wątku. albo jakbyś robił lacobel czy wydruki w kuchni itp Zawsze możecie poszukać producenta w okolicy mając porównanie

    Cena hurtowa (nie wiem czy tylko dla firm, ja zawsze biorę na firmę bo łatwiej się*rozmawia o rabatach i cenach hurtowych) to 43,05/m2 brutto jak się weźmie całą taflę, jedno cięcie w cenie, każde kolejne cięcie 3zł (po prostu takie wycinanie formatek). Szlif prosty 3zł/m, szlif polerski 4zł/m.

    Lacobel hurt po 54-69zł brutto, detal 98-147 zł.
    Wymiary formatek:
    Lacobele : 2550x1605
    Lacobel biały 9003 oraz 9005 dodatkowo 3210x2550
    Lustro srebrne 4 mm
    2550x3210
    2250x3210
    2750x1605
    2550x1605
    2250x1605
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 23-01-2020 o 08:08
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  8. #748
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Dynalog od Blum.
    Darmo, robi gotowe zestawienia formatek, rysunki formatek z otworowaniem, zestawienie elementów okuć, szuflad itd i pozwala na eksport do sketchupa.

  9. #749
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    wow pięknie u ciebie
    pomysl z koszem na bieliznę genialny, nie wpadłabym na to, a juz usilnie myślałam, gdzie będziemy brudy trzymać w naszej małej łazience

    edit: zapomniałam spytać - przeliczałeś może jak ten mikrocement wychodzi w przybliżeniu na m2?
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 28-01-2020 o 20:44

  10. #750
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej

    ACCel dzięki za ceny (u mnie cena wyższa pewnie bo lustro ekologiczne bez jakiegoś ołowiu itp "mng ecological), strasznie duża różnica w cenach dla hurt vs detal. U mnie lacobel w podobnych cenach 120-140zł. Choć ostatnio wpadł mi w oko lacomatt miętowy też podobnie cenowo a dużo ładniejszy w mojej opinii.

    seler2 dzięki za info, dynalog już chodzi u mnie i pomaga

    chilli banana kosz dziś przyjedzie fronty już założone tak że pochwalę się zdjęciem całości niedługo. Obecnie robię własnie podłogę, kończę połowę domu, został jeszcze salon ale muszę skoczyć po materiał do dystrybutora. Pełne zestawienie czego i ile mi poszło napiszę jak skończę bo to już będzie wiarygodna powierzchnia.
    Tu masz kalkulator od dystrybutora: https://asdsklep.pl/wyniki-wyszukiwa...&iFullSearch=0

    Jest w miarę dokładny i możesz na nim bazować wartości tam wyskakujące "w miarę pokrywają się z rzeczywistością" z tym że jest to minimum mniej niż tam nie osiągniesz. Na dziś mogę ci powiedzieć że fino fast mocno się rozjeżdża z rzeczywistością, niby 100m2 za 15kg u mnie max to 50m2. Reszta materiału spoko.

    Szybkie pytanie mam do was. W salonie mam pęknięcie na płycie fundamentowej od bardzo dawna długość 3,5m grubość włosa (patrz fotka wzdłuż srebrnej listwy) . W zeszłym roku albo dwa lata temu zaznaczyłem koniec dziś jest po 2cm dalej, czekałem czy coś się będzie działo po odpaleniu ogrzewania, zero różnicy. Ewidentnie jest to związane z złym zagęszczeniem tego obszaru pod płytą. Pytanie brzmi czy jest sens "szycie" tej rysy? Niby żywicę jakoś tam kupiłem do tego celu i wrzucenie paru prętów fi 6 nie stanowi problemu tylko czy ma to sens takie powierzchniowe szycie przy takiej grubości betonu?




  11. #751
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miror

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie znam się na tym ale może jest jak w przypadku szyby samochodowej że trzeba nawiercić otwory na końcach odessać pył i zalać, może żywicą? Zaznaczam że nie mam doświadczenia i pisze bo mi to się skojarzyło no chyba że tylko pogorszy sprawę?

  12. #752
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Ja bym to szył żywicą na 1oo %.
    Miałem taki przypadek , że pęknięcie nie powiększało się , ale po jakimś czasie glazura w tym miejscu również pękła.

  13. #753

    Domyślnie

    Dom pracuje, rysy mogą się jeszcze pojawiać. Po zywicy będziesz miał ślad a wiem, ze taką podłogę betonową chcesz zostawić . To moze zastanów się czy jednak czegoś na niej nie połozyć.
    U nas tez podobnie pękła ścianka działowa, ale rysa jest mniejsza. Poprawiliśmy zywicą i czekamy co dalej nasz domek nowego nam ujawni.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  14. #754
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka

    Szycie zrobione. Stwierdziłem że godzina roboty to nie problem tym bardziej że mam materiał i spać będę spokojnie że jak coś będzie nie halo to ja zrobiłem co w mojej mocy. Zamontowałem kosz na bieliznę (firma Rejs kolor grafit) i tym samym mamy wszystkie fronty założone w łazience trochę krzywo ale jeszcze nie regulowałem. Fajnie że się udało uzyskać wzór na wszystkich frontach, jestem happy. Pół domu ma już mikrocement na podłodze(ciemny pod spodem jasny na wierzchu), jeszcze "tylko" salono-kuchnio-jadalnia czyli drugie 60m2 i z głowy a raczej z kolan.















    Pozdrawiam

  15. #755
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Anonimie, a czy ten mikrocement będziesz jeszcze jakoś impregnował / szlifował czy zostanie taki matowy? Ja też lubię takie klimaty na podłodze choć akurat bardziej podoba mi sie taki półmat. No ale odpada z uwagi na drugą połówkę
    Przy okazji gratulacje z powodu postępów - już widać efekty, łazienka prawie gotowa (tapeta fajowska, ja planuję takie róże giganty ale w salonie na telewizyjnej), w sypialni porządeczek - nic tylko łóżko wstawiać i spać W porównaniu do zdjęć sprzed miesiąca - kolosalna różnica.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  16. #756
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Anonimie, a czy ten mikrocement będziesz jeszcze jakoś impregnował / szlifował czy zostanie taki matowy?
    Tu już jest po szlifie potem jeszcze impregnat i dwa razy lakier poliuretanowy (wszystko w mat). Jak skończę całość to opiszę swoje spostrzeżenia co do pracy z tym materiałem.

    W porównaniu do zdjęć sprzed miesiąca - kolosalna różnica.
    Za tydzień mam nadzieję na budowie już tylko w kapciach chodzić

  17. #757
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To trzymam kciuki. Przede mną jeszcze lata świetlne...
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  18. #758

    Domyślnie

    Cześć, mój pierwszy post w Twoim temacie. Dwa dni i przeczytane wszystko też będę chciał zbudować dom samemu, ale w tym roku tylko projekt i formalności.

    Robię meble na wymiar więc gdybyś potrzebował pomocy to pisz oczywiście konsultacje za free

    Też czasem kupuję formatki w meble.pl ale mam też bliżej hurtownię która tnie i okleja nawet lepiej niż meble.pl a taniej.

  19. #759
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam cię L.mArK mam nadzieję że dobrze się czytało i jest teraz pewność że można samemu dużo zrobić.
    Dzięki za info i chęć pomocy merytoryczno-technicznej w przyszłym tygodniu pewnie zacznę myśleć o kuchni więc parę pytań się pojawi.
    Pozdrawiam

  20. #760
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tilnen

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Witam samorobów. Czytam wątek i tak myślę nad tynkowaniem samodzielnym i pytanie do the_anonim. Jak musiałeś skończyć klejenie siatki na styro w połowie ściany (a po zdjęciach widziałem, że przerywałeś tak pracę) to jak zostawiałeś? Całkowicie zatopioną, lużną czy tylko lekko przyklejoną i nadmiar kleju ściągnięty do minimum? Pytam bo wszędzie piszą, że zakłady z siatki robić mokro na mokro....
    Dzięki za podpowiedź!

Strona 38 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony