dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 44
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 879
  1. #781

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Witam

    agb trzeba pamiętać o tym że niektórzy robią jakieś kosmicznie szczelne drzwi z uszczelkami samoopadającymi i tu warto zwrócić uwagę na ten przepływ.

    W temacie podcięć drzwi ma takie zdanie jak seba, jeżeli w każdym pokoju masz garderobę to tylko zapewnił bym przepływ między tymi pomieszczeniami. Druga sprawa to kwestia estetyczna jeśli masz w bliskiej odległości (tak jest u mnie) lub na jednej ścianie drzwi do pokoju które zrobisz bez podcięć a o bok łazienkę, pralnie, pom. tech. i tam będą podcięcia zastanów się czy to będzie dobrze wyglądało.
    (...)
    Pozdrawiam
    To co, uszczelka samoopadająca i podcięcie? Wiadomo, że jak ma być przepływ powietrza, to musi być którędy

    Mimo wszystko najgorsze jest podcięcie w miejscu zmiany okładziny. Np korytarz(drewno) - łazienka (płytki)

  2. #782
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Walczymy dalej,

    Coś czuję że z tego etapu będę wrzucał trochę fotek, bo mi zawsze tego brakowało, technicznych zdjęć co i jak było zrobione. Może się komuś przyda.

    Pozdro
    wrzucaj wrzucaj kuchnia przede mną, też mam małą wyspę, więc jestem ciekawa jak to u ciebie będzie rozwiązane
    a korpusy masz też z tego sklepu, który mi polecałeś?

    co do podcięć - mi one wizualnie nie przeszkadzają, dopytuję tylko dlatego, żeby się nie okazało po fakcie, że kupiłam drzwi bez podcięć a MUSZĄ być z - dlatego chciałam się upewnić, teraz wszystko jasne

  3. #783

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Walczymy dalej,

    Zawieszki. Nauczony doświadczeniem z gównem jakie kupiłem do łazienki, zrobiłem trochę rozeznanie w tym temacie i padło na zawieszki Libra H1 firmy Italiana Feramenta. Mając je w dłoni czuć że to kawałek metalu a nie jakiś badziewie, myślę że będzie dobrze. Co do montażu dosyłam do filmików z YT.

    Dwa sposoby montażu pierwsze zdjęcie z wieńcem i wręgiem drugie z trawersem bez wręgu




    Szafki kuchenne zazwyczaj wieszają na listwach, chyba najwygodniejsze.

  4. #784
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Siemka

    chilli banana tak korpusy z tej firmy

    Marek.M listwy zwłaszcza te z marketu budowlanego to gówno tak miękkie że można wyginać w rekach a te moje meble są naprawdę ciężkie
    ps. proszę nie cytuj postów wraz ze zdjęciami bo wyjdzie tasiemiec

    Meble kuchnia cd
    zaczniemy od miłych rzeczy czyli przyszły okucia meblowe, dwa i pół dnia i wszystko co się dało zamontować zrobione. Wspomnę że wybraliśmy markę Blum mamy dużo szuflad i tu trafił topowy model Legrabox i jak by było mało to wymyśliliśmy sobie tip on-y i na deser wyspa ma głębokie korpusy i szkoda było mi tej powierzchni marnować więc prowadnice długości 65cm które występują tylko w droższej konfiguracji pod obciążenie 70kg, tak że tanio nie było. Na górne szafki wskoczył nowy produkt czyli HK top (który się genialnie łatwo montuje). Sam montaż to bajka, łapiemy schemat montażu i potem leci taśmowo, z gadżetów warto tu wspomnieć o wiertle samocentrującym które mega ułatwia pracę.



    Wszystkie korpusy szerokie więc wszędzie występuje dodatkowo synchronizacja do tip on (działa to duże lepiej niż bez)



    Boki kolor antracyt (tu jakoś ciemno wyszły)



    Wiertło samocentrujące (u mnie jakiś chińczyk, spoko daje radę)



    Legrabox ma ten minus że potrzebuje aby płyta meblowa była sfrezowana po bokach na grubość 8mm. U mnie sposób chałupniczy strugiem i to była najgorsza robota bo żmudna i powolna.



    Mamy też Space Tower więc i szuflady wewnętrzne musiały się pojawić, trzeba przyznać że Blum nie bez powodu jest tak cenioną firmą, wszystko ładnie pasuje i widać że zostało mądrze zaprojektowane.




  5. #785
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Z niemiłych rzeczy muszę napisać że przyszły też fronty (płyta Egger model Modrzew górski Thermo brązowy czyli H3408 ). Głupio mi się przyznać ale zamówiłem coś zupełnie niepasującego kolorystycznie. Nie potrafię wytłumaczyć sam sobie co mną kierowało podczas zamówienia ale wyszła kicha kicha totalna. Fronty przywiozłem do domu i załamka. Chwilę rozkminialiśmy z żoną co z tym fantem zrobić i stanęło że zamawiamy jeszcze raz fronty w kolorze który nam się podoba (Hikora naturalna czyli H3730) a te będą idealnie pasować na półki do garderoby więc trzeba będzie je jakoś poprzycinać. Dzięki temu zabiegowi mam nadzieję że kasa włożona w dużej części się zwróci.

    Żebym dobrze został zrozumiany płyta jest naprawdę piękna a w wzór drewna bardzo autentyczny (zresztą to jedna z droższych płyt w palecie Eggera) ale tu nie pasuje w naszym odczuciu w ogóle, sami zobaczcie.




    To wstrzymało postęp prac bo teraz trzeba znowu czekać na fronty, ale nie marnując czasu zabraliśmy się za prace porządkowe na działce, a że ta jest spora to prawie nie widać zmian więc zdjęć nie będzie

    Pozdro

  6. #786
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie Mikrocement koszty

    Obiecałem też zrobić podsumowanie podłogi z mikrocementu. Wyliczenia trochę z głowy ale mogłem się majtnąć o jakieś 200/300zł

    Materiał kosztował 9800 plus 1200 za lakier poliuretanowy kupiony w innej firmie daje 11 000
    Dodatkowo trzeba kupić sprzęt taki jak pace metalowe, mieszadła, gąbki (takie jak do fugowania), wałki (tych trzeba parę liczyć bo po każdej robocie z lakierem poliuretanowym ląduje on w koszu), trochę dysków do szlifowania (gramatura od 60 do 180 wystarczy) i taśmy do maskowania. Tu koszty policzcie sobie sami.

    Dom 136m2 plus około 35m2 ścian w łazience daje sumarycznie powierzchnię 171m2.

    Koszt Mikrocementu DIY: 11000/171= 64zł/m2

    Dodać trzeba ze jest to koszt szacunkowy dla mojego przypadku, i nie wolno go brać za wytyczną, przy tym materiale jest wiele zmiennych które wpływają na cenę i może ona być bardzo odmienna od moje, tak samo w górę i w dół.
    Dla przykładu napiszę że u mnie występuje dość równe podłoże i gładkie co przekładało się na zużycie mikrocementu podkładowego, kolejną istotną rzeczą jest miejsce kładzenia w pokoju typu sypialnia na podłodze wystarczy dwie warstwy lakieru poliuretanowego w łazience minimum to cztery a na ścianie np w salonie zero a to najdroższy składnik tej posadzki. Takich niuansów jest trochę ale wszystko jest do zrobienia jeśli będą pytania to napiszę coś więcej dla zainteresowanych

    Pozdrawiam

  7. #787

    Domyślnie

    Cześć the_anonim,

    Czytam twój dziennik i mam pytanie, na początku dziennika pisałeś o patencie na podłogówkę w płycie od vega1.
    Chciałbym poczytać i dowiedzieć się o tym coś więcej, możesz odesłać do jakiegoś linku lub posta na forum który ten patent opisuje?

    Pisałeś też o drewnie z firmy, która posiada maszynę CNC czy chodziło o: http://tatarczuch.pl/kontakt/ ?
    Pojawił się ten link później w dzienniku jednak dla pewności chciałem zweryfikować, że dobrze zanotowałem.

    Pozdrawiam i gratuluje realizacji - jestem na etapie gdy zamontowałeś rynny.

  8. #788
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    ten mikrocement to super cena wyszła u ciebie

    co do frontów, to chyba dobrą decyzję podjęliście, choć wiadomo, że kasy szkoda, ale ważne, że w jakimś stopni je wykorzystacie

    możesz the_anonim napisać, do czego sluży to wiertło samocentrujące? nazwa niby powinna mi coś mówić, ale nie bardzo umiem sobie wyobrazić, co to dokłądnie ułatwia
    wszystko możliwe, że będę brać mebelki z twojego sklepu, chyba że jakoś życie wróci do normalności przez najbliższy miesiąc, więc chiałabym ułatwić pracę małżowi

  9. #789
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Sakufate witam Cię. Z tego co pamiętam w patencie od vegi chodzi o to że układając podłogówkę zawijasz rurkę w miejscu rozdzielacza i dalej robisz kolejną pętlę bez żadnego cięcia. Dzięki temu potem masz tylko początek i koniec do podłączenia próby ciśnieniowej i na etapie lania płyty nie masz rozdzielacza który mógł by ucierpieć do czasu aż powstaną mury i dach. Ważne abyś ponumerował sobie rurki bo potem będziesz miał problem która pętla gdzie ma początek i koniec. (fotka post 16)

    Tak Tatarczuk ma maszynę CNC ale raczej szukaj w swoim regionie będzie na pewno taniej ze względu na koszt transportu.

    chilli banana zobacz sobie jakiś filmik na YT. Chodzi o nawiercanie precyzyjne np. pod prowadnice do szuflad gdzie trzeba zrobić to dokładnie i wiele innych. Ja przy meblach się z nim nie rozstaję, warto się zaopatrzyć jeśli mąż podejmie decyzję o składaniu mebli własnoręcznie.

    Pozdro

  10. #790
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Dzięki the_anonim na pewno sprawdzę w wolnej chwili, już mi trochę rozjaśniłes o co chodzi

  11. #791
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kar.bal

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Rzepin
    Kod pocztowy
    69-110
    Posty
    21

    Domyślnie

    Hop, hop, the_anonim jak Twoja kuchnia? już złożona? Pokaż coś

  12. #792
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Siemka kar.bal dziś coś dłubnąłem i powoli będę kończył temat ale ogólnie ostatni czas walczę na świeżym powietrzu, jak tam wasza kuchnia klaruje się?

    Fronty Egger Hikora naturalna







  13. #793
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Ostanie prawie dwa tygodnie zajmujemy się działką, punktem przełomowym była sobota gdzie wpadła koparka i 10 godzin ostro dawała czadu po działce, efekty są spore ale nie ma co ukrywać powierzchnia jest wielka i potrzebuje jeszcze baaaaardzo dużo pracy. W planach jest wykorytowanie placu przed domem i tłuczeń pod kostkę tak żeby można było korzystać z tej części działki, o kostce na razie musimy zapomnieć (finanse). W planach jest trochę posiać trawy zrobić dojście do domu z płyt i uporządkować drzewo którego jest sporo na działce.

    Tak się zmienia teren














    Pozdro


    Ps. zapomniałem się pochwalić bramą (najnowszy model od wiśniewskiego czyli projekt moje żonki ) czyli coś żeby psy i kury sąsiadów nie buszowały po działce.

    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 28-04-2020 o 23:58

  14. #794
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam
    Trochę mnie tu nie było. Walczymy na podwórku, idąc za ciosem po sprzątaniu frontu działki, zabraliśmy się za tematy brukarskie tak żeby była kolejna umiejętność harcerska. Koparka wykorytowała co trzeba kamień udało się zdobyć w dobrej cenie tak że robimy "po Bożemu" czyli 40cm podbudowa tłuczeń. Z moich pobieżnych obliczeń wyszło że będzie około 200m2 kostki. Na dzień dzisiejszy to co widać na fotkach to trzy patelnie czyli 75ton (jeszcze jedna na tygodniu i zamykamy temat). Udało się zdobyć fajną zabawkę o wadze 715kg która robi robotę, obecnie osadzam krawężniki ( mam 60szt), jutro ze wsparciem wpada młodszy braciak tak że temat krawężników zamkniemy. Siłownie pozamykane tak że ostatnią wywrotkę rozwożę ręcznie. Powiem wam że jak przyjeżdża auto i zrzuca takie 25ton to wygląda to niewinnie ale wczoraj po 12tonach ładowania tego na taczkę i wożenia na miejsce morale do dalszej pracy mi spadły trochę, ale już jest ok bo widzę jak teren się fajnie zmienia. No i może nawet będzie można normalnie wjechać na podwórko













    Ps. W kuchni bałagan i jeszcze nie skończona (czekamy na blaty i drobne pierdółki) tak że nic nie pokażę

    Pozdro

  15. #795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a elewacja dalej w kleju...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #796
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oj tam. Nawet to logiczne bo skoro tyle robót pyląco-brudzących na zewnątrz jeszcze czeka, to lepiej się wstrzymać. Ale ja tu w innym celu. Chciałam kolejny raz podziękować autorowi za cenny wkład w moją budowę. Też mam mikro pęknięcia w mojej płycie (u mnie to pokłosie upałów w momencie jej wylewania) i będę - a jakże - naprawiać środkiem podpatrzonym w tym dzienniku. Przy okazji mam pytanie co to za "szwy" w poprzek tej rysy? też mam takie zrobić i jeśli tak to czym?
    PS. Brama - mistrzostwo świata, tylko trochę "męcząca" do otwierania
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  17. #797
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka

    Fighter kolejność prac narzucona przez żonę, ale fakt elewacja zawsze traktowana po macoszemu "a się zrobi kiedyś" ty znasz ten temat to wiesz

    Jolka jak kupisz tą samą żywicę to tam w środku są te blaszki (szwy) chyba 10szt. one mają kluczowe zadanie trzymania rysy, szlifierka plus tarcza do betonu czy kamienia i musisz naciąć całą rysę plus miejsce dla szwów w poprzek, potem odpylić ewentualnie zagruntować i zalewasz żywicą. Pamiętaj ona szybko łapie, wymieszaj i ładuj bo po chwil będzie już budyń. Powodzenia.

    W sobotę udało się ułożyć resztę krawężników (podziękowania dla braciaka bez niego nie dał bym rady). Stan z fotki już nie aktualny bo dziś przyjechała kolejna patelnia i prawie całą udało się rozsypać wraz z teściem (dzięki). Niestety chyba wejdzie jeszcze jedna tak że wiosłujemy dalej.

    Pozdro


  18. #798
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    O dżizas, szlifierką jeszcze nie operowałam. No cóż, przyjdzie opanować.
    Ostatnio edytowane przez Jolka Bobek ; 20-05-2020 o 17:26
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  19. #799
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej
    Prace postępują, temat podjazdu zakończony, weszło w sumie 125 ton kruszywa (około 200m2), z czego 75 przerzuciłem z teściem łopatą potem grabki i na koniec walec. Wyszło spoko, miało być 12cm poniżej krawężnika (8cm kostka +4cm wysiewka) i tak mnie więcej jest wszędzie. Zadowolony jestem bo już pod koniec był ciężko i udało się przed popsuciem pogody. Nareszcie można wjeżdżać na działkę autem i to jest najważniejsze, w wolnej chwili jeszcze mnie czeka chodnik do domu, bo płyty kupione dawno to warto by je rzucić na swoje miejsce.






    Pierwszym autem na parkingu był kurier z blatami do kuchni, i tym tematem obecnie się zajmuję.

    Pierwsze przymiarki już za nami. Nie pamiętam czy pisałem o blatach? Zdecydowaliśmy się na tzw. blaty kompaktowe 12mm grubości "czarny magma" i faktycznie struktura plus kolor odpowiada nazwie. O blatach może jutro coś skrobnę bo jest trochę jeszcze pracy przy nich w związku z tym że wykorzystujemy je też jako fronty .






    Przyszły też dziś po długim wyczekiwaniu "pstryczki itp" które zamówione zostały 5 kwietnia. Cytując mojego brata "jedyne słuszne" czyli firma ABB, podało na kolekcję Zenit.



    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 27-05-2020 o 01:13

  20. #800
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Takie ładne to kruszywo, po co Ci kostka?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Strona 40 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony