dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 44
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 879
  1. #821

    Domyślnie

    Ja troche z innej beczki. Widze projekty misssaionita. Jak to wyglada? Po wykonaniu projektu p. Sylwia wysyla zestawienie techniczne np jaki rodzaj plytek zastosowano, kolor frontow itd? Jaki mniej wiecej koszt zaprojektowania jednego pomieszczenia?

  2. #822
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Kuchnia ekstra. Wygląda na dopracowaną w każdym szczególe.

    W pokoju dziecka mi by nie pasował ten biały na podłodze, nie wspominając o widocznych wszystkich drobinkach
    Czy to łóżko nie jest jakieś mini?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #823
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    kuchnia mega, dopracowana w najmniejszym szczególe
    koniecznie podaj koszt materiałów, jak to podliczysz

    mam pytanie o wymiar wyspy - zastanawiam się, czy nie zmodyfikoawć mojego projektu i nie zrobić coś w stylu jak u ciebie, że przy samej wyspie można usiąść - bo rozumiem, że dość swobodnie można siedzieć przy tej wnęce na nogi?

    co do pokoju córki, nie wiem ile ma lat, ale może już jest w stanie określić, jakie kolory jej się podobają
    granat pięknie się komponuje z brudnym różem, żółty oczywiście też jest super energetycznym kolorem i myślę, że do tych drabinek jak najbardziej pasuje, mi akurat biały bardziej odpowiada niż szary w tym zestawie kolorystycznym, ktory podałeś
    huśtawki wiem, że w pokoju mojej córki bym nie zrobiła, ale to dlatego, że nie znam dziecka, które by się bujało mocniej i wyżej, więc chodzi o bezpieczeństwo, ale pewnie przemyśleliście tę kwestię, no ale szczerze - uważam, ze to bardziej gadżet, lepsze dla mnie krzesło brazylijskie, bo można usiaść i poczytac, ale to moje zdanie, wiec sie nie przejmuj
    drabinek zazdroszczę, też chcialam zrobić w pokoju syna, ale chyba zabraknie miejsca, jednak mamy dosc male pokoiki

  4. #824
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Jola wyspa z czarną maskownicą odpadła ze względu to że wykorzystałem materiał na fronty, ale teraz uważam że lepiej wyszło bo jest "jaśniej" od strony salonu (kwestia gustu)

    Widze projekty misssaionita. Jak to wyglada?
    Pierwsze wypełniasz długą ankietę i info co tam byś chciał. Tworzony jest projekt i potem ma dwie poprawki (moja żona chyba z 5 razy poprawiała ten pokój) Dokładnie tak jak piszesz, dostajesz linki do wszystkich rzeczy aby je kupić od farb poduszek po meble. Koszt to 10zł/m2 u nasz pokój ma 15m2 więc warto było spróbować bo pieniądze nie duże a projekty tej pani ciekawe. Wiadomo że na wizualizacji nie wszytko jest tak jak trzeba bo program to ogranicza choć by łóżko o którym wspomina ACCel to jest łóżko z ikea które posiadamy i zostaje ale takiego nie było w programie więc zostało wrzucone jakieś zbliżone.

    ACCel
    Podłoga jest szara (mikrocemnet) a drabinki to taka mini siłownia bo gdzieś trzeba rozładować baterie dziecku a łóżko fakt jakoś dziwnie małe na wizualizacji.

    chilli wyspa ma 3x1m a wnęka ma głębokość 26cm i jest wystarczając bo na hokerach siedzisz bardziej wyprostowany, jest dużo miejsca na nogi nie ma mowy o biciu nogami w wyspę. U nas jest tam 2 metry do posiedzenia i docelowo będzie tam 3szt hokerów.

    Córa ma 7lat i bardzo dobrze potrafiła określić to tam chce ale jak bym wszystko chciał tam zmieścić to potrzebował bym hangaru
    Kolory już wybrane, żona zdecydowała się na bardzo jasny szary i granat.
    A w miedzy czasie udało się zbudować pierwszy mebel według projektu żony.





    Pozdrawiam

  5. #825
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Miałem na myśli drobinki na białej podłodze, a nie "drabinki" ale jeżeli podłoga jest szara to spoko

    Nie ujmując talentowi twojej żony, ładna żółta kaczuszka z nogami zebry
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  6. #826
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    a to nie masz jakoś mega szerokiej tej wyspy, super, to mi daje nadzieję, że coś wykombinuję
    w moim projekcie miałam blat prostopadle do wyspy, ale to juz widzę, że się nie sprawdzi, bo jest mało miejsca, jednak skłaniam się ku poszerzeniu wyspy

    komoda bardzo fajnie i starannie wykonana, robiłeś ją od podstaw tak?
    te złote stópki to kupione czy pomalowane jakąś farbą?

  7. #827
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam

    ładna żółta kaczuszka z nogami zebry
    Trafiłeś w sedno

    chili nie wiem o którą wartość ci chodzi ale jak patrze na wyspę to wydaje mi się ogromna. Oglądaliśmy wcześniej trochę kuchni wystawowych i powtarzałem że wyspa szeroka na 120 to minimum aż zobaczyłem taką wyspę na żywo i powiedziałem nigdy w życiu. W mojej opinii straszny kloc i brzydko wygląd może dlatego że tamta miała 220x120. Ten 1m u mnie jest w sam raz na te 3m powiedział bym nawet że w zupełności 90cm by wystarczyło, może dlatego że ja lubię długie a wąskie wyspy. Najlepiej pooglądać w realu bo metr na miarce to niby mało a jak się zobaczy taki mebel to się nagle zmienia zdanie.

    Tak komodę robiłem od podstaw (pocięte i oklejone formatki reszta to już moje zadanie) nóżki drewniane kupione na alledrogo pomalowane spreyem i blacha miedziana przyklejona na klej (komoda złożona w jeden dzień a nóżki żona robiła chyba z tydzień)

    Z placu boju pokój córki nabiera barw na ścianach, w przyszłym tygodniu powinny się pojawić pierwsze meble.

    Pozdro

  8. #828
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Koszty kuchnia

    Obiecałem podliczyć ile kosztował montaż kuchni, słowa dotrzymuje.

    Płyty białe - 3000 (czyli korpusy szuflady wewnętrzne itp.)
    Fronty Egger Hikora naturalna - 1581
    Fronty Cosmos Szary - 410 (czyli tak naprawdę czarny matt)
    Blaty kompaktowe - 3856 (czyli dwa blaty w kuchni plus fronty wyspy i blat do łazienki, pocięcie i transport)
    Okucia Blum - 7462 (czyli wszystkie mechanizmy, szuflady, prowadnice, zawiasy, podnośniki itp)
    Graty - 854 (tu są wrzucone wszystkie drobne zakupy takie jak wkręty, wiertła, przymiary, kołki, nóżki, zawieszki, konfirmaty listwy cokołowe itp ogólnie drobnica z alledrogo plus sklepy meblowe) wiadomo że dużo z tego zostało na przyszłość ale jest to wrzucone jako typowy koszt przy kuchni.


    SUMA 17163

    Dużo? Mało? Sami oceńcie.

    Pozdrawiam

    PS. kosztorys robiony szybko na kolanie więc myślę że jak zrobilibyśmy 17500 to pewnie było by bardziej uczciwie.
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 21-06-2020 o 00:42 Powód: PS.

  9. #829
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post

    chili nie wiem o którą wartość ci chodzi ale jak patrze na wyspę to wydaje mi się ogromna.
    chodzilo mi o metr szerokośc wyspy, myśłałam, że miejsce na nogi musi być duże głębsze, żeby wygodnie usiąść przy takiej wyspie
    samą wyspę masz ogromną, nie przeczę


    ciekawy patent z tą blachą miedzianą, ale to chyba poza moimi zdolnościami, pozostaje poszukać jakiejś zlotej farby

    jeśli chodzi o koszt kuchni, to pewnie niedużo, skoro wszystko sam robiłeś, kuchnia piękna, przemyślana i starannnie wykończona

  10. #830
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ja myślę że warto. Tak jak kiedyś pisałem markowe okucia to około połowa kosztów. Ale dzięki temu masz niesłychany komfort używania szafek. Ja sobie nie wyobrażam kuchni bez szafek z pełnym dostępem na całą głębokość (w pełni wysuwane szuflady, "kołowrotki" w narożach). Trzaskające przy zamykaniu fronty też by mnie drażniły.

    O blacie się nie wypowiem, bo nic nie wiem o takim typie blatu, ale pewnie też warto. Ja kupowałem na szybko blat 38mm z okleiną i po 3 latach jest do wymiany.

    No i wyobraź sobie że dla przeciętnego człowieka to jest kuchnia za 30k Bo tyle by kosztowała na zamówienie.

    A w kuchni spędza się większość życia towarzyskiego po osiągnięciu pewnego wieku
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #831
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    [B]
    SUMA 17163

    Dużo? Mało? Sami oceńcie.

    Pozdrawiam

    PS. kosztorys robiony szybko na kolanie więc myślę że jak zrobilibyśmy 17500 to pewnie było by bardziej uczciwie.
    Aż sprawdziłem koszt mojej, 20800 zł za kuchnię, szafkę pod umywalkę z drewna i 3 parapety. Wszystko na BLUM, narożnik i cargo PEKA. Z bajerów elektryczny system Blum do kosza na śmieci. Blat dębowy, fronty frezowane i lakierowane.
    Myślę, że dziś robocizna jest dużo droższa niż w 2017, mój stolarz był ze Starachowic.

    Twoja Kuchnia bardzo mi się podoba, kolorystyka jest super choć pewnie ciężko utrzymać w czystości.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #832

    Domyślnie

    Brałeś wszystko z meble.pl?

  13. #833

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Ja myślę że warto. Tak jak kiedyś pisałem markowe okucia to około połowa kosztów. Ale dzięki temu masz niesłychany komfort używania szafek. Ja sobie nie wyobrażam kuchni bez szafek z pełnym dostępem na całą głębokość (w pełni wysuwane szuflady, "kołowrotki" w narożach). Trzaskające przy zamykaniu fronty też by mnie drażniły.

    O blacie się nie wypowiem, bo nic nie wiem o takim typie blatu, ale pewnie też warto. Ja kupowałem na szybko blat 38mm z okleiną i po 3 latach jest do wymiany.

    No i wyobraź sobie że dla przeciętnego człowieka to jest kuchnia za 30k Bo tyle by kosztowała na zamówienie.

    A w kuchni spędza się większość życia towarzyskiego po osiągnięciu pewnego wieku
    Jak doliczysz do tego koszt sprzetu to tez prawie 30k wyjdzie, bo jesli ktos robi kuchnie na zamowienie to raczej podaje koszt calkowity.

  14. #834
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cześć

    Wracając do wyceny kuchni. Odkopałem jedyną wycenę jaką miałem czyli z biura w którym robiłem projekt. Kwota za kuchnię to 25500 plus 7800 za blaty czyli w sumie 33300. Z tym że była to wycena na płytach swisskrono czyli tańszych i tandemboxach też dużo tańszych niż obecnie założonych legrboxach (nie wspominając o tip on synchronizacjach itp). A okres oczekiwania na kuchnie 3m-c tak że widać że nie są drodzy bo mają ruch. Dlatego śmiem twierdzić że kuchnia na obecnym zestawie dała by na pewno 4 z przodu przy wycenie.

    Brałeś wszystko z meble.pl?
    Nie, u nich tylko płyty i jakąś drobnicę jak nóżki itp. Okucia mają drogie, najtaniej znalazłem w phu-gral.eu polecam z czystym sumieniem, najlepiej od razu prosić o szefową (mega miła osoba).

    L.mArK ty robisz kuchnie zawodowo więc najwięcej mógł byś tu powiedzieć ale mam świadomość że ze zdjęć to sobie można.

    Z rzeczy bieżących żona napaliła się na szafę pax do pokoju córki, pojechaliśmy do Ikea. Powiem szczerze że po liźnięciu tematu meblarskiego jak zobaczyłem jak są zrobione te meble trochę się zawiodłem jakoś wcześniej wydawały mi się super dopracowane. A że akurat przez obecną sytuację były mega braki na sklepie nie udało się skompletować szafy jaką sobie żona wymyśliła, więc zostało zakasać rękawy i zrobić córce pojemną szafę według projektu żony. Ale nie mogliśmy wrócić do domu z pustymi rekami bo wzięliśmy od szwagra busa wiec w zamian kupiliśmy wypoczynek do salonu. Następnego dnia zrobiliśmy rozkrój szafy i wyszło coś takiego.





    To taki mezalians z Ikea bo front lustrzany kosze i drążek są od nich

    Poza tym działamy w pokoju córki (półmetek), kuchnia dostała baterię, indukcja zmywarka itp podłączone, był też elektryk pospinać włączniki w salonie bo nie mogłem sobie z tym poradzić. Jeszcze zrobimy garderobę w sypialni i możemy myśleć o przeprowadzce





    Pozdro

  15. #835
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam

    Szybki wpisik,zrobiłem ścieżkę do domu. Obrzeża w ramach dalszych eksperymentów z palonym drewnem, potem wysiewka płyty i kamień dekoracyjny. Efekt bazowy nam się podoba, trzeba zrobić jeszcze nasadzenia roślin i będzie gites.
    W środku też działamy, mam nadzieję że do końca tygodnia będę w stanie pokazać wam garderobę i parę innych rzeczy.

    Pozdrawiam












  16. #836
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Do opalania drewna używałem taniego palnika do papy i butli z gazem - szybko, łatwo i pełna kontrola nad efektem.

    pozdrawiam
    s

  17. #837
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hello

    Była dłuższa przerwa a to oznacz przeważnie jedno, przeprowadzkę. Mieszkamy od początku września. Na dzień dzisiejszy muszę wstrzymać się ze zdjęciami wnętrza bo oczywiście dużo brakuje w większości pomieszczeń ale na osłodę wrzucę pokój córki bo ten faktycznie gotowy chyba w pełni.




    Fajnym patentem jest skrzynia na kołkach chowana pod siedzisko, wszystkie dziwne zabawki które nie mieszczą się w szafie lądują tam. Skrzynia wyjeżdża na środek pokoju wrzucamy wszystko z podłogi i pokój czysty


  18. #838
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Obecnie dziennik raczej będzie służył jak miejsce wrzucania projektów około domowych.

    Łóżko

    Gdzieś trzeba spać więc na pierwszy rzut poszło łóżko do sypialni, pomysłów było dużo, wygrał minimalizm/naturalizm i materiał którego mam dużo(pomyłka dostawy przy dachu), deski świerkowe 45x150mm plus materac futon "sumo", 100%bawełny (fajna opcja w dobie materacy nafaszerowanych super/hiper/ultra technologią rodem z NASA). Wymiar łóżka to 160x200.








  19. #839
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Łóżko cd










  20. #840
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Łóżko cd

    Parę detali.










Strona 42 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony