dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 44
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 863
  1. #1

    Domyślnie Nowa taryfa dla ogrzewających się prądem - może wejdzie w życie

    "W połowie grudnia ub. roku resort energii informował, że chce stworzyć zachęty dla osób palących w piecach paliwami złej jakości i stworzyć rozwiązania na tyle atrakcyjne cenowo, by mogli sobie pozwolić na to nawet niezamożni. Osoby takie mogłyby korzystać ze specjalnej nocnej taryfy energetycznej przeznaczonej tylko dla celów grzewczych. Wiceszef resortu Andrzej Piotrowski zapewniał, że cena prądu byłaby "dużo niższa niż w innych taryfach".

    Zmiany mają też czekać prawo energetyczne i budowlane. Ma ono zachęcić do instalacji pieców elektrycznych lub pomp ciepła na terenach, gdzie nie ma możliwości podłączenia do scentralizowanych systemów ciepłowniczych lub sieci gazowych. Proponuje się też, by wprowadzić takie unormowania, które zablokują zabudowę klinów napowietrzających miasta, czy podniosą "rangę zawodu urbanisty w kontekście zagospodarowania przestrzennego"."

    Źródło: http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,2236950.html

    Fajnie by było... to już w ogóle grzanie pompą będzie jak za darmo

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robbson

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    20

    Domyślnie

    Oby, oby... i tak znaczna czesc energii w drugiej taryfie sie marnuje, takze za znikome koszty mozna zrobic tak wiele.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Taka taryfa już jest nazywa się G12w....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  4. #4

    Domyślnie

    Widocznie ta, nad którą pracują ma mieć jeszcze lepsze warunku bo będzie można ją wykorzystać tylko do ogrzewania i niczego więcej.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Taa i w nocy będzie za darmo a w dzień G11.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  6. #6

    Domyślnie

    hajnel, tu chodzi o taryfę pozbawioną akcyzy, itp. Tak było mówione w grudniu. Dziś dochodzi, że dla ubogich. Czyli zarobiłeś na PC to masz na prąd. Za 3 tygodnie jak puści mróz przyjadą do Warszawy górnicy, spalą kilka opon i skończy się dopłatami do węgla i dodatkową akcyzą dla tych co prądem grzeją.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Taka taryfa już jest nazywa się G12w....
    Niedoczytałeś pierwszego postu...
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #8

    Domyślnie

    naprawdę w to wierzycie??
    mój wczesniejszy post w tej kwestii

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    wcześniej pisałeś tylko o energii...ja już od jakiegoś czasu mam innego dostawcę energii niż ten przypisany do mnie dystrybucyjnie, więc jestem wyczulony na tym punkcie. Na ceny dystrybucji nie mamy wpływu, więc jedynie mogą mi obniżyć cenę energii. Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie. Energię mam teraz za 0,1353 brutto. Dystrybucja kosztuje mnie od stycznia 0,056 (obie ceny w taniej taryfie oczywiście). Co ciekawe - gdy podpisywałem wieloletnią umowę, to energia+dystrybucja w Tauron/Gliwice wynosiła 0,30zł w taniej taryfie. Jakiś czas później, ceny zmieniły sie diametralnie, Tauron/Gliwice zmienił cennik, 1kwh kosztował około 0,24zł (teraz też chyba w tej okolicy) - ale - kolejna ciekawostka, mój dostawca, od którego mam energię za 0,1353 (umowa ważna do końca 2018 -, dzisiaj proponuje energię za 0,1980, czyli jeśli dobrze patrzę, drożej niż Tauron....
    Nie widzę jakoś możliwości, żebym za całość mógł płacić 0,15zł w taniej taryfie...dystrybucja i tak jest tania u mnie (w porównaniu do innych regionów), czyli energia musiałaby kosztować około 0,10zł. To u mnie, tam gdzie jest droższa dystrybucja jeszcze mniej. Zwyczajnie nie wierzę, że to jest możliwe....
    Chyba, że do tego dowalą taką cenę w drogiej taryfie, że na to samo wyjdzie.
    Dlatego na te rewelacje o nowej taniej taryfie do ogrzewania patrzę z dużym przymrużeniem oka
    nawet jeśli wejdzie jakaś nowa taryfa, to jestem przekonany, że nie będzie ona dla mnie korzystniejsza niż to co mam obecnie
    tytułem uzupełnienia - mam G12w i zużywam w skali roku około 75% w taniej taryfie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Niedoczytałeś pierwszego postu...
    Doczytałem. JTKirk wyjaśnił w swoim poście w czym sens.
    Druga rzecz, że w starych domach trzeba wstawić taki piec akumulacyjny do każdego pomieszczenia...
    Moim zdaniem najpierw należy działać w kierunku ograniczenia zapotrzebowania na energię grzewczą...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    naprawdę w to wierzycie??
    mój wczesniejszy post w tej kwestii



    nawet jeśli wejdzie jakaś nowa taryfa, to jestem przekonany, że nie będzie ona dla mnie korzystniejsza niż to co mam obecnie
    tytułem uzupełnienia - mam G12w i zużywam w skali roku około 75% w taniej taryfie
    Nie wiem dokładnie na czym to ma polegać, więc na chwilę obecną to jest jedynie gdybanie, ale gdyby rząd dał dystrybutorom energii jakieś ulgi podatkowe za klientów grzejących prądem w "rządowej" taryfie to oczywiście będzie ona tańsza od obecnych. Ja się jakoś na to specjalnie nie nastawiam, ale myślę, że dobrze jest wiedzieć, że może będzie jeszcze lepiej z opłacalnością grzania prądem.

  11. #11
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    To był jeden z ich pomysłów i nie wiadomo który w końcu wybiorą ale cena 1 kw miała by kosztować 11 groszy , taka była propozycja oczywiście nocą

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    To był jeden z ich pomysłów i nie wiadomo który w końcu wybiorą ale cena 1 kw miała by kosztować 11 groszy , taka była propozycja oczywiście nocą
    przy zachowaniu aktualnych cen w drogiej taryfie ??
    nie uwierzę, aż nie zobaczę....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Doczytałem. JTKirk wyjaśnił w swoim poście w czym sens.
    Druga rzecz, że w starych domach trzeba wstawić taki piec akumulacyjny do każdego pomieszczenia...
    Moim zdaniem najpierw należy działać w kierunku ograniczenia zapotrzebowania na energię grzewczą...
    E tam - cytaty z innych wątków, sensu nie wyjaśnił, tylko przedstawił swoje zdanie .
    Frofo007 wyraźnie opisuje o jaka taryfę mu chodzi, więc z pewnością nie jest to G12w, i do tego się odnosiłem. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania , zresztą z ograniczeniem zapotrzebowania na energię nie sposób się nie zgodzić. Ale taryfa "ogrzewaniowa" to inny temat, zapowiedziany przez ekipę rządową - jak będą chcieli spełnić deklarację, to dadzą radę .
    Ale fakt - muszą chcieć, a to nic pewnego
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Po 10 miesiącach wiemy już nieco więcej. Nowa taryfa ma być zachętą do korzystania z energii elektrycznej w godzinach 23-7. W pozostałych godzinach będą obowiązywały stawki taryfy G11 a więc taniej niż w taryfach G12, G12w. Najprawdopodobniej nowa taryfa pojawi się już 1 stycznia 2018 roku. Nowa taryfa ma być również zachętą dla korzystających z obecnych G12 i G12w do przejścia właśnie na nią. Rynek energii bardzo się zmienił. Dziś w godzinach 13-15 czy też 15-17 nadal występuje szczyt zapotrzebowania na energię w krajowym systemie energetycznym, który dodatkowo obciążany jest właśnie indywidualnym ogrzewaniem elektrycznym. To wszystko ma być przesunięte na doliny 23-7. Bardzo dobry pomysł ME.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 21-11-2017 o 00:19

  15. #15

    Domyślnie

    tutaj piszą więcej o tym
    http://gramwzielone.pl/trendy/28905/...-bedzie-tansza

    50% taniej w godz. 23-17. Ciekawe jak duża w zamian będzie owa opłata aktywacyjna....
    Ja i tak mam umowę do końca 2018r. z Duon/Fortum. Nad ewentualnymi zmianami będę się zastanawiać najwcześniej za 7 miesięcy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #16

    Domyślnie

    Dla mnie istotne również jest co z weekendami. Jeżeli całe nie będą tańsze, to nie jestem pewien czy ta nowa taryfa się opłaci.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    tutaj piszą więcej o tym
    http://gramwzielone.pl/trendy/28905/...-bedzie-tansza

    50% taniej w godz. 23-17..
    Nadmiar szczęścia. Taniej 23-7
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    bez wekendów? to ja podziękuję

    zresztą dobry pomysł od ME? byłoby ciężko
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  19. #19

    Domyślnie

    Poza tym, jeżeli dobrze czytam taryfę takiego Tauronu - 53gr w G11 i 25gr w taniej w G12W, to tam w ogóle się to nie opłaci.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Poza tym, jeżeli dobrze czytam taryfę takiego Tauronu - 53gr w G11 i 25gr w taniej w G12W, to tam w ogóle się to nie opłaci.
    W Tauronie mam ceny : w G12w droga: 0,68 i tania 0,25. Średnia cena to około: 0,46.
    I teraz w nowej taryfie cena za prąd w nocy wyniesie np 0,20 i w G11 mam 0,53 - średnia cena 0,36.
    Co się teraz bardziej opłaca? Fakt że w nowej taryfie nie ma tanich weekendów. No i ile będzie kosztował haracz za przejście na nową taryfę?

Strona 1 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony