dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryksirl Zobacz post
    Zacznę od tematu wątku, nie można i nie da się odpowiedzieć jakie, ile i jak mają być położone przewody. Bo to wszystko zależy od projektu (od tego czego oczekujecie i jaką markę systemu wybierzecie)
    zgadza się
    Cytat Napisał patryksirl Zobacz post

    Panowie czytam wasze wpisy i jestem trochę załamany. Sam jestem na etapie planowania mojego przyszłego domu, szukam i czytam o domach inteligentnych bardzo dużo. Na dobrą sprawę na rynku są tylko dwie marki takich systemów na, na które warto zwrócić uwagę: 1. Satel
    chłopie skąd Ty żeś się urwał, już wehikuł czasu działa ?
    Cytat Napisał patryksirl Zobacz post
    Ale wracając do sedna, uważam, że bez profesjonalnego projektu nie można się brać za inteligentny dom - choć tu zależy znowu od tego co chcemy mieć i co rozumiemy inteligenty dom. Przy inteligentnym rozwiązaniu nie są potrzebne kable elektryczne w każdym włączniku światła a wystarczy np zwykła skrętka .
    powiedzmy że tak
    Cytat Napisał patryksirl Zobacz post
    ...Wcześniej myślałem o Satelu bo jest prosty i nie potrzeba programistów, jakiś bardziej zaawansowanych prac przy konfiguracji osobistej czy później zmiany funkcji w systemie,
    matka jedyna święta, nie wiesz o czym piszesz, nawet tego nie próbuj, Satel TO NIE JEST SYSTEM dla IB!!!
    Cytat Napisał patryksirl Zobacz post
    Ktoś tu wspominał firmę FIBARO bezprzewodową, niech nie wierzy, w żadne obietnice i technologie bezprzewodowe, kabel to zawsze kabel,
    święta prawda!

    Odpowiem na przykładzie systemu Nexo z Wrocławia
    Cytat Napisał patryksirl Zobacz post
    Co mnie interesuje:
    Sterowanie:
    głosem - opcjonalnie (widziałem że można i nie jest to jakaś super technologia Nasa) nie robiłem tego jeszcze nie jestem pewien czy taka możliwość w tym systemie istnieje
    Nawadnianie TAK
    Brama, furtka, garaż, drzwi frontowe TAK
    Wideodomofon TAK
    Kamery - CCTV jako podgląd na ekranie LCD systemu (analog) docelowo przygotowywany manip. LCD jako urządzenie IP, bez możliwości rejestracji obrazu (zrzuty obrazu, wysyłanie na email - TAK )
    Zamykanie rolet i okien w poddaszu TAK -
    Rolety, zaluzje, zaslony rolety TAK, zasłony TAK - sterowanie żaluzjami z kątem otwarcia - nie robiłem jeszcze, ale chyba jest już taka możliwość
    Ogrzewanie - TAK
    Gniazdka elekt. on/off - TAK
    Zawory wody otworz/zamknij TAK
    Brama na długie światła - opcjonalnie TAK
    Światło i natężenie światła TAK
    Mata projekcyjna rozwiń/zwiń TAK
    Sterowanie rekuperacja i klimatyzacja TAK oczywiście zależy jeszcze jakie możliwości sterowania z zewnątrz dają te urządzenia.
    grzanie wody ? podgrzew wody użytkowej ? wszystko zależy od źródła ciepła

    Czujniki:
    Okna i drzwi (czy otwarte) TAK
    Dymu TAK
    Smog - jeżeli są takie czujki TAK
    zalania TAK
    temperatury wew (wszystkie pomieszczenia) TAK - można wykorzystać wyłączniki programowalne z wbudowanym czujnikiem temp. (oczywiście najważniejsze prawdiłowo przygotowana inst. C.O, )
    temp zew. (powietrze, budy gosp, basen woda) TAK
    ruchu - wykrywanie obecności TAK - wszystko zależy od samej czujki, lub kilka połączonych i odpowiednia logika
    wilgotność (dom, ogród, bud gosp) TAK
    Pogodowy (np. deszcz) TAK
    Zmierzch (dzień/noc) TAK
    system lokalizacji GPS TAK
    System SMS TAK
    Złożycie prądu NIE - w jakim celu, rozumiem jakies specyficzne urządzenie np pompa ciepła, a do całej reszty po co ?
    Deszczówka - ile wody w pojemniku TAK (wejścia analogowe - wszystko zależy od czujnika/ przetwornika)

    Sceny:
    tryb nocny/wyjazdu/wyjścia i powrotu z-do domu itd. TAK
    światła dom i ogród itd. TAK
    symuluje ze ktoś jest w domu TAK
    rolety się same odsłaniają i zamykają TAK - tylko w jakiej sytuacji ? doradzam uważanie z tą funkcją
    podlewanie TAK
    rozbrajanie alarmu ze strefy do strefy ścieżka zejścia ? TAK
    itd.

    Takie podstawie rzeczy jakie powinny być w inteligentnym domu. Do czegoś takiego musi być projekt. Żaden elektryk czy firma nie wykona tego z palca... trzeba mieć plan i trzymać się wytycznych przy wykonaniu. Czekam na jakieś kontakty do firm które mogą sprostać takiemu zadaniu. Chętnie pogadał bym też z kimś kto wykonuje takie instalacje z doświadczeniem i jest fachowcem a nie "fachowcem"
    Owszem - najważniejszy projekt. Programujesz dużo łatwiej niż Satela, trudniejsze logiki - napiszą Tobie - polecam przejechać się na szkolenie lub poprosić o wizytę z walizką.

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    patryksirl

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Można? Można!

    @kasprzyk dzięki za konkretną odpowiedz w temacie. Na pewno wezmę pod uwagę to co napisałeś i poczytam, dowiem się o Nexo. Jak napisałem szukam rozwiązania, a nie głupich komentarzy i złośliwości.

  3. #23

    Domyślnie

    @ patryksirl
    Sprawdz jeszcze polski system ehouse jest w paru wariantach komunikacyjnych ja miałem rs485 od 2005 i zrobiłem upgrade do ethernetu
    poza obsługą kamer i wideodomofonem jest wszystko (tylko nie wiem po co to integrować z IB).

    system można samemu sobie zamontować, zintegrować z satelem (choć ja wykorzystuje własny alarm eHouse z powiadomieniem sms) ma obsługę z Domoticza i można samemu sobie pisać algorytmy i integracje na RPI.

    ma też obsługę przez www, z aplikacji java, android.

    Jak trzeba coś dołożyć po fakcie to można użyć sterowników WiFi.

    blog diy: http://inteligentny-dom.ehouse.pro/
    informacje ogolne: http://ehouse.info/

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony