dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 57
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1125
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Osobiście polecam Dullux. Ostatnio malowaliśmy cały dom (mieszkamy u rodziców) Farby były różnego koloru (mieszali na miejscu w Castoramie-koszt to biała farba pigment był gratisowy) My wybraliśmy kolor bordowy. W związku z tym, że ciemny to należało 2 razy pomalować. Jednak farba rewelacyjna. Konsystencja masła. I co najważniejsze- kolor nie obłazi, nie blaknie. Jesteśmy bardzo zadowoleni. W swoim nowym domku też kupimy Dulluxa albo Beckersa- ponoć równie dobra.
    Paarę lat temu malowaliśmy właśnie jakimiś polskimi farbami. Dodawaliśmy sami pigmenty. Po 3 latach zamiast fioletu był "brudny" szary, ściany straciły "żywą" barwę. Stąd to malowanie całego domu. Nowe farby są na ścianach już ze 2,5 roku- i wyglądają jak nowe.
    Aha, ta farba na ścianie wygląda jak guma. Mi się to podoba. I zmywa się z niej brud.

  2. #22

    Domyślnie

    Malowałem Dulux-em, Leyland-em, Śnieżką, Activą (czy jakoś tak...)
    Dulux był z tych kilku bezapelacyjnie najlepszy.

  3. #23

    Domyślnie

    Dla mnie jednak Beckers rządzi. Bardzo dobra też jest Sigma, natomiast Dekoral to dziadostwo !!!, chlapie i pryska, trzeba strasznie uważać przy malowaniu sufitu aby nie pochlapać ścian.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie

    Becers najlepszy. Cena jednak nie nalezy do najlepszych.
    Na Dullux'ie tak sie przejechałem, że nigdy więcej.
    Dobre też są farby Levis'a - jeszcze mnie nie zawiodły.

  5. #25

    Domyślnie

    pawel.k2 A co było z tym Duluxem nie tak?

    Też mnie czeka wybór farb do malowania. Mam jak do tej pory gładź gipsową. Co na to położyć przed farbą? I jaka farba ma najlepszy wskaźnik jakość/ceny?

    Pozdrawiam

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie

    Kolor, gęstość wszystko OK, ale żeby pokryć trzeba było malować min. 4 -5 razy. Farba dorabiana była w Castoramie, reklamowana i nic nie pomogło. Może to jakaś partia taka felerna, ale więcej sobie i innym nie polecę Dulluxa.

  7. #27

    Domyślnie

    Duluxa też nie polecam, a zwłaszcza moj brat, który 2 tygodnie temu też malował, problemy podobne jak wyżej.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    moj sasiad miał tak samo....


    Ja malowałam Dyrupem sufity a Tikkurilla sciany, farba droga ale wyszło ze i tak tylko malowana sciana była raz...wiec jak sie policzy ile razy trzeba malowac duluxem...wychodzi na jedno a jakosc lepsza zdecydowanie.
    Aha tilluriila lateksowa.

  9. #29

    Domyślnie

    My mamy wszystko Dyrupem, z tym, że miejsca bardziej narażone na brud - lateksową. Dobrze się zmywa, co przy psie wracającym z deszczowo-błotniastego spaceru jest szczególnie ważne. cenowo do przełknięcia (Beckers wychodził drożej, bo miał mniejszą wydajność z litra). Acha, kolory to biały, merano, gobi i koniak (z wyjątkiem białego pozostałe w różnych odcieniach).

  10. #30

    Domyślnie

    Ja malowałem Tikkurilą,baza Optiva5- innej nie chcę!!!
    polecam gorąco!

  11. #31

    Domyślnie

    Czy mozecie podac ceny na 1m2 1-krotnego krycia opisywanych w tym watku farb (przy roznych pojemnosciach)? Prosilbym takze o porownanie cenowe z farbami krajowymi (oraz jak ksztaltuje sie porownanie wydajnosci)
    Dzieki
    tomek_2

  12. #32

    Domyślnie

    Beckers i Ticcurila to jedna firma. Wlasnie niedawno sie polaczyly. Dla mnie najlepsze farby. Bardzo wydajne i w koncowce nie wychodza tak drogo. Swietnie sie nimi maluje, tak wiec ci co pierwszy raz maluja nie beda miec klopotow z malowaniem. I swietnie brud sie z nich zmywa. Przy moich trzech psach to super.

  13. #33

    Domyślnie

    Beckers. Niespotykana siła krycia. Kolory należy wybierać nie z typowych palet, ale specjalnych, przygotowywanych sezonowo przez firmę. Mają je np w swoim firmowym sklepie na Puławskiej w Wawie.Niektórzy malarze gruntują powierzchnie gipsowe tańsza farbą. Dębica to też Beckers, ale uchowaj Boże np. przed Jedynką.

  14. #34

    Domyślnie

    Witam

    Polecam Dyrup Bondex Wall. Farba dwuwartstwowa - chyba "stworzona" dla malarza-laika.
    Przy lateksowej trzeba uważać przy wszelkich podkuwaniach ścian, gdyż farba ta odchodzi płatami od ściany (a nie jak "normalna", której odpada tyle ile tynku). Należy najpierw naciąć ją nożykiem lub innym ostrym narzędziem (zrobić obrys wokół miejsca, które chcemy skuć).

    Pozdrowienia B.

  15. #35

    Domyślnie Jaka farba.

    Cześć wszystkim. Mam do pomalowania ok.300m2 w domu. (klatka schodowa i pokoje). Jaką wybrać najlepiej farbę (trochę będzie na biało, a trochę kolor). Jest to sporo dlatego nie chciałbym wybierać najdroższej farby. Które z obecnych na rynku zasługują na uwagę.

  16. #36

    Domyślnie

    Dobry jest Malwin produkowany przez ICI (hamerite, Dulux...) ma niewygórowaną cenę i dobrą jakość. Malowałem już kilka razy, dla porownanania wybierałem też dekorala i Śnieżkę, ale były gorsze.
    Jednak to rzecz gustu tak na prawdę w segmencie dobrych i nienajdroższych farb stawka jest wyrównana.

    powodzenia, malowanie to przjemność

  17. #37

    Domyślnie

    Chyba się zdecydowałem. Dużo słyszałem ostatnio dobrego o farbach francuskiej firmy Zolpan. Bardzo dobre farby. Cenę też mają nie za niską ale chyba warto wydać więcej i później nie żałować. Możę słyszeliście o farbach Zolpan. Czekam na wypowiedzi.

  18. #38

    Domyślnie farby godne polecenia

    Właśnie zabieram się za pierwszy w moim życiu remont i mam ogromny problem z doborem farb. Nie wiem na jaką firmę się zdecydować. chciałabym, by farba była trwała, ładna i za rozsądną cenę
    możecie mi doradzić?

  19. #39

    Domyślnie

    Trudno spełnić wszystkie warunki
    ostatecznie odżałowałem kasę i wybralem beckersa - można dość dobrze posługiwać się ich wzornikami i farba świetnie kryje, niestety podobnie jak grunt jest droga. Można używać ich krajowego odpowiednika - dębicy - tu jednak należy się liczyć z dokładnym drugim malowaniem...
    Niektórzy chwalą duluxa...
    Pozdrowienia

  20. #40

    Domyślnie

    Słyszałam wiele dobrego o poczciwej Śnieżce. Również o Duluksie. Ale mercedesem są ponoć farby lateksowe Tikkurili. 9000 kolorów, ale, niestety, nie takie tanie.

Strona 2 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony