dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 57
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1125
  1. #41

    Domyślnie

    No właśnie - jakość wiąze sie z ceną.
    A co możecie powiedziec o Dekoralu?

  2. #42

    Domyślnie

    Też dobry. Generalnie nie ma teraz chyba złych farb, tylko te dobre i lepsiejsze.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Zdecydowanie popieram Beckersa,może drogi ale jestem przynajmniej pewna efektów kolorystycznych na ścianie . Zgadza się z kolorami z wzornika

  4. #44

    Domyślnie

    Sigma. Kryje perfekcyjnie za pierwszym razem. Niestety jest droższa od popularnych farb, ale jak przyszło mi malować 3-krotnie taką tańszą to później już nie żałowałem kupując Sigme i malując raz.

  5. #45

    Domyślnie

    Z tych, którymi malowałem (Śniezka, Nobiles, Leyland, Activa i Dulux) ten ostatni był nie do pobicia. Po prostu przepaść, szczególnie do tego badziwia Activy.

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    W domu rodziców malowaliśmy Duluxem- minęły 3 lata i.... jak nowe. Nic nie oblazło, kolory nadal żywe. W obecnym domku bedziemy musieli malować Beckersem- jest lateksowy, a jako że dom nowy to ściany lubią w takim pękać - a ta farba jest elastyczna i drobne pęknięcia przyjmie na siebie.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie ŚCIANY NIESZPACHLOWANE - JAKA FARBA ABY POKRYĆ EW. NIERÓWNOŚ

    Pomóżcie!

    Mam nieszpachlowane ściany. Tynki zrobione są bardzo starannie i mają bardzo gładką powierzchnię ( o ile taki tynk może być gładki). Jaka farbę urzyć aby te ewentualne niedociągnięcia zamaskować. Czy może są specjalne wałki o innej strukturze niż tradycyjne, które w tym pomogą.
    Zastanawiałam się czy nie urzyć wałka , który wręcz tworzy chropowata powierzchnię i z robić z tego formę dekoracyjną. Proszę o pomoc i podzielenie się własnymi doświadczeniami.

    Pozdrawiam Paty.

  8. #48

    Domyślnie

    Nie ma jeszcze doświadczeń, ale będę miał ten sam temat do przegryzienia. Malarz mówi mi, że: (1) na białym znacznie mniej widać niż na kolorze (a ja chcę kolor, choć niezbyt ciemny); (2) wałek do malowania z dłuższym "włosiem" powinien nieco pomóc; (3) przecierki (żona planuje w niektórych miejscach) pomagają; (4) po pomalowaniu pierwszej warstwy będzie widać, gdzie ewentualnie warto gładziować (dla mnie to ostateczność). Powiem więcej za parę tygodni - na razie robię rigipsy.
    Tomasz M.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    kasia.bee
    Przymierzasz się do Dekoralu, czyżbyś kupiła nowego Muratora?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Dobrą alternatywą są też farby firmy LAKMA.

    Z tego co się orietuję mają gotowe kolory w 10 różnych odcieniach, poza tym arylową bazę i próbnik kolorów.
    Ja osobiście planuję do 3 pokii i łazienek dać własnie te gotowe kolory. A do salonu, jadalni , kuchni i holu SATINĘ lub VELVET z Bekcersa.Mają one charakterystyczną taką satynową powłokę ,są mocno błyszczące lub lekko matowe i matowe.
    Podobno ta mocno błyszcząca nadaje się najlepiej na ściany szpachlowane bo bardzo "wyciąga " wszelkie niedociągnięcia. Natomiast na mniej gładkie tynki matowa i pół matowa. Z tego co mówił sprzedawca są bardzo wydajne i bardzo dobrze kryją. U mnie w rejonie za wiaderko 10l trzeba zapłacić ok. 170 zł za wybranyodcień koloru z palety zmieszany na gotowo( im ciemniejszy kolor na próbniku tym drożej}
    Dla porównania farba akrylowa , kolor łososiowy z firmy LAKMA -gotowy w wiaderkach 5 l kosztuje ok 50zł.
    Także wybór jest ogromny. Sprzdawcy nie polecaja Jedynki.
    Pozdrawiam Paty.

    P.S
    Dałam nowy temat o farbach kryjących na nieszpachlowanych ścianach i równiez czekam na opinie.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja mam farbe lateksową Tikkurilli

    jest droga ale potwierdzam, bardzo wydajna dokładnie jest tak jak pisza na wiaderku..kupowałam baze i mieszali mi kolory...za kolor dopłata 2 zł

  12. #52

    Domyślnie

    Mój wykonawca namówił nas na kanadyjskie farby Para ( www.para.pl ) i muszę przyznać że są rewelacyjne chociaż bardzo drogie. W cenie farby mieliśmy dobór kolorów do całego domu przez architekta wnętrz, który poświęcił nam kilka godzin czasu na naszej budowie.

  13. #53

    Domyślnie

    Niestety nie stac mnie na drogie farby, głownie dlatego, że ważniejszą sprawa od farb jest zbliżający się ślub
    mysle, że nawet beckers odpada, orientowalam sie w cenach i... trochę za wysokie progi na moje nogi

  14. #54

    Domyślnie

    Im ciemniejszy kolor tym bardziej widac , jesli pozostawisz zaszpachlowane placki - nawet jesli je przetrzesz paierem i beda rowne - a roznic od reszty sciany beda sie jedynie i az faktura to bedzie je widac ..... chyba ze pomalujesz walkiem z dlugi wlosem nie zalujac farby z 5 razy

  15. #55

    Domyślnie

    oczywiscie pomalujesz cala powierzcheni danej sciany - bo nie da sie pomalowac troszke zeby nie bylo znac

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jeszcze mozesz spróbowac farby podkładowej (np.: Śnieżka-grunt). To specjalna farba lateksowa, którą się maluje zamiast gruntowania.
    Co do wałków z długim włosem to bym uważał.
    Jasiu

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Jasiu


    A dlaczego ma uważać z wałkami z długim włosem ? Czy one daja jakąś dziwna strukturę?

    Paty.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat z postu od przedstawiciela jednego z większych producentów farb w Polsce
    malować raz, starannie, bez rozcieńczania farby
    (ew. jeśli za gęsta rozcieńczyć tylko tyle, żeby dobrze się malowała)
    wałkiem z krótkim włosem - zasada: gładsza powierzchnia
    = krótszy włos wałka, jeśli chodzi o wałki polecam nie kupować
    zwykłego najtańszego a szczególnie tzw. mochera, warto dać 2x
    drożej - różnica w malowaniu czasami powala...
    To było o podkładzie.
    O farbach to samo tylko "na drugi dzień pomalować dwa razy"

    Od siebie dodam: Wałek z długim włosem:
    * bardziej chlapie
    * jest cięższy (przy malowaniu sufitów ma to znaczenie)
    * więcej mycia

    Same drobiazgi, ale z drobiazgów składa się życie
    Jasiu

  19. #59

    Domyślnie

    ja wykorzystałam wszelkie nierówności /zrobiłam sobie tynk dekoracyjny/ i na to przecierki-wyszło super. Jeżeli nie chcesz grzebać z tynkiem to proponuje najpierw podkład z jedynki gold /tej do barwienia/ a na to przecierki , najlepiej jest rozrobić barwniki z wodą tak, żeby powstała kolorowa woda do tego w sklepie malarskim warto kupić farbę w odcieniu złota / w słoiczkach, ja dodałam dwa odcienie starego złota/. Złoty barwnik spowoduje ,że powierzchnia nie będzie zupełnie matowa -oczywiście złota też nie będzie, a dzięki temu zabiegowi można sobie w taką ścianę wytrzeć ręce i nic nie widać i ściana wygląda jak drogie "tynki z epoki" tyle ,że ta wersja jest nieco bardziej ekonomiczna. Do przecierania warto kupić naturalną gąbkę np. w Castoramie.
    pozdrowionka jabandushi

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy ktoś z Was używał farb firmy STO? My mamy pomalowaną elewację, ale zastanawiam się nad kupnem tych farb do wnętrza.
    Jakieś doświadczenia?

Strona 3 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony