dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 33
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 660
  1. #461
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    najlepiej zostawić tylko list i nie używać tego sterownika mitsubishi
    No tak odstawiłbym ten sterownik mitsu ale czy da sie sie sensownie podłączyć te listwe do pompy poprzez to wyjscie na "kocioł", czy bedzie to w ogole dzialało i czy pompa dostanie te informacje o temperaturze w jakims pomieszczeniu od termostatu typu master ?

  2. #462
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    keruza

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Olkusz
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Jest sens w ogóle ten klimatyzator instalować, czy lepiej powalczyć może o dodatkowy rabat?
    Witam jestem nowy mam zamontowaną PC 9 kw monoblok dołożyłem 2 klimakonwektory i mam klimę przecież robi wodę lodową do 5 c.A tak wszyscy piszą o dużej powierzchni grzewczej wężownicy nie musi być wcale wężownica wystarczy zamontować odpowiedni wymiennik płytowy dołożyć pompę obiegową i jest gotowe hydroboxy ze zbiornikiem działają na tej samej zasadzie.
    Ostatnio edytowane przez keruza ; 31-10-2019 o 22:09

  3. #463

    Domyślnie

    Czy da się w menu ecodana sprawdzić przepływ i ilość startów?

  4. #464

    Domyślnie

    kod 540 - przepływ.
    Spróbuj kod 003 - opisane jest "Compressor-Number of operation times" jednostki "100 times". Czyli jakby ilość uruchomień. Jednak u mnie pod tym kodem są jakieś pierdoły.
    kod 016 częstotliwość pracy [Hz]

    EDIT
    Jednak kod 003 jest ok. Mi pokazuje 2000 operacji (defrosty pewnie też są liczone). Pompa działa ponad rok, więc wychodzi średnio 5 razy na dobę.
    Jest jeszcze kod 002 czas pracy 0 u mnie 2060h.
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 06-12-2019 o 20:10
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  5. #465

    Domyślnie

    Gdzie się te kody wbija/przegląda?
    Jaki powinien być optymalny przepływ?
    Dzięki

  6. #466

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maiden84 Zobacz post
    Gdzie się te kody wbija/przegląda?
    Jaki powinien być optymalny przepływ?
    Dzięki
    Menu serwisanta.
    Przeplyw przy 11kw powieb byc 27. Mi za chiny nie usaje sie teg. Mam max 24

  7. #467
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Z tymi przepływami to jest dziwne , może mitsu sam reguluje przepływ? Kiedyś Tobie pisałem, że mam przepływy rzędu 20-21 dla 8kw a teraz mam rzędu 13-15 pomimo wyczyszczenia filtra , a na rotametrach coś koło 1 l/m a jest ich z 20 takich około , moze czujnik sie zdubczał? kurna juz sam nie wiem

  8. #468

    Domyślnie

    Nic nie reguluje.
    Sprawdzałem w kilku momentach i na pewno przepływ jest stały.
    Pompka ma oczywiście sterowanie płynne, ale Mitsu używa tego tylko do "wstukania" jednego z pięciu biegów.
    Trochę odpuściłem, ale czasem mnie to kurza, że te przepływy są takie kiepskie (gorszy COP).
    U mnie mam sprzęgło więc trasa jest taka PC<->zawór przełączający<-> sprzęgło - no i tutaj mam 23-24l/min. Co ciekawe, gdy ominę sprzęgło to trasa jest taka PC<->zawór przełączający<-> w ...uj pogiętych, cienkich jak sik komara rurek ogrzewania podłogowego i przepływ trochę tylko mniejszy.
    Jakby co zawór trójdrożny jest OK.
    Wygląda, że wymiennik stawia niezły opór - bo niby co. Tylko nie piszcie proszę, że za cienkie rurki z pompy ciepła. Bo porównanie odbiornika sprzęgło (krótka, szeroka rura) vs rurki ogrzewania podłogowego pokazuje, że "problem" jest gdzie indziej
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  9. #469
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Witam
    A ja mam takie pytanie :
    Moc potrzebna przy tem. zew. -22 to około 7- 8 kW , zaproponowano mi zubadana 8 kW ok ale patrzę teraz na kartę katalogową , grzeje od minus 28 ale modulacja mocy od 4.5 do 10kW to co będzie przy temp 0 st lub +10 ? jeśli wtedy potrzebne mi będzie około 2kW mocy do ogrzania domu /kalkulacja ze strony cieplowl....we/
    Pompa będzie taktowała ? bo przecież 4.5 kW mocy grzewczej a dom będzie odbierał 2 kW .
    Zbiornik tylko do cwu nie chcę bufora.

    Czy lepiej wybrać konkurencję która ma większy zakres modulacji mocy od np 2 do 8 ale znowu w skrajnych temperaturach ma mniejszą moc, lepiej dla PC i domu żeby PC dogrzewała grzałkami przez góra dwa tygodnie w roku czy ma się męczyć i taktować w temperaturach dodatnich.

    Jak u Was macie ?
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  10. #470

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Moc potrzebna przy tem. zew. - 22 to około 7- 8 kW , zaproponowano mi zubadana 8 kW
    PC grzeje od minus 28, ale modulacja mocy od 4.5 do 10 kW, to co będzie przy temp 0 st lub +10 ?
    Pompa będzie taktowała ? bo przecież 4.5 kW mocy grzewczej a dom będzie odbierał 2 kW .
    Przy temperaturze zewnętrznej ;
    .... 0 C; moc cieplna budynku to ok; 3,5 do 4 kW,
    ....+10 C; moc cieplna budynku to ok; 2 kW,
    Jeżeli masz cienkie wylewki ; to raczej będziesz zmuszony grzać całodobowo,
    Im grubsze wylewki >10 cm, tym większe możliwości grzania tylko w II taryfie
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #471
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Będą raczej cienkie takie jak teraz moda , albo anhydryt 5 cm lub beton 6.5 cm .
    Grzanie bez bufora raczej cały dzień i tu martwię się czy w okresie przejściowym pompa nie będzie się za często włączać i wyłączać co niekorzystnie działa na sprężarki , tak jak piszą w innych tematach , czy lepiej poszukać jakiegoś LG lub panasa co ma większą modulację mocy
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  12. #472

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Będą raczej cienkie takie jak teraz moda , albo anhydryt 5 cm lub beton 6.5 cm .
    Czy lepiej poszukać jakiegoś LG lub panasa co ma większą modulację mocy
    Raczej należy szukać PC, aby w temperaturze - 22 C ;
    ..... moc PC + moc grzałki była > niż 8 kW budynku.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #473

    Domyślnie

    Ja mam 11kW.
    U mnie moc pobrana (elektryczna) potrafi zejsc do 600W. Niech COP bedzie 4 (ciepło na dworze) to wychodzi 2.4kW ciepła.
    Czyli calkiem nisko

  14. #474
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    To co polecacie? Zubadana 8 czy 11kW albo power inwerter 11kw?
    W jakiej cenie u Was taka pompa że zbiornikiem cwu i montażem ? Bo coś trzeba wybrać ale u nas na Śląsku są ceny wyższe niż w innych częściach kraju

  15. #475

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    To co polecacie? Zubadana 8 czy 11kW albo power inwerter 11kW?
    Polecam Panasonic 9 kW/1f, który dla Tz = -15 C ma 5,6 kW + 3 kW grzałka,
    Minimalna moc modulacyjna to 2,2 kW,
    Nie znam danych Zubadan 6 kW.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9 kW.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	438172
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 13-12-2019 o 16:29
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  16. #476

    Domyślnie

    Do @CNC_POMPY_CIEPLA

    Odnosząc się do filmiku prezentowanego wcześniej proszę o informację jak najlepiej ustawić pompę, gdy korzystamy z bezprzewodowego termostatu?

  17. #477
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczepan02 Zobacz post
    Do @CNC_POMPY_CIEPLA

    Odnosząc się do filmiku prezentowanego wcześniej proszę o informację jak najlepiej ustawić pompę, gdy korzystamy z bezprzewodowego termostatu?
    ale ustawić pod taryfę czy coś innego?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  18. #478

    Domyślnie

    W filmiku powiedział Pan, że najbardziej efektywnym ustawieniem jest krzywa grzewcza.
    A co, gdy wybiera się opcję z bezprzewodowym termostatem?
    Na obecną chwilę mam zastosowany wspomniany w filmiku tryb 4 grzania i ustawioną temperaturę na pompie 45 stopni, na termostacie pokojowym 23 stopnie.
    Czy powinno się dążyć do ustawienia jak najmniejszej temperatury, tak aby pompa cały czas pracowała, czy wypośrodkować?
    Jakie ustawienia nadać pompie, bez względu na taryfę?

    Może ktoś z Państwa chciałby się podzielić doświadczeniami.
    Ostatnio edytowane przez szczepan02 ; 15-02-2020 o 20:36

  19. #479

    Domyślnie

    Witam jestem nowy na forum śledzę temat pomp ciepła od jakiegoś czasu ponieważ stoję przed wyborem pc . Dostałem 3 oferty jak na obecną chwilę , chciał bym abyście mi doradzili która pompa i dlaczego . Również pytanie jedna firma oferuje mi pompę 4kw czy nie będzie to za mało ? Dom ok. 120m2 pow użytkowa styropian 30 na ścianach poddasze wełna 25cm okna 3 szyby rekuperacja z odzyskiem ciepła jeszcze nie wybrana , pompa miała by również spełniać funkcje grzania wody użytkowej . Mieszkam w katowicach średnia w najzimniejszym styczniu wynosi -3stopnie . Mitsubishi zainteresowało mnie ze względu że sąsiad ma bardzo sobie chwali i nie ma kosmicznych rachunków za prąd .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	441017Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy 2.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	441018Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy 3.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	441019

  20. #480

    Domyślnie

    Witam
    od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem zubadana 14kw
    mam pytanie do bardziej doświadczonych osób w tym temacie. Sytuacja u mnie wygląda tak. mam
    * 2 obiegi grzewcze
    * bufor 200 litrów
    * regulator pokojowy bezprzewodowy

    ustawienie pompy na chwile obecną to
    - podłogówka według krzywej grzewczej
    - grzejniki według regulatora w jednym pokoju.

    instalator skonfigurował pompę aby nie widziała bufora tylko traktowała go jako obieg grzewczy z grzejnikami (dobrze czy źle waszym zdaniem?)
    czujniki zainstalowane na dolotach i powrotach z stref grzewczych.

    mam pytanie odnośnie konfiguracji waszym zdaniem jest ok czy powinien zrobić to inaczej (bufor widoczny i czujnik w środku?)
    czy jest opcja ustawienia dla danego obiegu max temperatury którą puszcza? chodzi mi o podłogówkę i krzywą grzewczą przykładowo aby max puszczał tam 28 stopni czy coś takiego?

    dodatkowo po stworzeniu stref w domu (podłoga / grzejniki) po wejściu w "kalkulator energii" widzę zużycie prądu, ale nie widzę jakie ma to przełożenie na energię cieplną - po wyborze wyskakuje napis zmień - co może być winne?

    ostatnie pytanie po co karta sd w urządzeniu jest potrzebna?

    z góry dziękuję za pomoc

Strona 24 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony