dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 33
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 660
  1. #501

    Domyślnie

    Witam,
    Zastanawiam sie nad montazem pompy Zubadan 10kW. Panowie czy jestescie zadowoleni z eksploatacji tej pompy? Jak glosna jest ta PC, moze ma ktos zdjecia jednostki zewnetrznej bez pokrywy z widoczna sprezarka?

  2. #502

    Domyślnie

    Nie spotkałem się z Zubadanem w wersji 10 kW.
    Co chcesz wiedzieć o sprężarce?

  3. #503

    Domyślnie

    Witam .Ja mam zamontowanego zubadana 14kw i pojawia się błąd up iu6 .Zasilanie jest ok wg wskazań falownika od fotowoltaiki w czym jest problem .Czy ktoś miał taki problem?

  4. #504

    Domyślnie

    Jak macie ustawione swoje krzywe grzewcze w domach gdzie występuje tylko podłogówka, najlepiej w domu parterowym (nowe budownictwo)?

  5. #505

    Domyślnie

    koledzy pytanie odnośnie podłączenia pompy obiegowej w zubadanie.
    W domu 2 obiegi grzewcze:
    - obieg 1 grzejniki
    - obieg 2 podłogówka.

    Mam trochę dziwne uczucie jeżeli chodzi o obieg 1. Wydaje mi się że pompka obiegowa wyłancza się gdy jednostka zewnętrzna nie pracuje, natomiast pompka od podłogówki w tym czasie normalnie pracuje.
    Ustawienie trybu grzania dla obiegu 1 nie ma znaczenia, sprawdzałem na krzywej, temp. przepływu, regulatorze pokojowym.

    do strefy 1 jest podpięty regulator pokojowy, ustawiony na 21*, temperatura nie jest przekroczona w momencie tego efektu.

    z tego co kojarzę hydraulik podpinał pompki pod wyjścia TB 1 i 2.
    czy ktoś podpowie czy to normalne w zubadanie?

  6. #506
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eros44

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Świętoszyn
    Kod pocztowy
    56-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę to pompki podłącza się w sekcji TBO1 w pozycje 3-4 i 5-6.
    w sekcji TBO2 podłączało się zawór mieszający pozycje 1-3 i przełączeniowy pozycje 3-6
    co do samej pracy pomp to powinny się tylko wyłączyć na termostacie pokojowym po osiągnięciu zadanej temperatury (ale to tylko moja opinia)

  7. #507
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Mam Zubadan 8 kW od dwóch lat. Wszystkim rozważającym zakup pod rozwagę: Po 3 miesiącach od instalacji awarii uległa sprężarka. Był to środek zimy (styczeń).
    Wymiana sprężarki zajęła serwisowi 23 dni i w tym czasie dom był pozbawiony ogrzewania. W chwili obecnej od tygodnia ponownie jest awaria z błędem U6, który może świadczyć o ponownej awarii sprężarki. Serwis Misubishi jest niesprawny i nie dostosowany do szybkich napraw. Serwis zażądał aby instalator świadczący przeglądy i będący gwarantem (!) udał się do ECODANa i wymontował kartę SD, która zawiera logi systemowe (w ten sposób instalator, który ma siedzibę 110 km od mojej pompy zrobił wycieczkę po to aby wziąć kartę). Niezrozumiałe dla mnie jest dlaczego serwis Mitsubishi nie ma narzędzi do zdalnego odczytu logów z Ecodana (moja pompa ma moduł internetowy). Wydaje się, że teraz karta zostanie odesłana do serwisu w celu analizy a mój dom znowu pozostanie bez ogrzewania przez długi czas.

  8. #508

    Domyślnie

    Cytat Napisał bicykl Zobacz post
    Mam Zubadan 8 kW od dwóch lat. Wszystkim rozważającym zakup pod rozwagę: Po 3 miesiącach od instalacji awarii uległa sprężarka. Był to środek zimy (styczeń).
    Wymiana sprężarki zajęła serwisowi 23 dni i w tym czasie dom był pozbawiony ogrzewania. W chwili obecnej od tygodnia ponownie jest awaria z błędem U6, który może świadczyć o ponownej awarii sprężarki. Serwis Misubishi jest niesprawny i nie dostosowany do szybkich napraw. Serwis zażądał aby instalator świadczący przeglądy i będący gwarantem (!) udał się do ECODANa i wymontował kartę SD, która zawiera logi systemowe (w ten sposób instalator, który ma siedzibę 110 km od mojej pompy zrobił wycieczkę po to aby wziąć kartę). Niezrozumiałe dla mnie jest dlaczego serwis Mitsubishi nie ma narzędzi do zdalnego odczytu logów z Ecodana (moja pompa ma moduł internetowy). Wydaje się, że teraz karta zostanie odesłana do serwisu w celu analizy a mój dom znowu pozostanie bez ogrzewania przez długi czas.
    Wspołczucia.
    Opisz potem jak to sie skończyło.
    Samych grzałek nie można włączyć?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #509
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Grzałki można włączyć. Mają 9 kW więc trochę drogo. To jest dom używany sezonowo więc musiałbym tam pojechać (300 km) tylko po to aby włączyć grzałki.
    Napiszę jak to się skończyło mam wrażenie, że po raz drugi w ciągu dwóch lat uszkodzeniu uległa sprężarka.

  10. #510

    Domyślnie

    Jesli sie okaże że sprezarka to zarzadaj jakiegos protokołu co bylo przyczyna czy jakas usterka elektryczna czy np.zatarcie bo kiedys sie gwarancja skonczy i trzeba bedzie bulic samemu a to podejrzane ze w tak krotkim czasie juz drugi raz moze jakies syfy w obiegu gazowym moze sie instalator nie popisał
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  11. #511
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dziękuję za radę. Zażądam protokołu z diagnozy.

  12. #512
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bicykl Zobacz post
    Mam Zubadan 8 kW od dwóch lat. Wszystkim rozważającym zakup pod rozwagę: Po 3 miesiącach od instalacji awarii uległa sprężarka. Był to środek zimy (styczeń).
    Wymiana sprężarki zajęła serwisowi 23 dni i w tym czasie dom był pozbawiony ogrzewania. W chwili obecnej od tygodnia ponownie jest awaria z błędem U6, który może świadczyć o ponownej awarii sprężarki. Serwis Misubishi jest niesprawny i nie dostosowany do szybkich napraw. Serwis zażądał aby instalator świadczący przeglądy i będący gwarantem (!) udał się do ECODANa i wymontował kartę SD, która zawiera logi systemowe (w ten sposób instalator, który ma siedzibę 110 km od mojej pompy zrobił wycieczkę po to aby wziąć kartę). Niezrozumiałe dla mnie jest dlaczego serwis Mitsubishi nie ma narzędzi do zdalnego odczytu logów z Ecodana (moja pompa ma moduł internetowy). Wydaje się, że teraz karta zostanie odesłana do serwisu w celu analizy a mój dom znowu pozostanie bez ogrzewania przez długi czas.
    Uszkodzenia sprężarki to bardzo rzadki temat, a z winy pompy to już w ogóle rzadkość. Zazwyczaj jest to wina instalacji i instalatora który gdzieś coś z paprał lub były jakiś czynniki zewnętrzne.
    Moje ostatnie awarie w Mitsubishi były spowodowane:
    1. Myszy w rozdzielni
    2. Myszy w pompie na płycie głównej
    3. Zewnętrzne przepięcie

    Co do karty to zazwyczaj jest to 8GB które też możesz zgrać i wysłać w pliku do instalatora/serwisu.
    Inna kwestia jest taka że karta zapisuje dane jednostki wewnętrznej nie agregatu gdzie podobno patrząc po błędzie jest problem.
    Teraz jest taki okres roku że zacząłbym od szukania pogryzionych kabli i myszy w różnych dziwnych miejscach patrząc po błędzie jest to możliwe.
    Ale nie widzę więc nie wiem na pewno.
    możesz podesłać kilka zdjęć instalacji zobaczymy jak ona wygląda

    Piszesz też że serwis Mitsubishi zły, sorry ale to Twój instalator jest zły.
    My cały czas obsługujemy naszych klientów ze sprawami serwisowymi i działamy w 1 - 3 dni.

    DLATEGO ZAWSZE PISZĘ ŻEBY WYBIERAĆ FIRMĘ SPECJALISTYCZNĄ.

    Jak jesteś chory to idziesz do najtańszego lekarza czy do specjalisty? tak samo jest z każdą branżą, Nie wiem czy Twój instalator nie był fachowcem czy był po prostu najtańszy ale teraz mogą być tego konsekwencję.

    Podeślij te zdjęcia instalacji zobaczymy co do się zrobić.
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 07-11-2020 o 18:57
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  13. #513
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Moja instalacja znajduje się 110 km od Szczecina i 95 km od Koszalina.Bliżej niż w tych miastach nie ma autoryzowanych przez Mitsubishi instalatorów. Z mojego punktu widzenia to serwis Mitsubishi jest zły. Mitsubishi podjęło decyzję aby świadczyć serwis gwarancyjny nie za pomocą serwisu fabrycznego lecz rękami autoryzowanych instalatorów i to jest jego sprawa ale z punktu widzenia użytkownika jest to serwis produktu Mitsubishi LES.
    Też jestem zdania, że zawsze należy wybierać firmę specjalistyczną i tym się kierowałem. Oczywiście są specjaliści i specjaliści czego nie sposób sprawdzić w momencie zamawiania instalacji.
    Postaram się jutro przysłać zdjęcia jednak w mojej ocenie niewiele pokażą ponieważ od strony estetycznej niewiele można instalacji zarzucić. Myszy w rozdzielni, która znajduje się praktycznie w mieszkaniu są wykluczone. Błąd U6, który u mnie się wyświetla jest opisany jako: Error Message U6: Hardware Issue (U6).
    Jeśli chodzi o kartę, to niemożliwe było jej skopiowanie i wysłanie zawartości ponieważ pompa pracuje w domu niezamieszkałym w tym okresie a ja mam ponad 300 km.do tego domu. Standardem jest (przynajmniej w IT) zdalny dostęp i zarządzanie oraz konfigurowanie urządzeń).

  14. #514

    Domyślnie

    Mam zagwozdkę z pompą ciepła Zubudan 8 KW. Otóż załącza się ona co ok. 15 min na parę minut i tak w kółko. Co może być przyczyną?
    Dom około 120 m2, wszędzie podłogówka. Praca pompy ustawiona na grzywą grzewczą. Nie posiadam bufora/sprzęgła.

  15. #515
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Trzeba poobserwować temperatury, przepływy, znaleźć przyczynę takiej pracy, odpowiednio pozmieniać ustawienia i ma działać. Może jeszcze trochę poczytać wątków o taktowaniu.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  16. #516

    Domyślnie

    Instalator tłumaczy to brakiem buforu. Pompa ciepła bez bufora będzie dużo częściej się załączała.
    Tylko, że pod kodem 003 mam już uruchomień 283 x 100 ==> 28300
    Pod kodem 002 czas pracy 322 x 10 ==> 3220

    Pompa ciepła to ZUBADAN 8 KW
    Powierzchnia grzania - 120 m2 (100% podłogówka)
    Pompa pracuje od grudnia 2019.
    Ostatnio edytowane przez arti17cf ; 16-11-2020 o 08:15

  17. #517

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Instalator tłumaczy to brakiem buforu. Pompa ciepła bez bufora będzie dużo częściej się załączała.
    Tylko, że pod kodem 003 mam już uruchomień 283 x 100 ==> 28300
    Pod kodem 002 czas pracy 322 x 10 ==> 3220

    Pompa ciepła to ZUBADAN 8 KW
    Powierzchnia grzania - 120 m2 (100% podłogówka)
    Pompa pracuje od grudnia 2019.
    To prawda - wstawiając 1000 litrów bufor, to pompa będzie się rzadziej załączać.

    Ściągnij sobie instrukcję do pompy i po kolei weryfikuj jej ustawienia - opisz instalatora na czarnej liście skoro nie potrafi ustawić pompy ciepła.
    Oszczędzisz problemów innym inwestorom.

  18. #518

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Mam zagwozdkę z pompą ciepła Zubudan 8 KW.
    Otóż załącza się ona co ok. 15 min na parę minut i tak w kółko.
    Co może być przyczyną? Dom około 120 m2, wszędzie podłogówka.
    Praca pompy ustawiona na grzywą grzewczą.
    Nie posiadam bufora/sprzęgła.
    Czy masz OZC budynku?
    Gdzie ta rezydencja się znajduje?
    Podaj ustawienie krzywej grzewczej?
    Jaka jest pojemność instalacji grzewczej?
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #519
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ciąg dalszy mojej awarii. Instalator otrzyma drugą sprężarkę w celu wymiany. Otrzymałem informację, że możliwą przyczyną dwukrotnej awarii sprężarki może być zbyt krótka instalacja tzn połączenie od jednostki zewnętrznej do ECODANA. Instalator zamierza dołączyć rurę o długości ok. 3m. W chwili obecnej jednostka zewnętrzna znajduje się ok. 0,5 m od ściany budynku, rury przechodzą przez ścianę 40 cm i do jednostki wewnętrznej jest jeszcze ok 1 m - razem zatem ok.190 cm.
    Co o tym sądzicie?

  20. #520

    Domyślnie

    Coś z tym mercedesem jest nie tak, Ja o swojej pompie nie mam z kim pogadać, czyżby się nie psuły, Ciekawe. Moja pracuje już rok i tyle mogę o niej powiedzieć. Zapominam że mam. A w promocji kosztowała tyle samo co inne tzw. niższej klasy.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

Strona 26 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony