dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 33
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 660
  1. #641
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    A konkretnie o co pytasz?

  2. #642

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    A konkretnie o co pytasz?
    Przepływ na bufor masz ustawiony 23l/min tak?

  3. #643
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Nie tyle przepływ co bieg pompy na 4 i przy tym biegu czujnik wskazywał 23l/min. Na instalację mam alpha2 na autoadapt, więc tam bywa różnie (90% grzejników). A będąc przy buforze - czy sprawdzał ktoś z Was ustawienie zworki na "bez bufora"? Jak czytam tematy dot. Aquarea to takie oszukanie pompy ciepła poprawia płynność jej pracy (ładnie moduluje mocą, a nie zachowuje się jak on/off wiedząc, że ma bufor).

  4. #644

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    Nie tyle przepływ co bieg pompy na 4 i przy tym biegu czujnik wskazywał 23l/min. Na instalację mam alpha2 na autoadapt, więc tam bywa różnie (90% grzejników). A będąc przy buforze - czy sprawdzał ktoś z Was ustawienie zworki na "bez bufora"? Jak czytam tematy dot. Aquarea to takie oszukanie pompy ciepła poprawia płynność jej pracy (ładnie moduluje mocą, a nie zachowuje się jak on/off wiedząc, że ma bufor).
    Ja tak mam.
    Jak podłączyłem termopary do buforo/sprzegła to pompa się zachowywała conajmniej dziwnie.
    Pamiętam, ze odmrażała się w przypadkowych momentach (gdy w ogóle nie było szronu), nie potrafiła utrzymać zadanej temperatury wyjsciowej ze sprzęgła (może z buforem ta temperatura jest bardziej stabilna).
    W każdym bądź razie przełączyłem na normalną pracę - czyli sterowanie temperaturą wody z hydroboxu i wszystko jest ok.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  5. #645

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Ja tak mam.
    Jak podłączyłem termopary do buforo/sprzegła to pompa się zachowywała conajmniej dziwnie.
    Pamiętam, ze odmrażała się w przypadkowych momentach (gdy w ogóle nie było szronu), nie potrafiła utrzymać zadanej temperatury wyjsciowej ze sprzęgła (może z buforem ta temperatura jest bardziej stabilna).
    W każdym bądź razie przełączyłem na normalną pracę - czyli sterowanie temperaturą wody z hydroboxu i wszystko jest ok.
    Czyli masz ustawione BEZ BUFORA?
    Z jaką deltą pracije PC/

    Pozdrawiam
    "Dom w mango", podpiwniczony pod całością,ściany 24cm termalica + 15cm styropian biały, 160m2 ogrzewania podłogowego, PPC Mitsubishi PUHZ-W85VHa2+EHPT210-UKHSCW

  6. #646

    Domyślnie

    Potrzebuję pompę ciepła powietrze-woda:
    - split R32 Zubadan Inverter
    - moc nominalna 8kW
    - kompresor 3 fazowy
    - grzałka zapasowa 9kW 3 fazowa
    - 2 obiegi grzewcze - podłogówka i grzejniki
    - zbiornik CWU zintegrowany lub osobno

    Czy z Mitsubishi można to wykonać by PC zasilała jednocześnie 2 obiegi grzewcze z różną temperaturą zasilania BEZ bufora ciepła/sprzęgła hydraulicznego?
    Czy do tego potrzeba dodatkowej grupy pompowej i sterownika? Jakiego?
    Wolnostojący dom 130m²; parter cegła pełna, piętro pustak ceramiczny + pustki powietrzne.
    10 cm styropianu ściana północna i zachodnia; 10 cm styropianu na stropie. Okna lata '80.
    13 grzejników żeliwnych, CWU Joule 186l, instalacja grawitacyjna zład 200l, Flamco Smart Clean.
    PC p-w Daikin 8kW 1F ERGA08EAV3H7 + EHBH08EF9W.
    Docelowe zapotrzebowanie po modernizacji wg cieplowlasciwie: 5kW przy -18°C + 0,4 kW dla CWU
    powiat sieradzki 2 strefa

  7. #647
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    musiałbyś poskładać to na wzór gotowego kita:
    https://www.mitsubishi-les.info/data...G79F146H02.pdf


  8. #648

    Domyślnie

    Czyli można powiedzieć, że obecnie za nieco ponad 4 000 zł netto mamy gotowy układ dwustrefowy, lub składamy grupę pompową na własną rękę. Wygląda całkiem dobrze
    Ostatnio edytowane przez knedel ; 25-01-2023 o 18:03
    Wolnostojący dom 130m²; parter cegła pełna, piętro pustak ceramiczny + pustki powietrzne.
    10 cm styropianu ściana północna i zachodnia; 10 cm styropianu na stropie. Okna lata '80.
    13 grzejników żeliwnych, CWU Joule 186l, instalacja grawitacyjna zład 200l, Flamco Smart Clean.
    PC p-w Daikin 8kW 1F ERGA08EAV3H7 + EHBH08EF9W.
    Docelowe zapotrzebowanie po modernizacji wg cieplowlasciwie: 5kW przy -18°C + 0,4 kW dla CWU
    powiat sieradzki 2 strefa

  9. #649
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Mitsubishi electric wprowadza nową serię pomp ciepła Zubadan 2024, nowa generacja z nowym dotykowym wyświetlaczem.

    Nowe modele mają nowe właściwości a mianowicie:
    + praca do -30°C !!! tego jeszcze nigdzie nie było!!!
    + chłodzenie w standardzie
    + jeszcze cichsze jednostki wewnętrzne, od 1 do 3db
    + SCOP lepszy o 5% a ETAs lepszy od 5% do 15% !!! - ogrzewanie tańsze nawet o 15% względem innych modeli!
    + temperatura zasilania do 70°C



    Nowe modele:
    jednostki zewnętrzne:
    PUZ-SHWM60VAA 6kW
    PUZ-SHWM80VAA 8kW
    PUZ-SHWM80YAA 8kW
    PUZ-SHWM100YAA 10kW
    PUZ-SHWM120YAA 12kW
    PUZ-SHWM140YAA 14kW

    jednostki wewnętrze:
    EHSF-YM9E split z grzałką 9kW tylko grzanie
    ERSF-YM9E split z grzałką 9kW grzanie i chłodzenie

    Cylinder:
    ERST20F-YM9E ze zbiornikiem 200L z grzałką 9kW grzanie i chłodzenie
    ERST30F-YM9EE ze zbiornikiem 300L z grzałką 9kW grzanie i chłodzenie

    O ofertę na nowe pompy ciepła proszę pytać nasz dział handlowy:
    www.cncpompyciepla.pl



    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  10. #650
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Fajnie, że coś zmieniają - lepiej późno niż wcale (nawiązuję jedynie do wygody obsługi). Ciekawe czy będzie go można przerzucić do starszego modelu pompy? Czy coś wiadomo nt. termostatów pokojowych? (może tu również będzie jakieś 'uwspółcześnienie')

  11. #651
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    Fajnie, że coś zmieniają - lepiej późno niż wcale (nawiązuję jedynie do wygody obsługi). Ciekawe czy będzie go można przerzucić do starszego modelu pompy? Czy coś wiadomo nt. termostatów pokojowych? (może tu również będzie jakieś 'uwspółcześnienie')
    sterownik nie będzie pasował do starszych modeli. termostaty bezprzewodowe są nowe . seria 60 ale drastycznych zmian nie ma.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #652
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Dzięki za info. To czego brakuje w termostacie pokojowym to podgląd innych parametrów, m.in. temp. zewn., więc nadal zostaje tylko przeniesienie głównego sterownika do salonu. Pytanie z innej beczki - czy orientujesz się jak zachowa się sterownik Zubadana w momencie kiedy jednostkę wewnętrzną zasilimy z niezależnego źródła (np. UPSa), a jednostka zewnętrzna trójfazowa utraci podstawowe zasilanie sieciowe? Tzn wiadomo, że sprężarka będzie wówczas off/brak grzania, ale czy pompki obiegowe będą mogły funkcjonować (co przy buforze pozwoli chociaż na wykorzystanie zgromadzonego w nim ciepła)?

  13. #653
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    Dzięki za info. To czego brakuje w termostacie pokojowym to podgląd innych parametrów, m.in. temp. zewn., więc nadal zostaje tylko przeniesienie głównego sterownika do salonu. Pytanie z innej beczki - czy orientujesz się jak zachowa się sterownik Zubadana w momencie kiedy jednostkę wewnętrzną zasilimy z niezależnego źródła (np. UPSa), a jednostka zewnętrzna trójfazowa utraci podstawowe zasilanie sieciowe? Tzn wiadomo, że sprężarka będzie wówczas off/brak grzania, ale czy pompki obiegowe będą mogły funkcjonować (co przy buforze pozwoli chociaż na wykorzystanie zgromadzonego w nim ciepła)?
    Jednostkę zewnętrzną można przełączyć w tryb niezależny od jednostki wewnętrznej, wtedy działa na samych grzałkach.
    Trzeba zrobić to na pinach w jednostce wewnętrznej.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #654
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    dla posiadaczy modułu internetowego z dostępem do melcloud jest fajna alternatywna i darmowa aplikacja:
    https://zrzutka.pl/uploads/chipin/cw...a0669cb625.jpg

    https://zubadan.netshow.pl/

    logowanie odbywa się przy użyciu tych samych danych jak do melcloud

  15. #655

    Domyślnie

    Czy lodówka Mitsubishi Cylinder ERST20D-VM6DR1 będzie pracować z tymi najnowszymi modelami - PUZ-SWM80YAA (Power Inverter) lub PUZ-SHWM80YAA (Zubadan Inverter) ? To model z grzałką 2+4 kW, ale z uwagi na wielkość domu (207 m2,3 poziomy, do ogrzania 600 m3) lepiej zostawić sobie zapas na najniższe temperatury...

    Wg tego dokumentu: https://erp.mitsubishielectric.eu/pl/erp/doclist/lot-1

    PUZ-SWM80YAA / PUZ-SHWM80YAA będzie kompatybilny z ERST20D-****D, tutaj na końcu jest jeszcze R1, czy to jest istotne
    Ostatnio edytowane przez Qrczaqu ; 10-12-2023 o 11:17
    __________
    Qrczaqu

  16. #656

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    dla posiadaczy modułu internetowego z dostępem do melcloud jest fajna alternatywna i darmowa aplikacja:
    https://zrzutka.pl/uploads/chipin/cw...a0669cb625.jpg

    https://zubadan.netshow.pl/

    logowanie odbywa się przy użyciu tych samych danych jak do melcloud
    Dzięki wielkie za podzielenie się tym. Przeglądam od 10min i już na pewno podoba mi się co najmniej wizualizacja raportów energii. Tego mi brakowało do tej pory Mam nadzieję odkryć jeszcze kilka przydatnych danych.
    Ostatnio edytowane przez tomkan ; 15-12-2023 o 18:58

  17. #657

    Domyślnie

    Cytat Napisał lion Zobacz post
    dla posiadaczy modułu internetowego z dostępem do melcloud jest fajna alternatywna i darmowa aplikacja:
    https://zrzutka.pl/uploads/chipin/cw...a0669cb625.jpg

    https://zubadan.netshow.pl/

    logowanie odbywa się przy użyciu tych samych danych jak do melcloud
    Nie mogę się zalogować danymi z melcloud. Czy ktoś ma podobny problem?
    Działa Wam ta strona?

  18. #658

    Domyślnie

    Też za pierwszym razem mi się nie udało zalogować, ale później po prostu poszło.

    PS. Dzięki aplikacji zauważyłem, że praktycznie codziennie załącza mi się grzałka. Trwa to od 5min do maksymalnie 45min. zwykle widzę koło 20min. Wydaje mi się, że włącza się po dłuższym przestoju pompy kiedy wychłodzi mi się woda w instalacji (grzejniki + bufor) a na zewnątrz temperatury są około 1-2 stopnie na plusie. Czy to normalna (dopuszczalna) sytuacja?

  19. #659

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkan Zobacz post
    Też za pierwszym razem mi się nie udało zalogować, ale później po prostu poszło.
    U mnie niestety przez 3 tygodnie prób, setki razy wpisywane dane, zmiana hasła na inne, bez znaków specjalnych czy tego typu kombinacje nie pomogły.
    Nie mogę się zalogować.
    Ciągle błąd "Bad credentials."

  20. #660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    musisz najpierw zarejestrować konto i potem logować danymi melcloud

Strona 33 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony