dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 33
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 660
  1. #441
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @kulibob

    Musimy się pogodzić, że zmiany w technice następują dość szybko. Z pewnych możemy się cieszyć. Nie kwestionuję, że solary też są przydatne. Jest to tanie (zwłaszcza obecnie) pozyskiwanie energii cieplnej od wiosny do jesieni. A i coś w 2 pozostałych porach roku też skapnie. Miałem "rury" i byłem z nich zadowolony.

    Jeśli chodzi o Zubadana (i mój nabytek ten w stopce) to kolejna ciekawa alternatywa nie tylko dla "rur", ale i solarów innego typu oraz OEP. U Ciebie chyba nie długo przybędzie klima. Sam ocenisz, czy jest również przydatna w zimie. To taki "zwiastun" nowej formy dogrzewania (i chłodzenia) za stosunkowo małe pieniądze (małe, jak już się ma). Jak w tym dowcipie - "kupiłem wagon węgla i w zimie będę palił za darmo".

    Prawie od miesiąca do grzania wody używam PC. Na razie tylko do grzania wody. Nie jest to wprawdzie nowej generacji Mitsubishi, ale na chwilę obecną trudno znaleźć coś lepszego od PC.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #442

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczepan02 Zobacz post
    A czy taki Chełchowski się nada?

    https://www.chelchowski.pl/oferta/14...do-pomp-ciepla
    https://www.chelchowski.pl/pliki/karty/POPMA_CIEPA.pdf

    Cena tego pierwszego ze zwiększoną wężownicą 300l to 5541,15 brutto
    Drugi poniżej wymiennik KOMBI 7 403,37 brutto. (Cena ze strony producenta)
    Witam, ja mam tego pierwszego z linku który podałeś, jak do nich zadzwonisz i pogadasz to kupisz taniej. Co do tych Twoich solarów, to powiem tylko, że moja pompa teraz chodzi raz dziennie i grzeje mi wodę do 48 stopni przy poborze prądu ok 1,4 kwh na dobę( 3 osoby dwie wanna). Musisz sobie odpowiedzieć czy warto tak naprawde trzymać te solary? Może je sprzedaj jak mają jeszcze jakąś wartość.

  3. #443
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    U mnie zużycie prądu na c.w.u. od uruchomienia PC dzienne średnio wychodzi około 1 kWh. dla 2 osób. W zbiorniku mam stosunkowo małą wężownicę, gdyż dla potrzeb c.w.u. mogła by być ze 2 razy większa. Nie widzę jednak sensu wymiany bojlera do puki jest sprawny.

    Zaletą PC jest to, że potrzebną dzienną porcję ciepłej wody nagrzewa sporo poniżej 1 godziny. A to znaczy, że gdyby z powodu jakiejś awarii padła PV, to zawsze nagrzeję wodę w taniej taryfie. Przy dzisiejszych cenach prądu wyniosło by to poniżej 150 zł na rok.
    Nawet gdybym kupił nowy nierdzewny bojler z odpowiednią wężownicą nie drożej niż za 3000 zł - zamortyzował by się po 20 latach. To mimo wszystko jest uproszczenie z wirtualnej księgowości.
    Poprawniej by to wyglądało tak:
    Jeśli na nowym bojlerze zamiast 1 kWh poszło by prądu 0,5 kWh dziennie, to ze względu na lepszą wężownicę amortyzacja nastąpiła by nie za 20 lat, a po 40 latach.

    Od jakiegoś czasu da się zaobserwować spadek cen lokomotyw, ale i bojlerów też...
    Ostatnio edytowane przez vr5 ; 19-08-2019 o 16:23
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #444

    Domyślnie

    Do @nobilitas
    Możesz powiedzieć jak długo masz ten zbiornik i czy jesteś zadowolony?
    Ogólnie w necie są bardzo dobre opinie.

  5. #445

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczepan02 Zobacz post
    Do @nobilitas
    Możesz powiedzieć jak długo masz ten zbiornik i czy jesteś zadowolony?
    Ogólnie w necie są bardzo dobre opinie.
    Dopiero od miesiąca, i na razie jestem zadowolony, wykonanie ok, a co najważniejsze wężownica 3,8 m2, w dobre pół godziny, przy obecnych temp.pompa grzeje mi wode z 38 do 46 ( ostatnio zmieniłem z 50), pobiera przy tym 1 kwh max 1,2. Moja opinia jest taka, że montaż bojlera ze zwykłej stali jest nieopłacalne, w moim przypadku miałem ofertę na Galmeta za 3200, dolicz do tego wymiany anody raz na 18 miesiecy, to w ciągu 8 lat( tyle mam gwarancji na Chełchowskiego) musisz to zrobić 5 razy i już z 600 zł nie Twoje. Różnica w zakupie w moim przypadku to 1500, ale to Bobrow pisał chyba, że gdzieś wyrwał Termice za 3800 czy jakoś tak, więc jak już to szukaj tylko nierdzewki. Powiem Ci jeszcze, że jeśli dobrze pamiętam to chyba tylko Chełchowski robi z nierdzewki 316 pozostali z 304( ale w 100 procentach pewny nie jestem).

  6. #446
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych wrzucam opis sterownika pomp ciepła Mitsubishi oraz jego funkcji:
    Będę wrzucał takie filmiki raz na jakiś czas więc zachęcam do subskrypcji.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #447

    Domyślnie

    Pompa ciepła Zubadan 8kW.

    Który zasobnik CWU wybrać ? Proponują mi GALMET Tower Biwal - 300l klasa A z dwoma wężownicami połączonymi w szereg - razem powierzchni 2,2m2 (15,4 litra pojemności). Czy będzie odpowiedni ?

    Czy lepiej dopłacić do GALMET MAXI 300l z jedną dużą wężownicą 300l klasa B wężownica 3,8m2 (26,5 litra pojemności).

  8. #448
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekban Zobacz post
    Pompa ciepła Zubadan 8kW.

    Który zasobnik CWU wybrać ? Proponują mi GALMET Tower Biwal - 300l klasa A z dwoma wężownicami połączonymi w szereg - razem powierzchni 2,2m2 (15,4 litra pojemności). Czy będzie odpowiedni ?

    Czy lepiej dopłacić do GALMET MAXI 300l z jedną dużą wężownicą 300l klasa B wężownica 3,8m2 (26,5 litra pojemności).
    Wystarczy ten pierwszy, ale zaraz jakiś średnio doświadczony powie że musi być koniecznie MAXI
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  9. #449

    Domyślnie

    I bądź tu mądry. Jedni piszą na FB że koniecznie MAXI a kolga z CNC że wystarczy.
    Ma być ekonomicznie i dobrze by było aby w zimie nie dogrzewał godziny wody...
    Jaką masz praktykę ? GALMET Tower Biwal - 300l ma klasę A czyli strat nie powinno być - pytanie czy nie za mała wężownica - no i na ile ta emalia wystarczy ?

  10. #450

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekban Zobacz post
    I bądź tu mądry. Jedni piszą na FB że koniecznie MAXI a kolga z CNC że wystarczy.
    Ma być ekonomicznie i dobrze by było aby w zimie nie dogrzewał godziny wody...
    Jaką masz praktykę ? GALMET Tower Biwal - 300l ma klasę A czyli strat nie powinno być - pytanie czy nie za mała wężownica - no i na ile ta emalia wystarczy ?
    Na straty nie patrz i jeden i drugi wzgledem ocieplenia bedzie to samo i tak więcej Ci ucieknie przez niezaizolowane rurki itp.
    Straty sa liczone dla 65st a Ty bedziesz mial np.47 wiec roznica moedzy klasa A czy B bedzie pomijalnie mala.
    Co do emali to wielka niewiadoma jeden Ci napisze ze 15 lat drugi ze 5 ,zależy od jakosci wody ja np.mialem najtanszy bojler z castoramy za 500zl i jak sciagalem po 11 latach to jeszcze byl super bez zadnych wymian anody(tu najlepiej popytac sasiadów).
    Co do wezownicy to nie kwestia doswiadczenia tylko danych zadzwon do producenta niech Ci poda moc wezownicy dla parametrów pod pompę.Jak patrzylem na zbiornik maxi to ma moc ok.90kw przy 80st a 30kw na pompę czyli jakies 1/3 mocy to jak ten tanszy ma na 80st 60kw to na pompe bedzie mial prawie 20kw przyjmujac bezpiecznie z 15kw to i tak o wiele za duzo na Twoja pompe 8kw.

  11. #451

    Domyślnie

    Ile trzeba zapłacić za takiego Zubadana 14 kw A ile za t-cap bo linki które niżej były podane mi nie działała A jestem ciekawy jaka jest różnica w cenie

  12. #452

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Wystarczy ten pierwszy, ale zaraz jakiś średnio doświadczony powie że musi być koniecznie MAXI
    CNC, a jak mi jakiś czas temu robiłeś wycenę to mówiłeś, że musi być specjalny, przeznaczony do pomp ciepła z dużą wężownicą Może nawet masz rację, ale jakby ktoś napisał jak się sprawuje bojler z tą mniejszą wężownicą i ile czasu grzeje np do tych 47 stopni, to byśmy wszyscy byli mądrzejsi. Ale jeśli grzeje np ponad godzinę to już go dyskwalifikuje i lepiej kupić maxi, ale to moje zdanie, średnio doświadczonego albo nawet może mało

  13. #453
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    CNC, a jak mi jakiś czas temu robiłeś wycenę to mówiłeś, że musi być specjalny, przeznaczony do pomp ciepła z dużą wężownicą Może nawet masz rację, ale jakby ktoś napisał jak się sprawuje bojler z tą mniejszą wężownicą i ile czasu grzeje np do tych 47 stopni, to byśmy wszyscy byli mądrzejsi. Ale jeśli grzeje np ponad godzinę to już go dyskwalifikuje i lepiej kupić maxi, ale to moje zdanie, średnio doświadczonego albo nawet może mało
    No tak specjalny z wężownicą 2,-2,4m2 a nie 3,8m2 bo tyle to trzeba do on offa dużego.
    A specjalny, bo jak nie napisze że specjalny to wtedy zaraz ktoś wyskoczy że taki 300L z weżownicą 1,4m2 też wystarczy bo taka wężownica ma 30kW, czyli itak za dużo.
    Dla inwertera dobiera się jeszcze zbiornik biorąc pod wzgląd zakres pracy czyli np. taka pompa Zubadan 8kW ma moc w zakresie np. 3kW do 11kW.
    Oprócz tego bierze się jeszcze pod uwagę czy wężownica stalowa czy z nierdzewki, ale to już wyliczenia akademickie się z tego zrobią zaraz.
    Dlatego ja sobie to kiedyś policzyłem i wiem.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #454
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    CNC, a jak mi jakiś czas temu robiłeś wycenę to mówiłeś, że musi być specjalny, przeznaczony do pomp ciepła z dużą wężownicą Może nawet masz rację, ale jakby ktoś napisał jak się sprawuje bojler z tą mniejszą wężownicą i ile czasu grzeje np do tych 47 stopni, to byśmy wszyscy byli mądrzejsi. Ale jeśli grzeje np ponad godzinę to już go dyskwalifikuje i lepiej kupić maxi, ale to moje zdanie, średnio doświadczonego albo nawet może mało
    Myślę, że Twój zbiornik nawet jeśli ma wężownicę większą od powszechnie stosowanych jest dobrą inwestycją. Pieniądze wydane jeśli nawet trochę większe, ale bojler bezobsługowy nierdzewny powinien pochodzić przez wiele lat.

    To jest tak, jak z oknami 3-szybowymi - niby droższe od 2-szybowych, ale przy wstawianiu ta sama cena robocizny. A będą też służyć latami...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  15. #455

    Domyślnie

    Czy modul WiFI
    MAC-567IF-E
    bedzie odpowiedni do Zubadan 8 KW EHSC-YM9EC ?

  16. #456
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Mam pytanie do @CNC_POMPY_CIEPLA:

    Czy jest możliwość podpięcia termostatów pokojowych jakiejś tam firmy wraz z siłownikami bezpośrednio do pompy aby one sterowały także pompą tak jak to robi termostat od mitshubishi ? Chodzi mi o to, że teraz mam termostat Mitsu , ale on dobiera temperaturę grzania tylko do jednego pomieszczenia , a chciałbym dodatkowo jeszcze w 3 pokojach móc sterować temperaturą i żeby to wszystko razem ze sobą działo, bo boje się ze jak będę miał ten termostat mitsu w jednym pomieszczeniu i sterowanie siłownikami w 3 innych pokojach osobno to, że to będzie nie do końca działać dobrze.

  17. #457
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Mam pytanie do @CNC_POMPY_CIEPLA:

    Czy jest możliwość podpięcia termostatów pokojowych jakiejś tam firmy wraz z siłownikami bezpośrednio do pompy aby one sterowały także pompą tak jak to robi termostat od mitshubishi ? Chodzi mi o to, że teraz mam termostat Mitsu , ale on dobiera temperaturę grzania tylko do jednego pomieszczenia , a chciałbym dodatkowo jeszcze w 3 pokojach móc sterować temperaturą i żeby to wszystko razem ze sobą działo, bo boje się ze jak będę miał ten termostat mitsu w jednym pomieszczeniu i sterowanie siłownikami w 3 innych pokojach osobno to, że to będzie nie do końca działać dobrze.
    Można by podpiąć tamte sterowniki jako 2 strefę grzewczą, sterowaną ze styku bezprądowego termostatu.Tyle że jak chcesz mieć kilka obiegów to musisz mieć zamontowany bufor na układzie hydraulicznym a sterowniki z 3 pomieszczeń musisz mieć spięte w sitwę do sterowania np. Salus KL08
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  18. #458
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A jak bym miał salusa z listwą i siłownikami i kilka stref grzewczych tak z 4 powiedzmy to da się jakos dodatkowo sterowac pompa w zamian za sterownik mitsubishi? Czyli wywalam oryginalny termostat i podłaczam listwę do pompy zeby ona sterowała?
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 16-10-2019 o 11:04

  19. #459
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    A jak bym miał salusa z listwą i siłownikami i kilka stref grzewczych tak z 4 powiedzmy to da się jakos dodatkowo sterowac pompa w zamian za sterownik mitsubishi? Czyli wywalam oryginalny termostat i podłaczam listwę do pompy zeby ona sterowała?
    najlepiej zostawić tylko list i nie używać tego sterownika mitsubishi
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  20. #460

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Myślę, że Twój zbiornik nawet jeśli ma wężownicę większą od powszechnie stosowanych jest dobrą inwestycją. Pieniądze wydane jeśli nawet trochę większe, ale bojler bezobsługowy nierdzewny powinien pochodzić przez wiele lat.
    Jest jedno kluczowe "ale"
    Technologia w jakiej wykonano ten zbiornik nierdzewny.
    Jak to jest zbiornik nierdzewny spawany przez automat w atmosferze ochronnej, to tak - warto do niego dopłacić bo wytrzyma dobre 50 lat.
    Jak to jest tani zbiornik wykonany w lokalnej spawalni w takim trochę większym garażu to nie ma to sensu.
    Wytrzyma niewiele więcej, jak te grubsze stalowe.

Strona 23 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony