dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 33
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 660
  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Napisał bicykl Zobacz post
    Ciąg dalszy mojej awarii. Instalator otrzyma drugą sprężarkę w celu wymiany. Otrzymałem informację, że możliwą przyczyną dwukrotnej awarii sprężarki może być zbyt krótka instalacja tzn połączenie od jednostki zewnętrznej do ECODANA. Instalator zamierza dołączyć rurę o długości ok. 3m. W chwili obecnej jednostka zewnętrzna znajduje się ok. 0,5 m od ściany budynku, rury przechodzą przez ścianę 40 cm i do jednostki wewnętrznej jest jeszcze ok 1 m - razem zatem ok.190 cm.
    Co o tym sądzicie?
    Z tego co pamiętam to jak instalator montował u mojego sasiada to wlaśnie o trzech metrach wspominał ze tyle musi być minimalnie i tak ukladali rurki z takim nadmiarowym zawijasem zeby wlasnie 3 metry uzyskac.
    Ewidentna wina instalatora .
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #522

    Domyślnie

    Dokumentacja mówi 2 metry.
    To praktycznie nie ma większego znaczenia, jeśli parametry pracy układu chłodniczego są ok.
    Przeglądy instalator robił, kontrole szczelności?
    Jeśli instalacja była by za krótka, pierwsza pośrednia kontrola szczelności wykaże nieprawidłowości i konieczność korekty napełnienia.

  3. #523

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Dokumentacja mówi 2 metry.
    To praktycznie nie ma większego znaczenia, jeśli parametry pracy układu chłodniczego są ok.
    Przeglądy instalator robił, kontrole szczelności?
    Jeśli instalacja była by za krótka, pierwsza pośrednia kontrola szczelności wykaże nieprawidłowości i konieczność korekty napełnienia.
    A w jaki niby sposób kontrola szczelnosci ma wykazać ze instalacja jest za krótka?
    Jednostkę zewnętrzną nabijają taką iloscią czynnika ze ma starczyc w zaleznosci od modelu na przewody o dlugosci np.od 3do 10metrów .
    Z tego tez powodu producent podaje minimalną dlugosc dla danego modelu w panasie instalator mi mówił ze jest to 3m i maksymalna dlugosc powyzej ktorej trzeba dodac czynnika.
    Jak za mala to pewnie pracuje na za dużym cisnieniu albo jeszcze jakies inne czynniki wchodza w grę.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  4. #524
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Dokumentacja mówi 2 metry.
    To praktycznie nie ma większego znaczenia, jeśli parametry pracy układu chłodniczego są ok.
    Przeglądy instalator robił, kontrole szczelności?
    Jeśli instalacja była by za krótka, pierwsza pośrednia kontrola szczelności wykaże nieprawidłowości i konieczność korekty napełnienia.
    W lutym 2019 była wymiana sprężarki więc związane ztym czynności można chyba uznać za odpowiednik przeglądu. W październiku 2019 był robiony przegląd.
    Wymianę sprężarki robiła inna osoba niż instalator pierwotny (na jego zlecenie).
    Postudiowałem trochę fora instalatorów klimatyzacji i muszę przyznać, że jestem zdegustowany podejściem do minimalnej długości instalacji chłodniczej.
    To co zanotowałem na tych forach:
    - niektórzy producenci podają zarówno minimalną i maksymalną długość instalacji
    - niektórzy producenci podają tylko maksymalną długość (nie wiem czy dla Zubadana producent podaje minimalną długość ale nie mam dostępu do dokumentacji instalacyjnej jednostki zewnętrznej)
    - część instalatorów twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak minimalna długość instalacji i się tym nie przejmują a nawet protestują kiedy inwestorzy każą im robić zgodnie z dokumentacją producentów, którzy taką wartość minimalną określają.
    - część instalatorów stosuje minimalną długość np. 3 m ale nie znalazłem żadnego racjonalnego z punktu widzenia technicznego wytłumaczenia. Są różne teorie dotyczące powodów stosowania minimalnej długości rur a wg mnie powinna być jedna zgodna z prawami fizyki i obowiązująca wszystkich a nie polegająca na domniemaniach.
    Może jest na forum jakiś przedstawiciel techniczny producenta, który potrafi w racjonalny i w zgodzie z nauką wyjaśnić to zagadnienie?

  5. #525

    Domyślnie

    A co tu tlumaczyc w instalacji jest potrzebna pewna ilosc czynnika i tyle.
    Producent nabija swoją jednostkę zewnętrzną dana iloscia czynnika i określa ze ta ilosc jest odpowiednia dla danej srednicy rurek gazowych i dla ich dlugosci.
    Np.Panasonic ma do tego tabele dla kazdego modelu.
    Ze z doswiadczenia wychodzi ze wiekszosc instalacji jest robiona na np.7metrach przewodoów to panasonic nabija tyle czynnika zeby byla idealna ilosc dla 7m i to jest w tabeli jako dlugość referencyjna i teraz mozna to zmniejszyc do 3m albo zwiekszyc do 10m bez ingerencji w czynnik.
    Dla odleglosci mniejszej niz 3metry powinno sie wypompowac czynnik i nabic ponownie o zmniejszona ilosc i nikt tak nie robi bo lepiej jest zrobic zawijasa i zachowac ze 4metry, bo inaczej bedzie chodzic na za wysokim cisnieniu a powyzej 10m trzeba odpowiednia ilosc gramów dobic bo bedzie chodzic na za niskim cisnieniu.
    Oczywiscie nie w nieskonczonosc i dlatego producent podaje również maksymalna dlugosc a nawet maksymalna róznice w wysokosci pomiedzy jednostkami.
    I tyle w temacie.

    A producenci moga miec rózne podejscie do tematu czy to podawac czy nie czy tylko na szkoleniach o tym mówic.
    Ze wzgledu na oszczednosci moga nabijac tyle ze moze chodzic juz na 1m rurek ale za to juz od 5metrow czyli praktycznie wszystkie montowane trzeba odrazu dobijac.
    To juz polityka firm.
    Ale dobry instalator robi wedlug tabel producenta i nie ma takich przygód i nie trzeba na nich wymuszac aby sie stosowali do zalecen.
    Ale są jak widac i tu na forum wyznawcy swoich teori którzy dla dodatkowych 200zl zysku bedą szczędzic ile moga i Ty jestes ofiarą takiego.U jednego akurat wytrzyma u innego padnie po 10 latach a tak jak u Ciebie 2 razy.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  6. #526

    Domyślnie

    Cytat Napisał bicykl Zobacz post
    W lutym 2019 była wymiana sprężarki więc związane ztym czynności można chyba uznać za odpowiednik przeglądu. W październiku 2019 był robiony przegląd.
    Masz protokół z prac powykonawczych - wiesz ile obecnie masz czynnika w układzie?
    Cytat Napisał bicykl Zobacz post
    nie mam dostępu do dokumentacji instalacyjnej jednostki zewnętrznej
    Wszystko jest w Internecie dostępne dla każdego.
    Wrzuć zdjęcie tabliczki znamionowej podeśle ci linki do ściągnięcia pełnej dokumentacji.
    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A w jaki niby sposób kontrola szczelnosci ma wykazać ze instalacja jest za krótka?
    Poczytaj czym jest pośrednia metoda kontroli szczelności.
    Cytat Napisał codix Zobacz post
    lepiej jest zrobic zawijasa i zachowac ze 4metry, bo inaczej bedzie chodzic na za wysokim cisnieniu a powyzej 10m trzeba odpowiednia ilosc gramów dobic bo bedzie chodzic na za niskim cisnieniu.
    Nie będzie chodzić na za wysokim ciśnieniu, bo od jego regulacji jest elektroniczny zawór rozprężny.
    Długość rur nie ma tu żadnego znaczenia.
    Czynnik dobija się ze względu na wzrost objętości instalacji.

  7. #527

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Masz protokół z prac powykonawczych - wiesz ile obecnie masz czynnika w układzie?

    Wszystko jest w Internecie dostępne dla każdego.
    Wrzuć zdjęcie tabliczki znamionowej podeśle ci linki do ściągnięcia pełnej dokumentacji.

    Poczytaj czym jest pośrednia metoda kontroli szczelności.

    Nie będzie chodzić na za wysokim ciśnieniu, bo od jego regulacji jest elektroniczny zawór rozprężny.
    Długość rur nie ma tu żadnego znaczenia.
    Czynnik dobija się ze względu na wzrost objętości instalacji.
    No to tak samo sie go ujmuje ze wzgledu na zmniejszenie objetosci układu.
    Sory ale bardziej uwierzę producentowi który wyraznie podaje minimalna dlugosc przewodów niż Tobie.
    Jakby nie mialo to znaczenia to by tego nie podawali
    Dla przykladu na seri H 7kw panasa mono jest prawie ta sama konstrukcja co split te same graty w srodku różni się własnie objetoscia ukladu bo w mono jest powiedmy 0,5m a w splicie to samo dopóki nie podlączymy rurek i mimo to split jest napelniony o 100gram wiecej czyli dokladnie na 5metrów rurek bo w seri H dodaje sie 20g/metr i rekomendowana dlugosc rurek to 5metrów.Jesli zamontowalibysmy jednostke wewn.bezposrednio do zewnetrznej powiedzmy na 20cm rurkach to mamy o 100gram czynnika w ukladzie za dużo.
    Jesli dla Ciebie nie ma to znaczenia to gratulacje pewnie nabijasz na oko bez wagi bo co tam 100g w tą czy w tamtą.
    Klimę w aucie też na sprzedaż mozna nabic o 30% mniej i sie uruchomi i bedzie chlodzić.

    Co do posredniej metody to wyczytalem ze to metoda bezinwazyjna polegajaca na ocenie cisnienia temperatury poboru pradu wziernika ,sory powiedz mi gdzie w pompie ciepla jest wziernik jak na podstawie poboru pradu mozna stwierdzic nieszczelnosc i na podstawie cisnienia chyba ze bedzie brakowalo z 40% czynnika.
    Ale nie o to chodzilo tylko o wykrycie za krótkich przewodów bo tak napisales to oswiec mnie jak mierząc cisnienie itp wykryc ze w ukladzie jest za duzo o 20g czynnika bo tyle mial za duzo skoro mial o metr za krótkie rurki.
    Tylko nie odsylaj do czytania w internecie.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  8. #528

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No to tak samo sie go ujmuje ze wzgledu na zmniejszenie objetosci układu.
    Sory ale bardziej uwierzę producentowi który wyraznie podaje minimalna dlugosc przewodów niż Tobie.
    Jakby nie mialo to znaczenia to by tego nie podawali
    Dla przykladu na seri H 7kw panasa mono jest prawie ta sama konstrukcja co split te same graty w srodku różni się własnie objetoscia ukladu bo w mono jest powiedmy 0,5m a w splicie to samo dopóki nie podlączymy rurek i mimo to split jest napelniony o 100gram wiecej czyli dokladnie na 5metrów rurek bo w seri H dodaje sie 20g/metr i rekomendowana dlugosc rurek to 5metrów.Jesli zamontowalibysmy jednostke wewn.bezposrednio do zewnetrznej powiedzmy na 20cm rurkach to mamy o 100gram czynnika w ukladzie za dużo.
    Jesli dla Ciebie nie ma to znaczenia to gratulacje pewnie nabijasz na oko bez wagi bo co tam 100g w tą czy w tamtą.
    Klimę w aucie też na sprzedaż mozna nabic o 30% mniej i sie uruchomi i bedzie chlodzić.

    Co do posredniej metody to wyczytalem ze to metoda bezinwazyjna polegajaca na ocenie cisnienia temperatury poboru pradu wziernika ,sory powiedz mi gdzie w pompie ciepla jest wziernik jak na podstawie poboru pradu mozna stwierdzic nieszczelnosc i na podstawie cisnienia chyba ze bedzie brakowalo z 40% czynnika.
    Ale nie o to chodzilo tylko o wykrycie za krótkich przewodów bo tak napisales to oswiec mnie jak mierząc cisnienie itp wykryc ze w ukladzie jest za duzo o 20g czynnika bo tyle mial za duzo skoro mial o metr za krótkie rurki.
    Tylko nie odsylaj do czytania w internecie.
    W T- cap gazu jest na 7mb i nie ma znaczenia czy podłączysz splita na 3mb. czy na 7mb. Jeżeli jest powyzej tej długości czyli powyżej 7mb.---to tak jak piszesz za każdy dodatkowy mb tzreba uzupełnic.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    oswiec mnie jak mierząc cisnienie itp wykryc ze w ukladzie jest za duzo o 20g czynnika bo tyle mial za duzo skoro mial o metr za krótkie rurki.
    Tylko nie odsylaj do czytania w internecie.
    Nie ma takiej możliwości by za krótkie przewody łączące uszkodziły kompresor.
    Prędzej nieprawidłowy montaż lub diagnoza problemu.
    W kwestii za dużej ilości czynnika
    Przegrzanie czynnika i wysoki prąd pracy kompresora?
    Następstwem jest zalana czynnikiem sprężarka, rozrzedzony olej, wyższa temperatura pracy
    Finał jest zawsze taki sam - zgon sprężarki.
    Tylko skąd miałto wiedzieć instalator, który na chłodnictwie się zupełnie nie zna.
    Jak sam kolega bicykl wspomniał do wymiany kompresora instalator brał podwykonawcę.

    To ty mi powiedz teraz, jak taka osoba może prawidłowo zdiagnozować usterkę urządzenia?
    Jak ją potraktuje dział serwisu, kiedy na podstawowe pytania nie będzie umiał odpowiedzieć.
    To zapewne dlatego naprawa trwała tak długo.
    Bo te sprężarki są w magazynie w DE z dostawą do PL na kolejny dzień.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 19-11-2020 o 01:52

  10. #530

    Domyślnie

    Dokopałem sie do jakiś danych technicznych i w Mercedesie jest minimalna 2m więc jak miał 1,8m to faktycznie nie mogło to byc problemem.
    Tylko co?
    Bo jednostka zewnetrzna jest fabrycznie napelniona odpowiednia ilością wiec jak gosciu zamontował za pierwszym razem to powinno byc wszystko ok raczej ciężko to spaprać chyba że mu spitolił czynnik ,robil poprawki i nabijal po swojemu,ale za drugim razem juz robił jakiś gościu co raczej się zna wiec dobrze nabił chyba ze tylko wymienił spreżarkę a resztę zrobił ponownie instalator.
    Na miejscu inwestora przypilnowałbym ile gramów czynnika odpompował przed ściagnięciem sprężarki i ile nabije po.
    Ale ona już chyba zdemontowana więc po zawodach pytanie czy pozabezpieczał szczególnie za pierwszym razem wszystkie przewody skoro stalo to miesiac bez sprezarki?
    No i co moglo byc przyczyną bo jakiś ubytek też raczej nie z tego co mi instalator od panasa mówił to jest tam jakies zabezpieczenie ze jak ubędzie ileś tam gazu na tyle ze grozi to awarii to nie pozwoli na uruchomienie sprezarki chyba ze merc takich nie stosuje.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  11. #531
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Panowie
    Zarówno przy pierwszej jak i drugiej awarii kompresora nie było sytuacji aby instalacja stała ze zdemontowaną sprężarką. Za pierwszym razem tzw. przez instalatora chłodniarz przyjechał i w ciągu kilku godzin zdemontował oraz zainstalował nową. Podobnie jest przy aktualnej awarii. W poniedziałek 23 listopada ma przyjechać i dokonać analogicznych czynności.
    W protokole z pierwszego uruchomienia z istotnych danych mam:
    -czy była wykonana próba nadciśnieniowa (azot 41,5 bar) - tak
    - czy było wykonane osuszanie instalacji pompą próżniową (0,03 mbar) - tak
    - dodanie czynnik chłodniczego jeżeli potrzeba - nie
    - całkowita długośc orurowania (mierzona po rurze cieczowej) zewnętrzna-wewnętrzna - 3 m
    - różnica wysokości (od przyłączy chłodniczych) zewnętrzna-wewnętrzna - 1 m
    - ciśnienie na ssaniu (bar) - nie podano wartości jest tylko znaczek V
    - ciśnienie na tłoczeniu (bar)- jak wyżej
    Diagnoza w pierwszym przypadku polegała na wizycie instalatora po to tylko aby przekonał się, że rzeczywiście na wyświetlaczu jest błąd U6
    Diagnoza w drugim przypadku polegała na wizycie i zabraniu karty SD.
    Moja jednostka zewnętrzna to PUHZ-SHW80YAA. Pompa zasila instalację grzewczą podłogową (nie wytwarza ciepłej wody użytkowej). Jeśli mogę prosić Johna o link do dokumentacji instalacyjnej, to bedę wdzięczny (do jednostki wewnętrznej mam).

  12. #532

    Domyślnie

    Czy pierwsza sprężarka ulega spaleniu (zwarcie na uzwojeniach)?
    Kontrolowane było zakwaszenie instalacji?
    Jeśli nie były odczytane ciśnienia ssania/tłoczenia, osiągane temperatury pracy, prądy pracy kompresora to nie jest to przegląd serwisowy urządzenia.
    Taki przegląd instalacji, to sobie może zrobić użytkownik z instrukcją w ręku.

    Awarie kompresorów w tych sprzętach to naprawdę rzadkość, te kompresory produkowane są od lat i pracują w różnych zastosowaniach.
    Dlatego wielce prawdopodobne jest, że montaż był niezbyt staranny (niezgodny ze sztuką chłodniczą) i teraz są tego skutki.

    Oddział z GB firmy Mitsubishi udostępnia wszystkie dokumentacje do urządzeń.
    Różnią się te urządzenia końcowymi znakami, ale oprócz innego napięcia zasilania różnic konstrukcyjnych nie ma.
    https://library.mitsubishielectric.c...80VHA&x=8&y=13

  13. #533
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Czy pierwsza sprężarka ulega spaleniu (zwarcie na uzwojeniach)?
    Kontrolowane było zakwaszenie instalacji?
    Jeśli nie były odczytane ciśnienia ssania/tłoczenia, osiągane temperatury pracy, prądy pracy kompresora to nie jest to przegląd serwisowy urządzenia.
    Taki przegląd instalacji, to sobie może zrobić użytkownik z instrukcją w ręku.

    Awarie kompresorów w tych sprzętach to naprawdę rzadkość, te kompresory produkowane są od lat i pracują w różnych zastosowaniach.
    Dlatego wielce prawdopodobne jest, że montaż był niezbyt staranny (niezgodny ze sztuką chłodniczą) i teraz są tego skutki.

    Oddział z GB firmy Mitsubishi udostępnia wszystkie dokumentacje do urządzeń.
    Różnią się te urządzenia końcowymi znakami, ale oprócz innego napięcia zasilania różnic konstrukcyjnych nie ma.
    https://library.mitsubishielectric.c...80VHA&x=8&y=13
    Dziękuję za link do dokumentacji serwisowej. Przejrzałem ją i nie ma tam zastrzeżeń dotyczących minimalnej długości instalacji. Są natomiast tabele informujący ile czynnika należy dodać przy dłuższych instalacja ale to mnie nie dotyczy.
    Nie wiem czy pierwsza sprężarka uległa spaleniu. Bład U6 oznacza: Compressor overcurrent interruption/Abnormal power module.
    Nie była robiona diagnostyka na miejscu awarii chociaż z tego co widzę urządzenie ma całkiem duże zdolności do przeprowadzania różnych procedur diagnostycznych.
    Wg instrukcji serwisowej błąd U6 może mieć 5 przyczyn:
    - outdoor stop valve is closed
    - decrease of power supply voltage
    - looseness, disconnection or converse of compressor wiring connection
    -defective compressor
    -defective outdoor power circuit board

  14. #534
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pyra100

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    GB
    Dzielnica
    NM
    Posty
    55

    Domyślnie

    Witam
    Ile kosztuje moduł wifi do pompy?
    I czy warto w to zainwestować?

  15. #535
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyra100 Zobacz post
    Witam
    Ile kosztuje moduł wifi do pompy?
    I czy warto w to zainwestować?
    Ja płaciłem dwa i pół roku temu 720 złotych. Moduł daje możliwość wykorzystywania aplikacji MelCloud, która ma trochę przydatnych funkcji takich jak właczanie i wylączanie instalacji, zmiana ze sterowania wg krzywej grzania na przepływ o określonej zadawanej temperaturze, programy wakacyjne, pokazywanie błędu itd
    Aplikacja nie daje możliwości zmian krzywej grzania.

  16. #536
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pyra100

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    GB
    Dzielnica
    NM
    Posty
    55

    Domyślnie

    To jak za sam moduł to trochę dużo moim zdaniem

  17. #537
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Wiele elementów związanych z pompami i fotowoltaiką potaniało w ostatnich latach. Wiem, że aktualnie ten moduł można kupić w Internecie poniżej 400 zł. Również w połowie 2018 można go było kupić trochę taniej jednakże była to kwota pomijalna w porównaniu do kosztu całej instalacji wraz z kosztem ogrzewania podłogowego.

  18. #538
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pyra100

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    GB
    Dzielnica
    NM
    Posty
    55

    Domyślnie

    Od dwóch dni mam uruchomioną pompę 6 kw w domu gdzie są grzejniki.Do pompy jest zamontowany zdalny sterownik, czy potrafi ktoś odpowiedzieć czy lepszy efekt będzie ustawić pompę na sterowanie z temp pomieszczenia czy na krzywej grzewczej? I jeszcze jedno czy krzywą grzewczą muszę sobie ustawić sam czy powinien to zrobić instalator Teraz to wygląda to tak

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201121_161600_HDR.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	450440
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201121_161731_HDR.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	450441

    A jeśli sam to może jakaś podpowiedz jak to ustawić tz na jakie temperatury?
    Może jakiś przykład?
    Ostatnio edytowane przez pyra100 ; 21-11-2020 o 18:57

  19. #539

    Domyślnie

    Witam
    Czy posiadacze WiFi i aplikacji MelCloud Macie jakieś problemy z tą aplikacją??
    Od jakiegoś czasu mam jakby zaniki sygnału i w aplikacji Temperatura godzinowo spadają mi wszystkie wartości do zera na dosłownie 2min i wracają na właściwy poziom. Dzieje się tak z 5-7 razy na godzinę. Próbowałem na różnych połączeniach z internetem i cały czas to samo

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	melcloud.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	450488
    "Dom w mango", podpiwniczony pod całością,ściany 24cm termalica + 15cm styropian biały, 160m2 ogrzewania podłogowego, PPC Mitsubishi PUHZ-W85VHa2+EHPT210-UKHSCW

  20. #540

    Domyślnie

    Witam
    Czy posiadacze WiFi i aplikacji MelCloud Macie jakieś problemy z tą aplikacją??
    Od jakiegoś czasu mam jakby zaniki sygnału i w aplikacji Temperatura godzinowo spadają mi wszystkie wartości do zera na dosłownie 2min i wracają na właściwy poziom. Dzieje się tak z 5-7 razy na godzinę. Próbowałem na różnych połączeniach z internetem i cały czas to samo
    Jakaś rada od kolegów??
    Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	melcloud.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	450488
    "Dom w mango", podpiwniczony pod całością,ściany 24cm termalica + 15cm styropian biały, 160m2 ogrzewania podłogowego, PPC Mitsubishi PUHZ-W85VHa2+EHPT210-UKHSCW

Strona 27 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony