dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 33
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 660
  1. #581

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post

    Niestety, ale harmonogram nie wie kiedy świeci słońce
    Te pompy mają w tym celu dodatkowe wejścia IN11 i IN12, można je wykorzystać do komunikacji z falownikiem.
    O ile twój falownik posiada taką opcję to jest to najlepszy sposób na spożytkowanie nadmiaru z produkcji.

    Czy ustawianie harmonogramu pod taryfy ma sens? Nie dowiesz się dopóki sam nie przetestujesz obu rozwiązań.
    Wracam do tematu ,
    niestety rzeczywistość przyspiesza dalsze inwestycje (problem z fotovoltaiką i instalacja licznika Smart Meter co otwiera drogę do połączenia falownika z PC)
    Pytanie czy możesz mi coś więcej napisać, podesłać materiały o konfiguracji IN11 i IN12 do obsługi jakiego trybu jest które i jak je konfigurować ?
    Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu IN11 i IN 12 w Mitsubishi poza tym że to wejścia SGRedy

  2. #582

    Domyślnie

    Cytat Napisał olcmar Zobacz post
    Wracam do tematu ,
    niestety rzeczywistość przyspiesza dalsze inwestycje (problem z fotovoltaiką i instalacja licznika Smart Meter co otwiera drogę do połączenia falownika z PC)
    Pytanie czy możesz mi coś więcej napisać, podesłać materiały o konfiguracji IN11 i IN12 do obsługi jakiego trybu jest które i jak je konfigurować ?
    Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu IN11 i IN 12 w Mitsubishi poza tym że to wejścia SGRedy
    https://library.mitsubishielectric.c...ual#page-24-25
    Strona 24
    Podpunkt 4.9

  3. #583

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Wielkie DZIEKI
    rozumie ze to przykład i nie potrzeba dokupować jakiegoś modułu ?
    na mojej pompie IN11i IN!2 są pod innymi zaciskami TBI.3 3-4 i 1-2

  4. #584
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Tu jest niezła historia z Zubadanem. Wg autora SCOP na poziomie 1.88
    Może ktoś mu doradzi
    https://facebook.com/groups/pompy.ci...2824229024727/

  5. #585

    Domyślnie

    Cześć,
    Czy ktoś wie jak nisko potrafią zejść z mocą grzewczą pompy Mitsubishi Eco Inverter 4kW i 6kW zanim się wyłączą? Obie dadzą radę dla niskich temperatur ale co z wyższymi temperaturami? Chodzi o to czy nie będą taktować.

  6. #586
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sigma_74

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-150
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    myśle o założeniu mitsubishi Hiper-Inwerter 11Kw
    warto w to wchodzic ?
    róznica cenowa pomiędzy P a S a M pokroju 2 tysięcy zł - więc do przełknięcia.

    poradzicie coś bo mam mentlik w głowie.

  7. #587
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sigma_74 Zobacz post
    Dzień dobry,
    myśle o założeniu mitsubishi Hiper-Inwerter 11Kw
    warto w to wchodzic ?
    róznica cenowa pomiędzy P a S a M pokroju 2 tysięcy zł - więc do przełknięcia.

    poradzicie coś bo mam mentlik w głowie.
    Myślę, że te swoje 220 m2 bez problemu ogrzejesz pompą o mniejszej mocy.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sigma_74 Zobacz post
    Dzień dobry,
    myśle o założeniu mitsubishi Hiper-Inwerter 11Kw
    warto w to wchodzic ?
    róznica cenowa pomiędzy P a S a M pokroju 2 tysięcy zł - więc do przełknięcia.

    poradzicie coś bo mam mentlik w głowie.
    Jaki konkretnie model oznaczenie literowe i cyfrowe
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #589
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kapi4

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Czy poza MelCloud jest możliwość monitorowania pompy Zubadan? Pompa za kupe kasy a aplikacja jak do deskorolki elektrycznej.

  10. #590
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kapi4

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam dwa termostaty (na dwa obieg). Jeśli na jednym ustawię autoadaptację to na drugim mam tylko możliwość przepływ lub krzywą grzewczą. Albo coś źle robię albo nie do końca jest prawdą że na dwa obiegi można jednocześnie ustawić autoadaptację

  11. #591
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapi4 Zobacz post
    Witam. Czy poza MelCloud jest możliwość monitorowania pompy Zubadan? Pompa za kupe kasy a aplikacja jak do deskorolki elektrycznej.
    Wiem, że "gimby nie znajo" ale pompa ciepła nie musi mieć żadnej aplikacji,raz dobrze ustawiona śmiga przez lata nie dotykając jej.
    Dla gimbow,Panas z 2012r,śmiga z wyświetlaczem kalkulatora od 8 lat bez żadnego dotyku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210508_004237_copy_1512x2016.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	456862

    Tam nie ma czego monitorować.

  12. #592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wiem, że "gimby nie znajo" ale pompa ciepła nie musi mieć żadnej aplikacji,raz dobrze ustawiona śmiga przez lata nie dotykając jej.
    Dla gimbow,Panas z 2012r,śmiga z wyświetlaczem kalkulatora od 8 lat bez żadnego dotyku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210508_004237_copy_1512x2016.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	456862

    Tam nie ma czego monitorować.
    Miki od POMP --W gaciach też chodzisz 8lat?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #593
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    horaj

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Cewków
    Kod pocztowy
    37-632
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Mój model pompy ciepła to PUHZ-SHW140YKA 14kW
    Czy orientuje się ktoś z Was jaka jest najwyższa możliwa pobierana moc elektryczna pompy ciepła bez użycia grzałek?
    Dom z 1980r. Pow. użytkowa 220m2, ściany 40cm cegła + pustak + 10cm styropian. Poddasze nieużytkowane, nieocieplone. Okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Instalacja 90% grzejniki aluminiowe żeberkowe + 10% podłogówka. Pompa Ciepła Mitsubishi Zubadan 14kw, bufor 200L. CWU 300L. Taryfa G12w. Temp. w domu 22-23.

  14. #594

    Domyślnie

    Cytat Napisał horaj Zobacz post
    Witam

    Mój model pompy ciepła to PUHZ-SHW140YKA 14kW
    Czy orientuje się ktoś z Was jaka jest najwyższa możliwa pobierana moc elektryczna pompy ciepła bez użycia grzałek?
    Skoro zakupiłeś PC to chyba wiesz co kupiłeś? A tym bardziej sprawdziłeś DTR w której jest podana moc pobierana przez PC w różnych temp. zew.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #595
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    horaj

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Cewków
    Kod pocztowy
    37-632
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na tabliczce znamionowej pisze, że maksymalny pobór prądu to 13A, napięcie 400V. Czyli jeżeli dobrze rozumiem to 5200 Wat. Mam agregat prądotwórczy 3 fazowy z AVR o mocy maksymalnej 8500 Wat. Rozumiem, że w przypadku braku prądu agregat bez problemu zasili pompę ciepła.
    Dom z 1980r. Pow. użytkowa 220m2, ściany 40cm cegła + pustak + 10cm styropian. Poddasze nieużytkowane, nieocieplone. Okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Instalacja 90% grzejniki aluminiowe żeberkowe + 10% podłogówka. Pompa Ciepła Mitsubishi Zubadan 14kw, bufor 200L. CWU 300L. Taryfa G12w. Temp. w domu 22-23.

  16. #596

    Domyślnie

    Moc dla 3-fazy;
    P = √3 * 400 V *13 A *cos ø
    cos ø = 0,93
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #597

    Domyślnie

    Cytat Napisał olcmar Zobacz post
    Wracam do tematu ,
    niestety rzeczywistość przyspiesza dalsze inwestycje (problem z fotovoltaiką i instalacja licznika Smart Meter co otwiera drogę do połączenia falownika z PC)
    Pytanie czy możesz mi coś więcej napisać, podesłać materiały o konfiguracji IN11 i IN12 do obsługi jakiego trybu jest które i jak je konfigurować ?
    Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu IN11 i IN 12 w Mitsubishi poza tym że to wejścia SGRedy
    Można przełożyć to na bardziej zrozumiały język?

    W jaki sposób to skonfigurować żeby falownik PV załączał PC w tryb ogrzewania po spełnieniu określonych warunków?
    Chodzi o konfigurację sterownika FTC5
    Dziękuje i pozdrawiam
    "Dom w mango", podpiwniczony pod całością,ściany 24cm termalica + 15cm styropian biały, 160m2 ogrzewania podłogowego, PPC Mitsubishi PUHZ-W85VHa2+EHPT210-UKHSCW

  18. #598

    Domyślnie

    Cytat Napisał grinio Zobacz post
    Można przełożyć to na bardziej zrozumiały język?

    W jaki sposób to skonfigurować żeby falownik PV załączał PC w tryb ogrzewania po spełnieniu określonych warunków?
    Chodzi o konfigurację sterownika FTC5
    Dziękuje i pozdrawiam
    https://library.mitsubishielectric.c...atabook#page-1

    Strona: 55-56 (48-49)

    Potrzebujesz skonfigurować wejście IN11
    Jeśli, chcesz by pompa weszła w tryb ogrzewania i podniosła temperaturę w domu trzeba mieć bezprzewodowy termostat - lub wyświetlacz przeniesiony do domu.
    Bez termostatu, masz jedynie możliwość podbijania temperatury CWU

  19. #599
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam u siebie monitorowanie fotowoltaiki, zużycia, zużycia przez pompę, ale nie mam pojęcia jak można połączyć pompę ciepła z PV. Mogę automatyka sterować pompą, zmieniać temperatury, histerezę. Gdy świeci słońce w domu bez grzania jest ciepło, gdy trzeba grzać to słońca nie ma.

  20. #600

    Domyślnie

    Witam
    Dzięki za odzew.
    Właśnie w jaki sposób trzeba to skonfigurować i gdzie dokładnie?

    Główny pilot mam zainstalowany w domu, Ogrzewanie idzie na krzywej grzewczej.
    Ta instrukcja którą podałeś nic tam na temat nie znalazłem
    Jedynie na str 315 jest wzmianka o SG ready którą nie za bardzo rozumie.
    IN11 i IN12 trzeba połączyć żeby uzyskać wymuszenie załączenia ogrzewania CO
    Nie za bardzo rozumie odnośnie konfiguracji w sterowniku?
    Możesz mi to jakoś logicznie opisać?
    Co trzeba jeszcze zrobić aby zwarcie IN11 i IN12 załączyło ogrzewanie?

    Pozdrawiam
    "Dom w mango", podpiwniczony pod całością,ściany 24cm termalica + 15cm styropian biały, 160m2 ogrzewania podłogowego, PPC Mitsubishi PUHZ-W85VHa2+EHPT210-UKHSCW

Strona 30 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony