dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 119 z 119
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    On nie dla siebie...innym dobrze życzy!
    Lepiej napisz o wadach tego rozwiązania, znasz jakieś?

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak sie poszuka, to sie znajdzie

    http://www.iwonapellets.pl/
    Pytam Ciebie jako eksperta promującego to rozwiązanie
    Dolicz sobie ładną obudowę i powiedz czy warto?Bo jak dla mnie ni huhu
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Pytam Ciebie jako eksperta promującego to rozwiązanie
    Dolicz sobie ładną obudowę i powiedz czy warto?Bo jak dla mnie ni huhu
    A ja uważam, że jak ktoś chce koniecznie kominek, chce w nim palić od czasu do czasu drewnem i nie chce być być od niego zależny, to jest to idealne rozwiązanie.

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Jak dla mnie bez sens totalny. Ale kto bogatemu zabroni
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #105
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Rozwiązanie jest proste i zarazem genialne

    Co takiego genialnego ?
    Wiesz ile tam jest podzespołów które mogą się popsuć ? Naprawa w ŚRODKU OBUDOWY za paleniskiem .... sukcesów . Same wymagania producenta co w takiej zabudowie trzeba zabezpieczyć przed przegrzaniem.... przypominam z tyłu obudowanego kominka....skutecznie zniechęcają przed podjęciem się zabudowy .

    Piecyki na pellet są z dostępem serwisowym ze wszystkich stron co w razie awarii zdecydowanie ułatwia naprawę .
    Pellet to tylko sprasowane drewno , kilogram drewna to zawsze tyle samo energii ...
    Darek B

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale coś takiego:
    https://bielsko-kominki.pl/Piecyk-na...W-czarne-szklo
    Wyglada zacnie, grzeje ze sporą modulacją, szczelny, tylko ogień pewnie malo widowiskowy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Co takiego genialnego ?
    Wiesz ile tam jest podzespołów które mogą się popsuć ? Naprawa w ŚRODKU OBUDOWY za paleniskiem .... sukcesów . Same wymagania producenta co w takiej zabudowie trzeba zabezpieczyć przed przegrzaniem.... przypominam z tyłu obudowanego kominka....skutecznie zniechęcają przed podjęciem się zabudowy .

    Piecyki na pellet są z dostępem serwisowym ze wszystkich stron co w razie awarii zdecydowanie ułatwia naprawę .
    Pellet to tylko sprasowane drewno , kilogram drewna to zawsze tyle samo energii ...
    Normalnie straszne rzeczy tu opisujesz. Skoro to są wszystkie jego wady, to chyba jednak warto.

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jak dla mnie bez sens totalny. Ale kto bogatemu zabroni
    Najpierw naucz się pisać po polskiemu, będziesz miał piątków jak mrówków.

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Normalnie straszne rzeczy tu opisujesz. Skoro to są wszystkie jego wady, to chyba jednak warto.
    Główna wada to brak oferty Romotopa w tym segmencie....

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Główna wada to brak oferty Romotopa w tym segmencie....
    taaa....

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Najpierw naucz się pisać po polskiemu, będziesz miał piątków jak mrówków.
    Mnie już piątków ni potrzyba mnio tylko dodatkowe zyra na koncie tsza
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ruch powietrza, wymuszony przez WM biegnie do kuchni, łazienki i WC
    Trudno będzie ogrzać , szczególnie w parterówce pokoje, które sa najdalej oddalone od kominka - II i III
    Czujnik ustawiony w III. Ostatnie grzanie podłogą gdziekolwiek w domu zakończone przed 6:00 przed początkiem tego wykresu.
    Wieczorkiem rozpalona koza w salonie.



    Wzrosty w okolicach południa to skutek gotowania obiadu - w kuchni, która jest jeszcze dalej od czujnika niż koza.

    W taką pogodę właściwie daje radę. W mrozy będzie za mało - ale jeden stopień do bardzo dużo.
    Dla porównania wykres z dnia, gdy kominek nie był odpalany.



    Tu za to był dzień słoneczny - stąd wzrost temperatury przed południem (okno na wschód). Efekt działania podłogówki jest bardzo dyskretny - wręcz niezauważalny na wykresie.

    Ogrzewanie podłoga odpalone dopiero po zapisaniu wykresu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OgrzewanieKominkiem.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	436876  

  13. #113

    Domyślnie

    To się nadaje do leczenia.

  14. #114

    Domyślnie

    Przemęczony jest chłopak Zawsze tyle wykresów musi mieć pod kontrolą.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  15. #115
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co jest złego w wykresach? Trochę nie rozumiem tego hejtu. Wykresy przynajmniej przedstawiają obiektywną prawdę, której jest tutaj deficyt.


    Mam kilka pytań do autora, bo po przeczytaniu całości zabrakło mi trochę podsumowania. Chyba, że jest w jakimś innym wątku?

    1. Kto miał rację ? Ty czy żona? Żałujesz, że masz kominek?

    2. Czy wiesz, ile nieszczelny kominek kradnie ci powietrza, gdy nie grzeje (czyli przez większość czasu) ?

    3. Czy zamierzasz zmieniać go na inną kozę / piecokominek / piec kaflowy / cokolwiek?

    4. Czy masz jakiś wykres (na złość powyższym głosom), jak rekuperacja rozprowadza ciepło z salonu na inne pokoje?

    5. Jaki w końcu komin postawiłeś, bo nie widzę tutaj odpowiedzi. Stalowy czy systemowy? Jesteś z zadowolony?

    6. Nie obawiałeś się uzależnienia od prądu? Gdybyś nie posłuchał żony, byłbyś w 100% uzależniony. Z drugiej strony, dom pewnie by się wychładzał kilka dni, a kilka dni beż prądu to chyba oznacza III WŚ.

    7. Czy zauważyłeś pojawiający się osad na ścianach / suficie po sezonie grzania?


    Dzięki z góry.

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    1. Kto miał rację ? Ty czy żona? Żałujesz, że masz kominek?
    Zadowolona żona jest tego warta
    Ciągle mam prowizorkę - znaczy kozę z demobilu. Salon ogrzewa szybko i za bardzo - mi to przeszkadza (no, może kilka chwil po wejściu do domu jak na dworze zimno i/lub mokro jest przyjemne), żona lubi taką saunę.

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    2. Czy wiesz, ile nieszczelny kominek kradnie ci powietrza, gdy nie grzeje (czyli przez większość czasu) ?
    Kozę mam żeliwną. Więc idealnie szczelna nie jest, chociaż łączenia są uszczelnione sznurem. Ma w miarę szczelnie zamykany wlot powietrza i niezbyt szczelny szyber. Pewnie coś wylatuje kominem (zwłaszcza jak wieje wiatr) ale nieszczelności obrzęd gromniczny nie wykazał.


    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    3. Czy zamierzasz zmieniać go na inną kozę / piecokominek / piec kaflowy / cokolwiek?
    Przydałaby się akumulacja, żeby to sensownie działało (chociaż pewnie żona byłaby mniej zadowolona )
    A tu mam dylemat. Bo najbardziej do mnie przemawiają tony ceramiki. Np. coś takiego. I na stronie sketchupa, i na YT, i na stronie Kuzniecova jest sporo dokładnie rozpisanych konstrukcji. Nie zależy mi na Kuznicovie, ale lepszych projektów tak ładnie rozrysowanych warstwa po warstwie nie znalazłem.
    Jakby jeszcze dało się w tym chleb upiec to byłby ideał (regularnie piekę chleb). Ale jak czytam uchwały "antysmogowe" to widzę problem z udokumentowaniem spełnienia warunków ekoprojektu - klik. A wydawać majątku na jakieś pseudo rozwiązania fabryczne nie chcę. Więc na razie zostaje prowizorka. Nie wiem do kiedy.

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    4. Czy masz jakiś wykres (na złość powyższym głosom), jak rekuperacja rozprowadza ciepło z salonu na inne pokoje?
    Na razie mam tylko jeden czujnik przenośny mierzący CO2, temperaturę, wilgotność i ciśnienie. Na liście rzeczy do zrobienia dosyć daleko znajduje się pospinanie czujników temperatury w podłodze i montaż czujników temperatury powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Najwcześniej w kolejnym sezonie to odpalę.

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    5. Jaki w końcu komin postawiłeś, bo nie widzę tutaj odpowiedzi. Stalowy czy systemowy? Jesteś z zadowolony?
    Izostatyczny Jawar. Jego wadą jest to, że ma bardzo krótki trójnik do podpięcia kominka, więc zamontowałem przyłącze które forumowi zduni demonizują - czyli ze sznurem wkładanym do wnętrza ceramiki. Podobno z czasem sznur twardnieje i rozsadza ceramikę. Chociaż izostatyka jest dosyć pancerna. Użytkowo wad nie widzę.


    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    6. Nie obawiałeś się uzależnienia od prądu? Gdybyś nie posłuchał żony, byłbyś w 100% uzależniony. Z drugiej strony, dom pewnie by się wychładzał kilka dni, a kilka dni beż prądu to chyba oznacza III WŚ.
    Jakbym nie miał kominka, to pewnie bym miał rozpoznane wypożyczalnie agregatów na taką okoliczność. Albo i jakiś by zbierał kurz.

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    7. Czy zauważyłeś pojawiający się osad na ścianach / suficie po sezonie grzania?
    Nie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-11-2019 o 22:56

  17. #117
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wielkie dzięki, super uzupełnione.

    Czyli sam proces palenia, oglądania ognia jest przyjemny, gorzej z nadmierną temperaturą, jaką generuje kominek wolnostojący. Z drugiej strony, ciepły powiew z klimatyzacji też nie jest przyjemny dla wszystkich.... A to chyba porównywalne sposoby ogrzewania na jesienne wieczory. No i klimę prawie każdy jednak wstawia, niezależnie czy jest kominek czy nie.

    Muszę to przetrawić i się zastanowić. Może jednak lepiej by było kupić agregat za 500zł i wstawić do piwniczki

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czujnik ustawiony w III. Ostatnie grzanie podłogą gdziekolwiek w domu zakończone przed 6:00 przed początkiem tego wykresu.
    Wieczorkiem rozpalona koza w salonie.

    W temacie przegrzewania. Powyższy wykres jest z sypialni najbardziej oddalonej od kozy.
    Teraz przeniosłem czujnik do salonu i postawiłem jakieś 4m od kozy i ją rozpaliłem (ok. 18:00). Spalony jeden wsad z dwoma łupanymi kawałkami reszta to drobnica. Koza Jotul no.1, czyli bez przeszklenia. Podłogówka w tej przestrzeni wyłączona od dłuższego czasu, przestrzeń ogrzewana głównie klimą (widać jej działanie od 22) i zyskami słonecznymi i bytowymi (od 6:00 klima była wyłączona - późniejsze wzrosty temperatury to zasługa zysków).



    W ciągu 40 minut temperatura wzrosła z 21,2 do 23,62 czyli o 2,42*. Tutaj dla porównania przy grzaniu podłogówką amplituda w ciągu 6 godzin to 0,6*.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koza-przegrzewanie.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	27,4 KB
ID:	440910  

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W temacie przegrzewania. Powyższy wykres jest z sypialni najbardziej oddalonej od kozy.
    Teraz przeniosłem czujnik do salonu i postawiłem jakieś 4m od kozy i ją rozpaliłem (ok. 18:00). Spalony jeden wsad z dwoma łupanymi kawałkami reszta to drobnica. Koza Jotul no.1, czyli bez przeszklenia. Podłogówka w tej przestrzeni wyłączona od dłuższego czasu, przestrzeń ogrzewana głównie klimą (widać jej działanie od 22) i zyskami słonecznymi i bytowymi (od 6:00 klima była wyłączona - późniejsze wzrosty temperatury to zasługa zysków).



    W ciągu 40 minut temperatura wzrosła z 21,2 do 23,62 czyli o 2,42*. Tutaj dla porównania przy grzaniu podłogówką amplituda w ciągu 6 godzin to 0,6*.
    Co chcesz przekazać forumowiczom?

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony